Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Własna firma masażu - koszta

Własna firma masażu - koszta

Lisequ / 83.7.88.* / 2010-03-09 18:54
Witam.

Zwracam się do szanownego forum z prośba o pomoc. Bo mnie już coś bierze kiedy patrze na te stawki wynikające z prowadzenia firmy. Najpierw opisze co mi się tam marzy w ramach działalności gospodarczej.

Otóż. Marzy mi się moja własna, mała jednoosobowa firma masażu. Jestem technikiem masażystą po 2-letniej szkole policealnej, mam dyplom itp. Firma funkcjonowała by bez stacjonarnego gabinetu, masaż odbywał by się w domu klienta, mam swój sprzęt do zabiegu. Miasto w którym chce spróbować szczęścia nie jest zbyt duże (ok. 60 tysięcy mieszkańców, plus okoliczne mieściny), i przewiduje swe zarobki w graniach 700-800zł, może nieco więcej lub mniej, trudno mi powiedzieć. W każdym razie chciałbym się dowiedzieć, czy w ogóle by mi się opłacało prowadzić taki biznes w świetle tych wszystkich zusów, fiskusów, urzędów skarbowych i wszystkich innych podatków.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi napisał, jakie podatki musiał bym płacić oraz ile oraz czy mogę liczyć na jakieś dotacje? Czy może lepiej dać sobie z tym wszystkim spokój.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Ł.d / 178.42.153.* / 2010-06-02 02:26
lepsze miał byś dochody gdybyś postanowił otworzyć staly gabinet nasażu
wiwan / 2010-03-09 20:21
Jeżeli miał by być to jedyny oficjalny ( bo jakiś inny pewnie masz ) dochód to, opłacalność znikoma. Sam ZUS, i to w dwuletnim okresie promocyjnym to obecnie 341,26 zł/ mc ( bez dobrowolnego chorobowego ).
Jacenty masażysta / 62.21.5.* / 2010-06-01 14:54
lepiej pozno niz wcale ale pisze:) za chwilke koncze szkole kosmetyczna (masaz:) i szczerze mowiac trzeba wpierw zbadac rynek czyli sie oglosic i zobaczyc jakie tego beda efekty (internet gazeta i tym podobne) generalnie wlasna firma czyli masazysta + stol i gadzety wogole sie nie oplaca niestety chyba ze sa klienci. najlepiej zrobic sobie wizytoweczki i troche taniej po znajomych masowac albo na imprezie laseczka:) one na to leca> albo z kumplem (studentem czegokolwiek) i zeby byla ich wydzialowa impra albo cos i zeby rzucil haslo ze jestes jego osobistym masazysta:) zrobilismy tak z kumplem do dzis sie od panienek uwolnic nie moge choc mam juz dzieki masazowi dziewke:D pozdrawiam i powodzenia :D
Businesmen pelna geba / 149.254.58.* / 2010-06-01 15:06
jak widzisz z powyzszego podejscie do wlasnej firmy jest nadzwyczaj powazne. Jak chcesz z tego wyzyc to kup sobie od razu gruby sznur i znajdz odpowiednie drzewo na ktorym zakoncza sie Twoje przeboje z wlasna firma w Polsce. Uwaga: Do mnie zus wydzwanial po trzech latach od zamkniecia firmy ze niby czekaja na pieniazki, jak sie glupek przez telefon wyrazil, wiec zawczasu spisz testament zeby dlugi nie przezszly na rodzine. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy