Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Wykup mieszkań spółdzielczych niezgodny z prawem

Wykup mieszkań spółdzielczych niezgodny z prawem

Wyświetlaj:
kancelaria / 2008-12-22 08:59
A MOŻE KTOŚ BY MI PODPOWIEDZIAL JAK BY TRZEBA DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO WNIEŚĆ SPRAWE O STIERDZENIE ZGODNOŚCI Z KONSTYTUCJĄ NA TEMAT WYKUPU MIESZKANIA Z GMINY OD KTÓREJ MAM ZGODĘ ALE KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI WYDAŁ PRZEPIS ŻE MUSZĘ MIEĆ ZGODE POLICJI BO TO MIESZKANIE JEST W DYSPOZYCJI POLICJI
lisq / 158.75.43.* / 2008-12-20 11:27
Powiem wam szczerze, ze mialem stycznosc z tym prawem odrebnej wlasnosci, w bardzo niemily sposob.

Moja znajoma prowadzila kiosk osiedlowy. kiosk byl drewniany. mial dobyrch kiolkanascie lat.

Kobietka chciala postawic nowy, z jakis tam plyt. dany sektor zostal liczy sobie okolo 800 mieszkan, w tym ok 300 ma odrebna wlasnosc. na te 300 osob TYLKO 2 nie wyrazily zgody na to, aby tam stal kiosk nowy.

Problem jest o tyle ciekawy, ze te 2 osoby czuja sie jako wlasciciele tego terenu. i zaczely sie schodzy, bo kiosk zostal rozebrany, a kobieta zostala bez srodkow do zycia.

TO jest tylko przyklad "prawidlowego" funkcjonowania obecnej ustawy o spoldzielniach mieszkaniowych.


Ktos zapytal co to jest eksploatacja.

Jest to nie tylko to co dotyczy indywidualnego mieszkania. to ze ja mam 50m2 to nie znaczy ze nic wiecej mnie nie dotyczy.
sprawdzcie sobie ile wynosi wasz idzial gruntu - tzn z reguly wasza powierzchnia mieszkania z powierzchnia przynalezna podzielona na powierzchnie calego sektora nieruchomosci.
czasami takie mieszkanie ma udzial 500m2... na te 500m2 skaladaja sie chodniki, ktore trzeba odsniezyc, posypac, swiatlo ktore pali sie w nocy, krzaczki drzewka i trawniki.

Kalkulacje stawek sa liczone tylko wobec faktycznych kosztow.

Ale kazdy widzi tylko swoj punkt... czyli chce placic jak najmniej... i to sie nie zmieni

Ale skoro tak, to posprzedawajcie swoje mieszkania i spojrzcie na fakt posiadania domow jednorodzinnych, o ktore trzeba dbac, czyscic i placic solidna kase aby funkcjonowaly prawidlowo, a jak nie odsnierzysz przed domem to przyjedzie CI straz miejska i przylozy mandat... a nie daj boze ktos sie przewroci i zlamie cos... odszkodowanie placisz i to nie male...

To tyle...
alladyn / 2008-12-20 13:26
od odśnieżania oświetlania i utrzymania jest spółdzielnia która bierze za to czynsz bez względu na to czy mieszkanie jest prywatne czy nie!!! a lokatorzy spółdzielni którzy wiele lat mieszkają na danym osiedlu już dawno w czynszach zapłacili za to mieszkanie taka była idea osiedli zakładanych za PRL-u że mieszkanie po X latach przejdzie na własność mieszkańca wiec ta ustawa ta powinna pojawić się wiele lat temu i dobrze że ktoś pomyślał i w końcu wprowadził tą ustawę jedyna głupota to taka że ją teraz chcą zmienić i nie rozumiem w czym ta ustawa jest niezgodna z konstytucją powołując się na równość obywateli te mieszkania dawno powinny byś sprywatyzowane, ponieważ ich mieszkańcy już dawno za nie zapłacili
jaś / 195.136.179.* / 2008-12-19 10:34
skandalem jest wykup mieszkań za symboliczną złotówkę, wszyscy powinni być traktowani jednakowo i mieć jednakowe prawa, a tymczasem jednemu daje się za 100zł a drugiemu za 1mln
jaśniepier. / 83.22.107.* / 2008-12-19 13:46
Skandal tak moze twierdzic jedynie prezes spoldzielni wzglednie zawistny sasiad .Moja mama pracowala 35 lat ciezko fizycznie ,kilkanascie lat czekajac na mieszkanie i nikt niedal jej nic za darmo ,wplacila niemaly wklad mieszkaniowy zapozyczajac sie u rodziny. Dzis ma nedzna emerytore i ciagle rosnace oplaty za czynsz...
sewerer / 213.77.116.* / 2008-12-19 09:44
To wszystko jest dalej durne:
po pierwsze co to są "spółdzielnie mieszkaniowe"? Co to jest wogóle spółdzielnia? Czy takie spółdzielnie istnieją na Zachodzie? A i owszem; zapisujesz się, masz wkład, wpływ na działalność spółdzielni i prawo do części jej zysków i zasobów, proporcjonalnie do twego udziału. A u nas co to są spółdzielnie mieszkaniowe? A to takie zewnętrzne instytucje, których prezesów wyznaczają samorzady, a majątek sprzedaje się niezależnie od woli spółdzielców. Samo mieszkanie jest w stylu hotelu pracowniczego. Wymyślono "lokatorskie prawo do lokalu spółdzielczego", "własnościowe prawo do lokalu spółdzielczego" i "pełną własność lokalu". Wszystko po to, by oszukiwać mieszkańców i by zyskiwał zarząd i monopole dostarczające media. Teraz tą własność spółdzielni próbuje rozdać nie spółdzielnia, a rząd, co jest ewenementem. Część spółdzielców zapłaciła ciężkie pieniądze za tzw. "własnościowe prawo...", a część ma zapłacić 3% ciężkich pieniędzy. Co powinno się zrobić? Oddać mieszkania spółdzielniom, a same komunistyczne spółdzielnie przekształcić wreszcie we wspólczesne spóldzielnie, które dzisiaj zwą się w Polsce "wspólnotami mieszkaniowymi". Do czego doprowadziła fikcja spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce? Doprowadziła do fikcyjnych, wygórowanych cen za ich eksploatację. Np. miesięczne utrzymanie lokalu w 20. tysięcznym miasteczku o pow. 58,5 m2, kosztuje 600 złotych, czyli tyle, ile utrzymanie domu 200 m2. Więcej,; ten hotelo-lokal jest umiejscowiony jakby w publicznym parku, gdzie każdy może przyjść na huśtawki, poprzewracać kosze, wyrzucić sobie śmieci przywiezione z domku, wejść do piwnicy poszperać w komórkach, a wszystko to za cięzkie pieniądze hotelarzy-nibyspółdzielców. Gdy popatrzymy na wspólnoty mieszkaniowe widzimy już nieco inny obraz; zadbane obejścia, strażnik, niskie opłaty, kostka dookoła itd. Co powinno się zrobić ze spóldzielniami? Przekazać je mieszkańcom i przekształcić we wspólnoty mieszkaniowe. Ci, którzy wykupili mieszkania na własność niech mają ich pełną własność, inni niech wykupią swe mieszkania, pomnażając finanse wspólnoty. Dzwnym jest, że spóldzielnia sprzedaje lokale na działalność gospodarczą, oddaje kotłownie itp, a jeszcze mówią, że to wszystko zmniejsza me opłaty, które są zawyżone. Ocieplaliśmy bloki, podwyższono fundusz remontowy do 75 złotych. Nikt nawet nie obliczył ile ma kosztować to ocieplenie na mieszkańca, ale po ociepleniu już wiszą tabliczki, że ocieplono przy pomocy funduszy unijnych i samorządu. To ciekawe, że nie wspomniano o mnie. Powiedzcie mi ile może kosztować ocieplenie 40 metrów kwadratowych muru? Wiem, 800 złotych styropian. Przez 2 lata płacę 75 złotych miesięcznie co stanowi 1800 złotych. Jakie to środki zaangażowali coi z unii i samorządów? A osiedle dalej wygląda jak krajobraz po bitwie. Nawiasem mówiąc inne spółdzielnie (wspólnoty mieszkanowe) zdołały już ocieplić mieszkania, położyć kostkę, trawniki ułozyć, poprawić parkingi, ogrodzić się i bez pomocy unijnych srodków i samorządów, płacąc mniej niż my. Jak to się dzieje?
Janina ostrow wlkp / 87.248.68.* / 2008-12-26 22:13
Bardzo się zgadzam z tym co zostało tu napisane.Wspólnoty Mieszkaniowe,ktore sa utworzone natychmiastowe dzialaja i widac to golym okiem.Cala urbanistyka wokol blokow zmienia sie z momentem przejecia przez nich obiektow.A Spoldzielnmie Mieszkaniowe jakoś nie radza sobie choc biora o wiele wieksze pieniadze i wciaz podwyzszaja.Uwazam,ze wykup za zlotowke to idiotyczny pomysl PIS-u.Okazuje się,ze ta zlotowka to zwykla zmylka,bo jeszcze nei slyszalam aby ktos za tyle dostal kupic mieszkanie,najczesciej sa to duzo wyzsze pieniadze.
SBTK / 83.22.107.* / 2008-12-18 17:29
TO SKANDAL CO ORZEKL TK..TE MIESZKANIA TO OCHLAP KTORY DOSTAL SIE OBYWATELA PO UPADKU KOMUNY..DZIS KIEDY WIEKSZOSC LUDZI WYKUPILA TE NORY W BLOKOWIOSKACH PODWAZA SIE ICH LEGALNOSC...PYTAM WAS TK...COSCIE ROBILI PONAD ROK .JA WAM POWIEM NIEROBY PASOZYTY CHOLERNE.KTORA SPOLDZIELNIA POWSTALA ZGODNIE Z KONSTYTUCJA, KOMUCHY J....NE .JAK DLUGO ZAMIERZACIE PSUC TO PANSTWO KOMUNISCI ,ZYJECIE PO STO LAT I RAZICIE TYM TRUPIM JADEM W SPOLECZENSTO. UZYJCIE TEJ CZERWONEJ KONSTYTUCJI WIECIE GDZIE ...WC...
wapy / 79.185.2.* / 2008-12-18 19:02
Kolego to nie komuchy, to SOLIDARUCHY i kapitaliści zgotowali ten los!
MMX / 83.15.96.* / 2008-12-18 22:25
Ja widzę że debili to u nas nie brakuje.
miszczu / 83.29.10.* / 2008-12-18 20:01
Niepotrzebnie sie obaj podniecacie , bo gdy rozwiazano nieboszczkę pzpr to ci sami ludzie przepisali się do "S" i rządzą do dzisiaj nazywajac się "kapitaliści z ludzką twarzą". Gdyby solidarność ogłosiła dekomunizację w swoich szeregach to zostałaby ich garstka. W mojej firmie w S jest więcej "umysłowych" niż "fizycznych" a podstawą awansu jest miłość do S.
Ob-Server / 83.5.239.* / 2008-12-18 17:19
A może mi ktoś wytłumaczy co to jest opłata eksploatacyjne w czynszu? Jeśli mam mieszkanie własnościowe z Księgą Wieczystą to tak jak bym mieszkał w swoim własnym domu.
A czy Właściciele domów płaci czynsz oprócz kosztów tzw. mediów? Chore przepisy. Tak samo czy termin płacenia czynszu z góry np. do 10-go każdego miesiąca jest konstytucyjny? Jeśli nocuję w hotelu, to płacę za nocleg następnego dnia po wykorzystaniu usługi.
agness / 77.45.30.* / 2008-12-19 07:59
Składniki czynszowe i przede wszystkim ich wysokość w mieszkaniach spółdzielczych rownież tych własnościowych to wielka zagadka, którą próbuje rozwiązać od ponad roku. Niestety zarząd spółdzielni nie jest przychylnie nastawiony do wyjaśniania takich kwestii. Po latach doświadczeń z tą instytucją uważam, że należy zrobić wszystko, by zlikwidować stare spółdzielnie-molochy!!! I to jak najszybciej! Oczywiście z korzyścią dla lokatorów, a nie spółdzielni. ....
miromare / 84.10.196.* / 2009-01-06 00:41
Zarząd Spółdzielni nie może być pozytywnie ustosunkowany do tego typu pytań,bo gdyby odpowiedział merytorycznie,to wyszłoby na to,że kradnie nasze pieniądze na swoje premie i niebotyczne pensje,Czt ktos próbował dociec jak rzekomo są ogłaszane przetargi na wykonanie remontów w blokach?próbowałam,niestety bez rezultatu.To jest dopiero rzeka złota dla Zarzadów.Wójt w Ranczu to pikuś.Dopoki będą spółdzielnie będziemy okradani i to w majestacie prawa
Ob-Server / 83.5.239.* / 2008-12-18 17:14
Gdzie się kształcili ci sędziowie?
Czyżby już zapomnieli, że Spółdzielnie to związki Spółdzielców? Mieszkania spółdzielcze nie należą do prezesików i innych członków władz statutowych. Spółdzielnia to my; jej Człinkowie. Jak może Spółdzielnia zarabiać na swoich Członkach? Sama na sobie? Kuriozalne. A co z lokalami użytkowymi w Spółdzielniach? Wszak stanowią one współwłasność Członków. Obecnie spółdzielnie tworzą wspólnoty z jej Członkami czyli SAMA Z SOBĄ!!!! Czy to jest normalne? Ale chyba mamy takich Sędziów (z nadania politycznego)
dode / 87.205.163.* / 2008-12-18 11:59
kto zaplacil sedzia z lodzi za zaskarzenie ustawy w trybunale wojtek
Pajchiwo / 2008-12-18 09:27 / Tysiącznik na forum
heh - tylko do czego prowadzi ten wyrok - któryś z tych sędziów się zastanowił?
Przecież Spółdzielnie tylko w większych miastach same sobie radzą (a i to bynajmniej nie jest regułą).
Pomijam ewidentną kwestię opłat za mieszkania...
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2008-12-19 01:35
Nie da się ukryć,że to pisuary zgotowały nam ten los.Teraz powinni tym co wykupili po normalnych cenach zwrócić te pieniądze np.-80zł na wykup mieszkania.Przykład wykup 40 000zł- 80zł=39 920zł POWINNI ZWRUCIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z DRUGIEJ STRONY ,JAKIE TE K**** SĄ NIE SPRAWIEDLIWE.....BLEEE
zenon bąk / 195.205.81.* / 2008-12-19 08:09
mój przedmówca jest chyba lekko upośledzony. moja matka ma spółdzielcze mieszkanie, za budowę którego zapłaciła, jest członkiem spółdzielni, więc jest współwłaścicielem majątku spółdzielni. czyli moja matka ma od siebie samej kupować mieszkanie? czy jak ktoś wpłacał na mieszkanie kiedyś, to inni członkowie spódzielni mieli z tego jakieś profity? czyli jest się członkiem czegoś, co nie przynosi zysków udziałowcom, a jeszcze chce kasę za wyłączenie z tego czegoś swojej własności. ja kupiłem sobie mieszkanie na tym samym osiedlu. jestem właścicielem części bloku i części terenu spółdzielni, ale nie jestem członkiem spółdzielni i nie mam prawa głosu w sprawach spółdzielni. czy to jest normalne? spódzielnie należałoby zlikwidować i powołać w to miejsce administratorów osiedli, którzy nie mają żadnej władzy jeśli chodzi o własność spółdzielczą. po prostu należy wynająć firmę, która posprząta i naprawi, co trzeba. jak będą źle pracować, to się weźmie innych. własność spółdzielni należy rozdzielić między członków.
Pajchiwo / 2008-12-19 09:54 / Tysiącznik na forum
Dokładnie - ale wtedy znikną intratne posady prezesów spółdzielni i gdzie te głąby pójdą pracować?
I właśnie ich broni w Polsce grono sędziów na takich samych sędziowskich stołkach - a potem "ręka rękę myje" - znasz ten schemat działania korupcji?
Zresztą to nie pierwszy raz taki kuriozalny wyrok naszych "mądrych układowo" sędziów...
wojtek 1960 / 217.113.228.* / 2008-12-26 13:29
wiekszosc mieszkan zostala wykupiona w 1989 r za smieszne pieniadze czemu sie o tym nie mowi to byly dwie wyplaty . prawda jes to ze ludzie placili ciezkie pieniadze za wykup po 1990 roku . uwazam ze nie zgodnie z prawem . bo jezeli splacili koszty budowy to mieszkanie jest ich wlasnoscia ,ale dopuki rzadza nami komuchy i wspolpracownicy sb nic sie nie wskora wojtek 1960
balerinka / 87.207.192.* / 2009-05-28 18:52
i masz Wojtuś świętą rację, ja w 1999 r. zapłaciłam za M-4 (60 m2) 6.752 zł. a mój sąsiad za\takie samo mieszkanie 2 piętra wyżej zapłacił w ubiegłym roku 25 zł.(słownie: dwadzieścia pięć). I gdzie szukać sprawiedliwości?
ulka1952 / 87.207.220.* / 2009-01-09 04:17
ciężkie pieniadze? to płaciło się kiedy kupowałam 35lat temu to była wartośc nowej skody plus 30 tys. tyle wówczas wynosiła wpłata za mieszkanie własnosciowe.Nie kazdy miał w rękawie takią sumę,tylko pożyczało się od kilku osób,a ile lat trzeba było oddawać.

Najnowsze wpisy