Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wrogiem przedsiębiorców jest system gospodarczy

Wrogiem przedsiębiorców jest system gospodarczy

Wyświetlaj:
pola / .* / 2004-04-18 23:52
Akurat!!! Co do US to zgoda, ale PIP powinna mieć znacznie większe uprawnienia. Wiem, że niektórym "przedsiębiorcom" marzą się afrykańskie realia, gdzie kodeks pracy zastępują uzbrojeni w karabiny ochroniarze.
Adam Turowski / .* / 2004-04-19 07:51
Tu nie jest problemem poziom uprawnień PIP w dziedzinie kontroli, tylko ograniczenie nadużywania wych uprawnień. Jeżeli jest możliwe, że w firmie przez cały miesiąc nie ma nic innego, tylko kolejne kontrole, to jak możliwa jest jakakolwiek jej działalność. Kontrole tak - ale nie utrudniające głównej działalności firmy.
xxx / .* / 2004-04-17 13:16
W przyrodzie nic nie ginie - dawny aparat prtyjno-urzędniczy odrodził się w dzisiejszej biurokracji. I gnębi naród bo ma taką wizję. Niestety bez ostrych działań przeciwko tej armii miernot nic się nie zmieni.
Andrzej / .* / 2004-04-16 19:04
Nietrudno zauważyć, że tzw. „państwo” stało się największym gnębicielem zarówno pracodawców jak i pracobiorców. Ochronie podlegają wyłącznie funkcjonariusze aparatu administracyjnego. Funkcjonariuszom owym należy poddać pod rozwagę fakt, że pasożyt żyje tylko tak długo jak jego żywiciel. Znalezienie nowego żywiciela jest raczej niemożliwe. Nad padliną czuwa już „sondażowy” sęp, który gotów jest pożreć obydwoje.
ZUS / .* / 2004-04-16 18:21
POMOGĘ PŁACIĆ NIŻSZĄ SKŁADKE NA ZUS SZCZEGÓŁY LEW701@WP.PL
j.k. / .* / 2004-04-18 09:38
napisz jak to zrobić i czy to jest legalne
WP / .* / 2004-04-18 06:06
Napisz jak to zrobisz. WParicanier@poczta.onet.pl
M. / .* / 2004-04-16 16:27
Na pysk 11.000 armie urzędasów.Zakladajac, ze zarabiaja 2000 brutto, to jak beda dostawac 500 zasilku, to rocznie budżet oszczędzi 198000000 PLN !!!!Kilka takich posunięć i nie był by potrzebny żaden plan oszczędościowy.
chrisdede / .* / 2004-04-16 20:01
Popieram!!! Popieram, ale proponuję, aby nie ograniczać się do kilku lecz do wszystkich urzędów oraz instytucji państwowych z Kancelarią Premiera i Prezydenta RP włącznie. Stworzyć w to miejsce internetowy system obsługi ludności i firm. Oszczędności będą dla wszystkich wymierne i miliardowe! A gdyby tak powołać ogólnopolską inicjatywę gospodarczą zmierzającą do usunięcia nikomu niepotrzebych etatów w urzędach, pochłaniąjących koszmarne sumy naszych podatków?
T. / .* / 2004-04-16 10:51
Ja jestem szarym pracownikiem i mam wielu znajomych i nigdy nie słyszałem by jakaś kontrola czy to Skarbowa czy Inspekcja Pracy czy jakakolwiek poprawiła w jakiś sposób funkcjonowanie firmy czy "los" pracowników. Brońmy WOLNOŚCI przed zakusami państwa i jego siepaczami urzednikami.

Najnowsze wpisy