Forum Forum prawneCywilne

Wymiana towaru a przedluzenie gwarancji.

Wymiana towaru a przedluzenie gwarancji.

kapelek / 83.5.181.* / 2008-08-06 12:47
Witam.
Zakupilem w 2004roku karte graficzna z gwarancja 3letnia w tym czasie karta kilka razy sie spalala, ale zawsze byla wymieniana na nowa. niezalezalo mi na zwrocie pieniedzy tylko zawsze na nowej karcie. teraz spalila sie znowu, szczesliwy ze moze wymienia juz na nowszy model otwieram pudelko w poszukiwaniu gwarancji aby przejechac sie do serwisu. niestety na gwarancji jest data z 2004 roku a nie z ostatniej wymiany, serwis mowi ze zawsze jak wymieniaja to gwarancja jest wazna od zakupu pierwszej karty. czy to jest mozliwe? sadzilem ze na nowy sprzet nawet po wymianie dostaje sie znowu 3letnia gwarancje.
prosze o pomoc.
pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Monika7477 / 83.142.207.* / 2008-08-06 22:34
art. 581 KC 1. "Jeśli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonal istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo (...) nie chce mi sie pisać całości
kapelek / 83.5.182.* / 2008-08-06 22:56
Dziekuje bardzo, znalazlem calosc w sieci:

Art. 581. (181) § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

niemniej jednak dalsza czesc tego artykulu mowi:

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

a oni na wydruku z serwisu napisali ze przedluzaja gwarancje o 8dni.
karte graficzna jak napisalem wczesniej, dostalem nowa z innym numerem seryjnym co takze mam na papierze od nich.

Najnowsze wpisy