Forum Spółki giełdowe CCC SA

Wyniki CCC. Spółka rozwija się za granicą, ale zyski ma tylko w Polsce

Wyniki CCC. Spółka rozwija się za granicą, ale zyski ma tylko w Polsce

Wyświetlaj:
cris22 / 94.254.129.* / 2015-09-01 09:55
"W ciągu roku przybyło poza Polską 33 sklepy, najwięcej w Niemczech (+25 sklepów), Rumunii (+13 sklepów) i Austrii (+12)"
chyba nie umiem liczyć - otwarto 33 sklepy 25+13+12 =50
Pit1212 / 79.163.193.* / 2015-08-26 14:45
CCC głównie dystrybuuje obuwie którego produkcje zleca w krajach azjatyckich, w kraju dopiero parę lat temu zaczęli coś produkować i to tylko skórzane lepszej jakości. Produkcja syntetyków jest w UE nieopłacalna. Niemiecki Deichmann też przecież niczego nie produkuje tylko zleca. Produkują Gino Rossi, Ryłko, Wojas (i robią też dla marek konfekcyjnych np. umowa GR z Bytomiem). Często i tak te buty są przepłacone - szyte (byle jak bo w hybrydowej technologii Black) obuwie w Rumunii i Portugalii można u nas kupić już za 350 zł (choćby portugalskie szyte dla krajowego dystrybutora Królewski Herb). Nie wiem dlaczego Ryłko i Gino Rossi (Wojas wciąż ma taaakie sobie wykonanie, no może lepsze od Kent :D ) nie chcą wejść w solidniejsze szycie tylko nadal kleją dorabiając szwy dla formy (niepowiązane z konstrukcją buta). Nord/Meka robi głównie na eksport, w kraju mało co sprzedaje.
Inna rzecz - klienci nie oczekują solidniejszych szytych butów i nie wiedzą jak to poznać więc krajowi producenci ich nie robią na rynek krajowy (bo koszty wyższe). Nie byliśmy nigdy jakąś potęgą w obuwiu - w Słupsku kopiowano jako tako to co robiła czeska Bata, dzisiaj zresztą Bata robi dzisiaj badziewie. Brak nam tradycji, klienci patrzą tylko na wygląd i nauczyli się chodzić w byle czym od pokoleń więc nie oczekują prawidłowo wykonanych butów patrząc na cenę. I koło się zamyka.
ssssszajse / 89.69.235.* / 2015-08-26 12:30
Tylko jeden raz tam wszedłem, przeszedłem się i wyszedłem.
Waniek / 2015-08-26 10:07 / Bywalec forum

Spółka rozwija się za granicą, ale zyski ma tylko w Polsce

Ciekawie za granicą nikt nie chce polskich butów? Czyżby drogie i kiepskiej jakości. A w polsce na pracy sprzedawców i "byle czym" zarabiają he he.
kolo249 / 193.0.197.* / 2015-08-26 10:43
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Firma w UE zwiększyła przychody o 52% czyli sprzedaż. Zanczy, że ma dużo więcej klientów niż rok temu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy