Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Unia ma pomysł na kryzys - więcej regulacji

Winiecki: Unia ma pomysł na kryzys - więcej regulacji

Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.93.* / 2009-01-10 09:40
Jedno w wypowiedzi p. Winieckiego spodobało mi się szczególnie, a mianowicie: "Unia to obszar działania szlachetnych polityków, których wizja gospodarki przypomina piaskownicę o zaokrąglonych kantach i brzegach wyłożonych dla ochrony gąbką, aby broń Boże żaden Unijczyk nie nabił sobie guza, gdyby potknął się nieopatrznie".

Wg mnie politycy to najgorszy element populacji ludzkiej, zwykłe kanalie. W działaniach polityków nie ma ani krzty szlachetności, tylko zwykłe prostactwo, chamstwo, załganie, pazerność i obsesja władzy. Zaś jeśli chodzi o Unię, to przecież zwykły kołchoz, co prawda o podwyższonym - w porównaniu z ZSRR - standardzie, ale jednak kołchoz. A w kołchozie nie chodzi przecież o zaokrąglone kanty, czy gąbkę tylko o to, by było socjalistycznie, by obywatela sprowadzić do poziomu przedmiotu, który ma jedynie: pracować, płacić podatki, umierać przed osiągnięciem wieku emerytalnego, wierzyć we wszystko co mówią w TV i piszą w jedynie słusznych gazetach (u nas Wyborczej), nie zadawać zbędnych pytań, wyborach głosować jak należy i w żadnym razie nie uczestniczyć w życiu religijnym kościołów chrześcijańskich, a szczególnie katolickiego.
isael / 89.76.161.* / 2009-01-07 14:12
interesujace komentarze, takie z piekiełka :)
Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-01-06 07:21
Widze, ze jestes rusofilem i rusofobem w jednym. W kazdym tekscie widac wtracenia, krote sa niczym innym jak tylko powtorzeniem twoich idoli z zsrr'u. Co dzien klaniasz sie obrazom trockich, stalinow, leninow i inni twoich idoli, rowniez kaczorom czy zydzykom, nie? Wg ciebie lepiej zyc w kraju jak bialorus radzonym przez dyktatora kurdupla, idiote niz zgodzic sie na kompromis gospodarczy i czerpac garsciami z kasy innych panstw? Pewnie taki len smierdzacy jak ty, woli sobie zbijac baki w wyizolowanym panstwie albo od razu poddac suwerennosc amerykanom czy sasiadom zza wschodu, niz popracowac i zyc napoziomie wyzszym nic jacys niemcy czy francuzi....
sc / 99.232.235.* / 2009-01-06 04:28
Troche wysilku. Jak tematy sie wyczerpaly to mozna zaczekac az przyjdzie do glowy cos lepszego.
OIOM / 83.24.49.* / 2009-01-05 20:07
widzę że money.pl pod względem komentarzy coraz bardziej przypomina onet.pl.... a miało byc tak pięknie...
man13 / 2009-01-05 14:49 / Tysiącznik na forum
Chyba przy przemyśleniach procentów było zvbyt wiele.
KAP / 2009-01-05 13:13 / Tysiącznik na forum

My, tutaj w Polsce, zdecydowanie lubimy Unię Europejską. I per saldo mamy rację

dokladnie tak. jesli ktos woli jest to wybór mniejszego zla. biorac pod uwage alternatywy w tym mniejszym zle trzeba sobie stworzyc jak najlepsze warunki rozwoju pomagajac je (czyli UE) reformowac. Malo tego trzeba pamietac ze alternatywa w zasadzie nie istnieje. Bo nie jest nia ani neutralnosc, ani zwiazejk z Rosja ani polityka pozakl sie Boze narodowców spod znaku PiS czy LPR. Jako pamietajacy wyraznie komune i nawet lata 90te jestem skolonny nasze czlonkostwio w UE uwazac za spore dobro, nie bedac jednak bezkrytycznym i pamietajac ze sila Francuskiego biurokratyzmu na ten przyklad jest wielka i krepujaca ruchy (vide ich ograniczenia czasu pracy). pozdrawiam.
sceptyk / 2009-01-05 15:52 / Tysiącznik na forum
Drogi, naiwny KAPie,
jeżeli jakiś (PO)twór, np. Junia Jewropejsata WYMAGA REFORMOWANIA, bo jak piszesz:

trzeba sobie
stworzyc jak najlepsze warunki rozwoju pomagajac je (czyli UE)
reformowac


to co to musi być za POtworek???
Jeszcze na dobre nie powstał, a już jest do niczego, bo wymaga reformy. Pomyśl chwilę,
czy wolisz kupić nowy, sprawny samochód,
czy kupisz gruchota, o którym wiesz, że od pierwszego dnia będziesz go nieustannie naprawiał, ponosząc bardzo znaczące koszty.
Prywatnie takiej głupty pewnie nie zrobisz.
Ale naszą ojczyznę zapewne wg ciebie na takie eksperymenta stać.
KAP / 2009-01-05 16:37 / Tysiącznik na forum
kazda instytucja (poza PiS i RadioM-:) wymaga cykliczneo usprawniania. Poczytaj sobie cos o zarzadzaniu, a zwlaszcza o zarzadzaniu jakosca. Z samochodem to jest tak ze przejezdza i chce do niego wsiasc bo pieszo nie mam szansy dojsc. Jest szansa ze samochód sie zepsuje, ale wtedy bede juz blizej niz dzis. Ja chce ten samochod naprawiac, a Ty chcesz go wrzucic do rowu. Powodzenia-:)
sceptyk / 2009-01-05 17:56 / Tysiącznik na forum
Ja wolę nowy i niezawodny samochód.
Ty wolisz rzęcha.
Ja chcę żyć w wolnym kraju wolnych ludzi.
Ty chcesz żyć w zniewolonym eurokołchozie odmóżdżonych konsumentów.
Taka to między nami różnica.

A co ma do tego reforma PiS i RadiaM?
Tego nie jestem w stanie pojąć.
Moje pojęcie wolności obejmuje również PiS i RM.
Twoja eurokołchozowata pokrętna wolność, to wolność dla wszystkich, z wyjątkiem PiS i RM.
I tu też, jak widzisz zasadniczo się różnimy.

A co do twoich żałosnych pouczeń o zarządzaniu jakością:
jeżeli coś jest od początku źle zaprojektowane, to żadne systemy zarządzania jakością złego produktu nie uratują.
Ale za pieniądze odmóżdżonego jewropejsatego podatnika można się bawić w reformy przez dziesięciolecia.
Bo jak mawiał wasz (lewaków) duchowy przywódca Lew Bronstei, ksywa partyjna Trocki:
Cel niczym!
Ruch wszystkim.

Z Panem Bogiem.
mkg / 2009-01-05 09:58 / Bywalec forum
Unia jak jej poprzedniczka RWPG , wktorej rzadzil jak chcial KC KPZR z jego wasalami już niedługo wszytkie aktywnosci gospodarcze ureguluje odpowiednimi nakazmi i jak za Tow. Chruszczowa bedzie dążyć do przeskoczenia gospodarki amerykańskiej , która jak wiadomo stoi nad przepaścią
sceptyk / 2009-01-05 09:54 / Tysiącznik na forum
Panie towarzyszu Winiecki,
a kto nas do tego jewrokołchozu batem gonił???
kto nam tłumaczył, że alternatywą jest Władywostok?
KAP / 2009-01-05 13:05 / Tysiącznik na forum
jak Ciebie czytam to mi zadnegio poganiania nie trzeba. Wytarczy sobie pomyslec ze nie Wladywostok a podobni Twoim pogladom sa alternatywa do UE.
sceptyk / 2009-01-05 15:59 / Tysiącznik na forum
Niestety twoje poglądy są siłą narzucane jako JEDYNIE SŁUSZNE.
Wielu Polaków ponosiło tego konsekwencje. Właśnie pod Władywostokiem.
Pieniactwo tobie podobnych oszołomów jest pozbawione jakichkolwiek konkretnych argumentów, jakiejkolwiek logiki, ale za to jest pełne nienawiści i obelg pod adresem tych, którzy mają odwagę mieć ine poglądy niż ty i banda brukselskich nierobów.
Od dawna jestem pełen obaw, że niedługo tacy faszyści jak ty zamkną opozycji usta odbudowując Dachau, a później to i pewnie inne obozy reedukacji.
W ostateczności zastosujecie pavulon, nieprawdaż?
Jezry / 91.192.250.* / 2009-01-05 20:04
Biedny sceptyku, Tobie podobni krakali przed wejściem Polski do UE, że nas Niemcy wykupią a inni zniszczą naszą "tożsamość". I co? Po 4 latach żyje się nam lepiej, to my wykupujemy mieszkania w Niemczech, rolnicy dostają dopłaty i nawet ojczulek-dyrektor zgarnia unijne dopłaty. Czy nadal masz zamiar krakać? I co tak na prawdę znaczy "wolni ludzie w wolnym kraju"? Nie jesteś wolny? nie mieszkasz w wolnym kraju? Dość tych twoich bzdur!
sceptyk / 2009-01-05 20:58 / Tysiącznik na forum
Młyny historii mielą powoli.
Póki co zamykają polskie stocznie, a w Rostocku euforia.
To tak na początek.
Jerzy_ / 91.192.250.* / 2009-01-06 11:41
Chcesz dokładać do tego stoczniowego badziewia?
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-05 16:48
Zamykanie ust - czyli dobrze znana z dawnych czasów cenzura już w unii funkcjonuje. Na przykład, jak niedawno przeczytałem, w Wielkiej Brytanii policja może zakazać fotografowania demonstacji, jeżeli uzna, że pokazywanie zdjęć może prowadzić do "wzrostu niepokojów społecznych"
sceptyk / 2009-01-05 17:58 / Tysiącznik na forum
Nie wolno też wystawiać jasełek bożonarodzeniowych i śpiewać kolęd.
Że o pisaniu prawdy o wesołkach (ang. gey) nie wspomnę.
Jezry / 91.192.250.* / 2009-01-05 20:06
No Ty prawdy to raczej nie piszesz! (Patrz moja wypowiedź wyżej.)
sceptyk / 2009-01-05 21:01 / Tysiącznik na forum
Patrz moja odpowiedź wyżej.
KAP / 2009-01-05 16:33 / Tysiącznik na forum
wykaz prosze w moim tekscie:
pieniactwo,
faszyzm,
chec zamkniecia cie w Dachau,
potraktowania cie pavulonem..
-:)
sceptyk / 2009-01-05 18:02 / Tysiącznik na forum

jak Ciebie czytam to mi zadnegio poganiania nie trzeba


Jak to nie jest faszystowskie stwierdzenie, to co nim jest?


Wytarczy sobie pomyslec ze nie Wladywostok a podobni Twoim
pogladom sa alternatywa do UE


Albo to co wyżej?
Żeby choć mały konkrecik, ale nie!
Po komsomolsku!
Kto nie z nami, ten przeciw nam!
Kto przeciw nam - na pohybel!

Przećwiczyliśmy to już naiwny KAPie.
Historia sie powtarza.
Właśnie tak zaczynał swoją drogę wybitny działacz socjalistyczny Adolf Schieklgruber, ksywa partyjna Hitler.
A nie chcesz chyba powiedzieć, że ten wybitny przywódca socjalistyczny nie był faszystą?
prostownik / 80.141.37.* / 2009-01-05 08:09
Podzielam Pański pogląd. Mam także nadzieję, że wszyscy związkowcy wyjdą na ulicę - i tam zostaną!
By jednak wyprostować zasady, czekam na zmiany w przepisach o finansowaniu związków. Dlaczego choć do związków nie należę, mam je finansować?

Najnowsze wpisy