Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wstrząśnięty, nie zmieszany

Wstrząśnięty, nie zmieszany

Money.pl / 2007-04-27 17:22
Komentarze do wiadomości: Wstrząśnięty, nie zmieszany.
Wyświetlaj:
. / 2007-04-30 06:10 / ................
Tokio nie pracuje /cala Japonia tez/ dnia 3 maja /dzien Konstytucji,u nich tez/ i 5 maja ,dzien Chlopcow.
bebe / 2007-04-30 04:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
po parkiecioe nie tylko sie chodzi,biega, lezy- na parkiecie sie tanczy, kto nie umie wyczuc ten, bedzie wygranym, wbrew pozorom rytmu, sa dysonanse, prawda...........muzyczne rytmy do dziela........pozdro kochajaca Was bebe- nie odkryliiscie,drodzy muzycy , poszukiwacze muzki i melodii......czujecie blusa .... choc blisko, coraz blizej. pozdro. zycze poszukiwan, droga ..............droga.................droga.........jest kreta i niebezpieczna..............to istny zuzel, nie znajdziecie, dlatego, ze jest pod reka, na wierzchu, przed oczami, i gra, a nie sluchacie.... extra, extra zabawa sie kroi, czujcie blusa i tanczcie, znajde sie, i bedziecie placili za moje odczucia, zaplacicie...................................../nie muzycy/ bywajcie, tworzcie artysci- bo dar od Boga, kocham blokowcow.cacuszko-tworcze.siema
bebe / 2007-04-30 03:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
szlag mnie trafia, jak pisze, a tekst mi znika, szlag mnie trafia, jak chce wykosic tekst i nacisne nie to co chce, no dobrze Witajcie !

szlag mnie trafia jak widze, ze problemy mordercze sa z tematem pomnikow. trzeba, po prostu zle na dzisiejsze czasy pozostawic pomniki , ale....ale....ale je podciac, polozyc na tym miejscu, w ktorych tkwia, legly.....legy....legly i niech trwaja podciete ........ku kazdego pamieci i przeciez historii. bywajcie.

nie moglam Was czytac, bo .................................
pawlus / 2007-04-30 03:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzien dobry wszytkim mi.in Ryskiemu
Jestem na wakacjach nie targach, DOKLADNIE pytam z lenistwa. Uwagi o braku kreatywnosci sa co najmniej nie na miejscu, zyczybylbym sobie bysmy sie znalezli w podobnej sytuacji razem i wyprobowali kreatywnosc i sposob radzenia sobie :) Nie chcesz to nie odpowadaj lub napisz bym sie pocalowal w tylek - wystarczyloby. Branie na urlop jakis penow i innego bardziewia uwazam za zbedne skoro wiem ze stanowimy grupe ze zawse na kogos moza liczyc. Sam jak jestem na miejscu i jak znam odowiedz tez sataramn sie pomagac. Wygodniej jest mi zadac pytanie , czytajac rownolegle was, zwazywszy ze mam bardzo ograniczony net. Rownoczesnie dziekuje tym co pomogli i pozdrawiam, szczegollnie KROPKA [.] i de hawika :) - chcilbym wiedziec kto sie kryje bo widze ze bratnie dusza :) Bede z mojego wieczora to poczytam co nabroiliscie :)
. / 2007-04-30 05:55 / ................
Pawlus:
1.Jesli ktos pyta,to widocznie potrzebuje i trzeba mu pomoc.
BEZ wnikania w szczegoly.
2.Te kropki dala mi redakcja,nie wiem po co,chcialem tylko
jedna.
3.Pozdrowienia,korzystaj,ile sie da,taka wyprawa dla Polakow wciaz wielka rzadkosc.
--:-)))
piciu / 2007-04-30 01:18 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale cisza

a u mnie za oknem......spiewa slowik (cos wspanialego)..przylatuje co roku

...ciekawe o czym spiewa ??
. / 2007-04-30 05:56 / ................
spiewa o tym,ze zostalo sie powolanym do zycia,by sie nim cieszyc.Nie zajmowac sie glupotami,nikomu nie szkodzic i nie narzucac swoich,jedynie slusznych pogladow.
nawrócony lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-30 00:24
Dobranoc,nawet w piekle trzeba kimać
nawrócony lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-30 00:23
Czytam na tym forum Big Lebowskiego.Facet jest kumaty-wieszczy wzrosty.
czytam Ciebie-jesteś kumaty-wieszczysz spadki
myślę sam,mam się za kumatego,nie wiem co będzie
nawrócony lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-30 00:14
topol z logiki wynika,że masz dużo racji,ale tu nie zawsze wygrywa logika
topol2 / 2007-04-30 00:17 / Tysiącznik na forum
Nie ma nic bardziej logicznego niż giełda. Nielogiczne jest tylko wchodzenie na szczycie, aby później wykrzykiwać, że giełda to mafia.
. / 2007-04-30 05:57 / ................
tylko,przyjacielu,nigdy nie wiesz,ze wlasnie jestes na szczycie.
arub / 2007-04-30 00:26
każdy ma swoją strategiię.topol2 nigdy nie jesteś w stanie określić szczytu!ani dna!nikt nie jest w stanie tego określić!
topol2 / 2007-04-30 00:36 / Tysiącznik na forum
SZczyt jest bardzo trudno określić. Zawsze możliwe jest wydłużenie ruchu. Ale określenie dna bessy jest niesłychanie łatwe. Dużo instrumentów pomocnych. Jeszcze nigdy nie pomyliłem się określając dno bessy. Dno korekty też nie jest takie trudne.Tu pomocne są indeksy branżowe.
arub / 2007-04-30 00:44
No to rozwaliłeś mnie!Jeżeli tak bardzo ufasz instrumentom pomo0cnym to powiedz mi teraz czy pójdziemy do góry ,czy do dołu?
_wookash_ / 2007-04-30 00:41 / Bywalec forum
mógłbys cos vięcej poviedziec o okreslaniu dna bessy i korekty..? albo jakąs lektórę polecic na ten temat..
pzdr.
topol2 / 2007-04-30 00:57 / Tysiącznik na forum
Ja zawsze polecam A.Sperandeo-Gdy gra na giełdzie zaczyna być sztuką.
Przykład ostatni:
Akcje zacząłem kupować w marcu 2003 dlatego że:
-6 marca 2003 obroty osiągnęły 20 mln na sesję.Już wtedy było wiadomo, że jest to głowa w odwróconej RGR
-na wielu spółkach niesamowicie niedowartościowanych były widoczne ślady akumulacji na niskich obrotach
-na niektórych indeksach branżowych były wyraźne początki hossy wbrew rynkowi-dla mnie anliza branżowa jest najważniejsza
-AT aż wyła-kupuj !!!
-w biurze maklerskim totalne zniechęcenie,wszyscy grali na spadki na kontraktach.Ja przyszedłem do nowego biura, gdzie mnie jeszcze nie znano i zacząłem mówić o hossie. Szybko jednak mnie pouczono, że skoro się nie znam, to winienem głosu nie zabierać.
To tylko niewielki skrót. Czynników ważnych było całe mnóstwo.
arub / 2007-04-30 01:07
No to teraz idżdo biura i powiedz że mają być wzrosty!A jak Ci powiedzą że będą spadki to też dobrze. Oni zawsze tak mówią!
nawrócony lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-30 00:20
Jedno małe ale,jak coś jest logiczne to zawsze na 100% da się przewidzieć zachowanie tego czegoś.Tutaj jest dużo logiki,ale też nieprzewidywalność,która potrafi zaskakiwać największych.
topol2 / 2007-04-30 00:06 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedna zasada. Jeśli następują nagłe spadki, takie jak rok temu, to jest to zawsze korekta. Po tym poznajemy korektę, że jest ostra, nagła i niespodziewana.
Natomiast bessa rozpoczyna się z reguły długą stabilizacją na szczycie, początkowymi kosmetycznymi spadkami, które w miarę upływu czasu zamieniają się na mocny ruch na dół.
Alternatywą jest przyspieszenie wzrostów i jazda na głupocie. Czy ktoś takiej alternatywy oczekuje?
kapi / 2007-04-30 00:19 / Bywalec forum
tak,ja oczekuję takiej alternatywy.Dlaczego?Dlatego,ze: otoczenie rosnie,Niedawna nadsubskrypcja na bank chiński -ilość pieniądza na rynku.Tak długi trend wg mnie kończy sie euforią.Baza na kontraktach.Ilość osób ,które sa na gotówce w duzym procencie.Rekomendacje np bph przed długim weekendem z redukcją akcji do 30 % (jakoś nie wierzę w "dobre rady").Midwig ostatnie spadki ,jak dotąd wygladaja tylko na korektę abc (co oczywiście moze się szybko zmienić).Wybicia na spółkach,kóre odpoczywały od dłuższego czasu.Po co sie wybijają?
topol2 / 2007-04-30 00:00 / Tysiącznik na forum
Dlaczego ktoś mówi, że naganiam na spadki? Poprzednie 4 lata "naganiałem na wzrosty". Zaczęto mówić, że jak rośnie, to znaczy , że się "topoli". Wmawiano mi, że znam tylko jeden kierunek. A ja po prostu am kierunek na ogół nie akceptowany przez ogół.
arub / 2007-04-30 00:03
ja nie mówię że naganiasz na spadki od 4 lat , ja komentuje Twój ostatni wpis
warren buffet / 2007-04-30 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie sluchaj ich, choc nie mam zamiaru ojca dzieci uczyc robic... realizuj swoja strategie....
risky-rainmaker / 2007-04-29 23:47 / Ostatni Optymista
http://www.dm.pkobp.pl/index.php/id=papinfpub/infoid=100321/zone=-1/section=ogol
lojka / 2007-04-29 23:47 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki !

jutro zacznie się zabawa....
aszulski57 / 2007-04-29 23:51 / Tysiącznik na forum
Liczę na wzrost przynajmiej przez kilka sesji.
Dobranoc.
Następny raz nie bedę trzymał kciuków -nie ma glupich.
lojka / 2007-04-29 23:53 / Tysiącznik na forum
no nie bądź taki ;)) za dwa tygodnie powiem - zgoda?

też liczę na wzrosty :)
topol2 / 2007-04-29 23:40 / Tysiącznik na forum
Od 4 miesięcy mamy gigantyczny, nienotowany przedtem napływ gotówki. Ten totalny ciąg do inwestowania spowodował podźwignięcie W20 o 200 pkt, czyli wyjątkowo niewiele. Zeby podźwignąć indeks o 10 %, napływ gotówki musi być kilkakrotnie większy.Jest to tzw efekt leja. A skąd teraz weźmiemy wielokrotnie więcej chętnych do inwestowania,niż teraz? Na razie wygląda, że wszyscy którzy chcieli kupić już kupili. Jest mnóstwo małych i średnich funduszy, które błyskawicznie zareagują na zmianę koniunktury. Duże fundusze już to robią teraz. Mamy napływ dużej gotówki, a obroty na W20 trochę mniejsze niż w maju i czerwcu. Natomiast obroty na takich śmieciach jak Fon wielokrotnie większe niż na spółkach z W20. Jeśli sytuacja się odwróci, to znaczna część z tych ulokowanych 120 mld zł ucieknie z rynku. Ale kto to od nich kupi? OFE prawdopodobnie już po trochę redukują pozycje.
Ja od ponad miesiąca wycofałem 80%, natomiast niedawno zakończyłem również pozycje czysto spekulacyjne, które teraz mają znamiona czystej ruletki.Na wielu takich pozycjach niektórzy będą musieli się pogodzić z utratą 90% kapitału. Nonsens, aby tyle ryzykować mając szansę zyskania 10%.
warren buffet / 2007-04-29 23:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz racje, jednak rynek pokaze nam racje...
arub / 2007-04-29 23:55
Próbujesz naganiać na spadki ale chyba za póżńo!Właśnie obroty negują wartość ostatnich spadków
aszulski57 / 2007-04-29 23:49 / Tysiącznik na forum
Podaj konkretnie ,które spóli masz na mysli.
topol2 / 2007-04-29 23:55 / Tysiącznik na forum
Balonów jest wiele.
aszulski57 / 2007-04-29 23:59 / Tysiącznik na forum
Konkretnie.Moze jakiś mam. Dlatego interesują mnie opinnie innych osób.
pklark / 2007-04-29 23:33 / portfel / -
A i jeszce jedno -w ostatniej fazie hossy MUSZĄ byc "zarypiste" wzrosty praktycznie na wszystkim -ja ich nie zauważam ,a wręcz twierdze ,że od ok.tygodnia mamy powolną ,delikatną korekte ........więc może solidnej korekty nie będzie w maju ???????????
strachu na parkiecie nie brakuje ,więc......
nawróconu lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-29 23:39
korekta o której mówisz dotyczy w dużej mierze spółek budowlanych.Czas na odbicie do góry,materiał został już zebrany
pklark / 2007-04-29 23:22 / portfel / -
Tak rozmyslam zakupy na jutro ..........mysle o MIDASIE ,czytam ,analizuje i w obecnych cenach wydaje się atrakcyjny -nie sądzicie??????????
warren buffet / 2007-04-29 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze znowu zawita 40.... tylko potem co ? znow 30 czy 50 ??
pklark / 2007-04-29 23:27 / portfel / -
Jezdem optymista -tzn: leszcz z lubuskiego ......i chyba zakupie ...........i licze potem na 50 .........ale ja ostatnio liczylem na szybki wzrost na HTL-u , BTM-ie ,FON-ie ..........i się przeliczylem............
warren buffet / 2007-04-29 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano zobaczymy. generalnie karkosik u mnie down, down, not up
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy