Forum Forum prawneGospodarcze

Wyniki US w sprawie wykrywania tz. "Bogatych biedaków"

Wyniki US w sprawie wykrywania tz. "Bogatych biedaków"

GOŚĆ01 / 188.33.221.* / 2010-06-03 11:58
Od jakiegoś czasu jak zaczołem płacić podatki, założyłem rodzinę, zastanawiam się co robi US w sprawie ludzi którzy nie płacą podatków, zarabiają o wiele więcej niż ja, a od państwa (a pośrednio ode mnie) wyciągają bezprawnie pieniądze. Co US na to? Jakie ma wyniki w tym zakresie? I czy przekazuje takie informacje do samorządów które na podstawie zaświadczeń o dochodach otrzymanych z US wypłacają takim ludziom różnego rodzaju zasiłki.
odwiedzająca1 / 91.145.129.* / 2010-06-10 11:55
Podatki płacę od dnia kiedy rozpoczęłam pracę i tak jest do dzisiaj. US nie jest raczej zainteresowane sprawdzaniem tych "bogatych biedaków" ponieważ ścigają za grosze uczciwych ludzi. Ostatnio jak osobiście poszłam zgłosić przestępstwo firmy, która nie wystawiła mi faktury vat to spotkałam się z zadziwiającą reakcją urzedników. Usłyszałam m.in. że medalu za to nie dostanę. Wyszłam ze łzami w oczach, a sprawa dla mnie bardzo osobista ponieważ zostałam porządnie oszukana przez sprzedawcę. Więc nie licz na to iż dostaniesz odpowiedź na swoje pytania, a na pewno nie będzie to szczera odpowiedź, bo każdy szczebel US jest skorumpowany, takie są moje osobiste odczucia i pozostaje jedno, że nie warto wychodzić poza nawias.

Najnowsze wpisy