Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

wynajem mieszkania zakupionego ze sprzedazy innego mieszkania

wynajem mieszkania zakupionego ze sprzedazy innego mieszkania

agchor / 2017-07-25 12:27
Witam mam pytanie, po jakim czasie moge zaczac wynajmowac mieszkanie jesli kupilam je za pieniadze ze sprzedazy innego mieszkania ktore sprzedalam przed uplywem 5 lat od jego kupna? (Kupilam je na cel wlasny zeby nie placic podatku ale chcialabym je wynajac w przyszlosci jako ze wyjezdzam za granice.)
Wyświetlaj:
bituminna / 178.37.235.* / 2019-09-27 19:17
To są kwestie, z którymi warto udać się do notariusza. Ja osobiście od lat korzystam tylko z usług notariusz Cejrowskiej. Sprawdzona, doświadczona.
Jasiek18 / 91.123.191.* / 2018-10-24 10:30
No hej. Ja już długo współpracuję z pośrednikami z Efekt-u, biuro jest na Cieszyńskiej w Bielsku. Profesjonalnie uczciwie, zajmują się obsługą wynajmu bardzo kompleksowo. Info o aktualnych nieruchomościach na wynajem czy kalkulator opłat jest na https://www.bbn-efekt.pl/
agchor / 2017-07-25 21:35
Dzieki szklarek a moze wiesz co w takiej sytuacji powiedziec fiskusowi tz jak sie wybronic zeby nie placic kary? bo ja chcialabym legalnie wynajmowac I placic podatki?
szklarek / 2017-07-25 23:45
Legalne wynajmowanie i podatki od dochodu/przychodu z najmu mieszkania aktualnego to ODRĘBNA kwestia od zwolnienia z PIT dochodu ze sprzedaży mieszkania poprzedniego.
szklarek / 2017-07-25 18:28
Nie ma żadnego terminu, karencji ustawowej. W razie kontroli fiskusa i jego zastrzeżeń co do zasadności skorzystania ze zwolnienia PIT w tej sytuacji należy umieć się wybronić przed zarzutem, że już w chwili zakupu podatnik wiedział, że wyjeżdża i że mieszkanie będzie wynajmowane.

Najnowsze wpisy