Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały

Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały

Money.pl / 2006-11-20 17:06
Komentarze do wiadomości: Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały.
Wyświetlaj:
dorotab68 / 24.13.41.* / 2006-11-21 05:55
mysle ze to bedzie Kopex
FF.KG / 2006-11-21 01:41
wystarczy nauczyć sie czytac komunikaty spolek, kojarzyc fakty i rozszyfrowac duzych graczy a nie chrzanic o kenobim czy innych.... pozdro
orzeł / 2006-11-21 00:30 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam ale tu gorąco było :)
wiecie co Panie i Panowie tak sobie pomyślałem że chyba ktoś się śmieje w głos czytając nasze reakcje na akcje tutaj zapodawane (gwiezdne wojny mam na myśli)
nie zamiaruję się tu emocjonować bo nazbyt pozytywne emocje moja drużyna akcyjna mi przynosi bym humor sobie psuł ale .......................
coś mi tu nie pasi choć się nie wczuwam nadto w wypowiedzi onego to nabrały one tonu nie takiego jak najpierw:)
Kenobi się zmienia a tego powody są dwa możliwe!
powód pierwszy : się jego nie ziszcza
powód drugi : łapie tonację na jakiej mu odgrywa się
przy założeniu że pierwszy powód jest prawdziwy Kenobi się w****** ot co i to jest ok też bym się to robił gdyby włosów na skroni mi przybywało siwych a moje się nie działo:)
jednakże przy spełnieniu się powodu drugiego sytuacja staje się bardziej skomplikowana i tu w rachubę wchodzi Kenobi dopełniacz science fiction :) taki koloryt stanowiący o tym iż scenariusz forum nabiera emocji wskazanych by na dzieło przyszły tłumy (co się wydawcy ziszcza)
czyżby więc :)
to tak na marginesie choć u mnie te marginesy w związku z gadatliwymi palcyma szerokie
co natomiast na rynku akcji w moim bajtliku :)
super
wandzia mnie zadziwia, stal bez słów, soft rewelka (chyba nazbyt wcześnie rozstałem się z połówką dziś - ale z ceny na dziś mogę być dumny wziąwszy pod uwagę że nie siedziałem przy kompie i zlecenie składałem wczoraj ), zergi dziś (mam choć znaczną część oddałem) w ramach nieobliczalności miałem ustawione wysoko na sell i nisko na buy - przesadziłem w obydwu przypadkach :) nieruchawi z nazwy (arka i bph) ruchawi aż nadto choć raczej widziałem większy up na be niż na arce (jutro pewnie tak będzie:) ,tin tim spoko, na sky symetria (czytaj podobieństwo) zachowania w okresie 25.08 - 06.10 i 11.10 - 20.11 mnie rozbawia (lubię szukać takich artyzmów wykresowych) Pbg czysto technicznie patrząc otwiera sobie drogę do 258 (choć brak mi wiary nieco w taki scenariusz), szuwarek jak to szuwarek nic nie widać nic nie słychać,ibsys (oddałem połówkę w piątek a tu proszę jak mocno - i prawa poboru wpadły, zdzich co tu mówić dziś poniżej oczekiwań - ale dostaliśmy z Jujkiem stado małych zdzisiów (po 0,1 zł ) więc tak czy inaczej nie powinno być źle!
widzę korektę na midwigu - w pierwszym rzucie do 3500 a potem do 3200 choć to tylko moje wizje dokąd nie będzie wyraźnych sygnałów wystąpienia takiej możliwości zamierzam pozbywać się akcji na coraz wyższych poziomach. Na gałęzi na której siedzę jest mi wygodnie i widzę sporo wyższej pragnę lecz nie pożądam bo boję się że siadając na niej mógłbym oduczyć się latać a to takie piękne :)
pozdrawiam serdecznie wszystkich ludzi dobrej woli :)
warren buffet / 2006-11-21 07:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
robi sie czasem taki młyn, ze na 700 komentarzy 400 jest o kenobim. jak tu po sesji czytac to wszystko ?
orzeł / 2006-11-21 00:57 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
się rozpędziłem
3500 i 3350 tak być miało :)
Leszcz / 2006-11-21 01:44 / Bywalec forum
Orle od kiedy w obrocie będą akcje z tej emisji?
orzeł / 2006-11-21 07:16 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
też chciałbym wiedzieć
orzeł / 2006-11-21 00:45 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ach i kompap (to jedyna rzecz której byc może jutro spróbuję dokupić)
orzeł / 2006-11-21 00:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
proszę Kenobi jeśli jesteś prawdziwy nie obrażaj się ale tak bardzo mi nie pasują Twoje reakcje do Twojej wiedzy i rozległości widzenia ekonomi że pozwoliłem sobie na takiego gadulca nocnego do samego się :)
lojka / 2006-11-20 23:31 / Tysiącznik na forum
Teraz już na prawdę uciekam.

Miłych snów i do jutra
Longterm / 2006-11-20 23:14 / Mostek Zwyciężymy!
Przy wielu proroctwach i wróżbach odnośnie przyszłosći rynku akcji rozmaici anale często zapominają o banalnym czynniku jakim jest podaż pieniądza. Reguluje go głównie NBP poprzez ustalanie stóp procentowych, rząd poprzez politykę fiskalną i emisje obligacji. Stopy procentowe u nas raczej na niskim poziomie więc kasy na rynku jest od groma, obligacje zatem nie ograniczają podaży. Jeśli by ktoś jeszcze obniżył w tym kraju podatki i zredukował deficyt budżetowy to podaż pieniądza spowodowałaby hosse na GPW jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Nie zapominajmy że podaż pieniądza to również wpływy z eksportu który rośnie, inwestycje portfelowe i bezpośrednie, transfery naszych rodaków z zagranicy oraz przede wszystkim fundusze unijne. Tak długo jak kasa strumieniami będzie napływać do Polski tak dlugo nie będzie alternatywy do inwestowania i giełda będzie musiała rosnąć. Pamiętajmy że hossa tulipanowa trwała 30 lat a nasza skromna hossa dopiero kończy 4 rok wzrostów. W przeszłości nie tak dawno był okres kiedy hossa trwała aż 8 lat od 1990 do 1998, napędzana nowymi technologiami. Ja uważam że tak długo jak gospodarka USA będzie w stanie utrzymywac swój deficyt handlowy i budżetowy to rynkom akcji nic nie grozi a byłem w USA i moge Was zapewnić że pomimo że społeczeństwo głupie to gospodarką kierują najlepsi z najlepszych na Świecie. Każdy kto gra na giełdzie powinien mieć wiarę w Amerykę bo jak jej się nie powiedzie to wszyscy możemy pożegnać się z giełdą na długie lata a może na całe życie. Deficyt handlowy i zadłużenie publiczne w USA to w tej chwili największe zagrożenia po tym jak ceny surowców spadły. Kiedyś to nastąpi i każdy z nas o tym wie ale tymczasem przez kilka lat mamy być może czas hossy jakiego nigdy w życiu więcej nie doświadczymy? Tylko raz wchodzi się do strefy euro, tylko raz korzysta się z funduszy unijnych i tylko raz podaż pieniądza jest tak duża i wciąz rośnie...
Kenobi / 2006-11-20 23:44 / Uznany malkontent giełdowy
Liczą sie stopy realne, a te mamy najwyższe w UE.
Longterm / 2006-11-20 23:38 / Mostek Zwyciężymy!
Balcerowicz te przegrzanie rynku już przewiduje i nawołuje do podniesienie stóp co oznacza ograniczenie podaży pieniądza...Jednak nasz władza chce go zmienić więc czeka nas ślepa hossa sztucznie podtrzymywana poprzez obniżanie stóp? Jak mówił Friedman inflacja jest jak narkotyk, poczatkowo pomaga i stymuluje - pózniej zabija.
Bessa zatem będzie bardzo bolesna ale IMHO w najbliższym czasie nas nie czeka.
barakuda / 2006-11-20 23:34 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
pełna zgoda, wystarczy obserwować złotego- doskonały wskażnik napływu dewiz. Nie wszystkie pieniądze przechlupiemy. Od 1998 r. mam możliwość obserwowania skłonnosci Polaków do oszczędzania . Wprawdzie mój horyzont niezbyt wykracza poza granice powiatu , ale w tej małej ojczyźnie zauważyłem wyraźną ewolucję od przekonania :za dużo mam ,żeby umrzeć- za mało, żeby żyć... do świadomosci : sam sobie muszę zapewnic przyszłość. To powoduje ,że ambicją dużej (i coraz większej ) części społeczeństwa jest inwestowanie. Nie zawsze , a może najczęściej , są to nieporadne próby przechowywania nadwyżek , ale z czasem coraz większa świadomość ekonomiczna wymusza poszukiwanie coraz bardziej odważnych prób pomnażania zasobów . A korekta ? Kiedyś przyjdzie. myślę , że w przyszłym roku. I nie będzie to nagła zwała , a poprzedzony osłabieniem złotego zjazd do ca dzisiejszego poziomu.
gabrik / 2006-11-20 23:31 / portfel / Wierny Forumowicz
dziś na wykresie świecowym mamy formację objęcia hossy więc jutro proszę ją potwierdzić i........;-)
Ale amerykanów obraziłeś ua
warren buffet / 2006-11-20 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
teraz czas na kenobiego:


.......................................
lojka / 2006-11-20 23:20 / Tysiącznik na forum
tak, po takiej optymistycznej wypowiedzi. Bardzo mi się to podoba
de havik / 2006-11-20 23:09 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Ale JW Construction ma dyrektora finansowego :)))
nie dziwie sie, że energopol tak podrożał...
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2006-11-20 23:02
Lojka jesteś jeszcze?
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-11-20 22:33
"... wiecej merytoryki a nie komunikatów typu

http://demo.e-pap.pl/espi"

Nie rozumiem Warren mówisz o sobie czy o Kenobim?
warren buffet / 2006-11-20 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o sobie.........
2wb / 2006-11-20 22:33 / Tysiącznik na forum
widze ze wszyscy juz spia to i ja spadam
lojka / 2006-11-20 22:32 / Tysiącznik na forum
No dobra zostanę jeszcze trochę bo tak ładnie piszecie
barakuda / 2006-11-20 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
żebyś tylko przez nas nieprzyjemności nie miała...nie wiem czy "coś " zaczeka ?
gemil / 2006-11-20 22:37 / Góral
a mąż wciąż biedny... ;-)
lojka / 2006-11-20 22:41 / Tysiącznik na forum
mąż już śpi :-( więc mam wolne
lojka / 2006-11-20 22:15 / Tysiącznik na forum
Dobranoc wszystkim!

Miłych snów...
warren buffet / 2006-11-20 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wczesnie dzis. dobranoc :)
lojka / 2006-11-20 22:18 / Tysiącznik na forum
wcześnie, bo muszę jeszcze coś zrobić, ale jutro na pewno was poczytam
barakuda / 2006-11-20 22:25 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Lojka , przestań . Wiemy co to jest "coś"...
slaw / 2006-11-20 22:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Lojka no inspirujesz ............ "coś" trza z tym zrobić
warren buffet / 2006-11-20 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:D powiem wam ze dzis forum idzie na chlupanie, ale jak was czytam to nie sposob nie pic :D
slaw / 2006-11-20 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
taki dzień widać czasem trza odreagować chyba
strokuś / 2006-11-20 22:12 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Szanowni Bovespiarze, dzisiaj w Brazylii świętują, więc nie wypada się spierać czy tam aktualnie rośnie czy spada...
gabrik / 2006-11-20 22:26 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ co słychać?myślisz że jutro potwierdzimy obronę wsparcia?
strokuś / 2006-11-20 22:46 / Uznany Bywalec forum i giełdy
myślę, że nasdaq niebawem osiągnie 2470, myślę że złoty w przyszłym roku się osłabi, myślę, że można jeszcze zarobić na bphfizsn, ale co będzie jutro na W20 to nie mam bladego pojęcia i nie podejmuję się takiej prognozy
myślę natomiast, że 3190 to kluczowy poziom co ładnie widać na tygodniowym od wiosny br. (i również na miesięcznym)
najpierw lekkie przebicie w maju i straszna kara, potem próba podjechania na przełomie lipca/sierpnia i lekkie zbesztanie, teraz zaś od 6 tygodni w20 utrzymuje się w pobliżu tego oporu i specjalnie się nie cofa, co raczej daje większe szanse na wybicie ponad ten poziom
3080-3090 to z kolei ładne wsparcie - połowa tygodniowej białej świecy z połowy października
korekta do tej wartości jest naturalna
zamknięcie tygodnia, a najlepiej miesiąca powyżej 3200 daje moim zdaniem szanse w pierwszym rzucie na 3600, a potem i na 3850
warren buffet / 2006-11-20 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam nadzieje ze nie piszesz o tych poziomach do konca roku..... bo dla mnie to byłby 8 cud swiata.......
futurek_LOGO / 2006-11-20 23:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i flaszke dla p.Daniela by prawie trzeba mrozic
warren buffet / 2006-11-20 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moge mrozic :) ale potraktuje to jako cud...... naprawde. na dzien dzisiejszy : UTOPIA. wypije sam.
gabrik / 2006-11-20 22:52 / portfel / Wierny Forumowicz
pozdrawiam dzięki za głos
futurek_LOGO / 2006-11-20 22:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jak to sie ma w ujeciu dollarowym?
strokuś / 2006-11-20 23:02 / Uznany Bywalec forum i giełdy
no właśnie, chętnie przeczytam :-)
futurek_LOGO / 2006-11-20 23:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strokus czy obserwujesz waluty innych EM i czy zauwazyles oslabienie ISK o 3% w zeszlym tyg? podobnie bylo w kwietniu ... i to nie jest zart
barakuda / 2006-11-20 22:13 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
buhahahaha, spadłem z fotela...
slaw / 2006-11-20 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
ja już leże i to jest najlepsza puenta sam sie nabralem Brawo Stroki
barakuda / 2006-11-20 22:23 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
2006-11-20 19:11:57 | *.*.*.* | Kenobi
Re: Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały
Bovespa, indeks jednego z największych emerging markets, na minusie. Co z nimi, nie wiedzą,
że mają rosnąć? Fachowcy od hossy - wytłumaczcie im!
---------------------------------------
nie ma jak fachowcy od antypodów...
g1962 / 2006-11-20 22:00 / Tysiącznik na forum
,,złoty spada poniewaz ludzie sprzedają waluty i wchodzą a raczej wchodzili do aig małych spólek -4 dni i zablokowany ''
warren buffet / 2006-11-20 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dajcie juz spokoj kenobiemu. niech pisze co chce. kiedys bedzie mial racje i co ? i przejdzie na L ? to ja wtedy chyba gielde przez radio węzeł bede sledził....

lepiej piszcie kiedy sie spotykamy na porzadnym browarze, gdzie i z kim !
2wb / 2006-11-20 22:10 / Tysiącznik na forum
te forum robi sie o Kenobim i jego jeszcze ciemniejszej stronie- "qwertyu" a nie o gieldzie. Informacje facet ma cenne, a kazdy sam podejmuje decyzje i odpowiada za swoje pieniadze. Mniej emocji, sam Kenobi nam tu bessy przeciez nie zrobi:)
warren buffet / 2006-11-20 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no baaaaaaaaa. mnie to przestało bawic. nawet - jakby Kenobi pisal od wiekow o wzrostach. szkoda słow. szkoda....... wiecej merytoryki a nie komunikatów typu

http://demo.e-pap.pl/espi
barakuda / 2006-11-20 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
2006-07-28 11:47:40 | *.*.*.* | Kenobi
Re: Ratuj się kto może
Złoty słabnie - wychodzimy, cichutko, na palcach, może nikt nie zauważy...
--------------------------------------------------------------------------
przytoczyłem , bo b. smakowite i dowodzi talentów jasnowidzenia. Czy ktoś pamięta ówczesne ceny USD i Euro ?
Kenobi / 2006-11-20 23:40 / Uznany malkontent giełdowy
Od ilu tygodni trwa wychodzenie kapitału zagranicznego to podaje co tydzień DM BZWBK , do tego nie potrzeba jasnowidzenia, nawet jak ktoś jest ciemny...
Microl / 2006-11-20 21:47
tak sobie patrze na to forum i z moich obserwacji wynika ze stracilo ono dwoch byc moze malo aktywnych nan forum ale bardzo waznych graczy(po ich postach widac doswiadczenie i niejeden sukces za soba) i nickach wall street i zarobiony. Niech mi ktos powie dlaczego juz nie pisza, o co poszlo?
2wb / 2006-11-20 22:06 / Tysiącznik na forum
a ty kolego przyznaj sie pod jakim nickiem wczesniej wystepowales?
de havik / 2006-11-20 22:14 / portfel / "Tysiącznik na forum"
też myślę że to nie pierwsza tożsamość :))
barakuda / 2006-11-20 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
zarobiony jest cały czas , jeśli nie zauważyłeś (wybiórczo czytasz) , to może Ci się sam przedstawi pod nowym nick'iem. Wall street chyba urlopuje ?
warren buffet / 2006-11-20 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mamy grubaska za zarobionego. slabo sledzisz forum ;-)

wall street wyjechał na wall street ;-)
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy