Forum Prawo - porady i tematy

wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych w szkole

wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych w szkole

Ludwik / 83.8.131.* / 2007-03-20 19:58
Czy samorząd gminny ma prawo zaniżyć najniższą kategorię zaszeregowania i konsekwentnie pozostałe kategorie w storunku do pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w szkołach, czyli w jednostkach organizacyjnych gminy? I jaka powinna być podstawa prawna
Wyświetlaj:
pracownik kuchni / 83.3.188.* / 2009-04-02 15:10
To jest skandal i nasi rządzący zamiast urządzać kłótnie na forum publicznym powinni zająć się tym tematem.Krzyczą o wejściu do strefy euro i z czym my tam wejdziemy?Ja z premią netto(na rękę ) mam 800zł po 20 latach pracy.Zaraz będą wybory do Europarlamentu a może namawiać ludzi żeby olali te wybory i inne to może rząd wtedy zwróci na nas uwagę i coś z tym zrobi.
Przewodnicząca zw.''Porozumienie'' / 80.54.27.* / 2009-03-12 16:26
Jako związek w/w temat oddaliśmy do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Poznaniu wyrok był na korzyść pracowników niepedagogicznych, lecz Pan Prezydent miasta odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego - czekamy na drugi wyrok.My chcemy tylko to co daje nam prawa, a nie absurdów Pani sprzątaczka z ponad 20 l. stażem pracy ma wynagrodzenie zasadnicze 974,- a pani z 0-5l.stażem pracy 1063,- wynagrodzenie zasadnicze - to dyskryminacja pracowników z dużym stażem pracy.
praconik kadr / 83.19.240.* / 2009-01-26 10:56
Witam,
Wydaje mi się, że należy "odświerzyć ten temat".
W powiecie Starogard Gdański tak ustalono najniższe wynagrodzenie, że np. sprzątaczka z 9 letnim stażem pracy w V grupie zaszeregowania nie mieści się w najniższym wynagrodzeniu tj 1276 - skandal.!!!
Zw.''porozumienie'' / 80.54.27.* / 2008-05-22 10:43
Temat bardzo aktualny ,bardzo prosimy o skometowanie prawnika ,temat dot.bardzo dużej grupy ludzi w POLSCE. Zaniża się w I grupie co konsewkwentnie podowuje zaniżanie pozostałych grup.Dzwonią do nas pracownicy z pozostałych miast POLSKI o informacje dot. założenia naszego związku "Porozumienie' jak i podania informacji wynagrodzen w naszym mieście.SPRAWA wynagrodzen pracowników administracji i obsługi odaliśmy do wyjasnienia przez organy państwowe - sąd.Uważamy że dochodzi do dyskryminacji pośredniej.OBECNIE WYNAGRODZENIA tej grupy pracowników po 30 latach pracy balansuja na granicy najniższego wynagrodzenia do 1126,- zł. Pozdrawiamy wszystkich pracowników Zarząd Związku Pracowników Niepedaogicznych POROZUMIENIE telef.kontaktowy 506 496 393
boginii / 79.188.53.* / 2009-11-02 11:02
Ja pracuję 31 lat w szkole. Zarabiam 1091 zł netto. Ostatnio prosiłam i napisałam podanie o dodatek funkcyjny w kwocie 50 zł. Dyrektor odpowiedział mi że go nie otrzymam bo wcześniej pracowałam z innym dyrektorem np. Żurańskim. Obaj dyrektorzy się nie lubią. Ja pracuję jako referent. Inne moje koleżanki otrzymują taki dodatek. Ja swoją pracę wykonuję bez żadnych zastrzeżeń. Nigdy nie popełniłam nic złego. Czy układy burmistrz - dyrektor mają wływ na zwykłych pracowników. Żle się dzieje. Mó j dyrekror co dziennire mi powtarza że mnie zwolni. A ja na to: Jak pan ma za co to niech mnie zwalnia.

Najnowsze wpisy