Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Wolne środki 50% na 50% działalność oraz giełda

Wolne środki 50% na 50% działalność oraz giełda

Noxik / 2009-01-06 19:27
Witam serdecznie,
Mam do was kilka pytań oraz chciałbym także prosić o poradę.
Mianowicie już od jakiegoś czasu gram sobie na naszej kochanej GPW, idzie całkiem nieźle jak na obecne czasy. Nie uważam się za specjalistę, raczej za osobę mającą więcej szczęścia niż..wiadomo czego.
Wracając do sedna sprawy - chciałbym (nie rezygnując przy tym z etatowej pracy) rozkręcić własny minibiznes. Myślałem o jakimś wiekszym portalu poruszającym tematykę gry na giełdzie i produktów pochodnych. Sam pracuję w Banku więc także tematyka produktów bankowych wchodziłaby w grę. Czy ktoś może podsunąć mi jakieś rozwiązania? Czy opłaca się zakładać działalność? Starać się o jakieś dotacje? Może tematyka jaką podaję jest już tak przemielona, że nie warto się w to bawić?

Kolejnym tematem jaki chcę poruszyć to giełda.
Jak jużwspomniałem nei jestem jakimś rozsądnym graczem a swoje wyniki opieram na szczęściu początkującego. Dobrałem sobie na chwile obecną KGHM (kupiony ok 2 miesiący temu za 23zł) BYTOM ( za 0.98) oraz niestety BIOTON zakupiony po 0.32 gr. Ulokowane mam ok 30tyś po 1/3 w każdym.

Pozostało mi 20tyś z czego jak wspomniałem 50% chciałbym przeznaczyć na rozwinięcie portalu - mini działalności oraz kolejne 10tyś wydać na kolejną spółkę.

Czy mogę prosić o inteligentne wypowiedzi na poruszone tematy?
Pozdrawiam i mam nadzieje że zagoszczę na dłużej tu na forum :)
Wyświetlaj:
Noxik / 2009-01-13 16:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja to zauwazylem ze ty straszny pesymista jestes...to strasznie :) Nie lepiej pomyslec trzezwo i zastanowic sie nad + i - liczby teraz niewiele daja, wiekszosc spolek na gieldzie jest niezle przeceniona i nei powinny juz sapada a co robia? leca dalej.
xxxxl / 83.10.200.* / 2009-01-09 23:19
spoko
wielu początkującym idzie bardzo dobrze na początku

ba można nawet tak zarabiać i przez kilka lat

ale giełda potrafi zyski z kilku lat
odebrać w kilka dni

każdy na giełdzie przegrywa
to tylko kwestia (kwesta) czasu
Noxik / 2009-01-12 16:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Moze i tak, jednak jestem chwilowym optymista :)
Chodzi mi raczej czy oplaca sie tak dzielic to wszystko.
xxxxl / 83.10.231.* / 2009-01-12 22:50
to sie nazywa zdaje sie dywersyfikacja

ma to działać tak
że maksymalizujesz zysk
i minimalizujesz ryzyko

wystarczy podstawić do wzorów i policzyć
co Ci sie "opłaca"

ja z tego nie korzystam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy