Forum Polityka, aktualnościKraj

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda zapowiada cofnięcie reformy emerytalnej

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda zapowiada cofnięcie reformy emerytalnej

Wyświetlaj:
a-i / 37.201.241.* / 2015-03-27 23:00
dlatego,ze jest "cofniety w rozwoju,, i na "cofnietych,, zeruje
jajcew / 31.0.2.* / 2015-03-27 19:50
duda pajacu, ciebie słuchają też ludzie inteligentni, nie obiecuj obniżenie wieku emerytalnego, bo w tej kwestii masz tyle do gadania, ile żyd podczas okupacji!
wowka / 31.0.2.* / 2015-03-27 19:47
duda, wytłumacz się ze swoich przekrętów i nie obiecuj tym moherom rzeczy, na które nie będziesz miał wpływu jako prezydent /nie daj boże/.
wee-wil / 37.201.240.* / 2015-03-27 22:30
obiecywac potrafi kazda rajfura,nawet lepiej niz dudki z pisokleru a z doswiadczenia wiemy,ze z pustego i Salomon nie naleje.Wiemy tez,ze dudce dano dosc czasu na "zamiatanie kryminalnych afer,, pisokleru jak chocby ta milionawa afere kryminalna ziecia l.kaczynskiego-uwolnionego oczywiscie.
zxv / 109.241.191.* / 2015-03-27 17:57
Kiełbasa wyborcza lemingi nie dajcie sie na to zlapac, ile razy mozna sie na te obiecanki nabierac, naprawde jestescie ciemni
Patryk P. / 176.61.42.* / 2015-02-19 02:33
Proszę nie zostawajmy w domu, koniecznie musimy tym razem iść do urn. Przy około 40-sto procentowej frekwencji to tak naprawdę prezydenta wybiera niespełna 1/3 kraju, więc gdzie tu demokratyczna większość. Jaka demokratyczna większość się pytam?
Pamiętacie jak demokratycznie wybraliśmy pana Smudę na trenera reprezentacji? Wszyscy się skrzyknęli(przez internet) i proszę bardzo! Teraz jednak trzeba będzie ruszyć tyłek i wyjść z domu, bo internetowe głosowania mają się nijak do tych prawdziwych. Będzie maj a w maju jak w gaju, więc proszę Was, Was Polaków proszę: wyjdźcie tej niedzieli z domu na miły spacer i zagłosujcie. Zagłosujcie na kogo chcecie, zgodnie ze swoim sumieniem a obiecuję Wam, poczujecie się lepiej, gdy okaże się, ze przy urnach było nas 2 razy więcej niż poprzednio. A to już pójdzie w świat. Obiecuję, że każdy z nas poczuje się lepiej(bez względu na wyniki wyborów) będąc częścią tego przedsięwzięcia. I zobaczycie, zacznie się i będzie się działo, to będzie początek zmian... Pomyślcie tylko jak się poczujecie w poniedziałek, mogąc powiedzieć: byłam/byłem tam.
Jeśli Drogi Czytelniku dotrwałeś ze mną aż do teraz, to muszę jeszcze coś dodać. Żeby wyrobić sobie WŁASNE, podkreślam WŁASNE zdanie. Czas przeznaczony na oglądanie telewizji poświęć na wysłuchanie co kandydaci mają do powiedzenia na serwisach "youtube", albo "dailymotion". Tam jeszcze można spokojnie znaleźć rzeczy, których telewizje nie pokazują.
Do dzieła, zróbmy to, bo jesteśmy dumni, waleczni i ponad przeciętnie inteligentni a tylko nas media ogłupiają, dzielą i tracimy wiarę w możliwość zmian.
Jeśli zgadzasz się z tym co napisałem, jeśli coś Ci tam w głowie kiełkuje, że to prawda może być a ja mam szczere intencje to... kopiuj to, Cię proszę, udostępniaj, dyskutuj. Niech jak najwięcej ludzi ma szansę to przeczytać i wyrobić sobie, swoje WŁASNE zdanie...
Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Pat
dsffsd / 109.241.191.* / 2015-03-27 17:59
Dlatego tylko KORWIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jedyna szansa na zmiany
sylgra / 89.75.32.* / 2015-02-18 11:35
Duda bredzi, prezydent nie ma możliwości obniżenia wieku emerytalnego.
meli / 46.171.108.* / 2015-02-13 11:32
Obecna Ustawa emerytalna to jakaś paranoja, pracuję razem z koleżanką która jest starsza o rok ,a licząc dokładnie o 20 m-cy. Szkołę rozpoczynałam równo rok później ,pracę także ,a tylko dlatego że się urodziłam w październiku, muszę pracować o 27 miesięcy dłużej od niej .dokładnie 15 miesięcy więcej niż powinnam[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

wiwan / 2015-02-13 12:46
No to coś Pani pomieszała, bo różnica wieku 20 miesięcy daje różnicę 7-8 miesięcy minimalnym powszechnym wieku emerytalnym.

Więcej:

http://www.money.pl/forum/katalog,7,0,0,40,0,emerytury.html
meli / 46.171.108.* / 2015-02-13 13:13
20 m-cy z różnicy wieku plus 7 m -cy ,kto to wymyślił ?proszę powiedzieć że to ma sens.
meli / 46.171.108.* / 2015-02-13 12:57
data urodzenia luty1957 i październik 1958 emerytura lipiec 2018 i październik 2020
wiwan / 2015-02-13 13:07
Zapraszałem do innego działu, tutaj jest to off topic.
Wiek minimalny- odpowiednio 61 lat i 5 mc oraz 62 lata. A więc jak napisałem 7 miesięcy. najwcześniejsze miesiące przejścia na emeryturę podała Pani prawidłowo.

To, że trzeba dodać różnicę wieku to chyba oczywiste.

To, że każda z Was ma inny staż pracy jest niezależne od podwyżki wieku emerytalnego przecież.
jodvprbtrb / 159.205.235.* / 2015-02-07 22:00
Ciekawe ilu idiotów się na te obietnice chwyci?
jerzy3000 / 83.31.225.* / 2015-02-07 21:49
i dorzuci 3 mln mieszkan - ma takie szanse jak gow no w przerebli
diejja / 83.23.25.* / 2015-02-07 20:52
Pochodzi z partii hamulcowych.
bezerbur / 83.28.147.* / 2015-02-07 20:36
Prezydent kojarzy się bardziej z wojskiem niż gospodarką. Obecny prezydent w sondażach wypada lepiej niż kandydat Andrzej Duda. Chyba obecny prezydent ma lepsze relacje z zagranicą w zakresie bezpieczeństwa naszego kraju.
PiS ma sojusz z Watykanem a to państwo nie ma zbyt silnej a przynajmniej licznej armii. I nie jest mocarstwem nuklearnym.
mgr vs dr / 89.71.128.* / 2015-02-07 21:28
A myślałem, ze jestesmy w NATO. Co do Komorowskiego faktycznie dosyć często kojarzony jest z komunistycznymi WSI, tyle się o tym słyszy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bezerbur / 83.28.147.* / 2015-02-08 08:20
Jesteśmy w NATO, ale czy to załatwia sprawę dla wszystkich partii? Zazwyczaj na kandydatów patrzy się przez pryzmat programów gospodarczych a sprawa bezpieczeństwa jest jakby dla wazystkich kandydatów. W rzeczywistości mała partia może wystartować z niezłym programem gospodarczym i nie mieć poparcia. Też i duży PiS wystawiał wcześniej profesora Glińskiego. Część polityków prawie parskała śmiechem a ogólnie widać było, że sprawy się nie kleją. Gospodarka jest najważniejsza ale gdy się przyjmie, że bezpieczeństwo jest załatwione. Żyrinowski, wpływowy Rosjanin, który kiedyś w polskiej TV odwoływał się do wspólnoty słowiańskiej obecnie straszył, że zmiecie Polskę z powierzchni ziemi. Angela Merkel tak nie mówi na razie, ale może mówiłaby gdyby relacje nie były jakoś ułożone.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jaka praca taka płaca / 159.205.135.* / 2015-02-07 19:42
Jak jeszcze dołoży obniżenie emerytur naszym dobroczyńcom to ma mój głos:)))
marooooo / 91.226.50.* / 2015-02-07 19:08
ale to by było na tyle plusów. Populizm, połączony z kłamstwem w celu zdobycia poklasku. Nie mówię, że inni tego nie robią, ale przy tym gościu wysoko postawiłem poprzeczkę, bo myślałem że to jest jakaś szansa na zmiany w skostniałym Pisie. Myliłem się.

Społeczeństwo Panie Duda jest takie, że jakby wiek emerytalny był od 25 i zmienili na 27 to wyszli by na ulicę palić gumy. Tak już jest. Zawsze będą oburzeni jak coś im się odbierze, bo duża część jest zbyt głupia, żeby przeanalizować na spokojnie, czy to faktycznie jest racjonalne rozwiązanie. Podniesienie wieku emerytalnego było, czy to się komuś podoba czy nie. Zabranie pieniędzy z OFE również było naprawieniem błędu z przeszłości, który mógł pogrążyć kraj.

Poza tym jeżeli jakaś grupa społeczna, nie ma zamiaru się rozwijać, nie edukują się, żeby w razie W nie przebranżowić to czemu my teraz mamy ich dotować? Gdyby spawacze ze stoczni lub górnicy zamiast wracać do domu i siadać przed tv na "Dlaczego ja" poświęcili ten czas ,żeby mieć jakieś zabezpieczenie jakby kopalnie/stocznie zamknęli to teraz nikt by gum nie palili gum. A tak to nagle się budzą z ręką w nocniku po czasami 30latach nic nie robienia, żeby się zabiezpieczyć i każą Państwu dokładać się do ich wynagrodzenia.

Ja pracuje w firmie prywatnej, nie mam 13-tek, 14-teki ,jak mnie wywalą to nie mam pracy, jak się nie rozwijam po pracy to nikt mnie nie będzie chciał. Czemu nikt mi nie dokłada do wynagrodzenia? Przecież płaciłem składki... W czym oni są lepsi, czemu są bardziej uprzywilejowani? Wykorzystują prawo buszu, prawo silnego w grupie i wykorzystują sytuację, że nie mamy dywersyfikacji energetycznej (przemysł oparty na węglu) i szantażują swoje Państwo mimo tego, że i tak mają dziesiątki przywileji niedostępnych dla zwykłego kowalskiego...

Ale oni już się do nich przyzwyczaili, traktują jako normę i teraz chcą więcej.

Jak Duda takie coś popiera i neguje jedne z niewielu sukcesów rządu, chcąc jeszcze cofnąć te zmiany to chyba nie będzie najlepszym prezydentem.
czxasd / 5.174.50.* / 2015-02-07 21:30
Przyjdzie taki moment ze KAZA CI ODDAC SWOJ MAJATEK, DOM a ty im go poprostu oddasz- bo to jest racjonalne, bo niie ma pieniedzy w budzecie i trzeba go czyms zalatac. Wbrew pozorom to ty jestes glupii dajesz sie latwo manipulowac. Jestes idealnym wyborca. Wmowia ci ze trzeba podniesc vat to sie zgodzsz bez gadania. Chlopie, pokaz mi kto wyszedl na ulice jak zmienili wiek emerytalny? NIKT. Moze i jestes nieudacznikiem, moze twoim marzeniem jest pracowac u tego prywaciaza i zyc skromnie, ale ja mam ambicje troche wieksze. Nie chce oddawac SWOICH pieniedzy ZA NIC bo jest dziura budzetowa rozumiesz? NIE CHCE PRACOWAC DLUZEJ. A ty zyj dalej i mow ze to ludzie sa naiwni (buehehehehehe)...
Maroooo / 31.61.140.* / 2015-02-08 08:16
;) Dlatego wlasnie zadwn rzad (pis,sld, po, itd) nie decyduje sie na dobre reformy dla rozwoju Panstwa, bo mamy jeszcze zbyt proste spoleczenstwo zeby to zrozumiec. Chociaz nie wiem czy to sie szybko zmieni... Dobrym przykladem jest Grecja. Spoleczenstwu kiedys dano bardzo wiele i nagle zabrano mala czesc. W efekcie czego mieli nadal wiecej niz mieszkancy polowy europy... i co zrobili? wyszli na ulice i zaczeli zadymy. Zawsze jak cos sie zabiera to ludzie beda plakac i beda przkonani ze ich okradaja a oni maja biede.

Mam gdzies czy ktos wyszedl w Polsce na ulice czy nie (nigdzie nie pisalsm ze wyszli), ale na pewno sa oburzeni jak ty. Moim zdaniem bezpodstawnie.

A co do oceny mojej osoby to troche spudlowales. Akurat ja jestem "prywaciarzem" (co to w ogole za slowo z prl!?), zyje dobrze,a zarabiam jeszcz lepiej i mam ogromne ambicje.

Oddaje Panstwu pewnie kilka razy wiecej niz ty, ale nie placze nad tym co miesiac. Jak mi sie nie bedzie podobac to po prostu wyjade zamiast narzkac, a jak na razie mi sie bardzo podoba;)

Mozesz zyc dalej w swoim przekonaniu, ze kazdy ktoremu sie podoba i jest optymista to leming latwy do manipulowania wyborca, bez pogladow. Nie ma problemu, mi to nie przeszkadza;) Ja zamist narzekac wole skupic sie na tym co moge zrobic dobrego i jak na razie niezle na tym wychodze. Mysle ze to nie przypadek;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marooo / 91.226.50.* / 2015-02-07 19:07
ale to by było na tyle plusów. Populizm, połączony z kłamstwem w celu zdobycia poklasku. Nie mówię, że inni tego nie robią, ale przy tym gościu wysoko postawiłem poprzeczkę, bo myślałem że to jest jakaś szansa na zmiany w skostniałym Pisie. Myliłem się.

Społeczeństwo Panie Duda jest takie, że jakby wiek emerytalny był od 25 i zmienili na 27 to wyszli by na ulicę palić gumy. Tak już jest. Zawsze będą oburzeni jak coś im się odbierze, bo duża część jest zbyt głupia, żeby przeanalizować na spokojnie, czy to faktycznie jest racjonalne rozwiązanie. Podniesienie wieku emerytalnego było, czy to się komuś podoba czy nie. Zabranie pieniędzy z OFE również było naprawieniem błędu z przeszłości, który mógł pogrążyć kraj.

Poza tym jeżeli jakaś grupa społeczna, nie ma zamiaru się rozwijać, nie edukują się, żeby w razie W nie przebranżowić to czemu my teraz mamy ich dotować? Gdyby spawacze ze stoczni lub górnicy zamiast wracać do domu i siadać przed tv na "Dlaczego ja" poświęcili ten czas ,żeby mieć jakieś zabezpieczenie jakby kopalnie/stocznie zamknęli to teraz nikt by gum nie palili gum. A tak to nagle się budzą z ręką w nocniku po czasami 30latach nic nie robienia, żeby się zabiezpieczyć i każą Państwu dokładać się do ich wynagrodzenia.

Ja pracuje w firmie prywatnej, nie mam 13-tek, 14-teki ,jak mnie wywalą to nie mam pracy, jak się nie rozwijam po pracy to nikt mnie nie będzie chciał. Czemu nikt mi nie dokłada do wynagrodzenia? Przecież płaciłem składki... W czym oni są lepsi, czemu są bardziej uprzywilejowani? Wykorzystują prawo buszu, prawo silnego w grupie i wykorzystują sytuację, że nie mamy dywersyfikacji energetycznej (przemysł oparty na węglu) i szantażują swoje Państwo mimo tego, że i tak mają dziesiątki przywileji niedostępnych dla zwykłego kowalskiego...

Ale oni już się do nich przyzwyczaili, traktują jako normę i teraz chcą więcej.

Jak Duda takie coś popiera i neguje jedne z niewielu sukcesów rządu, chcąc jeszcze cofnąć te zmiany to chyba nie będzie najlepszym prezydentem.
bezerbur / 83.28.147.* / 2015-02-07 23:18
Nie znasz się. Ja wiem lepiej. System, w którym żyjemy oparty jest na wydzieraniu sobie nawzajem z założenia, negocjacje. Gdy górnicy chcą coś wydrzeć to mówisz, że niedobrze. Gdy chociażby bank chce coś wydrzeć to przemilczasz, albo coś tam. Dlaczego jedna strona ma rezygnować z obowiązującego sposobu i to na własne życzenie? Jestem najmądrzejszy i wiem wszystko.
marooo / 31.61.136.* / 2015-02-08 08:24
Ja jestem za tym zeby wlaczyc o swoje, ale z pustego nawet salomon nie naleje. Jezeli kopalnia jest gowniana, Panstwo do niej doplaca to zmieniam kopalnie albo zawod. Zamiast na strajk ide na szlolenia z umiejetnosci ktorych jest deficyt na rynku i sie szkole. Pozniej jak kopalnia bedzie lepiej dzialac to zostaje, a jak nie to mam alternatywe. Dla mnie to jest prosta sprawa. Ludziom brakuje elastycznosci, a pozniej jest wielkie oburzenie i postulaty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 84.40.133.* / 2015-02-07 19:28
Bzdury piszesz ! Nie masz rozeznania jak jest w cywilizowanej Europie.
Zapoznaj się z systemami emerytalnymi w krajach UE wtedy okaże się ,że te sukcesy Tuska i PO w dziedzinie pracy , osłon socjalnych, płacy minimalnej, zabezpieczeń emerytalnych, czasu pracy, ochrony zdrowia pracowników .. itp i itd to sprowadzają Polskę do krajów kolonialnych XIX wieku.
Takiej DEGRENGOLADY jak obecnie zrobiła koalicja PO&PSL nie było w Polsce od czasów rozbiorów.
Nie rozpowszechniaj kłamstw powielanych przez różnej maści oszustów i fałszywe tzw "autorytety"
maroooo / 31.61.138.* / 2015-02-07 20:37
Przykre jest to zw ludzie tak ograniczeni pogladowo jak ty tak chetnie sie wypowiadaja... Argumenty typu "zobacz sobie jak jest na zachodzie "sa zalosne. Jezeli chodzi o rozpowszechnianie klamst to nie oceniaj mnie swoja miara... To co powiedzialem to jest moj punkt widzenia. a to ze 80% wyznawcow pis powtarza po swoim wodzu slowo w slow nie oznacza ze wszyscy polacy tak robia. Ja sam dbam o moja emeryture, place, mam gdzies oslony socialne, wiec moze faktycznie moge pewnych rzeczy moge nie zauwazac, ale przynajmniej nie zaklamuje rzeczywistosci. A ta jest taka ze z kazdym rokiem jest coraz lepiej w polsce. Nie wiem czy Po sie do tego przysluzylo czy tez nie, ale mowienie ze Polska sie stacza jest smieszne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 213.238.125.* / 2015-02-07 21:57
Ciągle wypisujesz własne bzdury , ciągle powielasz slogan POdwórkowych POlityków ,że każdy kto krytykuje kłamców aferzystów i oszustów oraz w inny sposób patrzy na państwo musi być z PiS.
To Kongres Aferałów i ich POplecznicy rozmontowali polską gospodarkę i polskie finanse.
Dla mnie ilość wylanej smoły na podłoże z gliny to nie sukces i autostrada ...
marooo / 31.61.138.* / 2015-02-07 22:17
Oczywiscie masz racje! Polska sie stacza, PO je pograzylo i gonimy bialorus a nie europe, dodatkowo przekupili swiatowe magazyny ktore chwala polske, tacy jak ja ktorym dobrze sie zyje w Polsce i nie narzekaja pewnie tez cos zalatwili pod stolem, albo oplacaja zeby takie komentarze pisali, wszyscy ktoryn w Polsce sie udalo sa zlodziejami i pewnie kreca lody z PO. Ogolnie jest bagno i recesja, kazde wybory oszukane, rzad tylko okrada ludzi i nic nie robi, nic sie w polsce nie buduje i jest gorzej niz w prl kiedy bylo cudownie.

Albo Ci w zyciu nie wyszlo i za wszystko obwiniasz innych bo boisz sie wziac odpowiedzialnosci za swoje zycie, albo masz mocno sprany mozg.

PS. Nie mowie ze jest cudownie i idealnie. Nie moze byc bbo startowalismy z poziomu -100, wiec jeszcze wiele chleba zanim zaczniemy byc "rozwinietym" krajem. Na pewno daloby sie zrobic wiecej i to duzo, ale tak jak pisalem z kazdym rokiem jest lepiej, a jak chcemy zmieniac politykow to zaczninny zmiany od siebie, bo narzekaniem dla samego narzekania nic nie zrobimy dobrego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 87.205.244.* / 2015-02-07 22:48
Moją przewagą w tym sporze jest to ,że odróżniam ludzi wykształconych uczciwych i rzetelnych od posiadaczy dyplomów, oszustów i tych z fałszywymi życiorysami i skradzionymi nazwiskami.
Nie wiesz kim jestem czy mi się w życiu udało czy nie, nie wiesz jaki mam status w społeczeństwie wiesz tylko ,że krytykuję obłudę fałszywe sukcesy i aferzystów a robisz dokładnie to co robi Niesiołowski , Szejnfeld, Kopacz, Komorowski czy Tusk ..obrażasz ludzi i plujesz toksycznym jadem nazywając to miłością.
maroooo / 31.61.140.* / 2015-02-08 07:55
Sam zaczales od obrazania mnie, mowienia ze rozpowszechniam klamstwa (czyli klamie) a teraz robisz z siebie matke terese. Nie znam nikogo inteligentnego ktory w swoich wyPOwiedziach jako argumenty uzuwa PO w kazdym wyrazie. Zazwyczaj okazywalo sie ze to byly malolaty, albo ludzie prosci o ograniczonych zasobach argumentow, wiec podlapywali taka mode myslac ze sa fajni. Nie znam nikogo, ktory sam nie zrzuca winy za wlasne porazki na innych i krytykuje non stop Polske ze sie stacza. Takim ludziom nie chce sie tego robix bo maja lepsze zajecia, a poza rym maja dystans i sa w stanie obiektywnie ocenic sytuacje,czego Ci ewidentie brakuje. Mozliwe ze jestes wyjatkiem i Cie zbyt pochopnie ocenilem, ale tego sie nigdy nie dowiemy bo papier wszystko przyjmie, a ty sie nie przyznasz.

Jeszcze raz powtarzam ze nie bronie rzadu, Po, sld, kwasniewsliego i innych ktorzy tutaj rzadzili. Na pewno dalo sie lepiej. Ale zle na pewno tez nie jest i na pewno sie nie staczamy jak sugerujesz. i to nie tylko moja opinia tylko obserwatorow z zew ktorzy maja dystans do calej sprawy i w tym nie siedza wiec moga ocenic.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wojd / 164.127.181.* / 2015-02-07 18:32
Duda ,mówi sprawnie, sensownie i z głowy. Komorowski niestety nie.
piki1956 / 31.61.138.* / 2015-03-28 02:50
Mówi tylko mówi, sprawnie bo papuga. Jego oblicze mówi za niego. Bezczel bijąca z twarzy. Karierowicz. Drabina i stanowiska. Mądrzy ludzie to widzą.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy