Forum Polityka, aktualnościKraj

Wyniki wyborów samorządowych. Kluczowa rola prezydenta

Wyniki wyborów samorządowych. Kluczowa rola prezydenta

Wyświetlaj:
pr rpr / 199.67.203.* / 2014-11-24 11:03
Prawda jest taka, że się boją. Boją się wszyscy. I PO i PSL i PiS
Zarówno Michnik (GW) jak i Sakiewicz (GP) potępiają protesty.
Najbardziej dziwi pozycja Prawicowych mediów (Bo to że lewica łże to standard).
Pan Sakiewicz zachwycał się Majdanem, bohaterską walką ciemiężonych ludzi z systemem a potępia protesty młodzieży w Warszawie przed PKW?!

To że ludzie zaprotestowali, wyszli na ulice zamiast siedzieć w domu i weszli do siedziby PKW to jest aż takie straszne? Trzeba nazywać ich prowokatorami rodem z ZSRR?
PiS wielka partia prawicowa odcina się od protestów i okupacji PKW a podnieca się paleniem samochodów i strzelaninami na Majdanie? Komu wy służycie?
Tak samo chcecie to zamieść pod dywan jak PO i PSL, dostaliście swoje i wam starczy, ważne że przy korycie siedzicie. DNO!
FDA / 188.116.35.* / 2014-11-24 12:24
Gwoli przypomnienia.
Na Majdanie ludzie protestowali nie dlatego że tamtejsza "PKW" ogłosiła kilka dni później wyniki wyborów, tylko dlatego że wybrany Prezydent podjął decyzję że dalej będzie wasalem Rosji i praktycznie zamyka im drogę do Europy, wbrew woli Narodu ukraińskiego.
pr rpr / 199.67.203.* / 2014-11-24 12:59
Ależ u nas mówią to samo.
Nie liczymy się z waszymi głosami, bo nie ważne gdzie postawicie krzyżyk my znamy wyniki wyborów przed ich rozpoczęciem.

Tu nie chodzi o opóźnienie w liczeniu głosów. Tu chodzi o podkopanie fundamentów demokracji (słowo bardzo lubiane przez ówczesną władzę). Liczne fałszerstwa w liczeniu głosów i fakt, że każdy mógł włamać się do systemu i pozmieniać wyniki to nie tylko skandal.

Jeśli władza po wyborach śmieje nam się w twarz i mówi: Polacy nic się nie stało! a opozycja nazywa protestujących mianem V kolumny Putina to coś jest tu nie tak!
Waniek / 2014-11-24 12:19 / Bywalec forum
A głosowałeś(aś) na niezależnych??? Czy też zgodnie z nurtem na po/psl??? Bo tak wygodniej.
Waniek / 2014-11-24 12:51 / Bywalec forum
U mnie się głosuje na niezależnych - to ładne określenie działaczy w mieście województwie i chociaż później niby wygrywają ci z partii (tak to przedstawia tv)to nie do końca jest to prawdą. Bo często największą siłą są niezależni radni i popierani przez nich prezydenci.
Tamiles / 62.61.58.* / 2014-11-24 10:52
Uważajcie! Za nazwanie po prostu idiotą pewnej osoby sprawującej wysoki urząd można narazić się na to co opisał Jarosław Haszek w powieści o Szwejku: oskarżenie o zdradę tajemnicy państwowej.
Toq Rack / 212.91.12.* / 2014-11-24 10:41
Polska stoi na krawędzi przepaści, ale to nic, bo dzięki wspaniałomyślności rządzących nami (PO i PSL) nasz kraj zrobi krok naprzód.
Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 10:04
Okazuje się, że w protokołach dokumentujących wyniki głosowania w Okręgu II (czyli na Śląsku) jest istotna różnica pomiędzy liczą głosów oddanych na Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o 30 tysięcy głosów, które znikły po sporządzeniu drugiego protokołu przez komisję w Katowicach.

To jednak nie wszystko. oba protokoły różnią się również ilością podpisów członków komisji. Na tym drugim jest ich mniej.
wojd / 46.113.121.* / 2014-11-24 09:58
Trwają obecnie gorączkowe poszukiwania pudru w ilościach hurtowych. Może być każdej marki, każdej firmy. Termin przydatności do użytku - obojętny. Do akcji włączył się tez prezydent wszystkich Polaków - ojciec narodu. Nawet redaktor Krasko oddał prezydentowi swój służbowy puder! Obecnie trwają rozmowy kancelarii obu pałaców z przedstawicielami zaprzyjaźnionych mediów. Wystosowano petycję do wszystkich dziennikarzy o ich służbowe pudry telewizyjne. Apel spotkał się z entuzjastycznym odzewem. Ale to wciąż za mało! Czy koalicja PO-PSL zdąży z czasem i upudruje? "Ach, wielka szkoda, że nasz główny pudrowy wyjechał" - takie głosy pojawiają się nieoficjalnie w kuluarach, "Ewa ma źle dobrany odcień - jest za blada" - utyskuje znany wizażysta pragnący zachować anonimowość. Polacy! Pomóżmy władzy z niedoborem pudru! Niech każdy, któremu puder leży na sercu przyniesie pomadkę pod Sejm! Podarujmy PO i PSL -owi puder i trwajmy razem!
Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 10:03
Chorych na syfa się nie pudruje,ale leczy,najlepiej w odosobnieniu
TFU / 78.30.110.* / 2014-11-24 09:52
atmosferę polityczną destabilizują :D
POLITYKI W POLSCE NIE MA:/ JEST ZŁODZIEJSTWO OSZUSTWA KORUPCJA I MAFIJNE OKRADANIE OBYWATELI Z ICH PIENIĘDZY - ! ODDAWAJCIE NASZE PIENIĄDZE TE KTÓRE WYDALIŚCIE NA NOWE AUTA KOLACJE PODRÓŻE ITP. REKLAMY DIETY I INNE BZDURY KTÓRE POWINNIŚCIE OPŁACAĆ Z WŁASNYCH KIESZENI
truth and not a lie / 94.42.189.* / 2014-11-24 09:41
suma poparcia dla koalicji PO&PSL, która rozpoczęła wprowadzanie Gender do szkół i przedszkoli przekroczyła 50%. Brawo !
pośród 52% którzy zostali w domu, też zapewne są Katolicy. Oni też [...], jak ja zostawią następnym pokoleniom. Brawo !
Ciekawe jak sobie to poukładają w swoim Rachunku Sumienia i jak wielu z nich w grzechu przystąpi do sakramentu Komunii Świętej w czasie świat Bożego Narodzenia ?

DOBRZE, ŻE JEST CIEPŁA WODA .


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Lysy 25 / 77.253.142.* / 2014-11-24 09:54
Z tego co wiem, to pisie też są zwolennikami członkostwa Polski w UE, a Unia to gender.
Z gender można więc walczyć tylko w domu, wpajając dzieciom niechęć do różnych inicjatyw rownosciowych i osmieszając różne instytucje państwowe, takie jak szkoła i w szczególności instytucje europejskie.
Odpowiedzią na pranie mózgu może być tylko kolejne pranie mózgu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
widzimy sie 13go / 89.71.128.* / 2014-11-24 09:35
PO pod rękę z prezydentem zrobiło z Polaków tanią siłę roboczą. Nie mogą się doczekać aż przebierają nóżkami kiedy ich merkelowa uściska vide Kopaczka. A ty tyraj do 67, sam poprosisz o uśpienie /eutanazję bo lepsze.to niż glodowa emerytura.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
new codex / 178.37.247.* / 2014-11-24 09:08
Transakcję uważa się za korzystną, jeżeli obie strony myślą,że oszukały kontrahenta.
1999 / 81.246.255.* / 2014-11-24 09:01
'
Wybory w Polsce powinny byc obowiazkowe.

Waznosc wyborow powinna byc okreslona odsetkiem frekwencji i i odsetkiem glosow niewaznych.
,
FDA / 188.116.35.* / 2014-11-24 10:27

Wybory w Polsce powinny byc obowiazkowe.

Odwrotnie!
W świetle ostatnich wyborów gdzie kilkanaście % wyborców nie potrafiło zrozumieć tak prostej recepty jak jeden głos na jedną listę, i to pomimo tego że mają je w różnych kolorach, zmuszanie ich pójścia na wybory to działanie na szkodę Państwa.
Ja proponuję coś odwrotnego-dać możliwość głosowania tylko tym co mają minimalną zdolność rozumienia tekstu pisanego.
Takie kontrolne pytanie przy wejściu do lokalu wyborczego!
Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 10:52
Reklamówka z PKW pokazuje jasno,oddaj jeden głos na jedną kartę,nie ma mowy o żadnej liście
FDA / 188.116.35.* / 2014-11-24 12:12
Tylko co sądzić o wyborcy który głosuje na wszystkie ugrupowania od SLD do PIS nie czytając nagłówków list.
Nawet jeśli reklamówka PKW nie była przedstawiona łopatologicznie.
Ma rację JKM, który twierdzi że system w którym profesor ma taką samą siłę głosu co żul spod budki z piwem, jest bez sensu.
Waniek / 2014-11-24 12:38 / Bywalec forum
Ale profesor gadający farmazony jakoś ci nie przeszkadza bo często takich słychać. Mających wykształcenie ekonomiczne a zabierających głos w sprawach o których nie mają zielonego pojęcia i się ośmieszających. Też jest wszystko ok??? Dla mnie wykształcenie jest zbyt małym punktem odniesienia. Powinien być jeszcze majątek i to jak go zdobył. To daje pełniejszy obraz o sile głosu.
H Szatkowski / 2014-11-24 11:36
I pokazuje każdą kartę w innym kolorze, czyli z przekazem jeden krzyżyk, na żółtym jeden na fioletowym itd.
Waniek / 2014-11-24 12:24 / Bywalec forum
Dajcie se spokój z kłótnią o kartki przecinki i pokazy. A zacznijcie myśleć o wyborach jako o całości i przykładajcie większa uwagę aby urzędy na terenie całej polski interpretowały jednakowo prawo w polsce. A nie zajmujecie się bzdurnymi pokazami jak zagłosować.
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-24 10:13
Są obowiązkowe, tylko nie zapisane w prawie. Ale głosowanie, to obowiązek obywatelski. przynajmniej dla mnie. A frekwencja i tak dużo daje do myślenia, tylko że media rzadko o niej mówią. Np., przy wyborach do eurokołchozu mówiono: "x% społeczeństwa opowiedziało się za...", zamiast: "23,82% uprawnionych d głosowania opowiedziało się w X% za... ,a pozostałe 76,18% nie poszło na wybory". Nie chodzi tu więc o obowiązek prawny głosowania lub nie, ale o przedstawienie wyników wyborów zgodnie z prawdą. Mam nadzieję, że czytają to dziennikarze, którzy podawali wyniki w sposób manipulacyjny - nie podając frekwencji i ilości głosów nie ważnych.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-24 12:38
przecież zawsze podawany jest odsetek głosujących więc w czym problem? Każdy sobie może już sam wyliczyć resztę
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-24 13:46
Problem w akcentowaniu. Media nie zawsze mówią o frekwencji, a jeśli już mówią, to jest to ostatnia podawana informacja. Powiedziałbym "małym druczkiem". Tymczasem, jeśli chodzi o system DEMO(S)kratyczny, to właśnie frekwencja powinna być kluczowym wskaźnikiem głosu ludu. W Grecji do niedawna było takie prawo, że jeśli frekwencja zeszła poniżej 40%, to wybory były powtarzane, ale musiały powstać nowe partie, z nowymi twarzami. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie, czy nie, ale tam przynajmniej zwracano uwagę na fakt, że w DEMO(S)kracji frekwencja jest często ważniejszym wskaźnikiem, niż sam wynik.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-24 14:13
nie wiem czy jest podawana "małym druczkiem" ale podawana jest więc narpawdę nie widze w tym problemu. To nie przedszkole, że np. tematem dnia ma być frekwencja, ma być wyświetlana tyle a tyle minut i tyle a tyle czasu trzeba poświęcić na jej analizę.
Przecież temat jest krótki - do urn poszło tyle a tyle % wyborców - i już wystarczy.
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-24 14:20
Dla Ciebie wystarczy. Ale jak słyszę tekst "X% Polaków wybrało Pana..." to mnie krew zalewa, bo to jest jawna manipulacja. W społeczeństwie żyją różne osoby i są w różnym stopniu rozgarnięte. Jeśli ktoś porywa się na podanie komunikatu powyborczego (PKW, media), to powinni podać go tak, żeby każdy dobrze zrozumiał. To normalne. Ty też jak piszesz posta, to chcesz żeby Twój rozmówca dobrze Cię zrozumiał. Problem w tym, że media nie zawsze chcą być dobrze zrozumiane.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-24 14:40

Ale jak słyszę tekst "X% Polaków wybrało Pana..."

przecież każdy normalny wie, że chodzi o tych którzy oddali głosy, a ci co tego nie wiedzą to i tak taka informacja do niczego im się nie przyda.

W społeczeństwie żyją różne osoby i są w różnym stopniu rozgarnięte

tak jak mówię, skoro ktoś nie jest rozgarnięty i nie kuma podstawowych rzeczy, to taka dodatkowa informacja na nic się nie przyda.

Jeśli ktoś porywa się na podanie komunikatu powyborczego (PKW, media), to powinni podać go tak, żeby każdy dobrze zrozumiał. To normalne

nie uszczęśliwiajmy idio##w na siłę

Także jeszcze raz podkreślam, kto jest rozgarnięty ten i tak będzie wiedział o co chodzi, a ci nie rozgarnięci niech już lepiej niech siedzą w domu jak prostych informacji nie potrafią ogarnąć a nie na wybory
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-24 15:05
rzecz w tym, że władzy zależy na tym, żeby Ci nierozgarnięci spełniali dwa warunki: 1) poszli na wybory i 2) nic nie kumali z wyborów i wyników. Głównie dzięki mediom oba te warunki są spełniane. A tych warunkach Twoja teoria nie ma racji bytu. Ci ludzie nie będą siedzieć w domu, bo Pan X kupi im wódkę, albo jakąś inną kiełbasę wyborczą. Dlatego lepiej by było, gdyby media czuły pewien narodowy obowiązek i przekazywały informację o wyborach jasno zaznaczając jaka była frekwencja i nie używając zwrotu "X% polaków zdecydowało", bo to po prostu kłamstwo. Skoro wg Ciebie " każdy normalny wie, że chodzi o tych którzy oddali głosy," to powiem Ci tylko, że obowiązkiem inteligentnego człowieka jest przypominanie rzeczy oczywistych. I żebyś mnie dobrze zrozumiał: uważam, że Ci, którzy nie kumają o co chodzi w wyborach nie powinni na nie chodzić. Ale niestety tak się nie dzieje, bo ich głosy są kupowane za kiełbasę wyborczą. W takich warunkach osoby odpowiedzialne za przekazanie informacji powinny dbać o to, żeby informacja była rzetelna. Ba, ja sam zawsze w rozmowach z ludźmi na temat wyborów podkreślam jaka była frekwencja i podkreślam, że to nie jest głos całego społeczeństwa. Na serio o rzeczach oczywistych trzeba mówić, bo wbrew pozorom łatwo o nich zapomnieć.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-24 15:21

Głównie dzięki mediom oba te warunki są spełniane

dlaczego dzięki mediom mają nie kumać wyborów? Media nie są od nauki "kumania".

bo ich głosy są kupowane za kiełbasę wyborczą

każdy głos jest kupiony za jąkąś kiełbasę (tak, twój i mój też). Przecież nikt nie głosuje na takiego który powie "nic nie obiecuje bo nic nie będę robił".
Jeszcze raz podkreślam, zawsze jest podawana frekwencja i już tak nie udawaj, że wierzysz że ten naród składa się z debili którzy myślą, że głosuje każdy Polak, no bez przesady - o czym my w ogóle rozmawiamy?

Na serio o rzeczach oczywistych trzeba mówić, bo wbrew pozorom łatwo o nich zapomnieć.

nie znam nikogo kto miałby z tymi informacjami problem, także demonizujesz ten "problem".

Dodam jeszcze, że zazwyczaj jest informajca, że na partię X oddano Y% głosów a nie że na partię X głosowało Y% Polaków. Nawet teraz próbowałem znaleźć w sieci to o czym piszesz i nigdzie nie znalazłem info że na partię X głosowało Y% Polaków. Są za to informacje, że na partię X oddano Y% głosów.
Nie widzę dalej "problemu"
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-24 15:43
To widocznie oglądamy inne media, bo ja widzę problem i to wyraźny. Nie każde głosy są kupowane za kiełbasę wyborczą. Kiełbasa wyborcza to symbol kitu, blefu i pretekstu. Nie każdy polityk rzuca kiełbasę. ten problem to akurat moim zdaniem Ty demonizujesz. A co do "tego problemu", to ja znam takie osoby które go mają i sam nie mogłem w to uwierzyć. Nie mogłem też uwierzyć, jak moja znajoma, patrząc na licznik długu publicznego stwierdziła: "co mnie obchodzi to, na ile zadłużeni są politycy. Przecież to nie mój dług". Też nie moglem uwierzyć w to, co słyszę, a jednak. I takie teksty są żywcem wyciągnięte z głupawych mediów w stylu fakt, ale niektóre TV tez nie są święte. Stary, nie dogadamy się. Ja uważam, że jak ktoś się bierze za podawanie informacji, a zwłaszcza statystyk (wyniki wyborów), to niech robi to rzetelnie i klarownie, nie zostawiając miejsca na "przecież każdy wie, że chodzi o to, czy o tamto". W statystyce nie ma stwierdzenia "przecież normalny każdy wie...". Wychodzi się z założenia, że nie wie, a przetwarzający dane ma mu dać pełen obraz. Chodzi mi o profesjonalizm.
tiaa / 95.160.43.* / 2014-11-24 16:41

Nie każde głosy są kupowane za kiełbasę wyborczą. Kiełbasa wyborcza to symbol kitu, blefu i pretekstu.

myślisz, że ktokolwiek spełni 100% swoich obietnic? No nie żartuj sobie. Powiedz na kogo głosowałeś to zaraz pokaże ci jego "kiełbasę".
Co do dalszej treści to należy ci współczuć znajomych, mnie problemy ćwierćinteligentów nie interesują i nie życzyłbym sobie jakby media traktowały mnie jak właśnie takiego osobnika. Czyli nie muszą mi wyjaśniać co to wybory, co to frekwencja, co to są procenty - szkoda mojego i innych czasu.

Ja uważam, że jak ktoś się bierze za podawanie informacji, a zwłaszcza statystyk (wyniki wyborów), to niech robi to rzetelnie i klarownie, nie zostawiając miejsca na "przecież każdy wie, że chodzi o to, czy o tamto"

no to zapytuje, czy media mają w tych komunikatach uczyć co to jest PROCENT? Też może nie każdy wie o co z nim chodzi, jak się wylicza - ale to nie znaczy przecież że trzeba to tłumaczyć.

W statystyce nie ma stwierdzenia "przecież normalny każdy wie..."

no i? Nie widzę związku

Wychodzi się z założenia, że nie wie, a przetwarzający dane ma mu dać pełen obraz. Chodzi mi o profesjonalizm.

Mi poprzez media zostały podane pełne dane nie wiem jak tobie - że ćwierćinteligent nie potrafi ich odczytać to niech wróci do szkoły.
Waniek / 2014-11-24 16:59 / Bywalec forum

Mi poprzez media zostały podane pełne dane nie wiem jak tobie - że ćwierćinteligent nie potrafi ich odczytać to niech wróci do szkoły.

Spłycenie problemu na własny użytek jak mi coś nie pasuje do schematu to wszyscy wkoło są źli lub kiepscy. A jak to zrobili specjalnie aby tak wyglądało to co też są głupi???
tiaa / 95.160.43.* / 2014-11-24 19:04

Spłycenie problemu na własny użytek jak mi coś nie pasuje do schematu to wszyscy wkoło są źli lub kiepscy.

no właśnie, jak ktoś czegoś nie rozumie to wina innych że mu nie podali tego na tacy a nie tego kto nie rozumie bo jest ograniczony?
gajczy / 2014-11-24 09:54
A jak by się nie poszło na wybory to wtedy co, mandat? Więzienie? A może konfiskata całego mienia? Trzecie rozwiązanie zapewne w szczególności spodobałoby się władzy. Pomysły wprowadzenia obowiązku wyborczego w kraju w którym władza (żadna, niezależnie od rządzących do tej pory partii) nie wywiązuje się ze swoich obowiązków w stosunku do Narodu, jest co najmniej nie na miejscu...
debos / 95.49.248.* / 2014-11-24 10:27
Nie jestem za tym żeby zmuszać do chodzenia na wybory. Twierdzenie, że władza nie wywiązuje się ze swoich obowiązków traktuję jako abberację. To co w tej Polsce jeast chaos jakiś czy co? To przez dwadzieścia pięć lat władza nic nie zrobiła aby Polska się zmieniła do poziomu przyzwoitego europejskiego kraju w jakim dzisiaj żyjemy?
Lysy 25 / 77.253.142.* / 2014-11-24 09:45
A czy olanie takiego obowiązku przez ponad 50% obywateli byłoby przyczyną do rozwiązania państwa, czy może należałoby porozsylac 10 milionów mandatów?
I co zrobić, gdyby owe 10 milionów olało również mandaty?
Stan wojenny?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
madsds / 46.232.133.* / 2014-11-24 09:01
Wyniki głosowań nie zależą od komisji miejskich, gminnych, powiatowych. wojewódzkich. Wynik głosowań liczone są na poziomie komisji obwodowych w których zasiadają zgłoszeni członkowie różnych partii - również PIS. Ponadto sam Kaczyński forsował pomysł by w każdym lokalu wyborczym był mąż zaufania PIS - co z tego wyszło nie wiem, ale mógł wysłać do każdego lokalu - czy to zrobił jego sprawa. Trąbienie teraz że wybory były nieuczciwe jest totalnym nadużyciem, bo to przecież również jego ludzie liczyli te głosy w komisjach obwodowych - komisje wyższego szczebla tylko sumowały to co policzyły obwody.

Dużo nieważnych do sejmików - owszem, ale ludzie mają dość polityki i politykierów, którzy robią tylko wojenki. Dlaczego na najniższych poziomach nie ma tylu nieważnych - bo tam ludzie wybierają konkretnych kandydatów, których znają, którzy znają ich potrzeby do województw głosujemy na partie, na jakichś ludzi którzy zjawiają się tylko przed wyborami i nic nie wiedzą o naszych potrzebach, a później siedzą 4 lata i tylko kasa leci - dlatego jest tyle nieważnych. Dodam więcej wczoraj podali że z tych nieważnych 70% to karty bez żadnych skreśleń - czyli jasno widać, że ludzie nie mają na kogo głosować. Mądry polityk siadł by nad tymi wynikami i pomyślał, ale głupi zaraz będzie robił marsze, demonstracje - robił głupków z Polaków - dość obłudy i ustalania wyników wyborów przez sondaże.

Polacy to nie jest ciemna masa którą można manipulować - pozwólcie mi w to uwierzyć.
Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 09:52
Nie siej propagandy[...]bo nikt nigdzie nie podawał że 70% nieważnych to puste karty,nie ma takiego obowiązku i liczy się wszystkie razem,puste i te co było 10 krzyżyków np

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

madsds / 46.232.133.* / 2014-11-24 10:20
Sorry, rzeczywiście TVTrwam tego nie podawała - ciekawe dlaczego [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
debos / 95.49.248.* / 2014-11-24 10:13
~madsds napisał prawdę. A nawet zdaje się niedoszacował. Bo w poprzednich wyborach nawet blisko 75% głosów nieważnych było dlatego, że ludzie wrzucili puste karty. Liczy się wszystko i jeśli już, to Ty kłamiesz ale z całą pewnością nie on.
Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 11:00
a ty czytać nie potrafić ?
debos / 95.49.248.* / 2014-11-24 09:26

Polacy to nie jest ciemna masa którą można manipulować - pozwólcie mi w to uwierzyć.

Nie gniewaj się ale ja Ci w tym nie pomogę. Bo jednak trzeba jasno powiedzieć, [...] musi dużo w Wiśle wody upłynąć zanim naród nasz przesuwając się po drodze ewolucji znajdzie się mentalnie w XXIw.. Ale tak czy siak nie masz wyboru i prawdopodobnie musisz w naszej kochanej Ojczyźnie żyć. Przecież nie wyprowadzisz się stąd tylko ze względu na panującą u nas w przestrzeni publicznej paranoję. Tylko trzeba luzować aby nie zwariować.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###


Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 10:00
Właśnie widać po tobie,że za dużo pijesz tej wody z Wisły
pl2014AD / 81.210.106.* / 2014-11-24 09:38
Ma Pan całkowicie rację.Inaczej nie wygrywaliby w wyborach tacy ludzie jak Tusk czy Komorowski,nie rozumiejący kompletnie zasad demokracji i ośmieszający Polskę w całym świecie.Trzeba dążyć do poprawy systemu oświaty i powoli sytuacja może będzie się zmieniać.Polska nie zasługuje na Tusków czy Palikotów.To że cieszą się oni dużym poważaniem na Kremlu jest słabym argumentem na rzecz ich elekcji w kraju europejskim w XXI wieku.
debos / 95.49.248.* / 2014-11-24 09:57
No i właśnie tym wpisem zdemaskowałeś się człowieku. Po siedmiu latach rządzenia w tak trudnych warunkach, w czasie największego światowego kryzysu kiedy na przełomie 2008/ 2009r zamówienia z zagranicy zgasły jak zapałka, kiedy przez te wszystkie lata nie było recesji, kiedy wynagrodzenia, produkcja, sprzedaż rosły, kiedy bezrobocie było na stosunkowo niskim poziomie nie głosować na PO byłoby głupotą a może i szaleństwem.
pl2014AD / 81.210.106.* / 2014-11-24 13:32
Ma Pan rację.Tusk zawsze uważał że każdy komunista musi głosować na PO,a wszyscy inni są szaleńcami.Jego idea zjednoczenia partii komunistycznych pod sztandarem PO jak do tej pory daje profity aparatowi PO.Niemniej jednak uważam że elektorat PO jak pokazują badania socjologiczne jest najmniej wykształcony i grupuje zdecydowaną większość aparatu PZPR i SB ma ograniczone pole rozwoju.Nie przyciąga inteligencji i specjalistów.Prymitywizm ideologiczny o zabarwieniu marksistowskim nie jest magnesem przyciagającym młodych i wykształconych.Dlatego PO może w przyszłości przechodzić spore trudności ponieważ jej elektorat staje się coraz węższy i bardzo zaawansowany wiekowo.
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-24 11:29
Debos nie ma co sie wdawac w przepychanki slowne bo i tam pewnym osobom prostych rzeczy nie wytlumaczysz. Oni uwazaja, ze Polska jest w dramatycznym stanie mimo ze caly swiat uwaza wrecz odwrotnie. Ze jestesmy najbardziej zadluzeni po uszy (przeciez jest zegar dlugu i setki miliardow na nim!!) tyle ze nie rozumieja ze kredyt to standardowe narzedzie fubkcjonowania panstawa (czy firmy) i w Europie mamy jeden z nizszych (np Niemcy ktore wszyscy gonimy gospodarczo maja od 20% wyzszy dlug). Ze mamy rzad ktory nie realizuje obietnic, a w innych krajach relizuja 150%. Ze zwiekszenie wieku emerytalnego to bylo oszustwo a Ofe to byla kradziez.

Prawda jest taka ze Polska bardzo dobrze sie rozwija, zmiany zachodza tutaj non stop i to na lepsze. Zwiekszenie wieku emerytalnego to byl naturalny krok zwiazany z znacznie dluzsza srednia zycia, a Ofe to byla naprawa bledy z przeszlosci ktory sciagal polske na dno.

Oczywiscie zawsze mozna bylo by lepiej cos zrobic, jednak jakbyscie nie zauwazylo to PO nigdy nie mialo z Psl takie wiekszosci zeby najwazniejsze zmiany w ustawie sobie samemu przepychac, wiec trzeba sie z wszystkim dogadywax z opozycja ktora szegolnie jezeli chodzi o Pis prezentuje bardzo marny poziom. Polityka pieniactwa, granoa na najgorszych cechach polakow i jeszcze podjudzania ich. Bazuja na slowach skandal, oszustwo i sieja nienawisc i jad wsrod prostego elektoratu. Jak z takimi ludzmi sie dogadac ktorych nadrzednym celem jest zniszczenie PO i sklocenie narodu, a nie dzialanie w dobrej sprawie? Oni nawet myslac Tak, powiedza Nie zeby dopiec Po. Kaczynski jest chorym, zgorzknialym czlowiekiem. Wszedzie weszacym spisek. Jestem przerazony ze az tyle ludzi na niego glosuje. Nie mowie zeby od razu dawac glos na PO, ale jest Psl, partie niezalezne i wiele innych opcji.

Poza tym oni i tak kazdego kto powie cos dobrego o Po tutaj uwazaja za oplaconego pracownika partii.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ooooooooo / 78.131.154.* / 2014-11-24 10:10
[...] 70% polskiego PKB to był popyt wewnętrzny i zamówienia z zagranicy nie mają tu większego znaczenia plus do tego 300 mld dotacji z eurokołchozu plus do tego wkład własny i ty śmiesz nazywać to trudnymi warunkami

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###


Tik Tak / 89.67.119.* / 2014-11-24 10:02
Prawie ze się zgadza, oprócz słówka 'nie" tubo POwska.
mkp76 / 192.198.151.* / 2014-11-24 08:57
"exit poll"??? moze w ogole przesiadziemy sie na angielski...
Andrzej687 / 212.91.12.* / 2014-11-24 08:55
Polska jest ZDEMOLOWANA MORALNIE. Czy Polacy to naród? Ja uważam, że niestety to nie naród. Nie ma co , trzeba wyjeżdżać z Polski na stałe, zanim będzie za późno.
fred / 2014-11-24 08:53 / Bywalec forum
W komisjach wyborczych spotykano ludzi , co do których wyborcy mieli wątpliwości !!!

TO TRZEBA NAPRAWIĆ .

Najnowsze wpisy