Forum Spółki giełdowe PGE SA

Wyniki PGE: Energetyczny gigant podał dane. Zaskakująco dobre

Wyniki PGE: Energetyczny gigant podał dane. Zaskakująco dobre

skomentuj
Wyświetlaj:
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2016-02-18 07:29
Moje obserwacje z pracy w polskim koncernie energetycznym i zachodnioeuropejskim koncernie. - Koncern w którym pracowałem dla skarbu państwa głównie to 26 tys. etatów. Koncern zachodni działający nas Skalę porównywalną do podroży na księżyc, przy założeniu że ten polski to wycieczka nad Bałtyk z Katowic zatrudniał ok. 33 tys. pracowników. Cześć tej dysproporcji to pokłosie zapóźnienia technicznego Polaków ale to ćwierć argument, którego by nie było gdyby poczyniono inwestycje.

Do rzeczy a propos PL:

- lidzie dostają (dobre słowo) wynagrodzenie za spędzanie czasu w pracy (zajęcia jest na góra pół dniówki; przy czym są to wielokrotnie prace bezsensowne)

- struktura organizacyjna to siatka stanowisk funkcyjnych: mnogość dyrektorów, zastępców, szefów sekcji oraz ich... zastępców

- poziom kompetencji umiarkowany: nie łudźcie się aktualne kadry energetyczne są w stanie ruszyć branżę tylko wtedy, gdy wybierze się wśród nich tylko tych którzy chcą i potrafią pracować a całą resztę zmusi do odejście w poszukiwaniu nowej drogi życia

KAŻDE 10 TYS. SPĘDZAJĄCYCH CZAS W PRACY LUDZI W ENERGETYCE TO OK. 1 mld MNIEJ W SKALI ROKU NA INWESTYCJE.
nick455 / 85.202.96.* / 2016-02-17 19:59
a ja bardzo bym chciał ostrej restrukturyzacji PGE znam tą firmę od kuchni wszędzie nepotyzm do n-tej potęgi sami znajomi królika pozatrudniani za ekstra kasę ,ekstra socjal,dopłaty do energii, i inne uprzywilejowania ......czasy zamierzchłej komuny. ludzie na rynku pracy walczą o byt od 1989r a ci siedzą jak muchy w g.....
pge / 5.172.247.* / 2016-02-17 19:09
Niekompetentni ignoranci reformują coś do czego dochodzono przez lata. Likwiduje się etaty w terenie, a tworzy się miejsca pracy dla "Panó Dyrektorów w centrali lub w obiektach do tego nie przygotowanych, w rejonach gdzie do tej pory pracowało o połowę mniej pracowników obsługujących połowę klientów. ( Bo jak rozumiem te mętne wywody "reformatorów" co druga siedziba rejonów zostanie zlikwidowana lub sprzedana). Na pewno to będzie musiało pociągnąć nowe inwestycje w biura, a nie w sieci i staje elektroenergetyczne. Dodatkowo w centralach spółek PGE stworzono wiele lukratywnych stanowisk, których jedynym zajęciem jest wymyślanie różnych sprawozdań tak bardzo "potrzebnych" Odbiorcom energii. Cały czas głównym argumentem tych reform jest obniżenie rachunków za energię elektryczną. A jedyny efekt to ciągły wzrost cen energii elektrycznej. W myśl najnowszych zabiegów reformatorskich dojazd o 30 do 40 km więcej w jedną stronę przez klienta to do dla niego spore udogodnienie. Z ekonomią to nie ma wiele wspólnego, chyba że "wielkie" PGE zatrudnia teraz menedżerów oderwanych od rzeczywistości.
Przeszło czterdzieści lat temu energetyka przeżyła już taki eksperyment, ale to był okres zwany realnym komunizmem.
Z eksperymentu tego szybko się wycofano. Czy tak będzie i teraz i wówczas kto za to zapłaci? Czy znowu będą to Odbiorcy energii? Pierwsze efekty dla klientów PGE obserwujemy już w Biurach Obsługi Klienta Spółki Obrotu Energią PGE - jeden wielki bałagan kolejki, rozdrażnienie Odbiorców oczekujących na szybkie załatwienie sprawy itp. Czy to czegoś nie przypomina?
Łudzę się, że ktoś w końcu się ocknie w Centrali PGE i wykorzysta wiedzę swoich doświadczonych pracowników, a reformy pójdą w kierunku przyjaznym dla Odbiorców energii, logicznego obniżenia kosztów , likwidacji niegospodarności itp. Obniżenie kosztów nie może, też być prowadzone poprzez masowe zwolnienia z pracy rzetelnych pracowników ( bo pracownicy ci pójdą na "garnuszek" skarbu państwa - właściciela tych firm ). Nie należy też rezygnować z inwestycji w sieci energetyczne, stacje elektroenergetyczne i elektrownie bo z tego skarb państwa ma zawsze podatkowy dochód i wpływa to na pobudzenie rynku.
Mam wrażenie, że szykuje się następna nowa reforma na kształt służby zdrowia. Bo kolejki i bałagan nas na pewno czekają tak jak w Telekomunikacji S.A. ( ten sam doradca ). Na koniec jedno pytanie gdzie Nadzór właścicielski Skarbu Państwa ?
OleRumoren / 205.203.176.* / 2016-02-17 17:43
Ludzie, jak węgiel tanieje? jak wasz rząd płaci 13tke 14tke górnikom a niejaki Duda mówi, że nie pozwoli zamknąć żadnej kopalni - nawet takiej co generuje same straty. Chcieliście PIS to macie
edd1158 / 83.30.116.* / 2016-02-17 12:34
PGE - Państwowy Gnębiciel Energetyczny, wyzyskiwacz i monopolista - łupi Polaków w imieniu kolejnego rządu mającego w d.pie potrzeby swoich obywateli. Zamiast dawać gotówkę po 500 zł rodzinom majacym dzieci - pomóżcie im dając ulgi w opłatach za gaz, prąd, czynsze, itp. wydatki socjalne - czy to takie trudne do zrobienia? w dodatku będzie pewność, że te pieniądze pójdą w 100% na utrzymanie rodzin i dzieci a nie na wódkę i wydatki dorosłych.
~ reginka / 84.205.14.* / 2016-02-17 12:29
CENY WĘGLA W DÓŁ CENA ENERGII W GÓRĘ????? PRAWA FIZYKI I MATEMATYKI NIE ZADZIAŁAŁY????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2016-02-17 11:24
no trudno się dziwić, węgiel tanieje a czy ktoś zauważył że prąd mu na rachunkach staniał,:(
monopol wciąz ma się dobrze pomimo że PRL upadła w 89r
roland61 / 31.174.231.* / 2016-02-17 10:22
co ten ekspert robił..jak jest takim ekspertem przez ostatnie lata??? w tej radzie polityki pieniężnej ..zajadał ośmiorniczki ???!!!
Alex380 / 31.61.141.* / 2016-02-17 10:11
No to teraz można kupować kopalnie , damy radę wykończyć energetykę. Dobra zmiana leminga na pawiana.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy