Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Witam Wszystkich Jestem nowy na forum i mam kilka pytań

Witam Wszystkich Jestem nowy na forum i mam kilka pytań

Berserkert / 2006-05-18 14:07
witam wszystkich
Od jakigoś czasu zaczołem sie interesować giełdą i chciałem prosić o polecenie mi jakiejś literatury gdzie w necie moge szukac informacji na temat spółek oraz gdzie najlepiej otworzyć swój portfel na start bede miał 10.000zł
Prosze jeszcze o informacje z włąsnego doświatczenia przy dobrym szcześciu ile moge zarobić przez 2 miesiące obracając kwotą 10.000 (tak orjentacyjnie)
pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Poziom / 83.27.212.* / 2006-05-18 18:35
Jak na moje oko przy dobrym wietrze to w dwa miesiace moglbys podwoic albo i wiecej jeszcze z tej kwoty wyciagnac jak sie pospieszysz to polecilbym Ci cashflow pda wlasnie jest w trakcie prywatyzacji w ciagu trzech dio okolo 80% wzrostu... oczywiscie to sa moje wlasne przemyślenia na ten temat wiec nie biore odpowiedzialnosci jakby co ;> ponadto w czerwcu lubawa po emisji nowych akcji oraz w tym okresie jaki teraz mamy hygienika wlasnie skonczyly sie notowania pda wiec sytuacja troszka sie ustabilizowala i widuje do gory. Powodzenia
Gienek / 2006-05-18 15:22 / Początkujący gracz giełdowy
Witam !!

Teraz nie wiem czy to dobry pomysł zainwestować !!
Radziłbym poczekać, do momentu aż sie trochę uspokoi.
Ale jeśli się zdecydujesz to lepiej aby twoje "zakupy", były starannie
przemyslane.

Pozdrowienia.
pawciomerc / 2006-05-18 14:33 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
na poczatek na onecie masz dział giełda , poczytaj tam i pograj wirtualnie , gazeta rzeczpospolita i gazeta parkiet na pewno bedą interesuj ące , noi strony domów maklerskich np wbk
przy dobrym szcesciu w tydzień możesz ta kwote podwoić ale i możesz sytacić 90%
a na serio mysle że grając spokojnie 10% miesięcznie powiniennes wyciagnąć tylko nie daj sie ponieść emocjom jak ja bo miał bym sporo więcej ale trzeba sie cieszyć ze jestemna + a bawie sie w to 2.5 miesiąca
Berserkert / 2006-05-18 15:37
No onecie ma konto juz od paru miesiecy tylko ze gra w tym portalu polegała wyłącznie na analizie wykresów. W sumie kazdy rachunek mam na plus ale prosił bym o polecenie mi jakiegos źrudłą informacji gdzie mógł bym sie nauczyc lub na poczatek poznac analizy wiadomości o spółce i wykozystywania ich w grze. Wejść na rynek mam zamiar na pocztku wakacji. z kapitałem 10.000zł na start w przyszłości moze bedzie wiecej :-)
Grzech66 / 212.76.37.* / 2006-05-18 22:50
A może by najpierw zainwestować w słownik poprawnej polszczyzny? :)
avi / 2006-05-18 17:03 / portfel / Bywalec forum
Bardzo dużo informacji uzyskasz, wxzodząc na strone www.gielda.wp.pl (informacje ze spólek, notowania, komentarze itp). Osobiście giełdą interesuje się już od 3 lat i bardzo chwale sobie ten sposób zarobkowania... Konto mam założone w banku PEKAO SA i nigdy bym go nie zmieniła, jak dobrze będziesz żyć z maklerami tego banku to i podpowiedzą Ci swoje typy... w swoim portfelu posiadam FAM- ale jest już czyba zbyt wysoka cena, aby w nie zainwestować, Ja już patrze aby je sprzedać, IMPEXMETAL- chyba jeszcze warto je skupować, bo ma łączyć się za jakieś 3 miesiące z boryszewem, ale to trzeba bybył mocno przemyślec i przeanalizować, POLNORD- Ja go kupiłam za 34zł a spadł na 31, więc proponowałabym te akcje- ale to też trzeba soie przemysleć.... Życze POWODZENIA i dobrej ZABAWY!!!!!!! avi
Berserkert / 2006-05-18 23:22
Mam takie pytanie
Gdy zlece maklerowi kupno danych akcji to w jakim czasie on realizuje zlecenie oraz jak zlecam ich sprzedaz(po cenie obecnej) to czy jest możliwe ze on ich nie sprzeda? oraz ile czasu trwa sprzedaz od wydania zlecenia??
avi / 2006-05-19 18:23 / portfel / Bywalec forum
podajesz zlecenie maklerowi na kupno akcji po cenie jaką uważasz za odpowiednią, niestety nie zawsze osoba sprzedająca na to idzie, więc nigdy nie masz gwarancji, że dane akcje Ci się kupią... Najlepiej zawsze ustawić się jako pierwsi w kolejce, tzn. pytasz maklera po ile akcje sprzedawają i tą cene wystawić, wtedy masz pewność, że akcje Ci się kupiły... Jeżeli podasz odpowiednią cenę to akcje kupują Ci się natychmiast !
jeżeli chodzi o sprzedaż akcji, to robisz to w ten sam sposób, podajesz odpowiednią cene i jeśli znajdziesz kupca, akcje sprzedają Ci się od razu, ale za wypłatą pieniędzy musisz poczekać jakieś 3 dni. Pamiętaj tylko, zawsze sprawdzaj i pytaj się maklera, jak się Inni ustawiają, po ile kupują i sprzedają i ustaw się pierwszy w kolejce, lepiej podnieść lub zaniżyć troszkę cene a wtedy masz pewność, że akcje Ci się sprzedały!!! Życzę POWODZENIA!!! avi
avers / 2006-05-19 18:45 / Bywalec forum
Proponowałbym uczestnictwo na GPW poprzez internet, a wybór domu Maklerskiego od analizy prowizji. Podstawową wiedzę znajdziesz na www.bossa.pl . Start najlepiej zacząć od emisji pierwotnej .Z reguły wychodzi się na + , a pierwsze wrażenie jest ważne. Zyczę powodzenia
Berserkert / 2006-05-21 00:39
Co to znaczy ze start najlepiej zacząć od emisji pierwotnej ???
Berserkert / 2006-05-22 14:50
Co to znaczy ze start najlepiej zacząć od emisji pierwotne
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy