Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Wizerunek firmy w internecie

Wizerunek firmy w internecie

zsak / 2012-09-17 01:01
Niedawno dzwoniła do mnie pewna firma z ofertą w której proponowali mi, że za odpowiednią opłatą będą dbać o mój wizerunek w internecie. Bardzo mnie to zainteresowało i byłem ciekaw jak to będą robić. Okazało się, że mają zamiar wstawiać odpowiednie opinie w różnych katalogach i dokonywać wpisów na niektórych forach internetowych a nawet załatwią usunięcie wpisów niekorzystnych dla mojej firmy. Ciekawe przedsięwzięcie!
Czy może ktoś o tym słyszał?
Wyświetlaj:
Mildreda / 83.20.138.* / 2012-10-17 10:29
cos, mimo wszytko dziwna to usuwanie negatywnych opinii...
co do marketingu szeptanego to moze ktos ma na poleceniu jakas agencje? tzn: generalnie interesuje mnie raczej spoplecznosciowka. Ogolnie agencji zatzresienie, każdy chwali się jak może wiec jak tu cos obstawić?
zsak / 2012-11-11 10:59
Mildreda, dziwi mnie twoja postawa. Jak napisałem poniżej dla mnie marketing szeptany to obrzydlistwo a już podawanie adresów internetowych na forum to brak dobrego smaku, żeby nie powiedzieć chamstwo!
karol_zz / 2012-12-12 15:39
tylko w większości wątków na temat jednej firmy reklamowej robi to pan nagminnie - wkleja linki do forów internetowych obsmarowując tę firmę na prawo i na lewo. powiem szczerze, że szkoda by mi było czasu. a do tego wydaje się panu, że taka postawa jest fair? firma która ma kilkaset tysięcy klientów, bo z tego co ogólnie wiadomo, tylu przedsiębiorców ma reklamę u nich, moim zdaniem jest na tyle wiarygodna, że mało merytoryczne komentarza z pana strony są bezsensu.
zsak / 2012-12-30 13:20
Panie karol_zz, co do firmy o której Pan wspomina i twierdzi że "jest na tyle wiarygodna, że.... ...", po prostu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "opinie o ..... " aby się przekonać co inni o niej myślą i jaka jest jej wiarygodność!
Co do wklejania linków to poruszył Pan a w zasadzie otworzył Pan ciekawy wątek tej dyskusji.

Gdzie jest granica między wklejaniem linku w celu potwierdzenia i udowodnienia tezy którą wcześniej się przytoczyło na forum a wklejaniem linku w celach marketingu szemranego?

Jak uniknąć istotnych cytatów bez wklejania linków do podstawowej treści na dany temat?

Czy wpis na forum zawierający tylko zagajenie tematu i podanie linku do innego forum na którym dany temat jest szeroko omawiany jest "mało merytorycznym komentarzem" ??????
karol_zz / 2013-01-05 13:08
pisze pan "po prostu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "opinie o ..... " aby się przekonać co inni o niej myślą i jaka jest jej wiarygodność!"

tylko chyba nie zwrócił pan uwagi na to co napisałem >>w większości wątków na temat jednej firmy reklamowej robi to pan nagminnie - wkleja linki do forów internetowych obsmarowując tę firmę na prawo i na lewo.
zsak / 2013-01-06 00:56
To wpisz pan w wyszukiwarkę:
"opinie o ...(swojej firmie lub firmie z którą ma pan podpisaną umowę na marketing pośredni)"
to panu ukarze się lista forów. Tych forów jest na lewo i prawo dość dużo a skoro jestem zainteresowany tematem (z tych samych powodów co ja jest wielu zainteresowanych i komentujących) trudno abym się nie wypowiadał na tych forach,tym bardziej, że te fora są żywym przykładem stosowania marketingu szemranego.
Skoro forów o pana firmie (lub firmie z którą podpisał pan umowę na marketing pośredni) jest na lewo i prawo bez liku to i moich komentarzy również jest bez liku!
Na wyraźną prośbę (poprzednie linki usunął moderator) mogę tu panu przedstawić linki do tych forów a czytający będą mogli to sami ocenić, my zajmiemy się zagadnieniem o które pytałem i jest tematem tego forum a nie pana firmą.
Napisz pan w końcu co to za "jedna firma reklamowa" i podaj przykłady jak to ja obsmarowuje z pewnością nie będzie to marketing szemrany a wyjaśni sytuację!!!
opin / 77.255.27.* / 2012-09-24 12:26
Nic nowego - zwykły marketing szeptany. Jeśli nie masz ludzi/czasu by to robić samemu - może warto skorzystać z takiej propozycji. Ciekawe tylko, w jaki sposób mają zamiast usunąć negatywne wpisy...
zsak / 2013-01-04 01:41
Opin, to bardzo proste, wystarczy zgłosić do moderatora prośbę o usuniecie wpisu który niby "obsmarowuję tę firmę"! Jeśli na przykład "jedna firma reklamowa" ma opinię mocno ugruntowaną w internecie to jak myślisz, czy zaprzyjaźniony moderator forum nie usunie negatywnego wpisu nie chcąc się narazić innej firmie działającej również w mediach?
zsak / 2012-09-26 23:23
Słyszałem już ładniejsze określenie "marketing pośredni". Opin, mam nadzieję, że tak jak ja, nikt nie będzie chciał skorzystać z takiej propozycji. Co prawda spotyka się to już dość często ale przez przeciętnie inteligentnego obserwatora jest to łatwe i proste do wychwycenia bo z daleka czuć fałsz. Bardzo wątpię w skuteczność takiego "marketingu szeptanego" który raczej przynosi skutek negatywny i pozostawia niesmak. Pozostaje jeszcze sprawa etyki! Dla mnie reklama jest koniecznością, inne działania marketingowe również, ale ten "marketing pośredni" to obrzydlistwo, fałsz, i działanie wysoce nieetyczne!!!!
Co do usuwania negatywnych wpisów to również się już z tym spotkałem, potrafiły zniknąć całe fora, wątpię aby to było działanie w pełni legalne, żeby nie powiedzieć inaczej, za to na pewno nieeleganckie i również nieetyczne!!!
Co o tym sądzicie?

Najnowsze wpisy