Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Wypadek samochodowy, poważna rana oka, ubezpieczyciel sprawcy ?

Wypadek samochodowy, poważna rana oka, ubezpieczyciel sprawcy ?

ashik666 / 85.255.243.* / 2009-10-14 17:49
Witam.
Pod koniec sierpnia tego roku miałem wypadek samochodowy. Jechaliśmy z kolegami do pracy rano, siedziałem jako pasażer z przodu.
Kolega który prowadził nie wyhamował i uderzył w tył innego auta. przyjechało pogotowie i Policja. Zostałem zabrany do szpitala. Po badaniach najpoważniejszą sprawą okazało sie oko. Rogówka prawego oka została przecięta szkłem. Tego samego dnia miałem operacje zszycia rogówki. Niestety rana jest na tyle poważna , że nie wiadomo czy wzrok wróci do normy. Przeleżałem 3 tyg. w szpitalu. Szwy na rogówce muszę nosić jeszcze 3 miesiące. Lekarze powiedzieli wprost , że nie wiadomo jak będzie ze wzrokiem, na razie widzę bardzo słabo. Potem maja wystąpic jeszcze komplikacje związane z zaćmą pourazową itd. Od wypadku minęło 1,5 miesiąca jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim. Z tego co wiem sprawa na policji jeszcze sie toczy. mam zamiar jechać do ubezpieczyciela sprawcy o odszkodowanie. i teraz mam pytania.

Czy jest sens jechać juz teraz do ubezpieczyciela skoro leczenie cały czas trwa?
Czy pobyt w szpitalu, operacja też wchodzą w grę?
O jakie odszkodowania mogę sie domagać?
Dodatkowo prócz pracy etatowej dorabiałem jako kamerzysta na weselach (działalność gosp) . Niestety po wypadku musiałem wesela poodwoływać. Mam umowy, czy mogę się starać o zwrot pieniędzy za niezrealizowane umowy? (straty materialne)
Wyświetlaj:
temida1 / 2009-10-30 22:35
to nie oto chodzi aby się reklamować !!!!!!!!! jeżeli chczesz to miałem podobny przypadek tylko że miałem szczękę połamaną i wiem co i jak
pozdrawiam
eme / 83.22.24.* / 2009-10-27 16:51
ashika nie musisz sie spieszyc masz na to 5 lat, najlepiej poczekaj na zakonczenie leczenia lub jezeli ci kasy brakuje juz mozesz wystapic o odszkodowanie z NNW pasazera i z OC komunikacyjnego sprawcy. Pisz wszystkie koszta, straty zarobkow itp itd. zbieraj kwity. Poza tym bylo to w drodze do pacy a wiec zasilek z tyt. wypadku w drodze do pracy.
Pomoc1236 / 2009-10-27 16:02
Proszę o pilny kontakt,prowadzimy takie sprawy bez zaliczek,692 211 352.Marek
minia35 / 2009-10-22 08:51
Skontaktuj się ze mną, a udzielę wszelkich informacji, co w tej sprawie możesz zrobić.

Najnowsze wpisy