Forum Polityka, aktualnościPolityka

Wybory 2007 - co sondaż to inny wynik

Wybory 2007 - co sondaż to inny wynik

Money.pl / 2007-09-18 12:19
Komentarze do wiadomości: Wybory 2007 - co sondaż to inny wynik.
Wyświetlaj:
pokrzywdzony / 84.40.187.* / 2007-10-20 14:46
"W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł;"

(Art.86 i 87 oraz art. 219 i 220 Ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 kwietnia 2001 roku DZ.U. 2001 Nr 46 poz. 499 z późn. zm.)
Rektor / 82.166.56.* / 2007-09-22 10:32
Dopoki osrodki prowadzace sondaze beda zalezne to beda podawaly tendencyjne wyniki. Nie OBOP, nie SGM/KRC, tylko polecam niezalezna, prywatna firme; nie mylila sie w roku 2005 a i teraz podaje obiektywne wyniki.
www.pgb.org.pl/
foneticus / 83.23.69.* / 2007-10-01 07:57
nie ważne kto przeprowadza badanie , ważne kto je zleca i za nie płaci
Rektor / 82.166.56.* / 2007-09-22 18:59
Piętnaście lat temu ówczesny prezydent Lech Wałęsa forsował młodego polityka PSL Waldemara Pawlaka jako kandydata na stanowisko premiera. W obaleniu rządu Jana Olszewskiego Wałęsie pomagała wówczas i lewica Aleksandra Kwaśniewskiego, i nazywani (z nieznanych nikomu powodów) liberałami politycy KLD z Donaldem Tuskiem na czele. Wszyscy poparli Pawlaka! Lech Wałęsa, lewica, PSL, KPN i partia Tuska w jednej drużynie?
Tak właśnie wyglądał sojusz polityków obalających ówczesny rząd.
Po 15 latach Lechowi Wałęsie znów nie podobają się "antydemokratyczne" władze.
- Jestem przekonany, że prezydent Lech Kaczyński powinien zostać odesłany do lekarza - stwierdził były prezydent, używając znanej od lat poetyki.

Kogo w takim razie warto byłoby poprzeć w najbliższych wyborach?
- Dzisiaj oddałbym głos na Waldemara Pawlaka. Waldemar Pawlak ma trochę doświadczenia i zachowuje się najbardziej logicznie - przypomniał sobie o dawnym faworycie Wałęsa.
Czy takie deklaracje nie zrażą innych członków dawnej "drużyny Wałęsy"?
Co na to Donald Tusk, który przygarnął nawet do swojej partii jedną z pociech byłego prezydenta? Nie obrazi się za ponowne forsowanie Pawlaka?
- Czuję duchowe wsparcie Lecha Wałęsy - zadeklarował niezrażony Donald Tusk w czasie partyjnej konwencji.
Lata mijają, a największe gwiazdy polskiej sceny politycznej, pomimo prywatnych animozji i konfliktów, pozostają wierne swojej starej drużynie.
michalewski / 83.30.2.* / 2007-10-02 07:58
drużyna umoczeńców.
Anna Liza / 2007-09-18 17:21
to chyba normalne,jesli sie zauwazy nastepujace mozliwosci w dowolnych kombinacjach:
- sonda robiona telefonicznie
-sonda robiona na ulicy
-sonda robiona w obrebie duzego zwiazku
-sonda robiona na zamowienie konkretnej partii
-sonda "z sufitu"
- dowolne inne opcje
UPRowiec / 83.24.23.* / 2007-09-18 19:27
A najsmieszniejsze jest to ze suma procentowa poszczegolnych glosow nie daje 100%.Ciekawe komu obnizyli bo takie bylo zamowienie.Prosze zwrocic na to uwage w kolejnych sondazach.
dajce se luz juz, ile mozna / 83.238.246.* / 2007-09-18 17:17
... czajac sie na ową przy wyjciu z kosciola w godzniach zakonczenia porannej mszy oraz przy wyjsciu z urzedu miasta po zakonczonym konwencie PISu na podlasiu. No comments
ozdobaster / 2007-09-18 16:57 / Bywalec forum
Przecież to i tak losowanie będzie, wszystko zależy od pogody, jak będzie padać to wygra PiS bo mohery i tak pójdą do kościoła.
Goscio / 62.0.20.* / 2007-09-18 17:28
A jaki zwiazek istnieje miedzy pogoda, moherami, PiSem i chodzeniem do kosciola?
przydałosię / 83.24.196.* / 2007-09-18 17:14
"skonsultuj się z jakimś psychiatrą, lepiej"
vapor / 83.14.232.* / 2007-09-18 16:22
...a dlaczego niby "Borowski i Olejniczak ....to ludzie bez moralności, honoru i zasad"? I czy Olejniczak i przykladowo napieralski to na pewno "towarzysze"?
jan kowalski / 2007-09-18 16:44 / Tysiącznik na forum
odpowiem tak: jeśli Olejniczak z Napieralskim założą partię o profilu socjaldemokratycznym od podstaw i za własne pieniądze, to oddam im honor i może nawet swój głos. Ale dopóki ciągną za sobą ogon towarzyszy z PZPR, układy polityczno- biznesowo - ubeckie, to będę ich uważał za ludzi bez
moralności, honoru i zasad

No, chyba, że Borowski, Kwaśniewski, Janik, Kalisz, Jaskiernia, Szmajdziński urodzili się dla polityki po 1990roku/.
normalny / 83.14.49.* / 2007-09-19 05:14
a kaczory to znależli pod pierzyną umamusi kaskę na wybory coś ci się porobiło z gorkiem bywalcu.......trzeba było nie rzucać kamieniami w szkołę!
jan kowalski / 2007-09-19 11:27 / Tysiącznik na forum
mistrzu, myślenie nie boli. Mi nie chodzi o kasę na wybory, bo tę może sobie zorganizować każdy jełop, ale o majątek sprzed 1989roku, na który wszyscy się składaliśmy, a rozkradli go następcy jedynej, słusznej czyli SLD. Słyszałeś kiedyś, żeby oddali zagrabione nieruchomości, a slyszałeś kiedyś o "skarbniku lewicy", który ulokował w zachodnich bankach całą kasę po PZPR?? W podobnej sytuacji, choc na mniejszą skalę, jest także PSL.
Zanim zaczniesz ubliżać innym, kolego (a)normalny, zapoznaj się z faktami, a nie powtarzaj glupot, które Ci przekazuje tatuś,- działacz z minionej epoki .
tompot / 2007-09-18 16:16 / portfel / Bywalec forum
Tak czy siak, PiS raczej po nowym rozdaniu rządził nie będzie.
kpiarz / 83.7.131.* / 2007-09-18 16:36
Oby te życzenia się spełniły!
koncertżyczeń / 83.24.196.* / 2007-09-18 17:11
macie jakąś alternatywę, na wypadek gdyby jednak wygrał?. Może publiczne harakiri?.
tompot / 2007-09-18 18:45 / portfel / Bywalec forum
Nawet gdyby PiS wygrał to przecież nikt z tymi egoistami koalicji nie utworzy (no chyba, że będzie trzeci powrót Leppera). A chyba nikt nie sądzi, że jakaś partia zdobędzie wiekszość wystarczającą do samodzielnego rządzenia.

Najprawdopodobniejszą opcją będzie koalicja PO i LiD-u, mam nadzieję , że PO nie zawrze koalicji z PiS-em - chyba, że Kaczyńskiego zastąpiłby ktoś inny. Istnieje jeszcze mało prawdopodogna opcja PO z PSL, o ile PSL przekroczy próg wyborczy.

W każdym razie przyszłość nie rysuje się w najjaśniejszych barwach, nawet gdyby PO wygrała to przecież Kaczka nr.2 z Pałacu Prezyd. zapowiedziała, żę będzie wetować każdą ustawę.
marek 19.53 / 83.24.19.* / 2007-09-18 20:08

PO nie zawrze koalicji z
PiS-em - chyba, że Kaczyńskiego zastąpiłby ktoś inny.


Albo druga możliwość - Tuska, Schetynę Komorowskiego zastąpi ktoś inny.
marek 19.53 / 83.24.19.* / 2007-09-18 18:33
Aż tacy dzielni to nie są.

A poza tym znajdą wytłumaczenie - a to, że padało albo nie padało, albo zbyt gorąco albo naród głupi.

Jeden już napisał -
wszystko zależy od pogody,
kpiarz / 83.7.131.* / 2007-09-18 18:20
Co szef cię dzisiaj wcześniej ze smyczy spuścił, że już o tak wczesnej porze ujadasz?:)
de Ziobraux / 2007-09-18 14:23 / Bywalec forum
A jakie to ma znaczenie?
PiS rządzić raczej nie będzie. Zeżarł SO i LPR, co pozwoli mu zachować stan posiadania, bez szans na żadne sojusze.
PO i LiD stworzą rząd nawet bez sojuszu. Rząd ten nie przepchnie żadnej ustawy, bo Jarosław K. nakaże prezydentowi wetować, PiS będzie mieć wystarczającą ilość głosów, by nie pozwolić na obalenie weta.
Tak jak PiS skonsumował owoce pracy Belki, tak PO będzie "konsumować" narodowo-socjalistyczne dolce far niente (nie nierobienie)PiSu. Oczywiście, wszystko co złe będzie na PO i PiS za rok, może dwa wróci po wcześniejszych wyborach do władzy. Chyba, że wtedy LiD pokona wyborach i PO i PiS. Ale to raczej fantazja.
jan kowalski / 2007-09-18 14:41 / Tysiącznik na forum
PiS rządzić nie powinien, tu zgoda, ale będzie. Skoro PO daje wszystkim czytelne znaki, że może rządzić zarówno z policjantem, jak z prostytutką, to raczej nie ma szans w tych wyborach, może w następnych. Bełkot Towarzyszy z LiDu jest wręcz odrażający: posłuchaj co wygadują Borowski i Olejniczak na temat etyki politycznej? Ludzie bez moralności, honoru i zasad nagle się zresocjalizowali??To śmieszne. Z tego powodu wszelkie zbliżenie sie PO do LiDu wywoła raczej wstręt i odrazę.
de Ziobraux / 2007-09-18 16:18 / Bywalec forum
No nie wiem, czy PO daje sygnały, że będzie rządzić z LiD-em. Gdyby dawało, to by nie dawało, lecz po prostu zawiązało by rząd techniczny z LiD, SO i LPR-em z wykorzystało go do posadzenia za kratki Zbigniewa Z. i Jarosława K.
Oj, byłoby za co!
To rozbiło by PiS, zwłaszcza gdyby pousuwać towarzyszy pisowców z pańśtwowych spółek i rozliczyć ich za przekręty.

Tylko, że PO, mimo ideologicznej zbieżności z PiS rzeczywiście nie jest prostytutką jak PiS i nie chciało się, jak PiS związać z post-PZPR-owską Samoobroną, ani filo-hitlerowską LPR.

Dlatego całkowicie pozbawiony skrupułów i jakiejkolwiek moralności PiS szybko powróci do władzy.
Straci ją dopiero, gdy uda mu się przeżyć przy władzy pełną kadencję i nie będzie na kogo miał zwalić swoich niepowodzeń. Niepowodzenia te uderzą najbardziej w jego elektorat (każdy kryzys ekonomiczny najbardziej przeżywają warstwy najuboższe i niewykształcone, czyli naturalny elektorat PiS). Idzie globalny kryzys ekonomiczny, a realno-socjalistyczna mentalność głównego ideologa PiS pociągnie Polskę w dół...
Wybory PO mogłoby zrobić później, po prawnym rozbiciu PiS-u.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-19 15:30
wiesz mam firmę nieźle prosperująca, doktorat i nie wydaje mi się, żebym był najuboższy i niewykształconeny. Może porównałbyś prowadzenie interesu za kaczora i za twoich z PO i SLD w gdańsku. Kiedyś chciałem wynająć lokal od gminy w gdańsku - długo się negocjacje przeciągały, potem na decyzje klilka tygodni trzeba było czekać, i od nowa bo coś tam się zmieniło, aż w końcu jeden pan oświadczył, że chciałby robić jakieś szkolenia dla mojej firmy i pogadanki i że wystawi mi za to fakturę??? dziwiło mnie to momentu gdy w gazetach przeczytałem, że właśnie go aresztowali za łapówki. To jest to co PiS dał przedsiębiorcom. Przynajmniej zrozumiałem o co panu chodziło i dlaczego przwie rok negocjował wynajęcie 60 m2. a tobie i twojej naiwności życzę powodzenia, ja widziałem skuteczność nowej władzy a Tusk, Bielecki, Komorowski już rządzili jako rząd Bieleckiego i Suchockiej, najgorsze czasy chaos i przekupstwo tyle widziały moje oczy, a i zapomniałem dodać podatki w tym VAT 22%, mogli wtedy wprowadzić inne i nie musieliby w ogóle walczyć z PIS bo by go nie było
VITTO / 217.172.238.* / 2007-09-22 10:42
W GDAŃSKU PRZEZ OSTATNIE 3 KADENCJE jest ten sam prezydent początkowo kojarzony z PIS dzisiaj z PO czyli PAWEŁ ADAMOWICZ . CO TO ZA ARGUMENT ŻE JEDEN URZĘDNIK CHCIAŁ OD CIEBIE WZIĄĆ ZAKAMUFLOWANĄ ŁAPÓWKĘ ? A ten doktorat to honoris causa ?? bo nie widzę twojego naukowego krytycyzmu i wnikliwości .
marek 19.53 / 83.24.19.* / 2007-09-18 18:37
Piękna zapowiedź rządów demokratycznych PO

CZYTAJCIE,, CZYTAJCIE
po prostu
zawiązało by rząd techniczny z LiD, SO i LPR-em z
wykorzystało go do posadzenia za kratki Zbigniewa Z. i
Jarosława K.
kpiarz / 83.7.168.* / 2007-09-18 21:13
No i co Cię to tak dziwi Mareczku? Przecież to są dokładnie nauki pobrane od Twoich Wodzów:)
jan kowalski / 2007-09-18 16:36 / Tysiącznik na forum
wyrażnymi sygnałami są chociazby listy wyborcze i pozbycie się takich ludzi jak J.M. Rokita.
I nie bądż takim zacietrzewionym ignorantem, bo w PiSie jest równie wielu ludzi wykształconych jak w innych partiach. A, że mają inne poglądy od Twoich??no, cóż, wolno im. I jeszcze jedno; spróbuj nie uzywać słow i zwrotów, których nie rozumiesz np. narodowo-socjalistyczny, realno-socjalistyczny(hihi) czy filo-faszystowski, bo to tylko świadczy o twoim jednak niskim wykształceniu.
de Ziobraux / 2007-09-18 17:02 / Bywalec forum
W PiS-sie są jedynie ludzie z dyplomami. Ponieważ niewiele rozumiesz, to przykład:
Zbigniew Z. Na UJ-cie, który kończył nikt z moich znajomych z Wydziału Prawa go nie pamięta. Ot, student 3+. Potem niemożność zrobienia aplikacji prokuratorskiej na miejscu i konieczność wyniesienia się do niewiele wymagających Katowic. A przecież to jedna z "gwiazd" PiSu.

Nawiasem kariera edukacyjna braci K. jest podobna. Dodać można lizodupstwo marksistowsko-leninowskie w pracy doktorskiej chyba L.K.... Cóż, albo pisze się z sensem i na dobrych uczelniach, albo smaruje wazeliną na kiepskich...

Ktoś jeszcze jest tam intelektualistą?

Poza tym, jeśli PiS-owi nie przeszkadzała PZPR-owska przeszłość Andrzeja L., jego wyroki, "zamawianie piwa" i Parteitagi LPR/MW, powiązania bat'ki Rydzyka z KGB i FSB,to kto tu jest polityczna prostytutką, jak raczyłeś się wyrazić? Żądza władzy nad wszystko...
PiS jest narodowo - socjalistyczny. Podmiana słowa z na to tylko nowomowa nie zmieniająca istoty rzeczy , do określenia narodowa sam PiS się nawet przyznaje.
LPR też. Oni lubią Hitlera i są za związkami (mają to po endecji) z Rosją. Od jednego z członków LPR dostałem nawet "Mein Kampf"...

Dla twojej wiadomości - tezy pracy doktorskiej L.K. są zgodne ze sformułowanymi w czasach I sekretarza KC KPZR Breżniewa ideami realnego socjalizmu. Nie sądzę zresztą, żeby naprawdę wyrażały poglądy jednego z braci K. To była koniunkturalna wazelina i cynizm, nic więcej.
marek 19.53 / 83.24.19.* / 2007-09-18 20:33
Pozwolę sobie pominąć w większości Pana wykład nad wyższością intelektualną (..) okraszony wspaniałymi zwrotami a zwrócę uwagę na tylko jeden aspekt.
Ktoś jeszcze jest tam intelektualistą?


Z jednej strony pisze Pan o ludziach wyłącznie z dyplomami a z drugiej o studencie na 3+. Jednocześnie deprecjonuje tytuły naukowe Kaczyńskich.
Nic z tego nie jest warunkiem wykluczającym czy zaliczającym do grona intelektualistów. Odnoszę wrażenie, że nasze kryteria się różnią.

Niech nas zatem dobry Bóg broni przed rządami intelektualistów .Nie jest to w mojej ocenie żadne kryterium do sprawowania rządów lub urzędów. Raczej nieliczni z nich byliby w stanie się tego podjąć i sprostać.
kpiarz / 83.7.168.* / 2007-09-18 21:22
Marku ja w Cibie wierzę, Ty jako człowiek z odpowiednim wykształceniem, jesteś w stanie rozbić tą tamę nienawiści i zbudować most porozumienia:) Pozdrawiam
jan kowalski / 2007-09-18 17:49 / Tysiącznik na forum
zwłaszcza magisterium Kwaśniewskiego na znanej uczelni. Poza tym powielasz tu dyrdymały ( o Ziobrze, Main Kampf), o ktorych nie tak dawno czytalem m.in. w GW i głośno było w tzw. niezaleznych tv jak TVN.
Religa, Gilowska są z marsa, Kochanowski i Legutko z jowisza, a reszta po zawodówce. Gdybyś w swoim zacietrzewieniu potrafił z uwagą czytać, to zrozumiałbyś, że ja wcale nie popieram PiSu, ale nie mogę ścierpieć takiego lewackiego pieprzenia. Przysparzasz tylko zwolennikow PiSowi.
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-18 16:03
Sojusz PO i LiD to najgorsza perspektywa PiS, dlatego jatrzymy, jatrzymy. Pewnie nawet paru gosciom z LiD jakis prokratorzyna postawi zarzut, jakies teczki wyciekna do rezimowych gazet. To normalna polityka PiSu. Tzaw polityka 'kapusiowskich zasad'
jakznalazł / 83.24.196.* / 2007-09-18 17:15
dużą masz TW-dniówkę?
jan kowalski / 2007-09-18 16:18 / Tysiącznik na forum
przekonamy się po wyborach. Dla PiSu sojusz SLD i PO to raczej żadna perspektywa, bo jeśli nie uzyskają wyniku pozwalającego samodzielnie rządzić, to rządzić nie będą. Na koalicje z PiS nikt się nie zdecyduje.
Natomiast dla wyborców PO perspektywa wspólrządzenia z SLD może wywołać skutek przeniesienia swych głosów na PiS.
No, a reżimowe gazety "Nie" i "Trybuna" osiągaja taki naklad, jak ilość papieru toaletowego zużywanego w mojej wsi.
marek 19.53 / 83.24.19.* / 2007-09-18 20:38
Nie mam tego niezłomnego przekonania co Pan.
Na koalicje z PiS nikt się nie zdecyduje.

Oceniam, że pole wspólne PiS i PO wynosi 3/4 elektoratu obu partii. A różnice sąkosmetyczne
CBA / 195.205.100.* / 2007-09-19 13:47
Tam gdzie skończy PiS to kosmetyki już nie będą potrzebne:)
kpiarz / 83.7.168.* / 2007-09-18 21:15
Marku, gdzie Twoja wiara się podziała?
jan kowalski / 2007-09-18 20:46 / Tysiącznik na forum
tylko czy są do tego mentalnie gotowi?? Mimo, że byłoby to także moim pragnieniem, wątpię. Za dużo okopów i barykad.
co z LFO ? / 79.187.37.* / 2007-09-18 12:56
spokojnie wygraja lepsi, z lepszym programem dla Polski, wygra PiS !
tusk zrobi kolejny Gabinet CIENI.
a pALIKOT BĘDZIE CZĘŚCIEJ CHODZIŁ W KOSZULCE JESTEM GEJEM`, JESTEM Z sSLD.
ozdobaster / 2007-09-18 16:56 / Bywalec forum
Skonsultuj się z jakimś psychiatrą lepiej
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-18 16:04
duza masz PiSdniówke ?
stop głupocie / 157.25.157.* / 2007-09-18 13:32
Albo wygra PIS albo lepsi. PIS dla Polski na pewno jest gorszy niż PO.
Chyba że chodzi o to kto jest lepszy w kłamstwach i manipujacji głupkami (pozdrawiam co z LFO ?), których w Polsce jest sporo. Wtedy PIS jest najlepszy.
Mały / 89.78.155.* / 2007-09-23 12:15
To są poprostu PISdusie!!!
jammindaar / 2007-09-18 12:19
Ciekawe.
PGB, której sondaże podczas ostatnich kilku wyborów były najblizsze rzeczywistym wynikom (co potwierdza także raport Centrum im. A.Smitha) daje komitetowi LPRz 7%. Jest różnica ? Zwłaszcza że sama UPR ma co najmniej 2% swojego betonu który głosuje niezależnie od okoliczności.
drin / 2007-09-18 12:50
tylko, ze wtedy pgb byla raczej niezaleznym podmiotem. obecnie zalozyciel i dlugoletni szef tej firmy - marcin palade jest z ramienia pis i lpr szefem radia opole;)))

Najnowsze wpisy