Forum Polityka, aktualnościKraj

Wraca sprawa blokowania dostępu do zawodu prawnika

Wraca sprawa blokowania dostępu do zawodu prawnika

Wyświetlaj:
kriss_ / 79.163.59.* / 2010-05-11 23:47
totalne bzdury, właśnie przez brak rzetelności dziennikarskiej ludzie mają takie zdanie jakie mają?pytanie do autora, jak można byc zatrudnionym na etacie(umowa o prace) za darmo?autor kompletnie nie ma pojęcia co się dzieje.... nie zbadał tematu tylko rzuca błotem. W tym roku na aplikacje notarialną dostało się 1000 osób, jeśli tylko trzy obecne roczniki aplikantów zostaną notariuszami to w Polsce będzie ich 200% więcej... Za kilka lat sprzedanie albo kupno nieruchomości zgodnie z prawem będzie graniczyło z cudem, jak wolny rynek to wolny rynek a konkurencja cenowa swoje zrobi. Ludzie nie rozumieją istoty tego zawodu i wrzucają do jednego worka z palestrą. Jak chcecie miec stronniczych notariusz którzy zrobią wszystko za kasę to proszę bardzo.... która strona umowy da więcej będzie miała korzystniejsze zapisy w umowie- do tego dojdzie.
monikaawm / 217.172.233.* / 2010-01-24 16:55
ha ha jak sie nie ma za kogo brać to najłatwiej za notariuszy:) proponuje zdać egzamin na biegłego rewidenta i dostać się na aplikację - tam pracuje sie po 12 godzin i nikt nie marudzi.. a zatrudnienie.. zapomnij .. jak Ci zwroca za diety to bedzie dobrze.. najłatwiej do notariuszy i prawnikow.. a w ilu innych zawodach jest jeszcze wyzsza poprzeczka !!!
acomitam / 83.25.35.* / 2010-01-22 12:53
Ja nie za bardzo rozumiem, dlaczego nie można zmienić stosownego prawa? Co tu prawnicy mają do gadania? Problemem nie są moim zdaniem prawnicy, tylko brak faceta z jajami, który potrafiłby wziąć towarzystwo za łeb. Próbował Ziobro to do tej pory różne jełopy z PO wytykają go palcami i jęczą przy każdej okazji . Inna sprawa, że nie jetem pewien, czy akcja Ziobry była szczera czy tylko na pokaz. W każdym razie był jedynym, który w ogóle temat podjął.
Dr Cox / 85.128.68.* / 2010-01-22 09:03
Ale ch.....e. A myślałem, że to mnie wykorzystują. Jako prawnik mogę powiedzieć, że notariusze to najbardziej skur...... grupa prawników. Niby usługi prawnicze są drogie, ale można znaleźć ludzi, którzy zrobią rzeczy za darmo (nie wnikam o kwestię jakości). Natomiast notariusze zarabiają majątki (jedna świeżo upieczona notariusz w ciągu roku zarobiła na wybudowanie sobie domu). Ale z cenników nie zejdą. Nawet znajomi nie zrobią nic za darmo. A jak ktoś nawet spróbuje, to rada notarialna, która oczywiście ma TEORETYCZNIE dbać o jakość zawodu, postawi kogoś do pionu i nałożą na niego karę i zagrożą pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu. A tymczasem zgodnie z art. 5 ustawy o notariacie: Art. 5. § 1. Notariuszowi za dokonanie czynności notarialnych przysługuje wynagrodzenie określone na podstawie umowy ze stronami czynności, NIE WYŻSZE niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności. Jeszcze nie znalazłem takiego co by zszedł poniżej stawek maksymalnych. A może znieść tak sztywne cenniki? Ciekawy jakby sobie ciule poradzili.
kaczorek ma motorek / 2010-01-21 16:44 / Tysiącznik na forum
Temat artykułu odnosi się w tym artykule do notariuszy , jednak problem jest bardziej skomplikowany i powszechny w całym "polskim wymiarze sprawiedliwości" ponieważ również dotyczy to adwokatów ,osób które chciały by być Sędzią Sądu Powszechnego ,czy też prokuratorem
Zef / 83.16.102.* / 2010-01-21 08:49
Znieść przymus notarialny i wszystko się samo rozwiąże. Ceny same spadną. Czemu umowa z pieczątką notariusza jest bardziej ważna niż bez?
Andre7 / 2010-01-21 19:27 / Tysiącznik na forum
Bo notariusz potwierdza że to ty podpisałes umowe i takiej treści jak naprawde została podpisana. Chciałbys spłącac kredyt którego nie brałeś, albo dowiedziec się że rok temu sprzedałeś własne mieszkanie ?
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-01-21 08:34
założę się że gdybym miał ojca prawnika ze znalezieniem patrona nie miałbym żadnego problemu.

rodzinny interes
xxxxxxx / 195.117.255.* / 2010-01-21 08:33
moi kumple ze studiów (UMK Toruń) podostawali się na aplikacje adwokackie bez najmniejszego problemu - bo ich tatowie byli adwokatami:). Na studiach ledwo sobie radzili i nawet kiedyś jeden kolega musiał przyjechać na poprawkę z prawa cywilnego z ojcem :) ... i nastał cud:) ... zdał:). Ponieważ jesteśmy dobrymi kolegami też udałem się na egzamin - "na pewniaka"
zyczliwy / 77.222.226.* / 2010-01-21 13:05
no właśnie tak wygląda "korporacyjna wersja" podnoszenia jakości i konkurencyjności usług prawniczych, kasa nie może wyjść z domu - no co się dziwicie, jak tylko dostaniecie się do palestry to sami zaczniecie tak postępować ;)

Najnowsze wpisy