wycena funduszy

skalar / 2008-11-14 12:51
Bardzo proszę o wyjaśnienie, składając zlecenie zbycia funduszu dzisiaj, z którego dnia będę miał wycenę. Jak to się przekłada na rynek akcji - dzisiaj są duże wzrosty - kiedy to będzie widać na funduszu. Przepraszam za banalne pytania ale jestem nowy a chciałbym nie popełnić błędu na wejściu i zbywać czy konwertować fundusze gdy giełda idzie do góry , a kupować jak spada. Z góry wielkie dzięki za wyjaśnienia.
Wyświetlaj:
skalar / 2008-11-21 15:11
Dzięki za info. A to, że stracę to sobie zdaję sprawę szczególnie po tym co sie dzieje na giełdach. Jeżeli ktoś sprzedawał w ostatnim czasie to może poda przykład jak to jest w praktyce. Pozdrawiam
Pilsener / 2008-11-21 22:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja np. ostatnio sprzedawałem DWS - zlecenie złożyłem z samego rana w czwartek (8.00), jednostki zostały umorzone po wycenie z dnia następnego (piątek), a kasę dostałem po następnych kilku dniach - tak jest w przypadku większości funduszy, jednak trzeba uważać, bo wycena np. z piątku odpowiada sytuacji giełdowej z czwartku. Najlepiej dać drobne zlecenie umorzenia i popatrzeć, jak zareagują, choć i tu nie ma reguły - czasem idzie jak z płatka, a czasem gdy wszyscy umarzają musisz czekać (choć mi to się jeszcze nie zdarzyło, pewnie dlatego, że rzadko sprzedaję kiedy wszyscy sprzedają).
trani / 83.5.230.* / 2008-11-14 23:49
to nie ma zadnego znaczenia , i tak stracisz.
relistka / 88.212.95.* / 2008-11-14 12:59
Zbywajac fundusze dzisiaj brana bedzie jutrzejsza wycena jednostek.
Pilsener / 2008-11-14 17:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W większość wypadków tak będzie, ale zależy:
1. Ile czasu ma pośrednik na realizację zlecenia
2. Ile czasu ma fundusz na otwarcie rejestru
3. Jaka jest procedura wyceny jednostek

Może się łatwo zdarzyć, że jednostki zostaną sprzedane dopiero po kilku dniach, z kupnem na ogół jest łatwiej - najlepiej po prostu sprawdzić przez praktykę, bo teoria (prospekt i zapewnienia pośrednika) często się z nią rozmijają.
a65 / 193.189.76.* / 2008-11-21 22:50
Arka do 9 rano wycena z tego samego dnia,
Union-Investment tak samo,
Lukas do 24 wycena z dnia następnego,
Skarbiec do 9 rano wycena z następnego dnia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy