Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Listonosze do kielni!

Wójcikowski: Listonosze do kielni!

Money.pl / 2006-11-21 07:49
Komentarze do wiadomości: Wójcikowski: Listonosze do kielni!.
Wyświetlaj:
ww / 62.252.64.* / 2006-11-27 23:11
w Anglii tez sa kolejki przed okienkami i nikt nie narzeka
A... / 212.244.189.* / 2006-11-24 08:08
...a Panie Rafale piszę późno, ale mojego listonosza, który właśnie patrzy co piszę, wkurza to że tylko nieliczni listonosze są zatrudnieni na cały etat (większość w tym on na 3/4) a normy są tak wyliczone, że rzadko kiedy wyrabia się w 6 godzin zwykle jest to 8,5 - 9 godzin. I to szczególnie wiejskich listonoszy najbardziej wkurza - te normy. Jeśli po prywatyzacji przyjmą je prywatne równie "oszczędne" firmy...
brumek / 85.89.164.* / 2006-11-22 18:52
Ludzie drodzy ja mam tylko jedno pytanie ale takie proste.....czy Wy myslicie ze jak Ci "biedni" listonosze juz wystrajkuja sobie te podwyzki to kto za to zaplaci...ano Pan zaplaci Pani zaplaci czyli wszyscy. Zawsze najlatwiej jest strajkowac i sie uzalac ale 4 liter do roboty sie nie chce ruszyc....jestem zdania tego co Rafal Wojcikowski jak sie nie podoba to zmienic prace nikt nie kaze im nosic listow ulotek paczek...dziwnym trafem listonosze nie strajkuja aby obalic monopol PP zeby mogli zmienic prace w swoim zawodzie dziwne prawda...ale co tam postawa roszczeniowa to normalka....recepta jedna zwolnic wszystkich strajkujacych ktorzy w ciagu 24 h nie wroca do pracy na ich miejsce chetnych jest od groma....pozdrawiam ...
P.S.
Super felieton panie Rafale...ktos musi niesc kaganek zdrowego rozsadku w tych chorych czasach
hegemon / 217.113.225.* / 2006-11-23 22:54
masz racje listonoszy -zwolnić pielęgniarki- zwolnić - klawiszy -zwolnić policjantów- zwolnić itd . Zatrudnić pismaków i ministów oczywiście z rodzinami niech leczą roznoszą lisy i pilnują sprawiedliwośći
sebaa / 83.19.227.* / 2006-11-22 09:55
Poprostu brak słów!! Zapraszam Pana Rafała na miesiąc pracy na stanowisku listonosza i spradzenie na swojej skórze jak się fajnie pracuje. Zapraszam do wzięcia torby 3 reklamówek reklam i kilku paczek., zalecam również ubranie swoich butów, bo te służbowe w zimie ślizgają sie niemiłosiernie. Choć z drugiej strony i tak skazany będzie Pan na używanie swoich, bo służbowe po ok 3 miesiącach mają dziury w podeszwie a w dziurawych ciężko chodzić w pracy. Zapraszam do "spacerku" oficjalnie 8 godzin z takim ekwipunkiem a po miesiącu takiej pracy usmiechu na twarzy za ok 800 zł aaa przepraszam.... Przeciez Listonosz jest jak Kelner... ma dodatkową pensje! Może Pańscy rodzice dają im dużo, wydaje mi się jednak, że całe społeczeństwo nie jest jednak tak hojne jak Pana rodzice. Jeśli do tej penscji uda się dorobić ok 300zł to i tak jest dobrze. Jeśli Pana asystent zarabia tyle to bardzo chetnie sie z nim zamienie, bo nie sądze by po 8 godzin codziennie wystawał na zewnątrz niezaleznie od warunków atmosferycznych. Znam kilku kelnerów i powiem Panu szczerze ze zarabiaja najwyżej tyle samo, jeśli nie lepiej ale pracują "pod dachem" a to naprawde jest wielkie atut. Ja już jestem po studiach i rzuciłem prace w tej firmie z oczywistych powodów. Poznałem jednak, że nie jest to łatwy job a nalepiej sie krytykuje siedząc w ciepłym pomieszczecniu i oceniając hojność całego społeczeństwa po swojej rodzinie. Co do Poczty-Polskiej jako całej organizacji, śmieszą mnie wypowiedzi dyrektorów, któych wiele można usłyszeć w telewizji ostatnio. Nie dziwie się, że nie ma pieniędzy na podwyżki, skoro jakiś czas temu dokonano dosyć dziwnej operacji rozdzielenia poczty na dwa człony, co wiązało sie z ogromnymi nakładami finansowymi. Operacja ta okazała sie tak nieprzemyslana, że po ok pol roku znów scalono oba człony za również ogromne pieniądze. Taka operacja w ciągu jednego roku umożliwiła wyprowadzenie pieniedzy z firmy, skutkiem czego teraz nie ma pieniędzy. Sądzę, że w normalnej firmie, przed podjęciem tak strategicznej decyzji, robi się szczegółowe analizy. No tak ale nie w Poczcie. Przecież inaczej się rządzi "na swoim" a inaczej "na Państwowym". Przeciez na tym drugim jeśli oficjalnie zrobie "błąd" to zostanę tylko zwolniony, nie odpowiadam za niego finanasowo. No i super, po co dalej pracować skoro ten błąd wpompuje mi gotówke do kieszeni??? Na koniec coż moge dodać??? Sam szczerze nie wiem, czy naprawe firmy powinno się zaczać od Prokuratutry czy od sprawnego menadzera, który rozezna sie w realiach i za odpowiednie wynagrodzenie zreaorganizuje tego molocha. W przeciwieństwie do... Szkoda juz słów. Podsumowując:
Jak jest na Poczcie każdy widzi. Lecz nie wszyscu sa jednakowi, a praca w tej organizacji, w służbie doręczeń i ekspedycji, to naprawde ciężki job.
Popierający / 83.14.88.* / 2006-11-27 17:33
Święte słowa. Popieram prawdę.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2006-11-22 12:45
1) przecież podałem alternatywę... mozna zmienic zawod...
2) a z tą zamianą na asystenta... ma Pan kwalifikacje ?... bo moi kloedzy asystenci (ja nie jestem asystentem) na listonosza kwalifikacje maja aż za duze... - jesli Pan ma - to na co Pan czeka...

3) w Polsce wiekszosc ludzie cieżko pracuje za marne pieniądze... ale to nie powod do strajku i domagania sie pieniedzy od podatnikow - to powod do zmiany pracy na lepiej płatną
pchelek / 2006-11-22 14:36 / Tysiącznik na forum
to nie są pieniądze od podatników !!!! - tylko od pracodawcy którą jest poczta polska niezle zarabiajaca na darmowych ulotkach - troche umiaru w tym wspieraniu "biednych dręczonych podatników"
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-11-24 08:20
I proszę spojrzeć sobie na stronę główną Poczta Polska - na "boczku" jest tam coś takiego jak grupa kapitałowa z bardzo bogatym bankiem na czele, bankiem który łamiac zasady wolnej konkurencji, przejął wpłaty na ZUS (te od drobnych najczęściej jednoosobowych firm) i na tym "znienacka" zbudował swoją potęgę.
marek19-53 / 83.24.8.* / 2006-11-22 01:54
Jestem ciekaw, czemu nie zaproponuje Pan tego "młodym wykształconym" myjącym gary w londyńskich barach.Cytuję: "Brakuje murarzy, dekarzy, cieśli.".

I jeszcze jedno. Czemu uprawia Pan fałszywą propagandę. Znowu cytuję: ." A wyjeżdżając za granicę zarobicie w miesiąc więcej niż tutaj wystrajkujecie przez rok". To czysto propagandowe fałszerstwo. Opiera się na arytmetycznym przeliczeniu zarobków. Doskonale Pan wie (lub wiedzieć powinien), że przeliczać należy przez koszyk. Przecież zarabiający w Londynie 1500 euro ledwie zipie, zarabiający 6000 PLN w Pcimiu ma się świetnie. I to samo dotyczy porównania dochodów we Frankfurcie nad Odrą i nad Menem, Warszawy i Pcimia. . Koszyk a nie arytmetyka.
vittorio / 83.16.158.* / 2006-11-26 09:43
Tyklo kto zarabia w Pcimiu 6000 pln???- robaczku!!-piszesz bzdury-1500funtów to tam lepsze niż u nas 2500- benzyna 0.85 p a nie 4-przelicz -a który listonosz tyle ma !!
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2006-11-22 12:51
1) z tym koszykiem to nie jest znowu tak jak Pan pisze ... jerst roznica ale nie drastyczna - glownie dotyczy cen nieruchomosci - ale jak u nas beda ceny tak dalej rosły to za 2-3 lata i jej nie bedzie - a takie np. podatki iskladki spoleczne to gdzie są większe .... co ?

skąd się wziął problem tzw. podwójnego opodatkowania emigrantow w Angii (ktore nie bylo zadnym podwojnym opodatkowaniem) - czy nei stąd ze tam jest lżej podatnikowi niż tutaj ???

składka zdrowotna - nawet słów szkoda...

2) mógłby Pan uważniej czytać - bo zacytował Pan dokładnie a zinterpretował nieuwaznie (to eufrmizm) zeby nie powiedziec barziej ostro

powiedzialem ze w Anglii listonosze zarobią w miesiac więcej niz tu wystajkują w rok
- ile zarobią w mieciac- załóżmy ze 1500 funtów
- a ile wystrajkują w rok - 12* 200 góra 250 - czyli 2400 - 3000 zł.

coś nie tak z tym liczeniem
MP / 217.149.248.* / 2006-11-22 14:03
skąd się wziął problem tzw. podwójnego opodatkowania emigrantow w Angii (ktore nie
bylo zadnym podwojnym opodatkowaniem) - czy nei stąd ze tam jest lżej podatnikowi niż tutaj ???

Panie Rafale niech Pan jeszcze raz przemysli to co Pan napisal i wierze ze jako inteligentny czlowiek dojdzie Pan do prawdziwego wniosku ze wynika to z tego ze progi podatkowe w Angli sa w funtach a w Polsce w zlotowkach.
Czlowiek zarabiajacy w Polsce a rozliczajacy sie w Angli jest w pierwszym progu podatkowym a ten sam czlowiek zarabiajacy w Angli a rozliczajacy sie w Polsce jest w ostatnim progu podatkowym. Obaj sa np. listonoszami.
pieknylolo83 / 2006-11-21 17:34 / Bywalec forum
Mój kuzyn jest listonoszem w Złocieńcu (zachodniopomorskie). Do czasu kiedy roznosił listy po mieście to z tak zwanych obrywek maiał drugą pensje a niejednokrotnie półtora pensji. Obecnie kuzyn dostarcza listy po wsi. Dostaje pensje plus dodatek na utrzymanie samochodu. Łącznie ma około 2 000 + obrywki. Z tym że na wsi ludzie dają duzo mniej i co najważniejsze dających tez jest mniej. Ale średnio ma około 2 300 - 2 500(przy dobrych wiatrach). Nalezy jednak zaznaczyć ze za te pieniadze musi utrzymać samochód ( paliwo + remonty itp.. itd). Na koniec dodam, ze kuzyn postanowil rzucic robote na Poczcie Polskiej i siada na TIR-a.... . Zapraszam do dyskusji.
Bakss / 83.11.62.* / 2006-11-21 16:44
Jeśli to ma być żart to na niskim poziomie natomiast jeśli wypowiedź Pana miała wywołać burzę wypowiedzi to się udało ale ogólnie tekst bezmyślnie napisany na niskim poziomie
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2006-11-22 12:53
komentarz zdaje się że napisany został jeszcze na niższym poziomie niż felieton ... i nawet nie mial odwagi sie podpisać pod nim... ja miałem ....
maziasty / 85.89.170.* / 2006-11-21 22:18
O przepraszam szanownego "donosiciela" jeżeli poczuł się urażony. Prawda jest taka, że jak komu robota nie pasuje - drzwi są otwarte. Na wasze miejsce czeka wielu chętnych.
Nie mam zamiaru dofinansowywać ze swoich podatków kolejnych państwowych darmozjadów. Górnicy mi wystarczą...
trol / 80.72.196.* / 2006-11-21 14:48
....A listonosze niech uczciwie przyznają - ile dorabiają roznosząc renty.... to fakt, ale nie pisze Pan jak to sobie dorabiają asystenci i pewnie na pana ..............macierzystej uczelni też
ironiczny / 83.11.3.* / 2006-11-21 16:36
Nie widze problemu .. skoro tak biednie rożnorakim asystentom .. czy innym pomagającym/pracującym na uczelniach .. to za rodą autora felietonu .. do kielni.
Do kielni panie i Panowie asystenci .. zastosujcie sie do rady swego kolegi .. i nie jęczcie ze za mało zarabiacie .. zawsze możecie wybrac kielnie .
rafal wojcikowski / 88.220.96.* / 2006-11-21 23:36
ironia - kulą w płot

bowiem Mój Drogi Cietrzewiu - to listonosze strajkują bo im za mało - a nie asystenci....nieprawdaż ???
pchelek / 2006-11-22 14:37 / Tysiącznik na forum
niech zatem strajkuja -nikt im nie zabrania
ironiczny / 83.16.251.* / 2006-11-22 01:46
listonosze strajkuja .. to prawda..
nie rozumiem tej uwagi czy raczej nazwania "Cietrzewiu" ..
czyzby szanowny Pan Wojcikowski był zacietrzewiony? Bowiem ja nie jestem zacietrzewiony .. jeżeli juz to raczej mi smutno. Ale Pańska propozycja >> nazekajacy do kielni .. protestujący do kielni .. podoba mi sie. Dlaczego tylko strajkujący maja iść do kielni .. tchózliwych narzekaczy jest wiecej .. nie kazdy ma tyle determinacji aby strajkować. A znam co nieco tzw "srodowisko" akademickie i wiem ile jest obłudy .. w tymże .. a ile nażekań ..
Jak to powiedział nasz prezydent .. jednostki zaradne sobie poradza .. niezaradne .. zostają na państwowych posadkach .. w tym także akademickich. Zdaje sibie sprawę że baaardo upraszczam .. ale Pan Eójcikowski uproscił sobie jeszcze bardziej.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2006-11-22 12:55
ale mi determinacja - strajkować...

wolałbym zobacyc ta determinacje w szukaniu innej pracy a nie w okradaniu podatników
Jan Pocztowiec / 83.11.143.* / 2006-11-22 20:29
Panie Rafale Wojcikowski, p******* Pan piszesz. Poczta Polska jest przdsiębiorstwem od 1997r. samofinanusujacym się, nie otrzymuje z budżetu żadnych pieniedzy - podkreslam żadnych - na swoją działalnlność, przy jednoczesnym obowiązku spełnienia dla Państwa szeregu różnych zadań.
Ciemnotę pan wciska forumowiczom, jednoczesnie przy okazji wyszła pana crzetelnośc dziennikarska.
ironiczny / 83.16.251.* / 2006-11-22 01:48
Proszę o wybaczenie za błędy w pisowni .. poprawie sie .. coraz lepiej władam polskim w mowie i piśmie
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 14:58
Ci asystenci pracuja przewaznie w sektorze prywatnym, a uczelnia jest ich droga zdobywania doswiadczenia naukowego. Zreszta kto z nas nie dostawal stypendium naukowego na uczelni. Asystenci naprawde nie maja tych pieniedzy az tak wiele. Osobiscie uwazam, ze to jest raczej cos w rodzaju powolania. Pewnie dlatego tylu z nich nie wytrzymuje i wyjezdza do pracy w USA, UE czy Kanady. Podwyzek moze sobie oczekiwac osoba pracujaca w prywatnej firmie a nie taka, ktora utrzymuje sie z naszych podatkow.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 22:45
A Ty wiesz skad ci asystenci dostaja te stypendia?
Rowniez z podatkow.
yn_ / 217.153.72.* / 2006-11-21 14:29
http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,8598952,wiadomosc.html?rfbawp=1163491701.727&ticaid=12b8f
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 13:32
Panie Rafale nie ma Pan racji.
Poczta Polska nie jest zadnym monopolista.
Na rynku dziala ogromna liczba firm kurierskich i sa one takie jak Pan lubi - PRYWATNE.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 14:21
To Ty gadasz glupoty. W dostarczaniu przesylek do 50 gramow Poczta Polska jest monopolista. Owszem powstala jedna firma, ale dziala ona nielegalnie i poczta walczy z nia w sadzie o zaprzestanie dzialalnosci, glownie, ze wzgledu na to ze maja nizsze ceny. NIE MOZNA PROWADZIC DZIALALNOSCI PRZESYLAJAC PRZESYLKI DO 50 GRAMOW!!! Mozna jedynie samemu zaniesc swoja przesylke do adresata. Urzad A moze dostarczyc klientowi B poprzez wlasnych pracownikow. Na zasadzie takiej jak przekazuje sie kwiaty przez poslanca kwiaciarni.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 16:03
Podaj artykul jakiegos prawa ktory tego zabrania a wtedy Ci uwierze. Narazie piszesz glupoty.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-21 13:26
A więc prawie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to socjalizm jest przyczyną wszystkich problemów.
"Skoro jest tak dobrze - to dlaczego jest tak źle?"
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 14:29
Paradoks jest taki, ze teraz rzadza socjalisci i komunisci. Nawet Pan Kaczynski w pracy naukowej napisal, ze jedynym dobrym wyjsciem w rozwoju Polski Ludowej jest polityka Lenina wspierana przez zadania stawiane i podpierane dzialaniami naukowymi Marksa i Engelsa. Nalezy zauwazyc, ze ten Pan nie znal hymnu i odznaczyl swojego czlowieka - gen. Jaruzelskiego. Na potwierdzenie moge przytoczyc zeznacznia przeciwko prezydentowi Lechowi Walesie. Tak juz jest, ze Kaczynscy nie walczyli o demokracje tylko robili komunistyczno-socjalistyczna kariere na uczelni. PS. Bylem zwolennikiem koalicji PO-PiS w wyborach do sejmu, w samorzadowych poparlem liberalnego kandydata lewicy, ktory jest znany i szanowany w okregu nie tylko przez innych ludzi, studentow i mlodych ale rowniez przez kibicow sportowych. Lubiany czlowiek w srednim wieku. Wypowiada sie na tematy, ktore zna.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 13:20
Nie rozumiem dlaczego Pan Rafal tak sie bulwersuje. Gdyby doszlo z liberalizacji calej gospodarki to takie molochy jak Poczta Polska, Grupa PKP, Gornictwo Weglowe, PLL LOT, oraz ZUS, KRUS i kilka innych urzedow by zbankrutowalo. Mamy durne rzady, glupich politykow, ktorzy wprowadzaja w demokratycznej gospodarce socjalizm. Osobiscie doswiadczylem liberalizacji uslug w dostepie do internetu. W moim rejonie dziala conajmniej 6 firm dostarczajace usluge dostepu do internetu, dzieki temu ceny internetu spadlu o 80% (slownie: osiemdziesiat procent). Za dwa lacza po 2 Mbit/s wnosze oplate 90zl. Panie Rafale generalnie wolny rynek i konkurencja wplywaja pozytywnie na gospodarke i nic wielkiego Pan nie odkryl. Tego ucza nie tylko na uczelniach ekonomicznych, ale i w renomowanych szkolach srednich. Prosze sobie wyobrazic taka sytuacje funkjonowania firmy, zadluzonej na 11 mld. zlotych i przynoszacej kilka miliardow zlotych straty co roku. Jezeli nie moze sobie Pan takiej firmy wyobrazic w demokratycznym panstwie to prosze udac sie do najblizszego budynku ZUS. Osobiscie przechodze bolesci, ze musze co miesiac ja dokapitalizowac z wlasnej kieszeni. Wedlug mnie wszystkie firmy powinny dzialac w podobnym otoczeniu. Moze zamiast ZUS, KRUS, OFE i IKE wprowadzic system prywatnego dobrowolnego i samodzielnego ubezpieczenia. Wszak nawet wiewiorka odklada orzechy na zime, a czlowiek mus byc glupszy od niej? Uwazam, ze te wszystkie "skladki", "oplaty" etc. sa pobierane od nas aby zapewnic funkcjonowanie kumplom krolika, a nie emerytury ludziom, ktorzy je oplacaja. Dlaczego skladke rentowa placi gornik i pracownik biurowy w jednakowo procentowej wysokosci? Zyjemy w swiecie, gdzie gornictwo i praca za biurkiem sa jednakowo niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia. To jest absurd Panie Rafale, a nie to, ze socjalistyczna firma, ktora jest monopolistyczna dziala w nierownych warunkach. Poczcie Polskiej sie nie dziwie. ONI PANIE RAFALE NIE MUSZA NIC, A PAN ZUS ZAPLACIC MUSI!
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-21 11:56
Jeżeli nie umiemy zrobić Taniego Państwa to jak mamy zrobić Tanią Pocztę. Paradoksalnie tylko w Taniej Poczcie listonosze będą zarabiać dużo.
Liberał / 2006-11-21 12:48 / Bywalec forum
Liberalizacja rynku. To będzie odpowiedź na tanią pocztę.
Najlepiej będzie ją sprywatyzować, na pewno zacznie przynosić zyski.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 13:30
Przeciez nikt nikogo nie zmusza do wysylania listow przez Poczte Polska.
Macie przeciez te prywatne firmy kurierskie ktore tez sie zajmuja przewozeniem listow i paczek.
Poczta Polska nie jest monopolista.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 14:31
W przesylkach do 50 gramow jest zakaz prawny. NIE ZALOZYSZ FIRMY KURIERSKIEJ Z PRZESYLKAMI DO 50 gramow. NIE GADAJ BZDUR BO SIE OSMIESZASZ. Doucz sie i wroc. Solidarnosc kradla, kradnie i bedzie krasc. Solidarnosc bez Walesy to organizacja przestepcza, ktora dba tylko o swoje wplywy. Dziala jak mafia.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 16:05
Podaj przepis prawny zakazujacy.
Piszesz bzdury poniewaz nieraz juz wysylalem listy przzez kuriera.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 16:14
Oczywiscie przeslij mi tylko 200zl za porade. Pozdrawiam

PS. czytaj dokladnie artykuly i forum. Info juz bylo
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 16:13
Ja tez to robilem, ale przesylka miala ponad 50 gramow. Powinienes sobie zwazyc koperte, w ktora zapakowales przesylke. Co innego jak firma przymknie oko i Ci dostarczy, a co innego przeslac 100 000 przesylek, miec sortownie i placowki. Czlowieku mylisz pojecia i tyle. Przesylke do 50 gramow mozesz przeslac legalnie jedynie Poczta Polska lub osobiscie poprzez kurierow tak jak to robia niektore miejskie urzedy.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 16:46
Twoje argumenty sa tyle warte co te epitety ktorymi sie tak obficie poslugujesz.
Kazdy moze pojsc do firmy kurierskiej i wyslac swoja wizytowke (mam nadzieje ze wiesz co to jest a gdybys nie wiedzial to jest taka karteczka z imieniem i nazwiskiem, nazwa firmy, adresem i telefonem) w dowolne miejsce na swiecie. Nikt mu tego nie zabroni bo za usluge zaplaci.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-21 14:12
Twój monopol chroni twoich dyrektorów - wyłącznie. Ochłapy dostają się reszcie. Fakt, że czasami duże ochłapy, patrz Polska Energetyka.
Liberał / 2006-11-21 13:40 / Bywalec forum
Z tego co się orientuję zwykłe listy można wysyłać tylko na poczcie i jest to regulowane, nie wiem do kiedy. Jeśli poczta przynosi straty to dlaczego mamy płacić za to my. Owszem, paczki, przesyłki można wysyłać przez firmy kurierskie i ludzie tak robią ale jeśli kolejna firma zacznie konkurować wyjdziemy na tym wszyscy lepiej.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 14:31
Do 50 gramow tylko Poczta Polska lub osobiscie.
kminek / 217.97.199.* / 2006-11-21 18:26
Włączę się bo uparty i nachalny jesteś. Masz oczywiście rację. Poczta ma monopol na listy do 50 gram. Tyle że tylko na to. Całą resztę, cięższe listy, paczki,przekazy, rachunki itd. możesz nadać w dowolnych firmach konkurencyjnych. Na koniec dodam, że poczta przynosi zyski a nie straty, ale to pewnie równie mocno cię zbulwersuje.
Liberał / 2006-11-21 20:00 / Bywalec forum
My tylko o tym piszemy. Co do tych zysków czy strat to nie mam pojęcia więc się nie wypowiadam.
Liberał / 2006-11-21 14:57 / Bywalec forum
O te przesyłki mi chodzi. Ale to ma się zmienić, Unia "wymusza" na nas liberalizację rynku pocztowego i chyba do 2008 lub 2009 i w tym przedziale wagowym będą mogły istnieć firmy kurierskie.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 15:00
UE wymusza od 2009 roku, ale Poczta Polska nikogo nie dopusci do interesu. Jak sobie wyobrazasz dostep do skrzynek pocztowych? Jak sobie wyobrazasz przesylki miedzynarodowe? Poczta Polska niszczy polskie firmy.
pieknylolo83 / 2006-11-21 17:43 / Bywalec forum
Ja to sobie wyobrazam tak: Prywatna firma podpisuje umowy z kioskami ruchu sklepikami osiedlowymi itp itd. Za przyjecie listu odpala kioskarzowi kilka procent i finał. W krotkim czasie stworzy sieć lepszą niż ma Poczta Polska.
Liberał / 2006-11-21 20:05 / Bywalec forum
ciekawy pomysł, ale nie jestem pewien czy wykonalny. Na pewno warty przemyślenia.
pieknylolo83 / 2006-11-21 21:44 / Bywalec forum
Jak obie strony zarobia to moze bedzie wykonalne. Ale przerzucic pomysl z kartki papieru do rzeczywistosci jest cholernie trudno. Może firmom kurierskim uda sie tak zrobic, wtedy zaoszczedza na budowaniu drogiej infrastruktury.
Z tego co sie orientuje to w podobny sposob dzialaja firmy wywolujace zdjecia. Podpisuja umowy ze sklepami jak maja jakis film to wlasciciel puszcza bita na komoreczke i kolo 17 jest kurier ktory zabiera film. Podobnie moze byc z uslugami pocztowymi. Kioskarz przyjmuje przesylke puszcza bita do firmy przyjezdzaja zabieraj i sie rozliczaja :). Ciekawe czy takiej prywatnej poczcie udaloby sie uruchomic uslugi puszczania przekazu pienieznego na konto, na adres... :)
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 16:15
Nie musi sobie niczego wyobrazac.
Sprawa jest zalatwiona prawnie.

Na podstawie art. 37 ust. 5 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - Prawo pocztowe
(Dz. U. Nr 130, poz. 1188) zarządza się, co następuje:....

§ 6. 1. Skrzynki lub ich zestawy powinny być umieszczane w miejscu dostępnym dla adresatów i operatorów.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 16:17
Nie dziala u wszystkich. Malo tego wielu ludzi nie ma nawet skrzynki pocztowej. Aha nie licze juz chociazby ulotkarzy i firmy kurierskie, ktore ZOSTAWIAJA AWIZO W DRZWIACH A NIE W SKRZYNCE!!! NAPRAWDE JESTES AZ TAK GLUPI!!!
MP / 217.149.248.* / 2006-11-21 16:50
Czy Ty "czlowieku" potrafisz dyskutowac?
Najglupszy jest ten ktory nie widzi swojej glupoty a wydaje mu sie ze widzi ja u innych.
Liberał / 2006-11-21 15:57 / Bywalec forum
Skrzynki pocztowe. Zostanie to rozwiązane jak z TP, czyli PP będzie musiała udostępniać swoją infrastrukturę konkurencji. Pewnie tak samo jak TP, będzie to robić opieszale ale na pewno w tym czasie obniży ceny.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 16:10
Niestety w tym przypadku mozna odmowic. Prawo zabrania przekazywania danych osobowych osobom trzecim. Raczej bedzie trzeba podpisac umowe, cos w rodzaju jak to jest z preselekcja w telekomunikacji. Po zmianie prawa Poczta Polska i tak bedzie czynila opowy wiec watpie, ze bedzie to rok 2009. I tak jestem zadowolony z obnizek kosztow rozmow, dostepu do internetu i GSM.
Liberał / 2006-11-21 14:58 / Bywalec forum
co ja piszę, miało być prywatne. pozdrawiam
zapi / 2006-11-21 11:38 / Bywalec forum
Socjalizm po prostu. A co ma powiedzieć absolwent wyższej uczelni, który pracuje za 1500 brutto?
17 lat nauki i takie zarobki, a oni narzekają, że torby mają za ciężkie. Jakby była konkurencja, to od razu listów z waszych toreb ubyłoby. Ale wtedy pewnie też byłby powód do narzekań
kminek / 217.97.199.* / 2006-11-21 18:28
Skąd pewność że listonosz nie jest absolwentem wyższej uczelni ?
listonosz / 80.53.164.* / 2006-11-21 10:55
Panie Rafale skonczylem z tytulem mgr historie, rynek pracy jaki jest kazdy widzi. Obecnie jestem pracuje jako -listonosz, dziekuje za propozycje dwuletniego doksztalcenia zawodowego panu tez polecam bo takie felietoniki to kazdy moze pisac, nawet nikt nie zauwazy gdy pan zaprotestuje i zostawi swoje zlote mysli dla siebie.Pozdrawiam i skoro asystent cierpi na brak napiwkow zapraszam do pracy na poczcie albo na szkolenie zawodowe o ktorym pan napisal.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-11-21 14:53
To widac po poziomie uczelni wyzszech ksztalcacych historykow, ktorzy nadaja sie tylko na sfrustrowanych listonoszy lub zamiatania ulic. Mam szacunek do ludzi pracy (nawet listonoszy bo przewaznie sa sympatycznymi ludzmi i znam kilku), ale nie sfrustrowanych ludzi. Jezeli dojdzie do liberalizacji rynku to Poczta Polska poplynie bo ceny spadna o polowe. Rynek pracy jest taki, ze jezeli Pan niczego sie nie nauczyl to musial zostac listonoszem nawet po wyzszej uczelni. Podoba mi sie okreslenie: "Obecnie jestem pracuje...". Chyba Ci wodka wyzarla rozum na studiach. Nie dziwie sie, ze nie jestes historykiem skoro nie znasz skladni jezyka polskiego.
Floyd / 2006-11-21 11:28 / Tysiącznik na forum
Pan Rafał nie jest przeciwko wysokim pensjom listonoszy ale niewątpliwie jest przeciwko temu by np. z powodu wyższych pensji listonoszy należało podnieść podatki.
A swoją drogą to ciekaw jestem od kogo listonosze domagają się wyższych pensji bo jeśli od firmy to OK ale jeśli od właściciela czyli od państwa to nie jest OK bo to w praktyce oznacza, że od tej cżęści społeczeństwa która nie pracuje na poczcie. Ciekaw też jestem dlaczego do tej pory poczty nie sprywatyzowano. Swego czasu argumentowano, że nie można np. sprywatyzować kopalń bo to przedsiębiorstwa strategiczne. Poczta to też firma strategiczna?
Liberał / 2006-11-21 12:55 / Bywalec forum
Kopalń jak nie można było sprywatyzować tak dalej nie można a są one strategiczne bo takim elektoratem nikt nie pogardzi.
Prywatyzacja TAK, ale pełna. Jak państwo dalej będzie ją kontrolować to właściwie jakby prywatyzacji nie było.
Nie wiem ile zarabiają listonosze ale zawsze można założyć własny biznes i iść na swoje, nie będzie narzekań na pracodawce, że za mało płaci.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-21 12:00
parę cytatów z Floyd:

"W historii można znależć jednak przykłady zbiorowisk ludzkich przyjmujących DOBROWOLNIE zasady wręcz komunistyczne (bez własności indywidualnej, wszystko wspólne) które osiągały ogromne sukcesy, także ekonomiczne"

"Książe pan gdy chciał sprawdzić czy nie chcą go otruć to najpierw karmił strawą swoje psy lub swojego błazna. Pan Wójcikowski też optuje za takim rozwiązaniem, no to mam już kandydata na swojego błazna"

"I w ten sposób mamy jeszcze jednego super experta czyli experta od expertów o nazwisku R. Wójcikowski."

Coś Ci się optyka zmienia. Ale to dobrze, bo większa radość w niebie z jednego nawróconego socjalisty, niż z 99 sprawiedliwych ;-)
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-21 11:26
"rynek pracy jaki jest kazdy widzi"
A rynek pracy jest taki a nie inny, bo jak pędzone barany głosujecie raz na socjalistów bezbożnych, innym razem na socjalistów pobożnych. (a tymczasem w Estonii 11% przyrostu PKB)
"Jak sobie pościelesz - tak się wyśpisz."
rafal wojcikowski / 88.220.96.* / 2006-11-21 11:09
ale ja nie jestem asystentem...

chodzi mi o to, ze asystenci maja gorzej niz listonosze i jakos nie strajkują...
kminek / 217.97.199.* / 2006-11-21 18:31
Niech więc strajkują. To jedno z fundamentalnych praw w demokracji.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy