Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Właściciele niezabudowanych działek zapłacą podatek

Właściciele niezabudowanych działek zapłacą podatek

Wyświetlaj:
El. / 83.18.166.* / 2007-08-01 09:13
Co za bzdury? Kolejne poronione pomysły! Jedyny sens w tym wszystkim, to wypowiedź p.Andrzeja Porawskiego. NIKT NIE MA PRAWA ROZPORZĄDZAĆ CUDZĄ WŁASNOŚCIĄ. Nie każdy kto kupił działkę jest złodziejem i dorobił się "lewych" pieniędzy. Niektórzy realizują marzenia swojego życia, mają 2 działki obok siebie (kilkanaście arów łącznie) po to by nie zaglądać sąsiadowi do garnka i nie włączać za każdym razerm głośniej radia lub telewizora, i nie słuchać głośnych rozmów swoich sąsiadów (czytaj kłótni). Nie każdy chce mieć tylko 2 albo 3 ary, z przyczyn jw.. Są tacy, którzy chcą mieć ogródek, rabatki z kwiatkami, klomb, ukochane drzewko lub krzew ozdobny przy budowanym domku jednorodzinnym, chcą mieć garaż na samochód i rower, a po działce pojeździć sobie tym rowerem . Proponuję szukać pieniędzy gdzie indziej . Zwłaszcza, że już dziś istnieją instrumenty prawne i gminy mogą egzekwować ich wpływ, właśnie ze stosowania ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym . Ubolewam nad tym, że minister A. Aumiller ich nie zna i jemu podobni. Wiem co mówię, zdążyłam już osiwieć przy takich genialnych i nowatorskich pomysłach bosów z ministerstw . Za każdym razem tłumaczono nam , że to będą wpływy do kas gminnych (samorządowych) etc., etc....Krótko, od 25 lat krochmalą to samo w kółko, tylko zmieniają nazwy ustaw, resortów, ministerstw. Ciąg dalszy - trzeba będzie niezbędnie uchwalić ustawę precyzującą "centrum miasta". W tym celu zostanie powołany nowy minister i nowe ministerstwo. Dla podpatrzenia i porównania, jak to funkcjonuje w Europie i na świecie, niezbędny będzie wyjazd, kursy, szkolenia itp. na Wyspy Polinezyjskie lub minimum na Majorkę albo na Szeszele.
Ps. Pamiętajcie tylko o jednym : Przed nowym gmachem nowego mninisterstwa musi być koniecznie ogrzewany chodnik , może z windą , suaną i barkiem lub inną jadłodajnią (za okazaniem identyfikarora wstęp upoważnionym Osobom). Proponuję wprowadzenie na realizację powyższego, nowego podatku od 01.01.2007 r. , tzw. teka (bo minister z teką) + kółko (bo jeszcze na limuzyny dla tego ministerstwa).
Goscio / 82.166.62.* / 2007-07-31 22:05
Powoli zacznie znikac Dziki Wschod czy Wolna Amerykanka jak kto woli i moze wtedy bedzie mozna miec sasiada na poziomie a nie "ja zem to, ja zem tamto", wjezdzajacego do garazu swojej willi nowa limuzyna.
s. / 85.14.126.* / 2007-08-01 07:48
Piękny przykład komentarza ośmieszającego komentatora :D
Rektor / 62.0.20.* / 2007-08-01 08:34
Przemowil wlasciciel niezabudowanej dzialki, ktoremu tego typu wiadomosci spedzaja sen z powiek :-))
s. / 85.14.126.* / 2007-08-01 08:43
Następny który nie rozumie co czyta...
W takim razie łopatologicznie - rozbawił mnie pierwszy z komentarzy, gdyż komentowana ustawa w żaden sposób nie "zabezpiecza" przed tego typu sąsiadem (a szkoda,bo nie chciałbym być sąsiadem autora tego komentarza), a drugi komentarz w ogóle jest ni z gruszki ni z pietruszki, bo nijak nie odnosiłem się do projektu omawianej ustawy.
Rektor / 62.0.20.* / 2007-08-01 09:10
Czlowieku; jak masz leczyc swoje kompleksy poprzez komentowanie komentarzy innych, to daj sobie spokoj. Nie masz z kim dyskutowac w tzw. realnym zyciu i traktujesz to forum jako "odskocznia" od swojego nudnego zycia? W takim razie to TWOJ PROBLEM i nie wciagaj w dyskusje innych. Owszem, w/w Ustawa jest namiastka rozwiazywania problemu, znanego mi osobiscie. Nie jest to nadal rozwiazanie idealne ( o ile takie istnieje), ale po latach wspomnianego przez Goscia dzikiego wschodu, ustawa juz jest czyms. Osobiscie jestem "za" odnosnie bardziej konkretnych ustaw, ale to jest inna sprawa.
s. / 85.14.126.* / 2007-08-01 15:05
"Czlowieku; jak masz leczyc swoje kompleksy poprzez
komentowanie komentarzy innych, to daj sobie
spokoj. Nie masz z kim dyskutowac w tzw. realnym
zyciu i traktujesz to forum jako "odskocznia" od
swojego nudnego zycia? W takim razie to TWOJ
PROBLEM i nie wciagaj w dyskusje innych. " Wielki "LOL dla tego pana za tak trafną diagnozę własnych problemów :D
Goscio / 82.166.60.* / 2007-08-01 21:18
A co to za nowy cienias ten s.???
tatazzz / 83.31.236.* / 2007-07-31 21:03
Mało tego ,urzędy skarbowe powinny poprosić właścicieli którzy nabyli działki po 1990 roku o złożenie informacji w jaki sposób zdobyli środki na zakup takich działek i budowę domu.To jest w większości przypadków żródło inwestowania lewych pieniędzy.Za komuny pobory były małe za prace w firmach a po 1982 naraz pokazały sie fortuny.Pytanie skąd bo nie wszyscy byli prezesami banków
lub zasiadali w zarządzie telewizji.Ludzie którzy z własnej pracy zdobywali środki na takie zakupy powinni być spokojni natomiast reszta potencjalnie powinna zasilić budżet państwa.Takie działania powinny dać żywą gotówkę na pokrycie inwestycji publicznych....
brunet-k-izra / 83.12.116.* / 2007-07-31 17:01
BARDZO DOBRZE BO SA TACY CO MAJA PO 8 DZIAŁEK I IDA DO URZEDU O UMORZENIE PODATKU ZA TE DZIAŁKI
DA-old / 195.225.71.* / 2007-07-31 16:54
Zniecierpliwościa czekam na wprowadzenie zmian w ustawie o zagospodarowaniu terenu. Jeszcze kika istotnych zmian w ustawie prawo budowlane i bedzie można wreszcze budować po ludzku....
ryzyk-fizyk / 85.14.126.* / 2007-08-01 08:39
Gdyby to SLD wprowadzało tego typu zmiany, to byś krzyczał o PRL II i centralnym planowaniu.
Bynajmniej nie zamierzam bronić tutaj SLD, czy jakiejkolwiek innej partii w sejmie, bo na mój gust to jest wielogłowa hydra z jednym żołądkiem, tylko zwracam uwagę, jak łatwo manipulować "opinią społeczną".
fin / 193.26.131.* / 2007-07-31 13:44
A co z działkami które gmina malbork sprzedała, a prąd i woda miała być już kilka lat temu, ludzie z agregatu się pobudowali a prądu niema. to kto ten podatek ma płacić?
Marqus / 212.244.191.* / 2007-07-31 12:58
ustawa nie zapobiegnie "spekulacji" ale za to gminy będą mogły przyłączyć się do jej owoców. Odnoszę wrażenie, że nie spekuluje się cenami ale gruntami. Ciekawe czy będzie wymóg aby zabudować tym co chce gmina , bo jak nie to się postawi budę z desek albo blaszak i po sprawie.
waran / 2007-07-31 12:35 / Twardy dziadyga
Geniusz z Naramowic musi coś po sobie zostawić. jego czas niebezpiecznie szybko się kończy.
lew49 / 213.156.113.* / 2007-07-31 20:50
Całkowicie się zgadzam z "WARAN'-em.
Mamy kolejnego nieomylnego dyktatora ala Giertych.
sceptyk / 2007-07-31 10:55 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że ten obrzydliwy komuch Aumiller szybko wyleci z ministerstwa.
Roman Szefer / 79.187.29.* / 2007-07-31 21:49
propozycja rozwiązania problemu "straszydeł" w centrum miast jest bardzo ważna. Warto przemyśleć i ewentualnie poprzeć rozwiązanie proponowane przez ministra. Utopienie propozycji z argumentem "komuch" to jest brak argumentu !!! . Proszę zaproponować inne skuteczne rozwiązanie problemu zachowania prawa do własności zgodnie z konstytucją i likwidacją "straszydeł w postaci szczęk w miejsce budynków"

Najnowsze wpisy