wynajem lokalu

staszek b / 2014-02-26 20:20
wynajmuje pod działalność usługowa pomieszczenia rozliczam sie z US ryczałtem,moje zapytanie czy magę odliczyc od podatku podatek płacony od działalnosci gospodarczej do urzedu gminy,a jeszcze działka na której stoi budynek jest w uzytkowaniu wieczystm od kt€rej płace podatek do starostwa
Wyświetlaj:
TadeuszMrozik / 91.123.191.* / 2018-10-19 11:47
Nie znam zbyt wielu pośredników bo w sumie współpracowałam tylko z Efektem, ale ich rzeczywiście mogę polecić bez cienia wątpliwości. Pomogli mi znaleźć najemcę na lokal, teraz nieruchomość jest wynajmowana pod sklep i nie mam żadnych problemów, sąsiedzi się nie skarżą, pieniądze z najmu mam na czas, media opłacone.
jp002 / 165.225.84.* / 2018-04-24 10:21
Czy kontaktował się ktoś ws. wynajmu lokali użytkowych z ArenaApartents? (http://arenaapartments.pl/)
Czy to położenie względem miasta jest ok?
k274 / 178.42.108.* / 2018-02-28 16:38
cześć, czy ktokolwiek z was zna firmę www.gwiazda.info? Jakie macie odczucia na jej temat? szukam biura do wynajęcia na Ochocie
wiwan / 2014-02-26 23:47
Przetłumaczmy- wynajmuje Pan nie w ramach działalności gospodarczej i ponosi koszty w postaci opłaty za wieczyste użytkowanie działki oraz podatku od nieruchomości za budynek/część budynku w stawce właściwej dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Nie może Pan odliczyć tych opłat od przychodu ani podatku. Koszty takie nie są w katalogu możliwych odliczeń od przychodu ani od podatku w tej formie opodatkowania.

Co wynika z art. 11 Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
osiąganych przez osoby fizyczne w powiązaniu z art. 26 ustawy o PIT.

Najnowsze wpisy