Forum Forum finansoweKredyty

wpis w rejestrze BR ZBP - pytanie

wpis w rejestrze BR ZBP - pytanie

Mmoka / 2015-09-06 17:15
Witajcie, może tutaj ktoś udzieli mi sensownej porady lub ktoś miał podobną sytuację.

Ubiegam się o kredyt na mieszkanie i wszystko wydawała się proste:

- BIK sprawdzony i jest ok
- zdolność jest
- wkład jest
- mieszkanie wybrane

Wniosek kredytowy do banku złożony i tu zaczęły się schody. Wniosek nie został przepuszczony gdyż okazało się, że mam wpis w rejestrze BR ZBP (jako nierzetelny klient, wpis z banku PKO BP), a z takim wpisem od razu bank wniosek odrzuca.

Co dziwne, w BIK nie miałam żadnych negatywnych wpisów z tego banku, miałam w nim dwa kredyty studenckie swego czasu, które to spłaciłam w terminie itp.

1,5 miesiąca zajęło mi uzyskanie odpowiedzi z PKO o co chodzi....i co się okazało: w piśmie jakie dostałam z Windykacji mam informacje, ze mam nieuregulowane zobowiązanie na kwotę 56 zł! za kartę kredytową, która miałam w tym banku 8 lat temu i którą zamknęłam! Bank wpisu nie chce usunąć, gdyż mam tą nieuregulowaną kwotę.

I teraz pytania:
- jak miałam coś uregulować jak o tym nie wiedziałam? nie dostałam żadnej informacji przez tyle lat, że coś im zalegam
- około roku temu zamykałam konto w PKO i przy jego zamknięciu przecież musiałam uregulować wszelkie opłaty itp, dlaczego w systemie nie było informacji, ze zalegam z jakimiś głupimi 56 złotymi?
- jak przygotowywałam się do zakupu mieszkania sprawdziłam BIK i w nim nie ma nawet wzmianki o tej zaległości
- czy bank może przez tyle lat nie informować swojego klienta o zaległościach i tym samym działać na moją szkodę?
- czy to nie jest jakieś łamanie prawa?

Za wszelkie opinie, sugestie i porady będę wdzięczna. Nie wiem czy pisać teraz kolejne pisma i znów czekać 30 dni na odpowiedź, czy iść tam z prawnikiem i zrobić jakąś awanturę? Czy może powinnam pójść do siedziby BR ZBP i tam rozmawiać?
POMOCNY__!!! / 89.78.196.* / 2015-09-09 23:15
Od tych 56 złotych, na pewno urosły odsetki, ponieważ do BR dodaje się klientów, których saldo zadłużenia wynosi ponad 200 złotych. Mogą tego nie raportować do BIK.
Bank na pewno będzie twierdził, że Cię uprzedzał z tymże Ty zmieniłaś adres lub telefon.
Nie pozostaje Ci nic innego jak dla świętego spokoju, uregulować zaległość i jednocześnie od razu napisać do PKO by Cię wykreślili z BR. Załatwiaj wszystko przez infolinię, internet etc. nie przez oddział, bo w nich zazwyczaj siedzą niedouczeni sprzedawcy.
Gdy się z tym wszystkim uporasz, to pisz reklamację i żądaj zadośćuczynienia za poniesione straty finansowe oraz moralne(tego zawsze się boją, bo podnosząc ten zarzut, możesz życzyć sobie dużo wyższej kwoty zadośćuczynienia).
A co do samego PKO to cóż... tam w dalszym ciągu funkcjonuje w każdym dziale PRL więc najlepiej starać się omijać ich z daleka.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: