Forum Polityka, aktualnościKraj

Wydział Komunikacji odmawia mi zarejstrowania auta.

Wydział Komunikacji odmawia mi zarejstrowania auta.

Majaku / 2009-07-15 22:01
Witam, mam problem dotyczący rejestracji auta sprowadzonego z Niemiec. Kupiłam auto od pana Y, który mieszka w Niemczech ale z pochodzenia jest Polakiem. Problem jest taki, iż ten ze pan Y który mi sprzedał auto nie rejestrował na siebie tego auta w Niemczech tylko je kupił w jakimś autokomisie a zaraz potem sprzedał mi. A więc w dowodzie rejestracyjnym nie widnieją jego dane tylko na umowie, którą z nim podpisałam. Po zakupie zaraz udałam się do Urzędu Celnego zrobić opłaty, następnie w Urzędzie skarbowym. I do tego momentu wszystko było w porządku problem pojawił się w Wydziale Komunikacji. Powiedziano mi, iż nie mogę zarejstrować tego pojazdu ponieważ umowa jest podpisana z osobą która nie widnieje jako ostatni właściciel auta. Pan który mi sprzedał to auto tłumaczy mi to tak iż w Niemczech ten kto posiada Dokumenty pojazdu tzn. Brief i Farzeugschein jest jego prawnym właścicielem i ma prawo zrobić z tym ze autem to co mu się podoba jak również sprzedać. Dodam iż w Wydziale Komunikacji powiedziano mi żebym przyniosła im umowę kupna która podpisał ten pan z komisem. Lecz wiem że w tej umowie również nie jest ostatni właściciel tylko autokomis i ten pan Y. Już sama nie wiem co mam zrobić poniosłam koszty celne i skarbowe a auto stoi pod domem i nie mogę nim jeździć. Czy ktoś z Państwa orientuje się co można w takiej sytuacji zrobić, jakie kroki poczynić . Czy mogę żądać od tego pana tej że umowy która podpisał z auto komisem i czy w ostateczności mogę prosić o zwrot pieniążków i oddać mu auto. Serdecznie dziękuje za jakiekolwiek sugestie i opinie.

Najnowsze wpisy