Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Witold Modzelewski: Podatek bankowy to niższe podatki dla Polaków

Witold Modzelewski: Podatek bankowy to niższe podatki dla Polaków

Wyświetlaj:
gryzzly654 / 91.189.74.* / 2015-07-15 08:14
udzielę Bankowi kredytu indexowanego do ceny apple
kredyt nawet na 100tys zł na 30 lat
bank będzie musiał kupic dolary a za nie kupic ackje apple zeby splacac kredyt

ja oczywiscie nie musze miec dolarow ani akcji apple ale kresytobiorca już tak - a będzie to musiał kupować przy podwójnym spreadzie

ktoś zainteresowany?
LPR / 188.47.72.* / 2015-06-23 20:13
Poprosiłbym pana prof. o przykładowy sukcesu jego teorii w ostatnich 25 latach ich głoszenia
Agatako / 195.175.42.* / 2015-05-29 21:10
Profesor ministrem finansów !!! To jest właściwy człowiek na właściwym miejscu !!! Beata kociolek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Cezary Kogucik / 89.72.67.* / 2015-05-28 23:59
Panie Profesorse,

Dziękuję bardzo za Pana opinie i prezentowane poglądy. Zgadzam się całkowicie jako "frankowiec", ale również jako Polak i patriota.
Nie chodzi tu tylko o kredyty Frankowie, ale o całe finanse państwa, nasz dług publiczny, długi zagraniczne, które będziemy spłacali przez min. 400 lat (przez analogię do długu Gierka -spłacanego 40 lat, biorąc pod uwagę porównanie wielkości).

Pozostaję z ogromnym szacunkiem za to, że idzie Pan pod prąd establishmentowi, ale zgodnie z prawdą.
DUDEK5 / 46.175.236.* / 2015-05-28 14:47
TEMU PANU TEŻ JIŻ DZIĘKUJEMY .
POLACY
NIE POZWÓLMY PODCZEPIAĆ SIE STARYM LISOM
POD NOWĄ WŁADZE .PAN MODZELEWSKI JUŻ RZĄDZIŁ.
EFEKTY WIDAĆ .POLSKĘ ROZKRADLI JEGO POBRATYMCY .
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-05-20 19:52
Chociaż jeden ekonomista napisał prawdę o oszustwach i manipulacjach PO.
zaciekawiony 9 / 213.186.79.* / 2015-05-20 14:16
Od kiedy to pan Modzelwski jest za obniżaniem podatków? Jakaś zupełna nowość.
sisley / 213.77.28.* / 2015-05-20 14:13
Panie Profesorze,

Liczę iż wygra dr Andrzej Duda a następnie PiS; a pan wróci do MF.
zaciekawiony 9 / 213.186.79.* / 2015-05-20 15:54
I podatki bez wątpienia pójdą w górę.
Liczę na to, że pan Duna nie wygra bo nie lubię zmian na gorsze.
To, że ktoś zrobił doktorat z prawa nie oznacza wcale, że się nadaje na prezydenta. Raczej oznacza tyle, że jako zdolny prawnik jest wygadany, potrafi sprawnie kręcić i naiwnych za nos wodzić. Póki co sporo takich złowił. Sisley, pozdrawiam.
odpowiedzialna patriotka / 129.178.88.* / 2015-05-20 13:53
Też mam kredyt we frankach, ale nie wierzę w puste, nie poparte wyliczeniami obietnice Dudy. Czy frankowicze jak stado baranów pójdą na rzeź??? takie stawianie sprawy przez niektóre osoby mające kredyt we frankach mnie osobiście obraża! i jeśli moją/naszą naiwnością było wzięcie kredytu we frankach to tym bardziej frankowicze nie mogą żyć kolejnymi obietnicami ludzi bez twarzy i kręgosłupa moralnego!!Już wcześniej daliśmy się na to nabrać!!!

Ojczyzna to Sprawa Nas Wszystkich i nasze doraźne interesy (w przypadku wyboru Dudy to naiwna wiara w możliwość ich spełnienia) nie mogą przesłonić odpowiedzialności za naszą wolność i prawa do wolności osobistej, prawa do życia w kraju, gdzie ludzie mogą mieć wiarą i poglądy takie jak im sie podoba!!! i za to nie będą gnębieni, wyszydzani, degradowani lub wsadzani do więzień!!!
Marta868 / 150.254.27.* / 2015-05-21 10:33
Wolność to suwerenność. Trzeba bardziej globalnie spojrzeć na sprawę wolnej Polski. Wolność to uwolnienie się od jarzma i dyktatu zagranicznych instytucji i firm, które mają nas w "uścisku", wyprowadzają pieniądze za granicę (nawet te z dotacji europejskiej - np. w przetargach) a my dajemy się naiwnie doić. I płacimy my, obywatele haracz tym, którzy się na nas pasą.
Pola2015 / 83.22.164.* / 2015-05-21 09:55
Bankowym trolom już dziękujemy!
polander / 193.41.170.* / 2015-05-20 16:27
to jesteś wierzącym/niewierzącym. Bieżący prezydent NIC nie oferuje - czyli frankowicze będą dojeni jak są. Pretendent - przynajmniej obiecuje zmiany. ERGO - albo się coś zmieni na lepsze bo DUDA powalczy, albo nie zmieni się nic.
Więc ja wolę chociażby spróbować, bo jak nie spróbuję to NA PEWNO banksterzy będą mnie rzeźbić jak tylko chcą. bo na rząd POPIS i prezydenta układowego nie ma co liczyć.

Póki co są tylko pierwsi do brania/zabierania - nowe podatki, podniesienie tego czy owego.
tak samo jak guru Tusk - Bull jest gładki w obietnicach.
natonio32 / 83.31.108.* / 2015-05-20 14:26
Prawisz o wolności? A nie masz o pojęcia o jej uprawianiu. Kredyty denominowane we frankach były udzielane z naruszeniem prawa. A skoro uważasz że należy konwalidować złamanie prawa i uznać bezprawie to znaczy że jesteś bliższy ruskiemu rabowi niż każdemu "dorozwiniętemu" przedstawicielowi naszej cywilizacji. Jeśli się boisz egzekucji słusznego prawa to jest coś nie tak.
Dudzio451 / 91.213.162.* / 2015-06-17 16:50
Ciekawe na czym polegało to naruszenie prawa? Może zabronili Ci czytać umowę? A może zabronili zastanowić się? A może po prostu dali Ci możliwość wyboru a Ty sam wybrałeś to co było tańsze, bo każdy musi gdzieś mieszkać?
A teraz szukacie kogoś kto takich jak Ty zwolni po prostu od odpowiedzialności za myślenie.
Osobiście wolę, żeby już nikt nic mi nie proponował, jeśli to mają być takie propozycje jak przewalutowanie. A może jeszcze przypomnę, bo z tych wszystkich wypowiedzi najbardziej uderza mnie galopująca skleroza, że to PIS czyli partia Prezydenta-Elekta, był najbardziej oburzony, gdy ktoś chciał zwrócić uwagę, że kredyty we Frankach są nie dla wszystkich.
odpowiedzialna patriotka / 129.178.88.* / 2015-05-21 15:44
Zamierzam egzekwować swoje prawa i już to realizuję w pozwie zbiorowym. Więc nie pisz proszę, ze utrzymanie Komorowskiego znaczy akceptację łamania prawa przez banki. Jedno nie ma wiele wspólnego z drugim. I też bym chciała by odgórnie wybawiono mnie z problemu ( tak jak to obiecuje Duda). Ale po prostu jemu nie wierzę w puste obietnice. A mam wiedzę co do ich zasad działania i braku poszanowania godności ludzkiej i prawa- są równi i równiejsi jak w folwarku zwierzęcym i inwigilacja na każdym poziomie! Swego czasu BOR sprawdzał wszystkie osoby jakie przejeżdzały lub stanęły na ulicy, gdzie mieszkał prezes Jarosław....
A co do zmiany to liczę na to , że zółta kartka otrzymana od spoleczeństwa coś zmieni u rządzących....
prawie zaratustra / 91.208.150.* / 2015-05-20 13:32

czy sektor bankowy będzie musiał zwrócić kredytobiorcom nawet około 50 mld zł oraz zapłacić ponad 3 mld zł rocznie z tytułu tzw. podatku bankowego


Sądzę, że frankowicze zagłosują przeciwko bankom. A reszta? Czas, bardzo nieodległy, szybko da odpowiedź na to pytanie. Na koniec pozwolę sobie wszystkim przypomnieć (zwłaszcza ludowcom) nieśmiertelną tezę Wincentego Witosa: "Polska polityka za polskie pieniądze”. Nic dodać, nic ująć.

i o to chodzi
gruby misio / 188.116.35.* / 2015-05-20 14:19
W te 50mld nie wierzę.
Ale nawet gdyby to było 10mld, to czy to jest sprawiedliwe aby podatnicy, i to ci który nie chcieli ryzykować w grą we franki, finansowali dosyć wąską grupę kredytobiorców, na dodatek takich, którzy na razie na tych kredytach są mocno do przodu?
Bo w to że to pokryją banki bez mrugnieca ja nie wierzę.
Za długo żyję na tym świecie.
A Modzelewski-cóż na podatkach to może on się zna(narobił tyle dziur w prawie podatkowym z których to nieźle żył ostatnio) ale na ekonomii niestety nie.
orro2 / 87.204.87.* / 2015-05-20 15:23
Ale ja nie chce by państwo coś dawało. Nie chce by mi jacyś ludzie coś dawali (jak chcesz mi coś podesłać to oczywiście przyjmę)
Ja chce by banki oddały mi, to co sobie wzięły BEZPRAWNIE na podstawie NIELEGALNEGO zapisu. Tylko tyle. Oni nie mają być ponad prawem.
I to nie jest żadna "strata" banku jak oni to przedstawiają. Zaplanowali sobie zyski na przyszłe lata i teraz będą musieli zredukować te "plany". Prezes (jeśli w ogóle to zauważy) to będzie miał 5 zeta mniejszą premie za wynik i tyle.
Ta kasa jest MOJA. ODDAWAĆ!!!
Floyd / 2015-06-12 16:36 / Tysiącznik na forum

ja chce by banki oddały mi, to co sobie wzięły BEZPRAWNIE na podstawie NIELEGALNEGO zapisu.

Jeżeli, to wszystko takie proste, to wystarczy przecież zwykły sąd i po sprawie. Marsz do sądu.
polander / 193.41.170.* / 2015-05-20 16:40
powiem więcej - banki jeszcze tego nie wzięły tylko sobie już zaksięgowały że wezmą. Prezesi już milionowe premie wzięli za te działania.
I chyba jedyna rzeczywista strata banku to właśnie te premie prezesów.
Basia0 / 91.195.159.* / 2015-05-22 11:26
;)
No właśnie... moja mama , księgowa , zawsze mawiała, nie licz tego co nie masz, bo lepszy wróbel w garści niż sroka na dachu :P ;) Banki sobie liczą od lat tego co nie mają, bo nauczyli je tego ludzie, swoją naiwnością.. więc czas , by i wróbel okazał się w ich garści niczym, a wtedy pieniądze wrócą do podatników na czym tylko państwo polskie zyska i jego budżet, bo wreszcie pieniądze zostaną wydane w Polsce... czy to tak trudno wielu ludziom zrozumieć ? Nie pojmuję, jak mogą niektórzy bronić tych, co nie dość,że oszukują to na dodatek wyprowadzają z kraju masę kasy.. a prezesi to rybiki banków więc i tak banki wydają kasę na ich premie i wypłaty z czegoś czego nie mają realnie, a więc same siebie kredytują zabierając ludziom realne pieniądze i wartości.. ech, szkoda słów, jeden lepszy od drugiego, a najbardziej zarzucają życie na kredyt innym ci co sami tylko poprzez kredytowanie siebie żyją.. wirtualna kasiorka rządzi..
Hery z Gdanska / 178.181.150.* / 2015-05-20 12:40
Zawsze go lubiłem i rozumiem, ze trzeba mieć trochę wiedzy ekonomicznej aby go rozumieć i zgadzać sie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy