Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Wykreślenie firmy decyzją administracyjną po 2 latach

Wykreślenie firmy decyzją administracyjną po 2 latach

skomentuj
Aniaversa / 2017-01-27 11:16
Witam,
mam pytanie po dwóch latach zawieszenia działalnosci firma została wykreslona z rejestru decyzją administracyjną w czerwcu 2016 r.
Nie otrzymałam w związku z tym zadnego pisma, dowiedziałam sie o tym fakcie z CEDIG wczoraj. Wiem , że po zamknięciu firmy nalezy rozliczyć się ze skarbówka z jaką data powinnam to zrobić oraz jakie dokumenty złozyc?
Wyświetlaj:
Aniaversa / 2017-02-05 16:38
A czy jakies pismo wyjasniające do deklarcji VAT7k nalezy dołaczyć, gdyz dokument ten nie został złożony w odpowiednim terminie.
szklarek / 2017-02-05 19:52
Nie zaszkodzi, a tylko może pomóc w uniknięciu/zmniejszeniu ewentualnej kary ze strony fiskusa. Hasło do wyszukiwarki- 'czynny żal'.
szklarek / 2017-01-30 09:06
Od ponad 3 lat już w sytuacji zawieszenia osiągającego maksymalny czas prowadzący nie jest wzywany do ustosunkowania się do tej sytuacji tj. do dokonania odwieszenia albo zamknięcia. Jest po prostu z urzędu wykreślany. Wiedzę o tym teoretycznie uzyskała Pani już na etapie zgłaszania zawieszenia.

Na dzień wykreślenia jaki widnieje w CEIDG powinien być sporządzony spis z natury i zapłacony VAT należny wg. art. 14 ustawy o VAT.

Za 2016 r. jeszcze ostatni PIT 28 albo PIT 36l albo PIT 36.

W razie sprzedaży jakichś składników majątku ze spisu w ciągu 6 lat (licząc w Pani przypadku od 1.07.2016 r.) dochód będzie do wykazania w PIT 36 i opodatkowania.

Świeża int. ind. w takiej sprawie:
Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, 8.01.2016 r., sygnatura ITPP1/4512-1015/15/MN
Aniaversa / 2017-02-02 17:15
Witam,
dziękuję za odpowiedź, czyli spis z natury na dzień zamknięcia firmy, a rozliczenie VAT-u należnego (złożone do skarbówki) z jaką datą?
szklarek / 2017-02-02 19:32
W deklaracji VAT 7 za miesiąc, w którym nastąpiło wykreślenie albo VAT 7k za kwartał, w którym nastąpiło- w zależności od tego, jak Pani VAT rozliczała.

Obie mają w cz. C, w pozycji 36 "Kwotę podatku należnego od towarów i usług objętych spisem z natury, o którym mowa w art.14 ust.5 ustawy"
Aniaversa / 2017-02-08 23:38
Dobry wieczór,
czy w deklaracji VAT 7k, nalezy w pozycji 37 wpisać kwote z poprzedniej deklarcji (ostatniej jaką wypełniałam), czy uzupełniam tylko pozycję 36 dotyczącą spisu z natury , a reszta pozycji to wartośc 0?
Zaznaczam iż przez ostatnie dwa lata firma była zawieszona i nie dokonywałam żadnych czynośći (kupno sprzedaż).
szklarek / 2017-02-09 22:27
Przecenia mnie Pani, to pytanie stricte podatkowe, a w przypadku VAT nic nie jest na zdrowy rozum :-)

To jest pytanie na:

http://www.money.pl/forum/grupa,59,0,0,40,0,vat.html

lub

http://www.money.pl/forum/grupa,74,0,0,40,0,formularze.html
skomentuj

Najnowsze wpisy