Forum Forum nieruchomościOferty

Wykup gruntu tańszuy niż użytkowanie wieczyste

Wykup gruntu tańszuy niż użytkowanie wieczyste

Wyświetlaj:
Janusz Janiszewski / 213.199.253.* / 2012-11-06 10:40
Podobno w tym roku (2012) rusza coś na podobę tej bonifikaty, ale szczegułów nie znam, pora nadrobić zaległości bo borykam się z tym problemem. POzdrawiam
1xxx1 / 91.212.223.* / 2011-09-26 17:54
Dodam jeszcze że termin minoł 09.08.2011 czyli zmieściłem się w dacie składania deklaracji i powinno być to rospatrzone pozytywnie ,a ile urząd w Kolbuszowej tą sprawą się zajmuje to mnie to rypka ..te baby co tam siedzą nie mają pojęcia o niczym byle p************ w stołek 8 godzin i do domciu a jak już trzeba podnieść tyłek z krzesła to wielka łaska i poświęcenie godne męczennika,ale do błędu nikt się nie chce przyznać .Do puki w urzędach i w polityce będzie kumoterstwo ,całe rodziny pracują bo tatuś czy mamusia mają chody a że ciemniaki niedouczone to nic nie szkodzi wyrobią się a ludzie inteligętni i z wykształceniem mają robotę papierkową ...na budowie trzepanie worków po cemęcie.Jak tu iść na wybory szlak mnie trafia ,miała być 2 Irlandia a jest 2 RP AFRYKI.pozdrowienia dla Pani z pokoju nr :15
1xxx1 / 83.17.116.* / 2011-09-26 11:29
Witam złożyłem wniosek 09.08.2011 a termin składania wniosków o wykup kończył się następnego dnia ,dzisiaj dostałem zawiadomienie że nie przysługuje mi już 90% bonifikaty bo proces ,czyli oględziny działki i tak dalej ..z wydaniem wniosku nie zakończył się do dnia 10 .08.2011 .nie zostałem wcześniej poinformowany gdy składałem ten wniosek ani nie było żadnej informacji że ta operacja tyle trwa ,po prostu wielka nie kompetencja urzędników urzędu miejskiego w KOLBUSZOWEJ .Skoro wiedzieli ile ta procedura trwa to termin składania wniosku powinien się kończyć miesiąc wcześniej.interwencja u Burmistrza Kolbuszowej nic nie dała widać że broni swoich podwładnych a Pani która się tym zajmuje z racji wieku powinna iść na zasłużoną emeryturkę niech młodsi i bardziej kompetentni przejmą stołek ,oczywiście u nas w kraju urzędnik jest bez karny.czy w sądzie mam szansę wygrać .
zibi_ib5 / 2011-03-15 13:00
witam mam pytanie . w mojej gminie (wolsztyn) urzędnik twierdzi iż osoby które nabyły grunt w
wieczyste użytkowanie po 13-10-2005 nie mogą go wykupić a osoby które nabyły grunty wcześniej
mogą skorzystać z bonifikaty nawet do90%.
Znalazłem uchwałę z Poznania w której jest wpis ,że osoby które nabyły grunt po wejściu uchwały w życie
czyli po 13-10-2005, mogą również wykupić grunt na własność,a pani urzędnik z Wolsztyna się upiera
że to nie prawda.
jeżeli ktoś wie jak to jest naprawdę proszę o odpisanie najlepiej na maila: zbigniew_smolarek@o2.pl
z góry dziękuje i pozdrawiam.
joannaradomska / 213.158.197.* / 2011-06-04 22:20
czy mogę prosić o to jak się sprawa dalej potoczyła jestem w takiej samej sytułacji pozdrawiam
jurand1953 / 46.113.224.* / 2011-03-30 10:25
Witam,
jestem na etapie wykupywania od PKP SA domu jednorodzinnego oraz prawa do wieczystego użytkowania gruntu /właściciel Skarb Państwa/. Urzędnik starostwa wyjaśnił mi,że nie będę mógł ubiegać się o przekształcenie prawa do użytkowania wieczystego w prawo własności, gdyż poprzedni właściciel jest osobą PRAWNĄ, a nie FIZYCZNĄ, czego wymaga ustawa o przekształceniach z 2005 roku Dz.U.z 2005 r. Nr 175, poz. 1459. Koniec, kropka.
Czym innym jest natomiast WYKUP prawa własności gruntu od Skarbu Państwa - Dz.U. z 2010 roku nr 102 poz.651. Stąd te nieporozumienia.
Pozdrawiam.
Krzysztof
szklarek / 2010-02-15 11:00
Ciekawostką w sprawie bonifikat jest to, że Rada Miejska Wrocławia droga uchwały ustanowiła bonifikatę 90% dla wszystkich wnioskodawców- tj. bez względu na kryterium dochodowe. Pewnie i inne samorządy tak uczyniły- warto zorientować się przed podjęciem decyzji o wykupie.
Guc / 79.163.237.* / 2011-01-13 18:19
A w Zebrzydowicach (powiat Cieszyński) Wójt gminy za wszelką cenę stara się utrudnić wykupienia gruntu, a o bonifikatach nawet nie słyszał. Być może bonifikaty są ale nie dla wszystkich, na pewno były dla działek przy szkole.

Najnowsze wpisy