Wypadek przy pracy

Money.pl / 2010-01-14 14:18
Komentarze do wiadomości: Wypadek przy pracy.
Wyświetlaj:
Renata Stańczyk / 213.156.124.* / 2020-03-02 09:36
Nie ma co zwlekać, poszukaj prawnika. Moja przyjaciółka korzystała z usług Advoco i była bardzo zadowolona, profesjonalnie i empatycznie podchodzą do każdego klienta.
janek889 / 37.30.16.* / 2019-09-11 13:46
mnie udało sie uzyskac odszkodowanie dzieki kancelarii t&w bo nikt inny nie dal rady...ubezpieczyciel rozkladal rece i udawal ze nie ma problemu
Robertoo9 / 188.146.232.* / 2019-11-17 11:22
Również polecam kancelarię T&W bo są naprawdę skuteczni w działaniach! Szybko i efektywnie!
Joanna 680 / 88.199.89.* / 2013-04-12 17:50
Miałam wypadek w pracy.pracuję w sklepie, uderzyłam się w oko kartonem. mam uszkodzoną gałkę tak jak czasem przetnie się kartonem rękę. bardzo bolesne. czy za coś takiego jeżeli jest zgłoszone do bhp przysługuje mi odszkodowanie??? nie będzie trwałego uszczerbku na zdrowiu,po wyleczeniu.
szklarek / 2013-04-13 10:20
No właśnie kwestia prawa do jednorazowego odszkodowania zależy od tego, czy uszczerbek na zdrowiu na skutek wypadku przy pracy będzie trwały lub długotrwały:

"Za stały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu nierokujące poprawy.

Za długotrwały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 6 miesięcy, mogące ulec poprawie"

Oceny stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz jego związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową dokonuje się po zakończeniu leczenia i rehabilitacji.

Oczywiście mówimy o okoliczności prawidłowego sporządzenia Protokołu Powypadkowego- więc od tego trzeba zacząć, tj. nie dopuścić do sytuacji, że takowego nie sporządzono, albo że treść jest niezgodna z rzeczywistością.
Co do zasady jest 14 dni na jego sporządzenie, podlega on okazaniu (kopia) pracownikowi w celu podpisu akceptującego. Nieprawdziwy należy zakwestionować.
anna305 / 89.68.116.* / 2013-01-14 13:44
Witam w luty 2012r szłam do pracy i poślizgnęłam się na chodniku,było ślisko z ulicy zabrało mnie pogotowie ratunkowe do szpitala, Miałam złamanie trójkostkowe /mam pytanie czy należy mi się oddszkodowanie.
Barttomek / 2013-01-14 14:35 / Bywalec forum
Najbardziej rpzykrą sprawą dla mnie jest to jak często firmy ubezpieczeniowe bronią się przed tym zeby wypłacić ubezpieczenie...
roman ś / 164.127.176.* / 2012-08-27 13:30
W 2005 roku podczas gonitwy przeszkodowej na Służewcu uległem bardzo poważnemu wypadkowi . Jestem na ręcie powypadkowej uszczerbku na zdrowiu ma 75 procent , niepełnsprawny na sałe jakie z tego tytułu mogę brać śwadczenia?
wiwan / 2012-08-28 11:21
Sprostujmy- niezdolny do pracy trwale- taka jest terminologia orzecznictwa ZUS-owego- czyli dla celów rentowych.

Podstawowe świadczenie, czyli rentę powypadkową już Pan pobiera. Jest ona wyższa niż zwykła renta z tyt. niezdolności do pracy. Wraz z osiągnieciem wieku emerytalnego- można złożyć wniosek o emeryturę zamiast renty, ale na 95% będzie to świadczenie niższe.

W wieku 75 lat może Pan liczyć z automatu na dodatek pielęgnacyjny (obecnie 195,67 zł) lub wcześniej jeśli uzyska Pan dodatkowe orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji.

Inne dodatki związane są z kombatanctwem, tajnym nauczaniem, represjami wojennymi.

Tyle w zakresie systemu ubezpieczeniowego.

Poza tym szereg "bonusów" ja ulgi komunikacyjne, abonamentowe RTV, bilety wstępu do placówek kulturalnych, ulga rehabilitacyjna PIT.
dobrzynka / 95.40.45.* / 2011-06-03 06:19
JA MIALAM WYPADEK PRZY PRACY NIE CIĘŻKI ALE BOLESNY W SKUTKACH - SILNE STŁUCZENIE V PALCA STOPY -DOSTALAM L-4 I PO OTRZYMANIU WYPŁATY OKAZAŁO SIĘ ŻE NIE OTRZYMAŁAM PREMI. CZY TO PRAWIDŁOWO CZY MOŻE W TAKIM PRZYPADKU PREMIĘ POWINNAM DOSTAĆ ?
dobrzynka / 95.40.45.* / 2011-06-03 06:18
JA MIALAM WYPADEK PRZY PRACY NIE CIĘŻKI ALE BOLESNY W SKUTKACH - SILNE STŁUCZENIE V PALCA STOPY -DOSTALAM L-4 I PO OTRZYMANIU WYPŁATY OKAZAŁO SIĘ ŻE NIE OTRZYMAŁAM PREMI. CZY TO PRAWIDŁOWO CZY MOŻE W TAKIM PRZYPADKU PREMIĘ POWINNAM DOSTAĆ ?
ravelloo / 213.17.128.* / 2011-04-28 16:12
Witam wszystkich forumowiczów!
W kilku zdaniach przybliżę wam swoją historię. Mam nadzieję, że po jej przeczytaniu będziecie w stanie odpowiednio odnieść się do kwestii, którą chcę poruszyć.
Jakiś czas temu w trakcie pracy poszedłem do łazienki. Nieszczelny piecyk gazowy spowodował u mnie zatrucie, CO. Straciłem przytomność, efektem, czego złamałem ząb. Leżałem w toalecie 1h nieprzytomny. Ta jedna godzina to był największy dramat w moim życiu, ponieważ w przebłyskach świadomości toczyłem walkę ze swoim osłabionym ciałem, walkę o doczołganie się do drzwi, walkę o własne życie. Jakimś cudem wyszedłem z łazienki. Koledzy na zmianie wezwali pogotowie. Karetka zawiozła mnie na toksykologię, gdzie spędziłem 5dni dochodząc do siebie (w badaniu toksykologicznym krwi miałem HbCO 30,8% gdzie norma to HbCO 4%-8%). Szczęście w nieszczęściu polegało na ty, że poza złamanym zębem, nie doznałem uszczerbku na zdrowiu.
Póki, co wypadku nigdzie nie zgłaszałem (np. Inspekcja Pracy), natomiast napisałem dwa pisma formalne do prezesa:
- o odszkodowanie.
- o zwrot kosztów leczenia (korona na ząb + leki to około 1200zł).
Na dniach prezes ma się ze mną kontaktować w sprawie wysokości odszkodowania.
Mój problem polega na tym, że nie wiem jakiej kwoty mogę się domagać…Z jednej strony nie chcę wyjść na jelenia żądając groszy a z drugiej strony nie chcę podać zaporowej kwoty. Na google wyczytałem, że pewna kobieta miała podobny wypadek i dostała 10% w ZUS-ie. W moim przypadku wypadek nigdzie nie zostanie zgłoszony pod warunkiem, że prezes zamknie mi usta odpowiednią kwotą.
Waszym zdaniem, ile powinna wynieść ta suma?
Proszę o racjonalne wypowiedzi oraz z góry za nie dziękuję
www legeo pl / 2010-01-14 14:18
treść ustawy o ubezpieczeniu z tytułu wypadków jest dostępny tu http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-2009/167/1322/

Najnowsze wpisy