wskaznik RS RSI

sylwiusz3 / 2007-12-25 21:43
czy wskaznik RS i RSI to te same wskazniki jak nie to jaka jest roznica
Wyświetlaj:
xXxX / 83.30.16.* / 2007-12-26 03:36
podaj pełną nazwe tego wskaznika SR chyba ze tam pisze Relative Strength to tylko dołozyc słowo Index i napewno chodzi o RSI. przynajmniej ja w metastock nie ma nic innego co do RS by pasowało.
sylwiusz3 / 2007-12-26 11:28
witam choodzi mi o wskaznik comparative ralive stredz (przepraszam za pisownie ale nie wiem jak sie pisze po angilsku) jest to wskaznik do mierzenia sily indeksu na tle najszerszego indeksu Wigu. pozdrawiam
xXxX / 83.30.39.* / 2007-12-26 20:41
comparative alive tredz mówisz ze to mierzenie siły indeksu a RSI - Relative Strength Index to Indeks siły względnej. Szczerze mówiąc nie ma opisu nigdzie tego twojego wskaznika wiec albo to jeszcze troche inaczej sie pisze albo jest to jakiś mało popularny wskaznik i bedzie cięzko cos znalez.
sylwiusz3 / 2007-12-27 12:14
witam ponownie chodzi mi o nazwe wskaznika Relative Strength nim mozna mirzyc poszczegolne indeksy na tle najwiekszego wigu pozdrawiam
lukaszwych / 2007-12-28 01:08 / portfel / "Demon rynków"
Nie jesttem na 100% pewny ale wydaje mi sie ze RSI to mierzy wzgledna sile kursu spolki i pokazuje momenty wykupienia i wyprzedania danej spolki i liczy sie mniej wiecej dzielac kurs przez stala liczbe biorac srednia z ilus tam dni - chyba regula jest 14 natomiast RS pewnie chodzi o sile idneksu lub spolki na tle rynku, czyli naprzyklad jak jest wskaznik w okolicach 90 to znaczy ze jest wzrod 90 spolek majacych najwyzsza stope zwrotu. I pomaga ustalic ktore inedksy lub spolki sa najbardziej "pozadane".
Jezeli mam racje to RSI najlepiej jest opisany w Zawod inwestor gieldowy i analiza techniczna - Murphego - tam chyba oba, a RS w 24 lekcje inwestowania Onela czy jakos tak.
sylwiusz3 / 2007-12-28 19:15
witam kolego dzieki za odpowiedz a czy bys mogl wskazac mi platforme na ktorej moglbym wskaznik RS sprawdzic wlasnie chodzi mi o sile indeksu na tle rynku bo na platformie bossa nie ma tego wskaznika jest tylko RSI pozdrawiam i dzieki za korespondecje
lukaszwych / 2008-01-11 01:23 / portfel / "Demon rynków"
Wiesz co nie pomoge Ci bo troche titeratury czytalem o tym wskazniku a w praktyce sam go nigdzie nie znalazlem. Ja glownie z ispag korzystam a tam nie mam.
https://www.ingsecurities.pl/ispag/ispag.xml
Mysle o jakims fachowym programmie do AT ale narazie nie mam czasu sie tym zajac, jak cos sie dowiem to sie odezwe
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy