Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Kabaret moralnego niepokoju

Wójcikowski: Kabaret moralnego niepokoju

Money.pl / 2007-09-04 08:08
Komentarze do wiadomości: Wójcikowski: Kabaret moralnego niepokoju.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.225.* / 2007-09-05 08:29
Ja tam sytuacją w polskiej polityce zgorszony nie jestem. Pewnie w innych demokracjach jest podobnie, tylko się o tym nie mówi publicznie. A u nas - wszystko jest na widelcu, i to europejskim, o co dba środowisko GW. Historycznie rzecz biorąc, w kręgach miłościwie nam panujących zawsze byłu osoby, czu koterie upawiające swoją własną politykę. Tak było za czasów cesrastwa rzymskiego, tak było w Europie bardziej nowożytnej, tak jest dzisiaj. W dawnych czasach przesilenie na szczytach władzy manifestowało się otruciem cesarza lub egzekucją jego przeciwników. Dzisiaj metody są inne (przynajmniej w zachodniej demokracji), ale mechanizm ten sam.
fan / 83.23.153.* / 2007-09-04 20:03
ja na przyczepkę,sąd podtrzymal wyrok dla O.Jędrzejczak.
Wielka sportsmenka i chluba dla kraju,wielu polityków grzalo sie w ciepelku jej sukcesów,wieć proponuję aby
Prezydent ją ułaskawił.Przecież może.
ciekaweco / 83.29.50.* / 2007-09-04 18:11
A ilu u nas

http://wiadomosci.onet.pl/1599860,12,item.html
MarcoP2 / 83.29.55.* / 2007-09-04 16:20
Ja jestem za zlikwidowaniem finansowania (cichego) partii przez biznesmenów. To nie jest dobre. Polityce chodzą potem na sznureczku oligarchów.
Uważam też, że wyborów nie będzie.
Do PIS dojdzie trochę ludzi.

Możliwy jest też inny wariant.
Tusk premierem - on się bardzo rwie do władzy.
Nie wiem kto wicepremierem.
Tusk nie zgodzi się na Giertycha więc może Kaczmarek.
Tusk nie zgodzi się na Leppera, więc może Łyżwiński?
To oczywiście nieco humorystycznie o tęczowej koalicji...

Tusk ma twarz Leppera, Giertycha, Kaczmarka i nawet Łyżwińskiego.
zyga# / 83.23.196.* / 2007-09-04 20:21
Czytając ten popis epistoralny wyobrażam sobie - Szwejka. No moze przesadziłem, on był jednak oryginalny. Za to Twoja pisanina jest tak bzdetna jak wypowiedzi głównych aktorów korniszonowego kabaretu .
cheapczad / 2007-09-04 16:27 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no popatrz pan, a jeszcze do niedawna:

Kaczynski ma twarz Leppera, Giertycha, Kaczmarka i nawet
Łyżwińskiego.

i volta o 180.

pisowska pamiec
~kazek / 83.29.76.* / 2007-09-04 15:43
Odnośnie układów.
To czy to możliwe by to była prawda?

"Dziś wszystkie masońskie tropy prowadzą do Platformy Obywatelskiej. To tam jest od początku umocowany Andrzej Olechowski, powiązany wyraźnie z masonerią światową, to tam głosi się (i próbuje realizować) to wszystko, co zapisane jest w dokumentach masonerii. To PO robi wszystko, by podporządkować Polskę takim ośrodkom, w których wpływy masońskie są największe."

http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felietony&id=32592&subdz=

Olechowski masonem?
Czy ktoś coś wie?
Może to by trochę wyjaśniało w kwestii układu?
Sam nie wiem. Wiem, że kilku ludzi z UW przyznało się do przynależności do masonerii.
jv78 / 83.29.50.* / 2007-09-04 16:47
Kazek, nie wiem czy Platforma chce podporządkować Polskę masonerii światowej. Nie wykluczam tego.
Wiem jednak, że bardzo jest zależna od Niemców i ogólnie UE. Zapewne chodzi o finansowanie, ale to trudno ustalić.
Przed Niemcami to chodzą na kolanach.
mm72 / 84.40.219.* / 2007-09-04 16:18
Nawet jeśli należy, to równie dobrze można mu zarzucić, że np należy do Mensy albo do stowarzyszenia kucharzy polskich. I co z tego? A np taki Kaczyński jest katolikiem!!! to straszne.
bulba / 83.29.73.* / 2007-09-04 16:39
Paranoja!

To tak jakby porównywać:
Kwaśniewski był na grobach katyńskich (wiadomo!!!), ale zobaczcie!!! Kaczyński też był na grobach katyńskich!!!

Miej umiar człowieku w porównaniach.
A... / 212.244.189.* / 2007-09-04 15:10
...a nie powiem jakiego, ale jednego z wywiadów, główną zasadą wypracowaną jeszcze przed wojną (tą 1 światową) było i jest: "nie twórzmy fałszywych tropów bo nas wcześniej czy później przyłapią na kłamstwie (...), korzystajmy z wielości faktów zmieniając ich znaczenie, tak by nikt nie zauważył-zrozumiał znaczenia tych naprawdę ważnych..."
marek84 / 83.14.184.* / 2007-09-04 10:55
trafny komentarz i te miliardy zdobyte z taką łatwością a swoją drogą ciekawe jak teraz będzie zachowywać sie giełda ma pan jakieś swoje przewidywania co teraz kupić i kiedy sprzedac
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-09-04 12:23
ja kupiłem fam i kppd i poki co trzymam

sprzedam z zyskiem (takei jest moje zalozenie) w 2008 z duzym zyskiem
marek84 / 83.14.184.* / 2007-09-04 20:16
kppd to prawdziwa gwiazda można było juz sporo zarobić wie pan w co inwestować długoterminowo. Ja niestety za późno to dostrzegłem a jak ocenia pan dalsze perspektywy ganta mostostalu zabrze i mci
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 09:58
Panie Wójcikowski pisze pan brednie - każdy każdego podsłuchuje.
To że robią to służby, to jest zupełne normalne, zwłaszcza jeśli chodzi o mafie czy oligarchie.
Faktycznie nie jest to wszęzie nagłaśniane, ale to już specyfika naszych mediów, które oczywiście są z tego oligarchicznego układu.
To nie jest takie trudne do zrozumienia.
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-09-04 12:24
a Gudzowaty to też służby - a TVN to też służby... ???
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 12:48
Gudzowaty - nie wiem. Osobiście nie mam do niego zaufania. To jednak moje zdanie.
TVN - zdecydowanie tak. Nie chodzi oczywiście o formalną stronę, ale o fakty historyczne.
Założenie, założyciele, powiązania m.in. Waltera.
Wiele by wyjaśniło zlustrowanie się dziennikarzy. Pozostaje nam się domyślać dlaczego to środowisko (nie tylko TVN, ale również GW) boi się lustracji jak diabeł święconej wody.
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-04 15:28
jasne, wszyscy nie PiS to agenci, a nawet ci z PiS to tez niektórzy. Jak sie juz na wzajem wszyscy pozagryzamy w imie swietych zasad to przyjda trzy mocarstwa oscienne i wezma to co zostanie.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-04 10:18
"To że robią to służby, to jest zupełne normalne, zwłaszcza jeśli chodzi o mafie czy oligarchie"
A czy jest normalne, że np. nagrywa się swoich współpracowników ?

P.S. Kim są według Pana byli dygnitarze rządu tj. Kaczmarek, Kornatowski ? Mafią czy oligarchią ? I kim są w takim wypadku Ci, którzy ich do tego rządu ściągnęli ?
łzyiwszy / 84.234.0.* / 2007-09-04 11:19
A.T., chylę czoło przed twoją kosmiczną naiwnością. Z braku lustracji i dekomunizacji rząd musi sobie radzić. Kaczmarek, Kornatowski i Woszczerowicz to już dawno rozpracowani łącznicy między oligarchami a PO, LiD czy LiS. Wzięto ich do rządu aby raz na zawsze pokazać kto w Polsce rządził przed PiS-em i dlaczego wspólnym celem wszystkicj partii politycznych i oligarchów jest zniszczenie PiS. Dla sądów potrzebne są dowody a dzięki prowokacji, inwigilacji i podsłuchom owe dowody już są. Dowody te potrzebne też są po to aby ludzie w USA czy UE dowiedzieli się kto tak naprawdę rządził w Polsce do niedawna. Efektem tych rządów jest to, że Polska jako duży kraj europejski z wykształconymi i pracowitymi obywatelami jest jednym z najbiedniejszych państw w Europie. Rządy oligarchów i PZPR-owskiej razwiedki skazały dużą część wartościowych Polaków na perfidnie przemyślaną banicję.
rozwado / 2007-09-04 14:45 / Tysiącznik na forum
Obecny rzad powstal jako prowokacja przeciw opozycji?
cCekawa uwaga. jestes z PiSu wiec wiesz co mowisz.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-04 12:39
Nie tak dawno rozpracowani. He.
"Banicja" wcale nie jest taka pefidna, ba obaliłem komunę, aby mozna było wyjeżdżać. He.
Biedni jesteśmy bo nasi menadżerowie są marni, niezależnie od tego skąd się wzięli.
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 11:11
Jeżeli pojawiły się podejrzenia o popełnienie przestępstwa, a tak było w tym przypadku, to służby mają obowiązek to sprawdzić. W szczególności stosują obserwację i podsłuch.
Podejrzenia się potwierdziły.
Nie można tego zamiatać pod dywan. Musi być odpowiedzialność.
Uważam, że za to co zrobili Kaczmarek i Kornatowski powinni ponieść BARDZO SUROWE konsekwencje.
Kim są Kaczmarek i Kornatowski - oligarchowie czy mafiozi?
Kaczmarek i Kornatowski sprzeniewierzyli się wykonywanej służbie kumając się z oligarchami.

Społeczeństwo stoi murem za rozliczaniem afer - również na najwyższych szczeblach.
raqq / 87.206.7.* / 2007-09-04 16:18
No właśnie a co oni dokładnie zrobili? Bo co ma znaczyć słowo skumali? Może prezydent też się skumał tylko go jeszcze nie złapali za rękę:)
GAS / 83.17.67.* / 2007-09-04 13:55
W Polsce podsłuchiwać można tylko za zgodą sądu, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa (i to też nie w przypadku wszystkich przestępstw). Tym "erudytom" i "geniuszom" z PiS zarzuca się składanie fałszywych zeznań już po podsłuchu... Natomiast nie jest przestępstwem, że Pan Kaczmarek odwiedził Pana Krauzego nocą w hotelu- może chodziło o szybki "numerek" :-).
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-04 13:12
"Społeczeństwo stoi murem za rozliczaniem afer - również
na najwyższych szczeblach"
Rozliczaniem tak, a nie ich tworzeniem czy inspirowaniem. Sciągnięcie do rządu i spółek skarbu państwa przyszłych aferzystów, chwalenie ich, a potem dezawuowanie i ogłaszanie sukcesu w rozbijaniu uważam za tworzenie afer.

Pozwoli Pan, że posłużę się przykładem. Zatrudnił Pan glazurników, żeby położyli kafelki w łazience. Oni ściągnęli dla siebie pomocników, którzy ukradli materiał. Potem Ci pierwsi przyszli do Pana ogłosić swój sukces, bo złapali tych drugich, jak kradli. A Pan nie ma kafelków ani na ścianie w łazience, ani nawet w domu, bo złodzieje je wynieśli. Uważa Pan, że z Pana punktu widzenia jest tu gdzieś sukces ???

Pozdrawiam
P.S. Nie odpowiedział Pan jeszcze na jedno moje pytanie: "I kim są w takim wypadku Ci, którzy ich do tego rządu ściągnęli ?"
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-04 13:23
Zapomniałem jeszcze jedno dopisać do mojego przykładu.
Ci pierwsi glazurnicy związku ze swoim sukcesem chcą, żeby Pan ich zatrudnił do kolejnej roboty. Uważają, że ważniejsze jest to, że są uczciwi, niż to, że tak naprawdę nie robią tego, do czego ich Pan zatrudnił. Weźmie ich Pan ?
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 13:43
Bardzo prezpraszam, ale w tym brak logiki!
Nie odpowiadamy za czyny innych ludzi!
Ja zatrudniam kogoś i jeśli ten ktoś mnie zawiedzie, to nie obdarzam go już zaufaniem.
Kaczmarek zawiódł i utracił zaufanie. Został wykopany, a w moim odczuciu jest bardzo poważnym przestępcą.
PIS nie zamiótł tego pod dywan!
Gdyby Pan zatrudnił np. 10 osób, to trudno by Pan odpowiadał za to, że któryś z nich coś ukradł.
My nie odpowiadamy za czyny innych ludzi!
Ktoś zawiódł - dostaje kopa! Tak właśnie zrobił PIS.

PIS nie zawiódł. Wprost przeciwnie. Wszyscy widzą jak im są rzucane kolejne kłody pod nogi.
Gdyby wcześniej zrobiono lustrację, dekomunizację i deubekizacją - problemy byłyby znacznie mniejsze.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-04 13:50
"Gdyby Pan zatrudnił np. 10 osób, to trudno by Pan odpowiadał za to, że któryś z nich coś ukradł."
Prowadząc działalność gospodarczą i zatrudniając ludzi zawsze odpowiada Pan za swoich pracowników podczas wykonywania przez nich pracy!
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 14:21
Owszem. Może Pan odpowiadać za nich prawnie. Odpowiednie przepisy to rozstrzygają.
Wywala się takiego i pociąga do odpowiedzialności za wyrządzone szkody.
Nie może być mowy o odpowiedzialności moralnej.
Ja nigdy nie będę wiedział co siedzi w drugim człowieku. On może pięknie mówić, pięknie wyglądać, a jednocześnie może być wielkim przestępcą.

Gdy się zorientuję, że on jest fałszywy, to mogę to schować pod dywan lub go wykopać.
Co zrobił PIS?
~kazek / 83.29.76.* / 2007-09-04 15:47
No jasne! PIS wykopał Kaczmarka.
I bardzo dobrze!!!
Wreszcie nie ma świętych krów.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-04 15:35
Mnie jako odbiorcę nie interesuje, dlaczego Pan nie wykonał zleconej pracy. Mnie interesuje tylko to, że praca nie została wykonana. A gdy nie wykona Pan tego, do czego Pana wynająłem, to mogę Pana wykopać ?

Podobnie PiS nie zrobił praktycznie nic z tego, co obiecywał, że zrobi. Więc ich mogę zwolnić, prawda ?
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-04 15:40
zostaw goscia, on nigdy nie byl odpowiedzialny za zadnych ludzi w rozsadnej firmie. nie wie oczym pisze.
Hoop / 83.238.1.* / 2007-09-04 13:42
Oczywiście że weźmie. Nawet da im podwyżkę! Przecież odnieśli sukces, a jak jeszcze "wyłapią" parę band tych pomocników to zamieszkają w domu na stałe.
Łazienka w ruinie, ale za to glazurnicy walczą z układem pomocników glazurników.
T.A. / 84.234.0.* / 2007-09-04 13:35
Weź se glazurników z PO i LiD to ci babę zgwałcą, mieszkanie okradną a Ciebie nóż do gardła przyłożą i zażądają abyś kredyt dla nich wziął ile tylko Ci bank wypłaci. Potem dostaniesz w głupi łeb profilaktycznie aby czasem nie zachciało Ci się iść na Policję.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-09-04 13:53
Widzę, że robił Pan kiedyś remont ;-). No bo skąd indziej takie doświadczenia ???
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 13:46
I jeszcze powołają się na prawa człowieka
łzyiwszy / 84.234.0.* / 2007-09-04 09:32
Prawdopodobnie to Krauze i inni oligarchowie z nadania razwiedki rządzili Polską. Kaczory po wygranych wyborach zostali natychmiast poddani totalnej krytyce przez czerwono-różową opozycję i merdia siedzące w kieszeni oligarchów. Czy była to taktyka zastraszenia Kaczorów aby nawet im się nie przyśniło, że to rząd wybrany demokratycznie ma rządzić Polską a nie oligarchowie i kosmopolityczna sitwa. Kaczory jednak podjęli rękawice i chwała im za to. Toczy się walka polskiego rządu z nieformalnymi właścicielami Polski, których korzenie tkwią w PZPR. Rząd w imię taktyki nie wytacza najcięższych armat i dlatego społeczeństwo odnosi wrażenie, że działania rządu są tak do końca niezrozumiałe. Kto nie jest oligarchą i postkomunistyczną razwiedką zależną od rosyjskiego FSB i niemieckiej BND a jest Polakiem, ten powinien wspierać Kaczyńskich. Kaczyńscy po wyborach muszą dostać minimum231 mandatów a potem muszą pod kontrolą społeczeństwa włożyć na tory wykolejoną Polskę. Inaczej jeżeli pozwolimy razwiedce a więc i oligarchom na zniszczenie PiS-u to będziemy zazdrościć wolności i dobrobytu na Białorusi. To nie są żarty. Oligarchom będzie przybywać miliardów a dla ludu bez ograniczeń będą wszy i łzy. I nic to, że mamy XXI wiek. I nic to, że jesteśmy w eurokibucu. O swoje sprawy musimy zadbać sami bo inaczej rozszarpią nas czerwone i różowe krauzo-hieny.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-04 12:45

Rząd w imię taktyki nie wytacza najcięższych armat

A ty znasz te najcięższe armaty? Może ich w ogóle nie ma. Może to takie wunderwaffe, wydmuszka, a środku nic.
czytelnik / 87.206.216.* / 2007-09-04 18:01
rząd na który oddałem głos ma pordzewiałe armaty.Łżą jak psy .Zero argumentów tylko bełkot dla mas i nas.Ludzie czas się obudzić i włączyć niezależne myślenie,posłużmy sie rozumem a nie gulgotem politycznym.Pytanie za 10 punktów,dlaczego pis nie chce komisji śledczej przed wyborami.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-04 19:00
a po co jest prokuratura?
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-09-04 12:26
patrząc po owocaqch tego co robi PiS a nie po deklaracjach - PiS przestał bezkompromisowo atakowac ligarchię a zaczął z nimi negocjować...oczywiscie ze w odróżnieniu od rezty elit są to negocjacje z poprzeczką dużo wyżej postawioną niz w przypadku UW czy SLD a nawet PO ale to jednak negocjacje..
łzyiwszy / 84.234.0.* / 2007-09-04 13:30
Oczywiście Rafale, że zaczął negocjować co inaczej nazywa się wojną pozycyjną PiS okazał się za słaby na układ. Przecież wiadomo, że TW Roman przejął elektorat TW Moczulskiego gdy szeregowi KPN-owcy rozszyfrowali, że Moczulski idzie na smyczy postkomuny. O Lepperze wiedzą wszyscy, że to dziecko Millera i PZPR-owskiej razwiedki. Gdyby Kaczyńskiemu Jarkowi zależało na władzy to by spokojnie dotrwał z SO i LPR do końca kadencji. On chce Polskę wyrwać z postkomunistycznej i kosmopolitycznej koterri. Dlatego odwoła się do Narodu polskiego z jasnym przesłaniem i dostanie ponad 231 mandatów. Czy to tak trudno zrozumieć?
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-04 15:38
wspolczuje Ci zycia w tym zaklamanym i podlym kraju od 1989. Ale wiesz, najbardziej mnie wkurza tepota niezrozumienia ile osiagnelismy po komunie. W ime wscieklosci frustratów spod budki z piwem rozpieprzacie cokolwiek zostalo zrobione napuszczajac ludzi na siebie. No cóz, Nie na darmo Kisiel pisal o Polskim Piekle. Tu nikt nie pilnuje. Jak sie sasiad nieco dorobi to go wciagaja do srodka. Jestes kims jak cierpisz i nic nie masz. Jestes g... jak cos osiagnales. To sa najnizsze komunistyczne instynkty motlochu.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-04 19:04
kap ileż to osiągneliśmy. Z państw pokomunistycznych nie byliśmy ostatni w 1989 a teraz jesteśmy ostatni w UE. To gdzie te osiągnięcia, awet byłe republiki radzieckie nas przegoniły, słowenia ma euro, we wsystkich statystykach poziomu życia i rozwoju gospodarki (zwłaszcza innowacyjności) jesteśmy ostatni. To co takiego ten PZPR o twarzy Balcerowicza osiągnął
ŁAPP / 84.234.0.* / 2007-09-04 17:01
KAP, jeżeli nie jesteś oligarchą, jeżeli nie jesteś nakradzionym funkcyjnym komuchem to o co Ci do stu tysięcy wielorybów chodzi!
Hoop / 83.238.1.* / 2007-09-04 10:31
Kabaretu ciąg dalszy. Jednak sie opuszczasz - żadnego nawoływania do wojny. Nic o żydokomunie. Żadnego wklejania tekstów Michalkiewicza. Kiepściutko. Pała się szykuje z praktyk w szkole toruńskiej.
konio_kp / 83.29.71.* / 2007-09-04 09:56
Dobrze napisane. Ja nie obawiam się wyborów. Widzę, że w społeczeństwie jest bardzo duże przekonanie, że media kłamią. Ludzie widzą to, że non stop atakuje się PIS. To w dłuższej mierez zawsze przynosi odwrotny skutek.
Tym większe będziew zwycięstwo PIS-u. Oby to było ponad 231.
Wtedy zakończy się balanga pseudobiznesmenów takich jak Krauze czy Stokłosa. Skończy się z bandytyzmem takich ludzi jak Kaczmarek czy Kanratowski. Za takie przekręty na szczycie władzy powinni dostać wieloletnie wyroku bez zawiasów.
To jest charakterystyczne - nikt do tej pory tego nie zauważał. Rzeczowe pytanie - dlaczego?
Rządy Mazowieckiego, Bieleckiego (tu podkreślenie), Oleksego i inni (poza Olszewskim) pięknie współżyły z oligarchią.
Sabre / 2007-09-04 08:55 / Tysiącznik na forum
Również nie wierzę że "król publicznych zamówień" (jego miliardy są na to dowodem), chciał bawić się w takie grosze. Poza tym, pan Krauze wprost słynie z dobrych stosunków z władzą (niezależnie kto tęwładzę aktualnie sprawuje). Chociażby sławny prezent dla Biotonu od obecnego ... hm ... Układu.
PZU ma już pewną "tradycję" jeśli chodzi o tego typu "interesy", więc możliwe że pana typ jest trafny.
A co do spółek Pana Krauzego, to zalecałbym pewną ostrożność. Naprawdę nie wiadomo co jeszcze wyjdzie na światło dzienne.
........................ / 213.158.197.* / 2007-09-04 08:08
Errata:
Kontrakty zdobywane z łatwością "dziecka specsłużb". Schemat jest wszystkim znany.
- Solorz-Żak
- Walter
- itd....
źródłoinformacji? / 83.24.183.* / 2007-09-04 11:41
Leper?

Najnowsze wpisy