Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wykorzystanie kredytu hipotecznego pod budowę/razbudowę jako inwestycja w FI ??

Wykorzystanie kredytu hipotecznego pod budowę/razbudowę jako inwestycja w FI ??

michail77 / 2006-03-08 18:34
Witam.
Niedługo rozpoczynam rozbudowę domu, i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem,
czy opłaca się poszukać jak najtańszego kradytu hipotecznego pod budowę/rozbudowę,
a następnie zainwestowanie tych pieniędzy w jakiś fundusz inwestycyjny. Liczyłem że przy
uzyskaniu stopy zwrotu 10-15 % kapitał i odsetki spłacały by się same. Ponadto jeśli inwestycja się opłaci to czy lepiej kombinować z funduszami samemu, jestem narazie bez doświadczenia w tej dziedzinie, czy może poprzez np. expander lub openfinance.
Ponadto czy banki wymagają udokumentowywania wydatków (faktury), czy wycenienie kosztów bódowy ok. 1200 - 1400 zł za metr kwadratowy systemem gospodarczym nie będzie za wysokie? Rozbudowywana część będzie miała ok. 80 m2. a chciałbym zaciągnać kredyt w wys. 100000. zł. Nieruchomość na którom wziety był by kredyt warta jest ok 300000.

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich cierpliwych którzy odpowiadają na pytania takich laików jak ja :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy