Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Wynajem czy kupno? Zobacz, co się bardziej opłaci

Wynajem czy kupno? Zobacz, co się bardziej opłaci

Wyświetlaj:
Maciek P / 37.248.120.* / 2018-07-19 13:39
Zachęcam do zapoznania się z artykułem na blogu Rentumi https://rentumi.pl/blog/ - Najem czy wynajem. Przedstawione zostały tam plusy i minusy zarówno najmu jak i kupna nieruchomości. Warto się również zapoznać https://rentumi.pl
Maciek P / 77.113.55.* / 2018-08-01 10:47
Zachęcam do zapoznania się z artykułem na blogu Rentumi - https://rentumi.pl/najem-mieszkania-czy-jego-zakup/ - Najem czy wynajem. Przedstawione zostały tam plusy i minusy zarówno najmu jak i kupna nieruchomości. Warto się również zapoznać https://rentumi.pl
Paweł1101 / 37.248.152.* / 2018-02-05 12:26
Firma BZIUK ma w swojej ofercie naprawdę szeroki wybór aut. Ja osobiście wybrałem Sprintera Kontener z windą. Nawet się nie spodziewałem że istnieje taka wygoda! Nie potrzeba żadnych podnośników ani wózków widłowych do przewiezienia ciężkiego sprzętu. Gorąco polecam!
w321 / 83.31.138.* / 2017-11-21 15:18
jeśli chodzi o wynajem biura to polecam www.gwiazda.info
Alanister24 / 79.173.22.* / 2016-07-20 08:49
Trudno jest powiedzieć, to wszystko zależy od wielkości twojej firmy, małej firmie raczej bardziej opłaci się wynajmować, bo kasę mniejszą wydajesz. Z kolei jak masz spore środki, to znacznie lepiej kupić, większa rata na miesiąc, ale po 10-15 latach masz nieruchomość na własność. Możesz później wykorzystać jako zastaw pod kolejne pożyczki. Ja w sumie kupowałem biura w Poznaniu, bo trochę taniej niż w Warszawie czy Krakowie. Kupiłem od [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
stfu888 / 87.105.187.* / 2013-03-28 14:47
1. Interesujące - pod artykułem nikt się nie podpisał nawet z inicjałów.

2. Przedstawionym kalkulacjom daleko jest do rzetelności i kompleksowego przestawienia sytuacji. Przykłady?

A. Najmując mieszkanie raczej standardem jest, że mieszkanie jest umeblowane, lub częściowo umeblowane. Standard 'pod klucz' to jednak puste pokoje. Owszem, w aktualnym mieszkaniu co nieco dostawiłem, ale cenowo wypadło to poniżej ceny pralki czy kuchenki.

B. Najmujący w zasadzie nie ponosi ceny zużywania się mieszkania i jego wyposażenia. Bez problemu co parę lat można się do nowego mieszkania przeprowadzić.

C. Z kolei 'własne' mieszkanie w ciągu 30 lat spłacania będzie wymagało remontów.

D. Nie wspominając o tym, że aktualnie produkowany sprzęt AGD ma oczekiwany czas życia nieznacznie przekraczający okres obowiązywania gwarancji.

E. Po tych 30 latach, ktoś będzie miał własne mieszkanie. Minimum 30-letnie.

3. Autor argumentuje, że część raty za mieszkanie to rata kapitałowa, a nieruchomość w perspektywie 30 lat może tylko zyskać na wartości. Jednak najemca może wyliczoną nadwyżkę (w porównaniu do kosztów przy kupnie na kredyt) oszczędzać, czy to na lokatach, czy choćby inwestując. Weźmy najprostszy model - co miesiąc odkładam 400PLN. Oprocentowanie netto przez te 30 lat przyjmijmy na 2% w skali roku (z założeniem, że inflacja będzie niższa), z kapitalizacją miesięczną. Po tych 30 latach będzie to niecałe 200 tys. PLN. Nawet, gdybym wówczas nie miał odłożonych pieniędzy na zakup mieszkania na przeżycie emerytury, to przez 20 lat mogę sobie o 1000 miesięcznie podwyższyć emeryturę.

Reasumując - artykuł trafnie zauważa, że kupującymi mieszkania w Polsce kierują argumenty głównie pozaekonomiczne. Cóż.. widocznie jest jakiś cel w tak kiepskim nauczaniu matematyki w szkołach.
obywatel Miszczyk / 94.245.127.* / 2013-03-12 10:27
"polegającej na głębokiej awersji do finansowania własnymi dochodami majątku innych, obcych osób" - no tak, miniratka idzie do "znajomego" banku, więc awersji już nie ma.
czynszówka / 217.153.216.* / 2013-05-27 14:47
A może zainteresować się naszym rozwiązaniem? Wówczas te kajdany kredytowe będą lżejsze.


• Oferujemy mieszkania przeznaczone pod wynajem w 39 miastach w Polsce.
• Już po czwartym roku najmu (najpóźniej po siódmym) mieszkanie będzie można wykupić a w poczet ceny zostanie zaliczony skumulowany, regularnie opłacany czynsz z okresu najmu, pomniejszony o koszty utrzymania lokalu.
• Cena wykupu lokalu będzie znana już przy podpisywaniu Umowy Przedwstępnej Najmu, a co za tym idzie Klient znajdzie się w komfortowej sytuacji – kilka lat przed wykupem będzie znał ostateczną cenę lokalu i tym samym może zaplanować swój budżet.
• Klient nie będzie przywiązany do jednej lokalizacji. Jeśli znajdzie pracę w innym mieście, to może zamienić lokal na inny z zasobów PBC S.A.
• Powierzchnia mieszkań wynosi od 30 do 88 metrów kwadratowych.
• Lokale będą przygotowane w dwóch modelach: standardowym i indywidualnym. To od Klienta będzie zależało, czy chce wprowadzić się do gotowego mieszkania, czy będzie chciał je dostosować do swoich potrzeb.
• Osiedla, na których zostaną wybudowane wielorodzinne domy, będą wyposażone w niezbędną infrastrukturę handlowo-usługową. Domy znajdą się w zielonym otoczeniu, w towarzystwie placów zabaw i szlaków komunikacyjnych, które ułatwią szybki dojazd do centrum.
• Teren osiedla będzie strzeżony i monitorowany.
• Mieszkania będą ultranowoczesne, bo wyposażone w Jednostkę Centralną – Panel PBC. Dzięki niemu z poziomu mieszkania będzie można m.in. zamówić zakupy z osiedlowego sklepu, umówić na wizytę do fryzjera, czy opłacić bieżące rachunki. Dzięki Panelowi PBC lokator będzie mógł sterować niemal wszystkim w domu, np. natężeniem światła, czy regulować temperaturę.
• Niewątpliwie zaletą projektu jest to, że może z niego skorzystać niema każdy: od studenta, który wynajmuje mieszkanie przez młode małżeństwa, które nie stać na kredyt po pracodawców, którzy mogą wynająć lokal PBC dla pracownika a w przyszłości go wykupić.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy