Forum Forum finansoweBanki

Wymieniać euro na złotówki czy nie?

Wymieniać euro na złotówki czy nie?

ahaps / 2008-12-05 12:22
Mam trochę pieniędzy w euro. Nie jest to duża kwota, jednak włożyłam ją na 3-miesięczną lokatę do banku. I tak sie zastanawiam. Minął rok a odsetki są praktycznie żadne. Może wymienić je na złotówki? Teraz lokaty w złotówkch mają bardzo ciekawe oprocentowanie, a do tego euro w miarę dobrze stoi. Z drugiej strony, jeśli w 2012 roku wejdziemy do strefy euro to czy coś takiego w ogóle na sens? Jak to później będzie? Czy banki nie będą zawyżały wartość euro, żeby po przewalutowaniu złotówek na euro wyszło jak najmniej kasy? Może wiecie, jak to było w innych krajach? Będę wdzięczna ze jakieś rady i komentarze. :)
Wyświetlaj:
GrzegorzR / 62.29.164.* / 2008-12-10 17:40
Ciężko doradzać co ma ktoś zrobić ze swoimi pieniędzmi. Jednak policz, że rok temu mając 100 euro miałaś około 356 zł a po roku masz pewnie około 102 euro czyli jakieś 402 zł. To znaczy, że masz o 13% więcej..... Ciężko chyba było znaleźć taka lokatę w złotówkach rok temu a i teraz chyba się nie uda. Jeśli teraz sprzedasz to zarabiasz na tej lokacie bardzo godziwie..... Czy za rok będziesz miała tez taki zysk - osobiście myślę, że nie ale rok temu też nikt nie sądził, że dzisiaj euro będzie takie drogie......
kortes / 83.24.160.* / 2008-12-10 10:56
duzo na ten temat jest w najnowszym wproscie. jeszcze wiecej w internecie. poczytaj. ciezko jest doradzic co powinienes zrobic z wlasnymi pieniedzmi. czy zaufalbys mi, gdybym powiedzial, ze masz je zachowac? a co gdybym powiedzial ze masz je wymienic na zlotowki? poczytaj, wgryz sie w temat i sam zadecyduj. pozdrawiam.
basiacop / 2008-12-08 11:03
Według mojej znajomej, która pracuje na GPW do strafy euro tak szybko nie wejdziemy, więc może wymień te pieniądze, bo na lokatach obcych się słabo zarabia. Albo pomyśl o zmianie banku, może w innym jest jakaś bardziej opłacalna lokata?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: