Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wydajemy 88 tysięcy na jednego policjanta

Wydajemy 88 tysięcy na jednego policjanta

Money.pl / 2008-08-25 10:57
Komentarze do wiadomości: Wydajemy 88 tysięcy na jednego policjanta.
Wyświetlaj:
Niestety Polak / 46.112.35.* / 2011-04-17 14:26
Na koniec dodam, że np. budżet berlińskiej Policji i Straży Pożarnej to 21,3 mld Euro, gdzie pracuje tylko 16 000 policjantów. Kto ma kalkulator niech liczy polskie chytrusy!
Rob Roy / 194.169.228.* / 2008-08-30 10:57
To jest ten prawdziwy Glina, "Pies" z krwi i kości i o takich ludzi trzeba dbać Panie Komendancie Główny i panie Ministrze MSWiA. Cześć ci kolego ichwała za to co robisz i rób tak dalej. Myślę, ze poza wdzięcznością nas zwykłych obywateli zasłużysz na coś więcej a jeśli jesteś katolikiem to zrozumiez co mam na myśli. Czasy się zmieniają. Wytrwaj i bąć sobą.
rty / 83.7.74.* / 2008-09-01 22:37
-do Rob Roya
A co jeśli nie jest katolikiem lecz np. BAPTYSTĄ??
Rob - Roy / 194.169.228.* / 2008-08-30 10:42
Ostatnia wypowiedź policjanta jest godna uwagi niemniej jednak warto pochylićsie także nad zadaniem 2008-08-25 17:53:51 | 81.190.43.* | ALL or Nothing. Tak się stało, że brałem udział w programie płk. Polki jako delegat Parafi d/s bezpieczeństwa przy tzw. komitecie dzielnicowym . Sprawa z lat 2005 a nie 1955. Program słuszny ale wykonanie i praktyka denna. Płk. Polko zrobił karierę i zostawił swoje dzieło bez opieki. Po roku sprawa ucichła... Niemniej jednak doświadczenia z jednego z bardziej nasiąkniętych przestepczością wynikającą z patologii społecznej i przestępczością zorganizowaną rejonów Mokotowa. Oficjele z Urzędu dzielnicy dbali tyko o ochronę swoich prywatnych intertesów z tzw. szeroko pojętego chandlu... A Gangi bez żenady rozprowadzały w szkołach nawet podstawowych prochy i ich znani zamożni chlebodawcy często byli i są powiązani z nie tyko z lokalną Policją ale także Prokuratorem i Sędzią. To dlatego warszawce nie ufa się... Już w owym czasie w st. policji na szczeblu od komendy do komisariatu obowiązywała zasada "Żyj i daj żyć innym". Słowem ten który nie brał miał mieć klapki na oczach (inaczej go gnojono) a ten, dla którego pensja była tyko dadatkiem, odliczał dni do emerytury... Poza warszawscy śledczy przetrzepali nieco "wystawione" im towarzystwo viede Korek i inne lokalne popparańcy. Gangi są mniej nachalne a skłóceni pogrobowcy pruszkowa podzieleni i nieco spacyfikowani. Swoi zostają , mniej swoich poświęcono. Kontrola wewnętrzna w stołecznej to jest czysta kpina - vide krycie kolesi, którzy w drugi dzień Świąt Wielkiejnocy br. urządzili sobie na Czereskiej polowanie na ludzi w stylu ZOMO nic nie robiąc sobie a nawet wulganie zbywając interweniujących i zbulwersowanych brutalnością akcji przechodniów.... Co dalej. Patałajstwo zostało skutecznie wypędzone ze szkół przynajmniej podstawowych i na tym mojej misji koniec, choć jak się domyślacie mam przerąbane u lokalych kacyków, którzy nosząc także orzełka na czapkach umilają życie (nie wiedząc, że "cichemu"..)
Wnioski:
1. sami policjanci winni zabiegać o zniesienie automatyzmu przechodzenia na emeryturę gdyż podobnie jak w wojsku jest to patologia - 35 letni emeryci...jeśli któryś ma strzaskane nerwy i lekarz nie wyrokuje poprawy winien przejśc na rętę. Poprawi to morale, mniej przyjdzie tzw. małorolnych, poprawi braki w stanach osobowych i umożliwi dobór właściwych kadr!
2. Rygorystyczne przestrzeganie zasady "pies od obcych nie bierze" - przepraszam za porównanie ale jest ono trafne. Służby winny mieć tzw, "cichych" tak jak za Ministra Andrzeja Milczanowskiego, do eliminacji parszywych kolegów (czasem i fizycznej). Nie może być dalej tak , że informacje o akcji znane są zatrzymanemu przed jej rozpoczęciem, a kolesie zamiast roboty siedzą na drucie...
3. Poprawa prewencji zmiana ustawy o dzielnicowych i zmiana organizacji i stylu ich pracy. Za organizację odpowiadają kierownicy komend, komisariatów i rewirów. Nie może być tak , że w przeciagu 4 lat jest 5 dzielnicowy, którego ludzie nie znają a tym samym mu nie ufają i który w rewirze jest dwa razy w tygodniu a resztę w innych zadaniach patrolowych (imprezy, stadiony itp.) To psuje wizerunek policji i powoduje istotny wrost drobnej przestepczości i uciażliwość życia z rozwydżonymi sąsiadmi czy blokersami...
4. Policjanci to nie króliki, nie mogą się po czterech gnieździć w psedo mieszkalnych klatkach. "Pies musi mieć własną budę" i to nie jest aluzja ale smutna rzeczywistość. Obiecanki koleinych ministrów , szefów i oficjeli samorzadów istotnie rozmijaja się z praktyką. A przecież na każdym z osiedli są pomieszczenia, które z łatwością można przystosować do potrzeb lokalowych 1 max. 2 policjantów i to na okres nie dłuższy niż 6 lat. Zamiast wczesniejszej emerytury - sprawny fundusz mieszkaniowy i to jest hit ( proszę o należną mi tandięmę od pomysłu).
5. Pensje, już znacznie lepsze niż 4 latata temu, ale nadal dziadoskie w porównaniu z kosztami utrzymania zwłaszacza w Stolicy i większych Miastach. Średnia krajowa to min. dla Policjanta ale warunek jest jeden musi to być policjant z kwi i kości rozumiejący swoją pracę,a więc część stała i ruchoma z prowizją 1,5% od wartości ujawninego/rozpracowanego przestępstwa skierowanego do Sądu i wartości zatrzymanego przestepcy (Wontet). Muszą to być ludzie rozumiejący uwarunkowania społeczne otoczenia i absolutnie uczciwy. Takich ludzi można docenić i trzeba a wskaże ich otoczenie i wyniki pracy.
6. Absolutna zmiana w podejściu do rejestracji zgłoszeń drobnej przestepczości. Ofiara często mając w perspektywie 2 godzinne stanie w ogonku do zgłoszenia na komendzie, rezygnuje. Dlaczego dzielnicowi nie przyjmują zgłoszeń nawet tel. i nie sporządzają notatek służbowych, mają od tego liczne i chętne koleżanki (nie tylko do pindrzenia się i malowaniapaznokci)? Dość z naciaganiem statysyk, nie zgłaszanych a wiadomych lokalnym d. wykroczeń i przestępsw.
policjant / 83.142.207.* / 2008-08-29 14:33
To jest właśnie cała Polska , jakiś Pani nie miał czego napisac i pomyślał sobie , że napisze o polskiej policji . Dziwie sie że nie napisał wydajemy na policjanta 200.000 zł Praca w policji nie jest łatwa i napewno nerwy siadają . Nie mam zamiary sie nawet wypowiadać jak ta peraca wyglada. Czytam te komentarze i jestem w szoku , ja w policji robie swoje i staram sie wykonywać to jak najlepiej. Nie czepiam sie , że na budowlańca wydałem czy nei wydałem czy jeszce ktoś inny zarobił mniej czy wiecej . Moim zdaniem w Polsce pieniądze dostaje sie za przeychodzenie do pracy a nie za prace. Potem jest jak jest 60 letnie polak na emeryturce siedzi w domu i wydaje pieniadze na lekie i egzystuje . W tym samym czasie w niemczech czy innych zachodnich krajach 60 letni ludzie zwiedzają świat bo mają na to siły i pieniadze . Ale taka jest mentalnośc Polaków jeden stara sie zaszkodzić drugiemu polakowi. Chcecie pieniędzy to nie gadajcie że policja wam zabrały czy jeszcze ktoś inny . Pieniądze sa ja sie musze rozliczyc z kazdego grosza a co z cyganami nikt nie bierze sie za to, Jan kulczyk też nei wykazuje wszystkich dochodów i jas takich przykładów pełno . Znależli sobie Policje tylko0 powiem jedno jak coś sie dzieje to wszyscy s************ widze to na wypadkach wtedy nie ma nikogo do pomocy dopiero jak policjia pirzyjedzie to gapiów pełno. Reasumując stwierdzam że policja za mało zarabia w polsce a to 88,000 zł to jakiś kit jak by tak naprawde było to policjanci by byli najszczęśliwszą grupą zawodową . A tu ktoś p******...... 88,000 pln i wileka afera . Policjant nawet połowy tej kasy nie widzi . Jak zanim ktoś coś napisze to niech zatrudni sie w policji i wtedy załoze sie że nikt by tego ei napisał co tu pisze
uwazny / 217.153.72.* / 2008-09-02 14:21
Człowieku, przeczytaj uważnie a potem komentuj. W artykule nie ma słowa, ze policjant zarabia krocie. Jest wyliczone,ze te 88 tys. to nie tylko pensje, ale wiele innych wydatków, a przeliczenie to czysta statystka o czym autorka wspomina. Policja jest niedofinansowana i tyle!
mirosław biernacki / 213.158.197.* / 2008-08-26 12:12
miło mi ,że wreszcie ktoś chciał spojżeć na pracę jak i też zarobki policji o ile to można nazwać zarobkami gdyż nie wspomnę na temat zarobków w innych krajach ,którymi nie jednokrotnie się zachłystujemy,ale wróćmy do Polski,jestem od 19 lat na emeryturze,pracowałem w różnych pionach i cos na ten temat wiem,kiedy chcianoby wszyscy oddawali swoje wolne chwile i pośiecali się służbie myśmy to robili i nikt nie pytał czy będzie gratyfikacja za te godz. -dla nie wtajemniczonych to nie placi się za godziny jak w innych zawodach -myśmy pracowali a raczej słóżyli kosztem swoich rodzin wówczas w sejmie debatowano i pocieszano ,że dostaniemy trzy krotną średnią krajowa aby zrównać nas do innych jednostek na świecie,było to wspaniałe przynajmiej można było uszy nacieszyć i tylko je a dzisiaj zapytajcie emerytów milicji czy policji o ich zdrowie i zadowolone miny,za niejednokr0tnie zniszczone malrzeństwa i za te nerwice a dowiecie się jak sie tym ludziom żyje za te wielkie emerytury czy jak nie którzy podnoszą pansje. Pytam to dlaczego wszędzie na kimisariatach cz\y też kiomentach policji oglaszają nabory jakoś nie chce mi sie wierzyć ,że nie chce nikt do tego komfortu iść,dziękuję zbulwersowany Mirek
andowc / 83.30.93.* / 2008-08-25 18:53
Na "policjanta" czy "policmajstra".
er / 83.12.92.* / 2008-08-26 12:17
policja to narzedzie opresji systemu, zatrudnieniaja coraz głupszych, coraz bardziej bezwolnych, silnych, łysych, tępych,posłusznych, dostają kasę za ilość wlepionych mandatów i interwencji, więc czepiają się na siłę, jak im powiesz, że są tutaj dla obywateli, żeby im służyć to zjedzą cię śmiechem. 88 tysięcy rocznie na jednego policjanta to o 88 tysięcy za dużo. policjanci, urzędnicy, nauczyciele nawet jeśli są młodzi są mentalnie na innej planecie, w jakimś bajecznym prl. pozdrawiamy z rzeczywistości, w której musimy was utrzymywać za naszą kapitalistyczną kasę. moglibyście przynajmniej być mili i od czasu do czasu uśmiechnąć się uprzejmie podziękować, że na was dzielnie zapieprz...
goyyyaaa / 194.146.219.* / 2008-09-02 20:01
kretynie policja nie jest po to rzeby się uśmiechać tylko po to, zeby chronić twoj śmierdzący tyłek za taką nędzną kasę i jakbyś przeczytał uważnie powyższy artykuł to zauważyłbyś, że tak naprawdę w Policji dużo zarabiają kierownicy, komendanci- osoby, które tak naprawdę nic nie robią, a przeciętny policjant zarabia wielkie g... Policjant powinien budzić respekt i powinien mieć większe prawa!!!!!!!
kit / 83.24.250.* / 2008-08-26 13:55
Ciekawa jestem, czemu er nie pracuje w budżetówce, tylko dziękuje, że na nas cyt: "zapieprz". To ludzie w czasach PRL walczyli, żebyś mógł człowiecze pracować w kapitaliźmie, ktoś kiedyś się wykształcił, żeby potem wykształcić takich jak Ty (a teraz to nawet 30% wiedzy starczy, żeby mieć maturę i studia niektóre), ktoś chroni Twój kapitalistyczny tyłek jak śpisz, pali w kotłowni, żeby nie zmarzł i pilnuje, żeby nikt inny-także szanowany kapitalista nie strzelił mu w łeb. Nauczyciele, szczególnie językowcy i fizycy poszukiwani - płaca na dobry początek ~ 780 złotych, policja i wojsko to już nawet za bilbordy płaci. Droga wolna...
przemol37 / 81.190.42.* / 2008-08-25 18:34
Wszystko fajnie,czesc sie zali czesc chwali a prawda jest taka jak na dowolnym komisariacie i nie mowie tu o komendach w duzych miastach-syf i tragedia mowiac krotko.Nie dziwmy sie ze policjanci wola dac mandat np. babci z pietruszka za handel skoro byle jaki szczawik w bmw bierze radiowoz w trzy sekundy-czym go gonic? statystyki sa fajne na papierze a rzeczywistosc kuleje.
dupa blada / 81.101.50.* / 2008-08-25 18:48
z wyprzedzeniem mojego audi a4 w 2,5 tdi 163 PS nie mieli najmniejszego problemu , jechali 220 konna megan... z mila checia bym sie z nimi zamienil na jeden dzien.... :)
petraa / 194.146.219.* / 2008-09-02 20:04
tak a w moim mieście policjantom po przekroczeniu setki w skodzioe kończą sie hamulce - wiec na ich miejscu nie bralabym sie za ściganie kogolwiek - chyba, że pieszego :)
dupa blada / 81.101.50.* / 2008-08-25 18:01
88 tysiecy??? smieszne.... ciekawe czy licza ile sredni kowalski traci swojego mienia przez wlamania (podczas gdy policja wlepia mu mandat)? ile wyda na lapowki tylko dlatego ze jechal lepszym samochodem i przekroczy predkosc bo akurat nie bylo dziur.
A ILE TRACI NERWOW?
mam 22 lata a nigdy jeszcze mi nie pomogli....
longineer / 89.242.133.* / 2008-09-02 02:09
No to pytanie.
Czy bedzie lepiej, czytaj bezpieczniej, w naszym kraju jezeli zakleimy te 5 tys. wolnych etatow i podniesiemy minimalna do 10 tys. na reke?
Trutututu majty z drutu.
Prawo jest dla agresorow nie ofiar. Mozemy sobie jeszcze zatrdnic 100 tys i lepiej nie bedzie, a gozej na pewno.
Obserwator! / 84.10.205.* / 2008-08-25 18:32
mam 22 lata a nigdy jeszcze mi nie pomogli....

No to ciesz się, że nie miałeś takiej potrzeby aby Ci pomagali. Nie jeden mądrala, co proponował oszczędzać na kosztach utrzymania policji zmieniał zdanie, gdy łobuzy dobrali się mu do skóry lub kieszeni. Może warto również pamiętać, że to właśnie owi nie zawsze lubiani funkcjonariusze, dużo częściej niż pracownicy innych branż giną w czasie wypełniania obowiązków służbowych.
longineer / 89.242.133.* / 2008-09-02 02:17
Mozesz powiedziec w czym mi pomoze policja, gdy ktos dobierze mi sie do kieszeni badz skory?
Jakos wlamali mi sie do domu, drugim razem do auta.
Czy skoro bedzie 10 tys policjantow wiecej to zlodziej do mnie nie przyjdzie?
Czy skoro zatrudnimy wiecej nauczycieli to mniej uczniow pojdzie na wagary?
Hm.
dxb / 89.77.15.* / 2008-08-25 20:12
Tu się nie zgadzam. Sami z siebie robicie herosów. Zestawmy tą liczbę z liczbą śmiertelnych wypadków na budowach. To też praca - i o wiele bardziej niebezpieczna niż krawężnika. Robotnicy ci giną po cichu, bez rozgłosu. Zginie pan policjant - trąbią o tym wszystkie media w kraju A przecież ci robotnicy także mają dzieci i żony. Uważam to za głęboko niesprawiedliwe.
rolnik12 / 79.184.133.* / 2008-08-26 07:57
Najwięcej wypadków jest i tak przy pracy w rolnictwie. I żadnych dodatków nie mamy za narażanie się.
podfgjbf / 194.146.219.* / 2008-09-02 20:05
człowieku rolnika do policjanta porónujesz??? litości!!!!!!! w Polsce trzeba tępić takie chwasty jak ty!!! a tak poza tym to rolnicy nie mają co narzekac!!!
ja 26 / 77.112.206.* / 2008-08-25 19:41
mi tez nigdy nie pomogli za to zawsze szkodza i to nieraz bez zadnych podstaw.porownajcie policje w irlandii w anglii.tam nikt was nie zatrzyma i nie przeszuka kazac rozbierac sie do naga bo im to da kolejna belke. zwykle frajerstwo. niech robia awanse ryzykujac zyciem i walczac o bezpieczenstwo a nie zaczepiajac ludzi ktorzy w zaden sposob nie odstaja od normy. kiedys ktos chcial mi sie wlamac do auta. do okola na stacjach pelno kamer. nawet im sie zeznania nie chcialo spisac mowiac ze mozna to zrobic ale czy jest sens?. mogli sprawdzic cos w kamerach i nic nie sprawdzili tak jak wyszedlem z komisariatu ani slowa odzewu. tyle sa pomocni. szkoda kazdej zlotowki.!!!!!!!!!!!!!!!! 10 razy więcej wydają na bezsensowne akcje i 10 razy wiecej traca na nie czasu niz wykonują potrzebnej pracy.żenada.dziwne ze nikt ich nie szanuje. na szacunek trzeba sobie zasluzyc.
dupa blada / 81.101.50.* / 2008-08-25 18:45
potrzeby??? wlamano mi sie do domu dwukrotnie, do samochodu narazie tylko raz, probowano mnie okrasc 3 razy (konczylo sie bojka oczywiscie) raz mialem problem z ochroniarzem ktory chcial mi nakopac, poszedlem do policjanta a ten mi odparl: " i co ja mam z tym zrobic" , akurat tutaj go rozumiem bo pierw powinien mi dorze nakopac, polamac nogi i rece a dopiero pozniej powinienem zwrocic sie do niego o pomoc...
RODZINOM POLICJANTOW KTORZY ZGINELI NA SLUZIE SKLADAM NAJSZCZERSZE KONDOLENCJE I PODZIWIAM (chcialbym aby kazdy policjant pamietal o tym poswieceniu ze strony zmarlych kolegow i bral z nich przyklad)
spr / 194.146.219.* / 2008-09-02 20:07
powinni Cię zamknąć bo widać, ze bardzo problemowy koleś z Ciebie! Mnie jakoś ochraniarze nigdzie nie leją, nigdzie mi się nie włamują i nikt mnie nie okradl, cwaniak
przemol37 / 81.190.42.* / 2008-08-25 18:35
bardzo trafny komentarz!
police / 83.19.231.* / 2008-08-25 18:19
żeby policjant zarabiał tyle co trzeba to by nie musiał brać łapówek a i jego praca by była lepsza i na pewno ty tez byś na tym skorzystał bo akurat nie musi koniecznie ci mandatu lepić może dać pouczenie ale jak przełożony każe karać to niestety musi karać bo inaczej zmniejsza mu dodatek i policjant znów traci
pytalski / 82.160.51.* / 2008-08-27 23:15
Jestem policjantem 20 lat i jak czytam taki momentarz to mi się nóz w kieszeni otwiera. Jak ci nie wystarcza na życie że musisz brać łapówy to zacznij albo zyc zgodnie ze stanem albo zmień robotę. Zdaje się że ty jesteś powołany do ścigania łapówkarzy a nie "musienia brania łapówek". zastanów sie czy jesteś policjantem czy przestępcą. Nie dziwie się że powstają tak skrajne opinie o policji jeżeli w jej szeregach pracują tacy mali i załośni ludzie. To jest praca z powołania a nie z powodu budowy domu czy innych celów materialnych. Nikt Cię na siłę nie zatrudnił więc nie musisz tam pracować.
stary obywatel / 213.158.216.* / 2008-08-26 07:43
Dzielnicowy zarabia. myślę że brutto 3225.zł miesięcznie,co daje po opodatkowaniu 2615.zł netto.I to drodzy panstwo jedyne chyba obciążenie ich na rzecz społeczeństwa.A teraz proszę uwzględnic wszysktie przywileje od mundurówki po słuzbowe ,mieszkania, 100% emerytura sł€zba zdrowia bez obciążenń. Więc proszę nie kłamać o słabych zarobkach> W Polsce najlepiej zarabiają pracownicy budżetówki,wszystko jedno jacy budżetówka= wydatek bez żadnych wysiłków bo Państwo nie zbankrutuje a jedyni "ekonomiści " to politycy którzy dbają tylko o siebie więc za wszelką cenę chcą być znów wybranymi.
A tak na marginesie na hasło że gdyby dobrze zarabiali to by łapówek nie brali.To też kłamstwo, bo kto brał, to będzie brał, bo tak został wychowany.
Yery39 / 80.51.227.* / 2008-09-12 11:58
o czym ty chory człowieku piszesz... podam ci jeden przykład a ty się ustosunkuj i inni również. W ostatnim tygodniu na naszym terenie było zabójstwo - zabezpieczono kila - może kilkanaście śladów - jako priorytet przesłano do badań - wczoraj czytam pismo i nie dowierzam - w związku z brakiem środków finansowych na odczynniki badania będą wykonane za 8 miesięcy (słownie OSIEM) - i co czy jest to do pomyślenia w jakimś innym kładzie pracy nieeeee . A co do zarobków - ja po 19 latach służby jeszcze nie wziąłem na rękę 2600 zł a etat mam wyższy niż dzielnicowy. A łapówki jeszcze nie wiozłem bo martwi nie dają......
ktrina / 194.146.219.* / 2008-09-02 20:12
w Policji już od lat nikt nie daje mieszkań a z pensją 2,600 nie ma się nawet zdolności kredytowej , więc jak taki policjant ma mieć chęci do pracy, dajcie policjantom zarobić!!! Wystarczyło by przkazywać kase z mandatów na policję 9 pieniądze te niestety trafiają do budżetów miast a nie do policji), to by wystarczylo na zakup lepszych samochodów dla policjantów, na zakop komputerów- policjanci ciągle piszą na starych maszynach do pisana - normalnie wstyd!!! a ludzie jak widzą maja jeszcze sttare komunistyczne myślenie, że nikomu się nie nalezy tylko im, policjanci mają zarabiać wielkie g.. ale nauczyciele powinni dostać podwyżki - za co za tyle dnie urlopu co mają???? żenada
asdfghj / 83.24.228.* / 2008-09-02 17:46
Braki w zatrudnieniu w policji najłatwiej rozwiązać wydłużając o 5 lat możliwość odejścia na emeryturę.
88 tyś zł przypadających na jednego policjanta wszystkich kosztów nie przeraża mnie.
Zadajmy inne pytanie. ile kosztuje były policjant na bardzo wczesnej emeryturze???
dupa blada / 81.101.50.* / 2008-08-25 18:33
kursant 1564? policjant 2547? To jest malo ? ja jestem na stazu i dostaje 630 zl (czy jakos tak....)! gdyby nie to ze mam glowe na karku to na madat od Pana policjana (500 zl i 10pkt) musialbym kogos okrasc... Jak mialbym taka podstawe jak taki kursant lub policjant to bym pracowal z prawdziwa przyjemnoscia. A przelozonemu morde najchetniej bym obil bo on sie nie martwi ze bedzie mial wlamanie do domu lub samochodu (czego z calego mojego zyczliwego serduszka mu zycze), juz nie wspomne ze po drogach moze sobie jezdzic bezkarnie....
p.s.
ostatnio skonczylo sie na pouczeniu bo wzialem goscia na litosc , gdyby nie to to zabralby mi prawko... caly dzien mialem babana na twarzy bo wiedzialem ze mialem szczescie porownywalne z ustrzeleniem "szostki" w totka
wujaszek / 83.23.208.* / 2008-08-25 17:28
ciekawe skad wzieli takie statystyki... niech dadza te 88 tys zl policjantowi i niech sam sfinansuje swoje potrzeby w ciagu roku, na pewno lepiej na tym wyjdzie niz jak ta kasa ma isc przez urzednikow i oni ja rozdziela... najbardziej w artykule rozbawila mnie ostatnia statystyka i wydatki na "wzmocnienie motywacji" jestem ciekaw jak to wygladalo... rozdawali ulotki???

utrzymanie jednego poborowego w wojsku kosztuje mniej niz skazanego na wiezienie za ciezkie przestepstwa.... troche to smieszne...
ARCYK / 83.8.51.* / 2008-08-25 14:04
... z resztą i tak idzie większość kasy dla KWP i KMP a to co zostanie idzie do komisariatów gdzie ludzie odwalają ciężką robotę i odpowiedzialną wśród społeczeństwa a nie zajmując się statystyką ale z wynagrodzeniem zazwyczaj ze stołków kierowniczych kiedy są odpowiedzialni ale tylko za swój ołówek...
ARCYK / 83.8.51.* / 2008-08-25 13:58
... mało faktów a zbyt wiele statystyki ...
uvb / 85.193.246.* / 2008-08-25 13:08
smiech takie pieniadze.... Na glupia olimpiade wyslalismy 250 zawodnikwo i kazdy kosztowal po 1 milion zlotych ... I co z tego mamy marne 10 medali ... Nawet taka etiopia czy ukraina zajely miejsce duzo wyzej niz my..... Policja powinna byc lepiej wypozasona a pensje policjanta to tez smiech
szkottom / 2008-08-25 12:33
CZY TO DUŻO ? - W PORÓWNANIU Z WOJSKIEM TO UŁAMEK KWOTY , CIEKAWE ILE "WYDAJEMY" NA ŻOŁNIERZA ,
a porównać służbę i odpowiedzialność w wojsku /gdzie żołenierze czekają w koszarach 60 lat na wojnę i za to biorą dużo większe pobory/ ze służbą policjantów,którzy codziennie zmagają się z zagrożeniami, za marne wynagrodzenie
er08 / 83.11.111.* / 2008-08-25 17:10
co ty możesz powiedzieć o służbie w wojsku, byłeś w Iraku lub Afganistanie?Pewnie codziennie kursujesz wzdłuż krawężnika. Policja w Polsce nie zasługuje na to wynagrodzenie, które w tej chwili otrzymuje. Jest nieprofesjonalna i działa jak w socjaliżmie. Drogówka suszy suszarkami innych a sama nie przestrzega ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Zagrożenie, z którym się zmaga dotyczy problemu czy wziąć w łapę czy nie. Daleko jej do Policji np, niemieckiej, która stara się pomóc obywatelowi.
trio / 83.31.7.* / 2008-08-25 22:07
Kolego troszeczkę się zagalopowałeś nikt nikomu nie karze jechać do Afganistanu czy Iraku ,jak również pracować w Policji .Jeżeli dzieje się coś złego to kogo wzywasz POLICJĘ!!!!!!.Jeśli nie podoba się sposób pracy Policji w Polsce to przeprowadż się do Niemiec tam na pewno ci pomogą
dupa blada / 81.101.50.* / 2008-08-25 18:05
nawet nie masz pojecia jak doskonale Cie rozumiem. W Niemczech, Francji, UK policja jest po to aby pomagac a nie karac, u nas jak widze policjanta to od razu mnie skreca...
Elendir / 2008-08-25 12:53 / Łowca czarownic
Po pierwsze to jest rocznie. Po drugie to że wydajemy 88 tyś na policjanta nie oznacza że policjant zarabia (nawet brutto) 88 tyś. Taka subtelna różnica...
Elendir / 2008-08-25 14:45 / Łowca czarownic
Uzupełniłem wypowiedź o 2 elementy nie powiedziane wprost a kryjące się pod "sensacyjnym" tytułem. Nie każda wypowiedź musi się nie zgadzać z poprzednią.
ALL or Nothing / 81.190.43.* / 2008-08-25 17:53
jesli Policjanci chcą wiecej ,niech póżniej idą na emeryturę .......wczesna emerytura (po 15 latach) też kosztuje Państwo ,czyli nas podatników.
Jacy oni biedni......zaraz się zlituję.....ale jak pomóc człowiekowi .......to sie okaże ,że tylko paru z NICH to ludzie o ludzkich sercach i twarzach ,a większość to wyrahowani tchórze ,którzy chcą dopykać do emeryturki.
Przechowalnia łajz i niudaczników,nierobów i cwaniaków.
A co może to nie prawda ????
To dlaczego Policjanci wyglądają jak bandyci ? Łyse łby ,charakterystyczny chód,zwichrowane maniery ???
Po prostu KARKI i Łyse pały poprzebierały sie w mundury.
Gdzie jest schludna ,przyzwoita Policja z elokwencją w trakcie służby !!!!!
Mitomani ....każdy marzy o czarnym kombinezonie i AT.
Chore to jakieś ,nie kupuję tego kitu o tych biednych kolesiach.
Muszą być ,to niech będą ,ale litował sie nad nimi nie będę,bo oni w niczym nie pomogą jak ludzie potrzebują PRAWDZIWEJ pomocy .
O zaufania .......zapracowali sobie na to.
Wiem ,bo potrzebowałem kilkakrotnie pomocy w różnych okolicznościach.
NIE OTRZYMAŁEM JEJ NIGDY.
echosos / 212.182.111.* / 2008-08-25 17:58
niestety - musze przyznać Ci racje - może zbyt ostro ale powiedziales o Polskiej policji cała prawde
Elendir / 2008-08-25 18:21 / Łowca czarownic
A kogo innego byś zatrudnił za 2,5 tyś brutto? I jeszcze takiego żeby potrafił postawić do pionu napotkanego ABSa?
krytyczny / 89.229.98.* / 2008-08-25 18:53
Wiele wypowiedzi internałtów jest trafnych. POlcjan z linii pierwszej za mało zarabia w porównaniu do kierownictwa resortu począwszy od naczelników. Zaangażowanie fizyczne w ściganie marginesu społecznego panów z kierowniczych stanowisk jest minimalne. To jedna prawda. A druga, że policjant, ten który buduje aotortet resortu JEST GRUBIAŃSKI W CZASIE ROZMOWY Z OBYWATELEM, MAŁO UPRZEJMY i często jest niebezpieczny bo prowokuje petenta awoją nieuprzejmością.i używa przemocy w nieuzasadnionych przypadkach. NA INTERWENCJE IDĄ Z WYGOLONYMI GŁOWAMI BEZ CZAPEK. One przecież są częścia wyposarzenia mundurowego. Brak czapki to tak jakby to było harcerstwo do zabawy. Trzeba wiele poprawić w tej branży aby poprawić bezpieczeństwo.
glina / 79.186.216.* / 2008-08-25 21:25
czy ktoś z was brał kiedyś udział w interwencji policyjnej kiedy to łyse karkisię biją . Czy ktoś z was musiał obezwładnić gościa z nożem czy ktoś z was był przy rozkładających się zwłokach czy widzieliście martwe dziecko i ból rodziny czy wasze rodziny jedzą kolację wigilijną bez was któryś rok z kolei czy idąc ulicą oglądacie się za siebie bo może wyszedł któryś z tych co go posadziliście i chce wepchnąć wam kose między żebra czy widzieliście śmierć całych rodzin w wypadku czy umarł wam ktoś na rękach czy zostawiacie swoje rodziny poto by wiele godzin szukać zaginionej osoby. jeśli jesteście tacy cwani to zaczniujćie od siebie walczcie z małymi wykroczeniami na ulicy niepozwulcie chuliganom deptać trawników malować klatek schodowych poprostu nie tchurzcie nieodwracajcie głowy. to że jesteśmy łysi to dla naszego bezpieczeństwa żaden debil w chwili obezwładniania nie chwyci cię za włosy. jeszcze jedno podnieście narkomana chorego na AIDS z ulicy. to wszystko nas spotyka to wszystko robimy ilu z nas jest po rozwodzie ilu z nas zniszczył alkohol . Idziemy do pracy z brakiem sprzętu kto z was kupuje sprzęt żeby móc pracować sami kupujemy kamizelki taktyczne papier do ksero długopisy tonery do drukarek przynosimy swój sprzęt kompóterowy do pracy to wszystko za 1600 zł -posterunkowy, 2300 - dzi9elnicowy 4000 - naczelnik na rękę. więc zapraszam do pracy tych co 6tak krytykują w tej robocie musisz mieć jaja inaczej zginiesz.
Rob Roy / 194.169.228.* / 2008-08-30 19:58
2008-08-30 10:57:10 | 194.169.228.* | Rob Roy

Re: 2008-08-25 21:25:52 | 79.186.216.* | glina REMEDIUM [0]
To jest ten prawdziwy Glina, "Pies" z krwi i kości i o takich
ludzi trzeba dbać Panie Komendancie Główny i Panie Ministrze
MSWiA. Cześć ci kolego i chwała za to co robisz i rób tak dalej.
Myślę, ze poza wdzięcznością nas zwykłych obywateli zasłużysz na
coś więcej a jeśli jesteś katolikiem to zrozumiez co mam na
myśli. Czasy się zmieniają. Wytrwaj i bąć sobą.
zirytowany / 89.229.98.* / 2008-08-26 12:01
zirytowanyPanie GLINA nie ubolewaj nad sobą. Człowiek zatrudniony w szanowanej instytucji jaką jest POLICJA musi mieć zdrową psychikę. Musi oddzielać "PLEWY OD ZIARNA". Kiedy szukasz przyczyn zgonu "zgnilaka" inaczej mówiąc osoby w dalekim rozkłdzie gnilnym musi uruchamiać odporność i stanąć na wysokości zadania. Jeżeli kulturalny obywatel WOLNEJ POLSKI ptrosi o pomoc to trzeba uruchamiać inne warstwy swojego myślenia.Nikt nie wie czym WY POLICJANCI paracie się na codzień. Oni proszą o pomoc , którą należy podawać kulturalnie. To co ma zrobić lekarz? Jemu na rękach umieraja bardzo chorzy to innych trzeba traktować jak chodzące trupy !!! Proszę odpuścić sobie trudy życia codziennego i być CZŁOWIEKIEM. A czapki macie tak lekkie, że nie czuje się na głowie. To nie to co kiedyś - garnizonówkę i jeszcze z paskiem pod brodą. Więc dlaczego interweniujecie niekompletnie ubrani. Wtedy wyglądacie jak PAJACE !!!!
Prosze mi wierzyć, coś wiem na te temat. Pozdrawiam i nawołuję o dyscyplinę i spokóhj wewnętrzny.
aran / 83.28.242.* / 2009-01-26 21:14
Najłatwiej krytykować i łapać drobne niedoskonałości materi ludzkiej, które występują we wsystkich środowiskach. Panie szanowny proszę przestań Pan myśleć stereotypami. Potrzeba nam w Polsce ludzi trzeźwo myslących.
Pozdrawiam.
ktomek / 194.107.124.* / 2008-08-26 09:21
Popieram w 100%.
rozgoryczona / 62.87.227.* / 2008-08-26 00:29
Zawsze słyszałam w pracy, że jak się nie podaba to należy zmienić pracę. Przepracowałam w szkole 30 lat mam emerytury 1400 zł to dużo?!!!! Więc do roboty Panowie, albo zmiana pracy jak się nie podoba!!!!
tobi1 / 194.146.219.* / 2008-09-02 19:57
Kobieto nie porónuj pracy w szkole do pracy w policji, skoro tak mało zarabialaś to też trzeba bylo zmienić pracę, mam nadzieję, że dzisiaj w nocy ktoś Cię okradnie i nie będzie w poblizu policji, moż e wtedy zauważysz , ze są braki kadrowe!!!
Stary Sierżant / 77.112.213.* / 2008-08-26 22:25
Przerobiłem w mundurze prawie 18 lat, chętnie zobaczyłbym w akcji zatrzymania np. gwałciciela seryjnego , któregoś z przedmówców. Ja to robiłem. W czasie pościgu paliłem się w samochodzie , mam 2 kule przy kręgosłupie ...dziure od noża w łopatce, i na dodatek całe 810 emerytury netto. za kilkanaście lat narażania życia.
Zamieni się ktoś ????

Nie widzę chętnych , bo nie macie tzw. podrobów.

Bo gliną trzeba być z powołania , a nie dla kasy jedynie.

Cienko widzę stan bezpieczeństwa w Polsce. Na ulicach są kurduple w okularach , a nie gliniarze z jajami. Jak tak dalej pójdzie , to sam będę musial nosić spluwę , bo nikt nie zagwarantuje mi bezpieczeństwa.
I to by było na tyle..... dobranoc Państwu .
rakso / 89.200.146.* / 2008-08-31 18:30
Żeby cokolwiek powiedzieć o tej pracy trzeba po prostu popracować w tym resorcie. Większość tych komentarzy pisza chyba życiowi frustraci, którzy chcieli być policjantami, lecz po prostu...im nie wyszło lub ludzie, którym kiedys wlepiono mandat i maja o to żal. Życzę żeby w waszych miejscach zamieszkania policji było jeszcze mniej niż teraz. Może nabierzecie troszkę szacunku do pana dzielnicowego na przykład.
A_Szczecin / 83.21.223.* / 2008-09-01 16:05
Wszędzie są tacy i tacy. Akurat POLICJA jest taką instytucją, któa nie powinna tylko chronić ale przede wszystkim dawać przykład - tak niestety nie jest. Jeśli któryś policjant choć troszkę jest niemiły dla normalnego obywatela, nie powinien tej pracy wykonywać! Ostatnio miałem dla całej naszej jeszcze niewielkiej ale RODZINY niemiły przypadek, który zgłosiłem na Policję w jednym z naszych nadmorskich kurortów. Miałem wrażenie, że to ja jestem głównym podejrzanym - podobno taka jest procedura! - ale ja szukałem tam pomocy, a nie dodatkowej kary! Panowie, zastanówcie się czasami...

Najnowsze wpisy