Forum Forum prawnePracy

wynagrodzenie podstawowe

wynagrodzenie podstawowe

NataliaNatalia123 / 2017-02-22 19:59
pensja niższa niż najniższa krajowa
Wyświetlaj:
Agatula887 / 185.112.180.* / 2018-06-12 13:34
Tutaj jest wszystko wyjaśnione czym jest wynagrodzenie zasadnicze https://intaxo.pl/blog/co-to-jest-wynagrodzenie-zasadnicze
NataliaNatalia123 / 2017-02-22 20:01
Dzien dobry,
od lipca 2016 jestem zatrudniona na umowę o pracę w firmie x, w umowie posiadam zapis dotyczący wynagrodzenia:
"Miesięczne wynagrodzenie brutto składa się i wynosi:
-wynagrodzenie podstawowe : 1781,00 zł
- premia uznaniowa: xx zł
- ekwiwalent za pranie ubrań roboczych: xx zł"
zapisy te, zgodnie z umową odobiązywały mnie do 31 stycznia 2017roku.
Od 01.02.2017 zmieniło mi się w umowie wynagrodzenie podstawowe na
1850zł brutto + w/w dodatki.
Prosze o infomrację czy pracodawca ma pawo dać mi wynagrodznie podstawowe
niższe niż najniższa krajowa obowiązująca w danym roku kalendarzowym?
Z infomracji zasięgniętych wiem, że istnieje taka możliwość w pierwszym roku zatrudnienia, ale ja pracuję juz od 8 lat- na umowach o
pracę.

Proszę o pomoc.
szklarek / 2017-02-23 09:32
Owszem BYŁA taka regulacja, że przez pierwszy rok zatrudnienia w życiu pracownika (nie zatrudnienia u danego pracodawcy) płaca minimalna wynosiła 80% płacy minimalnej ogólnie obowiązującej.
Od 2017:
- regulacji tej nie ma, więc zupełny debiutant na rynku pracy podlega od 1 dnia zatrudnienia płacy minimalnej miesięcznej. Obecnie 2000 brutto dla 1/1 etatu.

ALE płaca minimalne NIE obejmuje jedynie składnika zasadniczego. Chodzi również o pozostałe składniki, z wyłączeniem:
- nagrody jubileuszowej
- odprawy emerytalno-rentowej
- wynagrodzenia za nadgodziny
- diet delegacyjnych
- wynagrodzenia za pracę w porze nocnej (nowość od 2017 r.)

itp.

Wracając do Pani.

Premia i ekwiwalent za pranie wliczają się do płacy minimalnej.
Umowa o pracę nie musi zawierać klauzuli, że wynagrodzenie łączne ma wynosić nie mniej niż płaca minimalna, bo to wynika wprost z ustawy.

I co najważniejsze- jeśli za dany miesiąc wynagrodzenie wyliczone z umowy (z pominięciem składników pomijalnych dla płacy minimalnej) byłoby niższe niż płaca minimalna - należy wypłacić pracownikowi Wyrównanie.

Proszę więc po prostu przyjrzeć się swemu brutto rzeczywiście wziętym do wypłaty netto.

Przy założeniu 1/1 etatu, i tego że w lipcu 2016 r. debiutowała Pani w ogóle jako pracownik, Pani brutto powinno:

- było wynosić za każdy mc 2016 r. nie mniej niż 1480 zł (80% z 1850 zł)
- wynosić za każdy mc 2017 r. nie mniej niż 2000 zł (100% z 2000 zł).
W 2016 r.

Jeśli tak nie było- wniosek o wyrównanie do pracodawcy.

Najnowsze wpisy