Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Wyjazdy typiu Work&Travel do USA

Wyjazdy typiu Work&Travel do USA

syska / 2009-10-18 22:48
Witajcie, czy ktoś z was korzystał z programów typu work&travel? Lub przebywał w celach zarobkowych w USA? Mam pytanie dotyczące zarobków. Otóż chciałabym skorzystać z oferty CampAmerica w tym sezonie letnim, zastanawia mnie tylko jedna sprawa. Oni oferują dość spore kieszonkowe w zamian za wykonywaną pracę, jest też możliwość nadgodzin. Interesują mnie właśnie owe nadgodziny - czy często się zdarzają? Czy można podczas takiego programu zarobić więcej, niż sama oferta gwarantuje? Moja znajoma zarobiła niemal dwa razy więcej dlatego zakładam, że taka możliwość istnieje, ale nie chciałabym bazować na doświadczeniu jednej osoby:) Bardzo kusi mnie ta oferta - jest jedną z najbardziej opłacalnych o ile się orientowałam...
rodzyn1 / 86.43.220.* / 2009-11-16 20:16
bylem na W&T dwukrotnie w 2005 i 2006r, więc jakieś tam doświadczenie mam i absolutnie nie polecam wyjazdów typu CampAmerica i tym podobnych. Nie wiem gdzie dokładnie Twoja znajoma pracowała, ale każdy z moich znajomych kto był na tego typu kontrakcie wracał bardzo niezadowolony. W skrócie wygląda to tak...wywożą cię gdzieś na jakieś zadupie (wiec nic nie pozwiedzasz, bo o wolnym w trakcie pracy nie ma raczej co marzyc-chyba,ze zerwiesz kontrakt wczesniej), płacą jak chcą, bo stawki niemal zawsze odbiegają od tego co reklamują polskie firmy W&T a tym bardziej od tego co jest w kontrakcie i ogólnie jest kicha, bo management w takich miejscach najczesciej robi ze studentami co chce, bo wiedza, ze nikt i tak sie nie postawi. Nie mam czasu teraz za bardzo sie rozpisywac, ale jak chcesz sie czegos wiecej dowiedzies o konkretnych programach, na których na prawde mozna cos zarobic a przy okazji cos zwiedzic to pisz na rodzyn1@o2.pl, to nie zadna reklama, jestem prywatną osobą, po prostu chce pomóc, pozdrawiam,Lukasz

Najnowsze wpisy