Forum Forum prawneCywilne

Wynajmujacy vs. najemca

Wynajmujacy vs. najemca

Xenif / 2011-06-05 16:35
Witam.
Prosiłbym o pomoc w dwóch kwestiach:

1.Najemca dał mi wypowiedzenie 20 mają. Powiedział: „proszę się ć do 20 czerwca”. Ja znalazłem lokum od 11 czerwca. I tu pojawia się problem. Ja nie mam ochoty płacić za niewykorzystane 9 dni, a najemca upiera się ze do 20 ma być zapłacone.
Kto ma racje?
2.Jest sobie grzejnik w którym nie działa gałka do zmiany temperatury. Przez cały sezon grzewczy było nastawione na max'a. Najemca został o tym poinformowany ale zignorował problem.
Jestem przekonany ze według prawa nie ja będę ponosił koszty za ten grzejnik, ale prosiłbym o odpowiedni akt prawny który mógłbym mu zaprezentować.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
baloon / 2011-06-07 14:00
przecież jeśli autor posta nie jest zameldowany to taka umowa to i tak pic na wodę, więc ja bym się w ogóle żadnymi kosztami dodatkowymi nie przejmował, bo wynajmujący i tak nic zrobić nie może ze strachu przed skarbówką!
addamm / 2011-06-06 12:29
a czy przypadkiem wypowiedzenie miesięczne nie zwalnia z opłaty za ostatni miesiąc wynajmowania lokalu? w sensie że koszty najmu = kaucji, a że kaucja ma być zwrócona to wychodzimy na zero
kkondzio301 / 2011-06-06 10:52
co do punktu pierwszego, to się nie przejmuj tylko wyprowadź się bez płacenia rachunków za ostatni miesiąc w zamian za kaucję, którą pewnie zapłaciłeś jak się wprowadzałeś, ja zawsze tak robię bo wiadomo jak to z właścicielami jest, zawsze mają jakieś ale, byle tylko kasę sobie zachować! Natomiast jeśli chodzi o punkt drugi, to jeśli masz na myśli koszty naprawy to nie jest to Twoim obowiązkiem!
Xenif / 2011-06-06 16:58
w 2 punkcie chodzi o to ze wadliwe działa zostało zgłoszone najemcy, który zignorował skargę i nie naprawił. Przez cały okres grzewczy grzejnik grzał na potęgę i z pewnością nabił spory rachunek. Ja nie poczuwam się do zapłaty tego co nabił i potrzebuje akt który zwolniłby mnie z tego. W końcu to nie moja wina ze właściciel tego nie naprawił, choć zostało mu to zgłoszone. Prawda?
robboy / 81.210.16.* / 2011-06-06 11:11
No tak, tylko że wynajmujący z kaucji potrąci sobie pewnie też te 9 dni za które autor posta nie chce zapłacić. Swoją drogą to powinni mieć jakąś umowę, w której będzie określony okres wypowiedzenie. Jeśli jest to 1 miesiąc to wtedy zapłata należy się za 1 miesiąc, a nie za 1 miesiąc minus 9 dni, bo z jakiej racji? :)

Najnowsze wpisy