Forum Polityka, aktualnościKraj

Władimir Putin broni rosyjskiej wizji historii

Władimir Putin broni rosyjskiej wizji historii

skomentuj
Wyświetlaj:
lulunia / 83.29.221.* / 2009-09-01 23:24
Putin pewnie nie wie, że dziadek rudego pokonał szlak od Monte Cassino do Monte Lenino - bo pewnie by czymś go odznaczył - no nie ?
głupota wszędzie jej pełno / 89.72.61.* / 2009-09-02 16:51
aleś ty glupia....
Przecież nikt nie wybiera takich rzeczy, tym bardziej ciekawi mnie co ty być mówila gdyby twoje korzenie były z tamtych stron?
Zgaduje, popełniła bys samobójstwo?
hehe
Greeder / 213.199.198.* / 2009-09-01 21:16
No patrzcie, sam o sobie rzekł, że jest jak zarażający lekarz. Pełna samokrytyka!
niewierzący ateusz / 83.26.123.* / 2009-09-01 20:53
kremlinsy chcą usprawiedliwic pakt ribbentrop-mołotow i agresję 17 września Zaolziem,a czym mogą usprawiedliwiac agresję na Finlandię,Litwę Łotwe Estonię? NICZYM nie mogą usprawiedliwic,agresja na państwa bałtyckie była ciągiem niczym nie sprowokowanych agresji zapoczątkowanych paktem ribbentrop-mołotow i wspólną nazistowsko-sowiecką agresją na Polskę.Ten ciąg agresji wynikał wprost z paktu hitlera i stalina.
W tej propagandowej paplaninie o zaolziu zabawny jest fakt,że ani Czesi ani Polacy nie mają do siebie wielkich pretensji ani żalów o rywalizację o Zaolzie jak wiadomo Czesi zajęli zbrojnie Zaolzie w roku 1919 a my w 1938.Pretensji do siebie nawzajem nie mamy głównie dlatego,że ani my ani Czesi nie mordowaliśmy elit rywala strzałami w tył głowy,nie deportowaliśmy kilkunastu procent mieszkańców Zaolzia tak jak uczynili to sowieci na kresach,nie stosowaliśmy terroru i nie eksterminowaliśmy ludności cywilnej.itd itp.
zajęcie zaolzia można uważac,za błąd polityczny,gdyż dało to propagandowy argument hitlerowi,że nie tylko III rzesza ma jakieś pretensje terytorialne do Czechosłowacji,dało argument propagandowy sovietom do PORÓWNYWANIA Zaolzia z soviecką agresją na Polskę i kreml do dzisiaj tę sovieckę propagandę uprawia.
Niemniej jednak zajęcie Zaolzie było obowiązkiem polskiego rządu,gdyż uchroniło ponad 120 tys Polaków i ponad 20 tys Czechów przed nazizmem.Gdy zajmowano zaolzie nikt nie mógł przewidziec,że uchroniło przez niespełna rok,ale dobry i rok.Zostawienie zaolzia hitlerowi byłoby wręcz zbrodnią,a hitler chciał zając Zaolzie, doszło nawet do konfliktu w mieście Bohumin do którego jako pierwsza weszła armia polska a przybyłe później oddziały wermahtu też próbowały Bohumin zając. Przeczy to zarazem sovieckiej propagandzie jakoby ówczesny rząd polski wspóldziałał z hitlerem, jak widac na przykładzie Bohumina zajęcie Zaolzia odbyło się wbrew hitlerowi,a nie we wspólpracy,

Zajęcie połowy Polski przez sovietów nikogo przed niczym nie uchroniło,bo okupacja soviecka wcale nie była łagodniejsza od hitlerowskiej,od października 1939 do czerwca 1941 sowieci wywieźli do łagrów i na syberię ok.2 milionów obywateli Polski to jest ponad 10% populacji,sowieci wywozili nie tylko Polaków ale i Ukraińców Białorusinów Żydów itd.

Wyciąganie Zaolzia przez kreml nie dziwi,w końcu kremlinsy robią to w swoim swoiście pojmowanym interesie,ale wsparcie jakie kreml uzyskuje w Polsce,gdy Polacy w tym były premier niejaki leszek miler, porównują zajęcie Zaolzia do sovieckiej agresji 17 września dziwi,bo czynic to mogą albo głupcy albo zaprzańcy,i dziwi że tylu jednych i drugich.
sc / 99.232.235.* / 2009-09-01 17:41
To był ten publiczny policzek wymierzony premierowi i prezydentowi. Putin powiedział językiem dyplomatycznym, że z punktu widzenia Rosji pakt Ribbentrop-Mołotow był uzasadniony a w przeszłości, w 1934 roku, Rosja zawarła przecież bardzo znaczący pakt o nieagresji z czołowymi mocarstwami Europy. W sposób wyraźny powiedział, że wszystko było prawidłowo z punktu widzenia Rosji. Sugerował także, że Katyń jest właściwie sprawą trudną do wytłumaczenia, a jeżeli się weźmie pod uwagę straty które poniósł naród rosyjski, to Katyń jest blahostką. Nie przyjechał oceniać więc także bez żadnych przeprosin. W najlepszym razie tylko ubolewanie. Orkiestra grała patriotycznie, atmosfera podniosła, zagranica przyjechała i nawet jakby Bóg z nieba patrzył z wielkim zainteresowaniem. Putin splunął w twarz premierowi i prezydentowi i wszystkim Polakom. Nic się nie zmieniło.
m5 / 78.88.135.* / 2009-09-01 23:33
Przecież tego nie napisał żaden Rosjanin. ;)))
To marna podróba języka polskiego w wykonaniu Rosjanina.
Brak charakterystycznych dla nich błędów gramatycznych i stylistycznych, kiedy posługują się j. polskim. Sama zmiana ortografii to za mało. Jak któryś z nich na tyle zna jęz. polski, to nie zrobi nigdy aż tyle byków w pisowni!
A poza tym ktoś by uwierzył, że Rosjanie czytają takie nasze artykuły.
Ludzie, to ich kompletnie nie interesuje!!!
niewierzący ateusz / 83.21.169.* / 2009-09-01 22:25
kolego z rosji,
w jednym masz rację "obrona wolnosci polski a tak ze
zycja i zdrowja polskich obywateli to psij obowionzek wladz polskich i polakow" i dziękuję ci za przypomnienie tej prawdy moim rodakom, bo jest faktem,że spora ich częśc jest bardziej skora do kolaboracji niż do obrony samych siebie,
co do reszty twych wywodów
"Cała nasza rodzima historia już dawno została dogłębnie sfałszowana. Najpierw w interesie imperium rosyjskiego, a następnie w interesie Związku Radzieckiego. Sens wszystkich znaczących wydarzeń i zjawisk w naszej historii został gruntownie wypaczony"

""Związek Radziecki przystąpił do wojny 17 września 1939 roku po stronie (Adolfa) Hitlera i walczył po stronie nazistowskich Niemiec do 22 czerwca 1941 roku. Dlatego jest to Wielka Wojna Ojczyźniana, a nie wojna światowa"

""wszystkie obecne +historyczne+ dekrety i inicjatywy ustawodawcze władz służą temu, by dogłębnie sfałszowaną historię kraju zachować w tym sfałszowanym stanie, w którym żyje w świadomości większości Rosjan".

"Z Rosjan trzeba zrobić poddanych - nie tylko społecznie, ale także ideowo, duchowo. Taki jest sens ostatnich działań naszych władz"

cytaty za "Новая Газета" przeczytaj sobie całośc w oryginale
spadaj / 77.115.59.* / 2009-09-02 03:47
lubisz sobie pogadac o wspulcziestnej rosji wienc niech cie bendzie. w takim razie jako znawcza musisz wiedziec ze dzis jesc ruwniez rocznicza ataku terrorystow na skole w bieslanie, ktury jak wiadomo znajduje w osetji pulnocznej. jak i rocnicza ataku gruzji na miasto cchienwali osetja poludniowa - cili jeden narud , tylko gruzin o imieniu dzugaszwili znany jako stalin, oddal polowe ich kraju gruzji. cili dzisiaj rodziczy zabitych dzieczi wruczom z cmientarza i zobaczom w teliewizji jak premjerowi ich kraju , na oczach czalego swiata prezydent polski muwi w twarz, ze uratowanje zycja ich rodzin, i krewnych po ataku saakaszwili , cili gruzji to to samo co faszyzm, a on nic nie robi. dodatkowo po jutsze 3. 9..2009. bendzie musial pokazac im osbisczie bo w tedy bomba wybuchnela i dzieci zgineli. i wiesz co , bendom wsciekli , i co gorzej bendom mieli raczje, bo powinien powiedziec kaczynskiemu ze jesc twariom i wyjsc. w ogulie nie powinien byl tu pszyjezrzac , ale zapewniono go ze do takiej sytuacji nie dojdzie. choc powinien byl wiedziec cego po was spodziewac, i cego wasze slowo warte. a my dopilnujemy by do takich sytuacyj nie dochodzilo jurz nigdy. bo polak ma uczucja a osetynskie rodziczy, rodziny polieglych w ataku jakij gruzja pszeprowadzila ,w noczy ,na spioncych cywili i to tylko rok temu , nasz putin i my rosjanie nie mamy zadnych uczucz .
sc / 99.232.235.* / 2009-09-02 06:45
Musi coś w tym być, że was, Rosjan nikt nie lubi. Skończyły się dobre czasy i będzie u was coraz gorzej. Ludności wam ubywa 800 tys nawet do miliona rocznie. Za czterdzieści lat będziecie mieć poniżej 100 milionów i będziecie staruchami. Nie będziecie mieli żadnej szansy utrzymać tak dużego terytorium. Rozbiorą was na części. Poza surowcami nic nie macie. Przestarzały przemysł zbrojeniowy i nic. Reszta się nie liczy. Wasz dochód narodowy jest tylko trzy razy z małym kawałkiem większy od Polski. Nie macie dróg. Nie potraficie nic zrobić aby ktoś mógł od was cokolwiek kupić. Niska cena gazu was rozłoży na łopatki a nie pójdzie do góry bo w Ameryce zbiorniki są pełne, a zresztą oni dyktują zawsze cenę. Nikt wam nie pomoże bo nikt Rosji nie lubi. Niedługo wasi obywatele będą przyjeżdżać na pucowanie butów Polakom. A można było inaczej. Putin zaprzepaścił szansę pojednania.
emigrant96 / 151.82.42.* / 2009-09-01 21:20
"Ofiaro propagandy ruskiego sukcesu" dlaczego Twoi cwani "idole" każą Tobie się wyrzekać wszystkiego a sami opływają w dostatki i korzystają z życia wraz ze swoimi rodzinami lepiej niż nie jeden arystokrata zachodni z wielkimi rodzinnymi, dziedziczonymi od lat majątkami.
A czy obliczyłeś ile mniej Ty wraz ze swoimi dziećmi musiałbyś sie wyrzekać, gdyby Oni wyrzekali się na równi z Tobą tak, jak oczekują tego od Ciebie...? Miałbyś więcej na kształcenie swoich dzieci by zapewnić im lepsze życie i otwarty świat bez obłudy i zakłamania.
Dlaczego blokują Ci dostęp do otwartej międzynarodowej wolnej informacji... chyba nie mają niczego do ukrycia... ?
Twój tekst ocieka wprost niewiedzą i naiwniactwem z czasów wiary w moc czarowników i czarnych mocy...
Po prostu brak słów i beznadzieja i dlatego nie wiem czy jeszcze ktoś zareaguje na Twój tekst.
jacek s. / 79.185.194.* / 2009-09-07 09:02
rosjanie to trudny i podstepny przeciwnik ,jedynie kultura ktora my polacy posiadamy jest pewnym atutem ,mozemy ich na forum swiatowym pokonywac , faktami prawda i obnazaniem ich klamstw ,rownoczesnie budujac dobre relacje , biznesowe ,mosimy im pokazac , ze jestesmy strawni i nienawisc nie ma ma miejsca dla narodow rozumnych,porazajace sa doswiadczenia historyczne dla polakow i zydow ,to sa dwa narody najokrotniej doswiadczone , ktorym nalezy sie prawda historyczna ,ku przestrodze zakomplesionym politykom probujacym cos zniszczyc ,budjmy , a demokracja i tak predzej czy pozniej ,przekona i Rosjan do wiekszej otwartosci ,korzystajac z dobr demokracji ,staja sie coraz bardziej przyjaznymi ludzmi i o to chodzi, niech transferuja kapitalizm ,bo to system i tak zlagodzony by go moc strawic nie trzeba mu szkodzic, zycze sobie dal;szego pokoju w Europie i zycze to rosjanom bo oni tez swoje przezyli
skomentuj

Najnowsze wpisy