Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Witaj >>>>>>>> BESSO !!! Mamy wreszcie TREND !!!!

Witaj >>>>>>>> BESSO !!! Mamy wreszcie TREND !!!!

Inwestor Młody / 83.143.40.* / 2008-01-10 13:01
PANIKA ogarnia powoli posiadaczy Akcji i Funduszy Inwestycyjnych. Całkiem słusznie !! Trend spadkowy został potwierdzony.

Długo trzeba było czekać na potwierdzenie moich wcześniejszych prognoz, że mamy koniec tej fali hossy i wkraczamy w spadki. Mieliśmy pierwsze symptomy już na początku czerwca - kiedy była gorączka zakupów jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Wtedy sugerowałem wyjście z inwestycji gdyż akurat wybiliśmy się z formacji klina zwyżkującego. Później była pierwsza a następnie druga pomoc ze strony FED-u w postaci obniżki stóp procentowych. Wprowadziło to sporo zamieszania na rynku bo zamiast najnormalniej spadać zgodnie z trendem mieliśmy tzw. kilkudniowe śmieszne hossy FED- naiwnych. Kończyły się one po kilku dniach łapaniem na kupno akcji. Trzecia obniżka stóp FED - to typowy majstersztyk gdzie większość inwestorów dokonała zakupów akcji przed decyzją FED-u licząc na kolejną obniżkę stóp i kolejną kilkudniową zwyżkę. Srodze się zawiedli. Mechanizm był tak oczywisty, że nie mógł się powtórzyć po raz trzeci. W rezultacie wysypano olbrzymie kosze akcje inwestorom a po decyzji FED-u mało kto miał już amunicję żeby kupować akcje. Finalnie rozpoczęliśmy spadki. Tak naprawdę to spadki dopiero się rozpoczęły.

W tym tygodniu indeks dokonał historycznej rzeczy. Właśnie przebiliśmy kilkuletnią linię trendu wzrostowego. W okolicach tej linii i na niej trwała zażarta walka między dziećmi hossy a dziećmi Wielkiej Niedźwiedzicy. Mieliśmy nadzwyczajne skoki wartości indeksu sięgające powyżej 150 punktów. Były to ruchy wygłupiające totalnie inwestorów i każdy kto zajmował pozycję na kontraktach został wyrzucony z rynku. Nic dziwnego - Byki nie chciały bez walki oddać kilkuletniej hossy. Byki - jako synonim hossy - okazały się jednak nieporadnymi cielętami i w efekcie pokonaliśmy ostatni bastion nadziei Byków. Ostatnią barykadę.

Od dzisiaj - w perspektywie średnioterminowej władzę nad giełdą przejmują niepodzielnie synowie WIELKIEJ NIEDŹWIEDZICY. !!

W związku z tym to historyczna chwila bowiem od dzisiaj zarówno większość akcji jak i jednostek funduszy inwestycyjnych przynosić będzie wyłącznie straty. Od dzisiaj rozpoczyna się dla tradycyjnych inwestorów akcyjnych prawdziwy ARMAGEDON. Odtąd wzrosty będą jedynie korektami i należy je traktować jedynie jako okazję do sprzedaży stratnych papierów - jako dar od losu na możliwość zamknięcia pozycji z małą stratą. Dotychczasowe spadki można uznać jednie za rozgrzewkę przed tym co nastąpi. Myślę, że niebawem pęknie największa bańka na giełdzie - czyli WIG 20. Indeks sztucznie podtrzymywany przez silne instytucje finansowe. Są już pierwsze symptomy zmiany. Dzisiejszą sesję można potraktować jako długo oczekiwaną kropkę nad `i' potwierdzającą pierwszy sygnał techniczny z piątku.

Spadki możemy uznać za ROZPOCZĘTE. Niezależnie czy jutro będzie silny korekcyjny ząbek czy też od razu wejdziemy w fazę paniki. Myślę, że z okolic 3.250 punktów powinno przyjść jakieś znaczniejsze odreagowanie tego impulsu spadkowego. Wszyscy którzy zaglądają na moje forum zapraszam - na bieżąco będę zamieszczał najciekawsze momenty zwrotne rynku.

Wojownicy Wielkiego BYKA długo walczyli jak lwy ale padali kolejno jak muchy. Nie pomogła mamona wielkiej rzeszy pospolitego ruszenia którego werbunek ogłaszały butne FI w czerwcu. Na pomoc ściągnięto wielkich magów i strasznych czarowników od zaklinania rzeczywistości z wielkiej i potężnej grupy FED-u.
Nie pomogły zaklęcia wielkiego i nieustraszonego wojownika z Wielkiej Krainy za oceanem.

Zwyciężyli okrutni synowie WIELKIEJ NIEDŹWIEDZICY i od dziś niepodzielnie przejęli władzę nad niewolnikami MAMONY.
...........................................

Jeśli jesteś zainteresowany analizami, opiniami lub komentarzami giełdowymi lub z rynku walutowego - zapraszam do wymiany poglądów na moim forum na onecie:

http://biznes.onet.pl/0,0,1,0,42715,uforum.html

Wyświetlaj:
Iwa1 / 212.244.210.* / 2008-01-10 21:08
Jestem młodym inwestorem myslałam ze coś dorobie atu strata duza strata. Nie wiem co mam robić. Straciłam dużo. Wyciągac resztki? Co radzisz?
monikaa13 / 85.237.180.* / 2008-01-10 21:19
właśnie, mam straty, sprzedawać ze stratą czy jednak czekać, w końcu chyba musi wzrosnąć, co nie?
x e n o n / 2008-01-10 18:18
oj, "synu wielkiej niedźwiedzicy"... słów szkoda na takie nagonki ;)
doradcafinansowy@onet.eu / 83.143.40.* / 2008-02-09 15:08
Jak widzisz to nie były nagonki tylko konkretna wiedza poparta kilkunastoletnim doświadczeniem inwestycyjnym. Emocje nie są najlepszym doradcą. Polecam używac też rozumu.
zbig$ / 2008-02-10 02:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
doradco czy to najnowszy komentarz czy ten sprzed 2-3 tygodni???
Inwestor Młody / 83.143.40.* / 2008-01-10 18:32
Poczekamy to zobaczysz kto ma racje. Ja od ponad pól roku czytuję komentarze tego gośćia i powiem Ci że sprawdza się wszystko co do joty. Nawet często nie nie działają alternatywne rozwiązania bo trafia idealnie. Miał wpadkę przy FED-ie to jedyna jak pamiętam. Nikt Cie nie namawia żebyś sprzedał - to Twoja kasa. Masz jakieś inne, bardziej optymistyczne prognozy na przyszłość ? Chętnie poczytam.
echoo / 84.10.173.* / 2008-02-10 02:04
IP uderzajaco podobne, nawet chyba identyczne, kombinatorek maly.....
cosiu / 195.78.236.* / 2008-01-10 14:25
witam, widzę że sie orientujesz w temacie. ja nie ma takiej wiedzy jeszcze:) w takim razie chciałbym Cie zapytac co bys mi zaproponował w obecnej sytuacji. mam AXA plan Inwestycyjny ( skład portfela nastepujący RACHUNEK PODSTAWOWY (opłacany raz na rok, mam tam 3600 zł) AXA ING Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus 10%, Noble Akcji 10%, Arka Akcji 10%, AXA - Pioneer Dochodu i Wzrostu Rynku Chińskiego 10%, Noble Mieszany 35% i Arka Zrówn 25%. natomiast RACHUNEK DODATKOWY na którym mam 37 000 zł AXA Noble Fund Akcji 10% AXA Legg Mason Akcji 10% AXA - Arka BZ WBK Akcji 10% , AXa Rynku Pienieznego 10 %, Noble Mieszany 15%, AXA Legg Mason Zrównoważony Środkowoeuropejski 15%, AXA - Arka BZ WBK Zrównoważony 20% oraz AXA - Pioneer Dochodu i Wzrostu Rynku Chińskiego 10%

co mam zrobic aby dalej nie tracic po 200 - 300 złotych dziennie? to ma byc inwestcja na conajmniej 5 lat pod bilansowanie kredytu. w co warto teraz inerwstowac? nieeruchomosci w nowych krajach UE, złoto czy w rynek chiński? staram sie tym interesowac sam ale czesto nie ma po porstu czasu

bedę wdzieczny za Twoją opinie
cosiu
makler77 / 83.143.40.* / 2008-01-10 18:12
Sprzedaj wszystko póki jeszcze nie jest za późno.
Niezły gracz / 83.143.40.* / 2008-01-13 01:09
Posluchaj tego gościa - dobrze Ci radzę. Jak pisze, że wzrosnie, to masz szanse na szybkie zamknięcie po wyższych cenach. On zawsze gra pod prąd.
TRENDOWATY / 83.143.40.* / 2008-01-13 10:02
Tak, ja też inwestuję zawsze z trendem a nigdy przeciwko. Mogą potwierdzić powyższą analizę, że mamy BESSĘ.
YAS / 89.231.147.* / 2008-02-09 22:58
gościu - chociażbyś sobie IP zmienił - NIE NAGANIAJ maklerze77, czy może Niezły graczu, czy może jeszcze TRENDOWATY....... żenada..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy