Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Tylko Kaczyńscy mogą zniechęcić Polaków do PRL-u

Winiecki: Tylko Kaczyńscy mogą zniechęcić Polaków do PRL-u

Wyświetlaj:
red.kris / 79.173.8.* / 2009-06-29 20:25
"był to barak cuchnący brudem, biedą i wszechobecnym tandeciarstwem". No no, profesor karierę robił w tymże baraku, LOL
JX / 91.193.160.* / 2009-06-29 19:25
Co można powiedzieć o publicyście, który "bóg" ("bóg wie, jakie grzechy"), pisze z małej litery?
Zarzucając Kaczyńskim: "Pogarda dla państwa prawa i własności prywatnej", nie wspomina jednak o własności narodu, która została rozkradziona i sprywatyzowana. Dlaczego? A właśnie Kaczyńscy wstrzymali złodziejską prywatyzację majątku narodowego.
Autor pisze też o PRL: "był to barak cuchnący brudem, biedą i wszechobecnym tandeciarstwem". Czy wystarczy mu odwagi, aby wyjaśnić do końca, komu zawdzięczamy ten "barak"?
Czy to nie z tego właśnie okresu pochodzi wykształcenie i tytuł "pana profesora"? Co do wychowania i kultury, to jestem pewien, że zdobywał je za granicą, nie w PRL.

Nie bronię Kaczyńskich. Zarzuty pod ich adresem padają znacznie poważniejsze, ale ujawniane powinny być fakty, bez odwracania uwagi społeczeństwa od spraw istotnych, przy pomocy ordynarnego chamstwa.
pażyjomuwidim / 213.158.199.* / 2009-06-29 18:46
żeby tylko satysfakcja jednym była przypisana.
Ja natomiast mam pełną satysfację, że pomimo istnienia przez ostatnie 20 lat czegoś na kształt i podobieństwo PRL-u Bis, trzącha jednak i potelepuje zdrowo byłych TW i ich sympatyków. Czy nie jest to zabawne i satysfakcjonujące. Choć tyle.
DA-old / 217.172.247.* / 2009-06-29 16:52
Oj bieda u Winieckiego musi zaglądać głęboko w oczy. Za każde użyte sowo Kaczyński, przyrównanie PiS do pisuaru, obrzucaniem błotem popularnych postaci życia codziennego nie będących sympatykami PO, wprowadzanie w błąd i kłamstwo ma

dwa srebrniki.

Skoro tak często wykorzystuje okazję do zarabiania to może mieć poważne problemy finansowe ;-).
xxons / 188.33.13.* / 2009-06-29 15:48
Niech żyje Polska, najweselszy barak "Unii" Europejskiej, w której keynesiści opowiadają bajki o kapitalizmie, hehe!
Floyd / 2009-06-29 21:22 / Tysiącznik na forum
Twój kapitalizm to dopiero byłby wesoły, ale nie będę ci psuł humoru bo widzę, że się dobrze bawisz.
Lechu1967 / 83.16.182.* / 2009-06-29 15:21
No cóż, jak się Pan "profesora" czyta, to zastanawiam się czy nie należałoby z szacunku dla tytułu mu go nie odebrac, ale zapewne niemożliwe, a i towarzystwo profesorskie jeszcze w dużej części nadal dośc podłe - więc pan Winiecki pasuje.
Jak mówi mądrośc ludowa, jak Bóg chce kogo pokarac to mu rozum odbiera i pewnie nienawiścią rozum wypełnia lub bardziej wypycha. Pan to sobie pewnie z Niesiołem inteligentnie potrafi porozmawiac - i dobrze , właściwy kolega.
Życzę osiągnięc w ekonomi motylków
Lipo / 89.174.215.* / 2009-06-29 15:02
Znalazł się kolejny obrońca umęczonego doktora G. Pan to dopiero jesteś żagrożeniem dla państwa prawa z takimi przekonaniami
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-06-29 14:02
Cytat "Pewien felietonista nazwał Jarosława Kaczyńskiego anty-Midasem, gdyż czegokolwiek dotknie się - zamienia się to w ... powiedzmy dyplomatycznie w swoje przeciwieństwo. Koniec cytatu.
Sam widziałem, jak Jarek witał się z Thuzkiem a więc go dotknął i stąd mamy w polityce wielkie gó**o co potwierdza nawet kolor włosów Thuzka!!!
zielonym do góry ! / 79.188.238.* / 2009-06-29 13:49
Na Prawo i Sprawiedliwość głosowało w eurowyborach aż 73,6 proc. Polaków przebywających w USA. Platforma przekroczyła niewiele ponad 16 proc. głosów - wynika z informacji przekazanych przez szefa PKW Ferdynanda Rymarza.

Twierdzą PiS jest także Kanada. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskało aż 66,1 proc. głosów. Na PO oddało głos zaledwie 21 proc. wyborców.
Otigoc / 212.76.37.* / 2009-06-29 15:46
Gdyby przyjechali z tych Stanów szybko by zaczęli popierać opcje przeciwne PiS, lub wróciliby do swojego zapyziałego (Maryjnego) zaścianka.
acomitam / 83.25.143.* / 2009-06-30 14:56
No tak, Maryjny to zaścianek, za to PO -oooo... to miłość bliźniego, nowoczesność, szerokie horyzonty, otwartość na innych, szczerość, przyzwoitość, trzymanie się zasad moralnych zarówno w sferze werbalnej jak i praktycznym działaniu, i w ogóle super hiper.
hahahaaa / 213.158.199.* / 2009-06-29 21:08
zaścianek? w USA?, towarzyszu należy coś z tym zrobić, może odgrzać inicjatywę Urbana i wysyłać im śpiwory.
Tornado / 79.162.173.* / 2009-06-29 13:31
Ciekawe, kto temu "felietoniście" zafundował tytuł profesora: peerelowska Rada Państwa, Jaruzel, Lejba, czy Kwas?
mentar / 213.158.197.* / 2009-06-29 13:05
Winnicki, naprawdę nie zauważasz, jaki jesteś śmieszny? I żałosny.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-06-29 14:46
Argument mamy powyżej :"Polska liberalna demokracja i kapitalistyczny rynek"
opluwany / 79.163.40.* / 2009-06-29 12:22
Po internecie grasują aktywiści różnej maści - szerzą zniesławiające opinie oparte na nieprawdziwych faktach pod adresem środowisk, które nie podzielają ich poglądów. Poszerza się grono zniesławionych osób, które kierują sprawę na drogę sądową. Money.pl udostępnia numery IP użytkowników - sprawa jest na etapie ujawniania personaliów zniesławiających. Koniec ze śmiesznymi podziałami na tych z ZOMO, AK i /Bóg wie czego jeszcze. Pora na podział na kulturalnych użytkoników oraz niekluturalnych, którzy odpowiedzą przed Sądem
zielonym do góry ! / 79.188.238.* / 2009-06-29 13:40
a co z moherowymi beretami i frajerami płacacymi od lat abonament RTV ?
man13 / 2009-06-29 12:15 / Tysiącznik na forum
To czy blisko nam do zachodniej demokracji liberalnej czy do posocjalistycznych demokracji feudalnych, jest ciągle wątpliwe.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-06-29 12:29
ja nie mam takich wątpliwości
teodozjan / 2009-06-29 11:04
Nie martwcie się, obecne dofinansowania kredytów, wpieranie finansowe osób nieodpowiedzialnych i dzielenie wszystkim po równo zbliża nas z powrotem do czasów za którymi ok 40% ludzi tęskni.

A z tą nagonką antypisową to nie wiem o co chodzi. Że niby PO jest mniej żałosne bo rozdają na prawo i lewo pieniądze z podatków i głoszą propagandę dobrobytu?
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-06-29 10:27
codzienna u***********,
prl to było przede wszystkim NIERÓWNE traktowanie obywateli ,czyli UPRZYWILEJOWANIE członków za przeproszeniem PZPR oraz tzw partii sojuszniczych czli ZSL i SD i to uprzewilejowanie funkcjanariuszy partyjnych trwa w najlepsze do dzisiaj, w dawnych czasach by otworzyć np. durną cukiernię i mieć zagwarantowane przydziały na mąkę cukier i inne takie to najlepiej było zostać członkiem choćby takiego durnego SD gdy się człowiek przypależnością do PZPR ześwinić nie chciał, i taki członek mógł sobie bez problemów biznes prowadzić i wybudować wille z basenem,i urząd skarbowy mu nie trzepał skąd miał kapustę na chałupę,ale gdy zwykły szaraczek domek sobie stawiał to go zaraz urząd trzepał czy aby ponoszone na budowę wydatki mająś pokrycie w dochodach i czy szaraczek ma rachunki na wszystkie materiały,nie daj boże gdy się opkazało że jakiegoś rachunku brak,bo znaczyło że kupił na LEWO, nie daj boże gdy urz ędnikowi wyszło z rachunków że wydatki na budowę są wyższre od dochodów,wtedy POstęPowanie karnoskarbowe i DOMIAR

i to uprzewilejowanie trwa przykład z dni ostatnich macie dokładnie opisany niżej, w skrócie emerytkę za DWA grosze się ściga i wali karę a pani POsłanka wynajmuje od państwowego PKP biura za pół darmo i rzaden urząd skarbowy się nie czepia ino tylko jakiś dziennikarzyna,
pani POseł zapewne nawet nie będzie musiała się rozpłakać publicznie w telewizji by sprawy dalej nie było

ziObro i konusy podjęły próbę,rozciągnięcia prawa stanowionego przez naszych wybrańców w sejmie na nich samych oraz ich rodziny poczynając od ojców i synów a na konkubinach i konkubentach kończąc oraz znajomych
próba zakończyła się fiaskiem, trudno mi ocenić czy z powodu nieudolności ziobry i konusów czy dlatego że OPór i siła uprzywilejowanych były I SĄ zbyt duże, w każdym bądź razie nadal jest i będzie ściganie szaraków z POwodu dwóch groszy i uprzejme nieutrudnianie życia naszym DROGIM uprzywilejowanym, i to jest dla mnie PRL szanowny autorze z tytułem profesorskim oraz szanowni czytelnicy

Najnowsze wpisy