Forum Forum podatkoweFormularze

Wybór formy opodatkowania - ryczałt

Wybór formy opodatkowania - ryczałt

Baczk / 109.232.27.* / 2013-11-07 10:21
Witam,
Mam zamiar założyć działalność gospodarczą i stoje przed wyborem formy opodatkowania.
Moja działalnośc będzie wyglądać następująco:
1. Kierowanie przedszkolem narciarskim - Co miesiąc będe wystawiał właścicielowi faktury za tą działalność.
2. Kierowanie ośrodkiem wind/kite surfingowym - j.w.
3. Praca jako instruktor w wyżej wymienionych ośrodkach - faktury na "prowadzenie zajęć sportowych" lub coś podobnego

W związku z tym, że moje koszty będą minimalne, chciałem wybrać ryczałt.
Jednak mam teraz z tym pewien problem po wczytaniu się w Załącznik nr 2:
http://www.sgk.gofin.pl/11,2443,130256,zalacznik-nr-2-wykaz-uslug-ktorych-swiadczenie-wylacza.html

Zakładając firme chciałem wybrać w PKD opcje podstawowe i inne w wypadku zmiany profilu działalności, jednak z załącznika numer 2 wynika, że połowy nie mogę wykonywać na ryczałcie...
Proszę sprawdźcie czy dobrze odczytałem przepisy czy może coś mi się miesza :/
96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana - Zakazane wg. zał.2
93.11.Z Działalność obiektów sportowych - Zakazane wg. zał.2
93.12.Z Działalność klubów sportowych - Zakazane wg. zał.2
93.13.Z Działalność obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - Zakazane wg. zał.2
93.19.Z Pozostała działalność związana ze sportem - Zakazane wg. zał.2
93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna - Zakazane wg. zał.2
90.02.Z Działalność wspomagająca wystawianie przedstawień artystycznych - Zakazane wg. zał.2
88.91.Z Opieka dzienna nad dziećmi - OK MOŻE BYĆ
85.51.Z Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych
i rekreacyjnych - Zakazane wg. zał.2 a to miała być moja głowna działalność :/
85.10 85.10.Z Wychowanie przedszkolne - OK MOŻE BYĆ tylko, że firma dla której będe świadczył usługi nie ma statusu przedszkola
82.99.Z Pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie indziej niesklasyfikowana - Zakazane wg. zał.2
82.30.Z Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów - OK MOŻE BYĆ
82.19.Z Wykonywanie fotokopii, przygotowywanie dokumentów i pozostała specjalistyczna działalność wspomagająca prowadzenie biura - OK MOŻE BYĆ
82.11.Z Działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura - OK MOŻE BYĆ
56.21.Z Przygotowywanie i dostarczanie żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering) - OK MOŻE BYĆ
56.10.A Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne - OK MOŻE BYĆ
47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet - OK MOŻE BYĆ
45.11.Z Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek - OK MOŻE BYĆ
45.32.Z Sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli - OK MOŻE BYĆ

Patrząc na to wygląda na to, że właśnie tych usług na których mi zależy nie mogę wpisać...
Pytanie czy uważacie, że można pod moje zakładane działalności podciągnąc to co pasuje czyli np pod działalność instruktora podciągnąć: "działalność związana z poprawą kondycji..." a pod kierowanie przedszkolem: "działalność usługowa związana z administracją biura" i pod to wystawiać faktury?

Najnowsze wpisy