Forum Forum prawneCywilne

Wymeldowanie obecnej żony.

Wymeldowanie obecnej żony.

tomis69 / 2008-05-24 01:36
Żona przebywa od 3 lat w anglii i legalnie tam pracuje, obecnie od 9 kwietnia br. mieszka u matki, w tym samym mieście. Od maja 2007r. toczy się sprawa rozwodowa. Jest to moje mieszkanie własnościowe w wybudowanym budynku ze środków własnych, w hipotece jestem właścicielem. Od 1997r. mamy rozdzielność majątkową. Czasami nocuje u nas ze względu na 16 letniego syna. W jaki sposób powinienem ją wymeldować?? i jakie są na to przepisy prawne???
Wyświetlaj:
janusz123456 / 217.98.20.* / 2008-10-14 20:33
szukam właśnie odpowiedzi na takie samo pytanie.
"Szwagier" chce wymeldować moją siostrę, która od mniej więcej 2 lat mieszka u nas z córką.
Sprawa rozwodowa jest w toku. Czy jest jakiś przepis na podstawie którego do uzyskania rozwodu nie będzie mógł jej stamtąd wymeldować?

pozdrawiam
Kasia1234 / 77.112.131.* / 2008-10-27 14:06
Też się nad tym zastanawiam, jak to jest prawnie.

Wystąpiłam w czerwcu o rozwód i wyprowadziłam się z synem do innego miasta gdzie obecnie wynajmuję mieszkanie.

Mieszkanie, które obecnie zajmuje mój mąż i w którym jestem zameldowana, jest naszą wspólną własnością kupioną po ślubie ze wspólnych środków i obciążone niewielkim kredytem.

Mąż chce mnie wymeldować i objąć w posiadanie całe mieszkanie. Fizycznie już je posiada, a teraz planuje załatwić to jeszcze formalnie i szuka sposobu.

Mąż nie godzi się na spłatę mojej połowy po rozwodzie. Nie godzi się również na to, abym objęła mieszkanie i spłaciła jego jednorazowo (posiadam działkę budowlaną nabytą przeze mnie przed ślubem).

Zamiana działki na inne mieszkanie nie jest taką prostą sprawą, a zakup mieszkania przeze mnie przed orzeczeniem rozwodu skutkowałoby nabyciem przez mojego męża prawa do drugiego mieszkania.

Niezły bigos...
5jaro / 93.105.86.* / 2008-10-30 05:10
Witam.Na podstawie przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2008 nieobecność w lokalu ponad 6 miesięcy jest podstawą do wymeldowania,Jeszcze jak ktoś jest rezydentem podatkowym poza Polską.Nie widzę problemu.Ale od 1.01,2009 znieiony zostaje obowiązek meldunkowy.Liczyć się będzie własność lokalu ,kto opłaca rachunki itp.
.Tak jak na zgniłym zachodzie.Miłego dnia.

Najnowsze wpisy