Forum Forum prawnePracy

wypowiedzenie a odszkodowanie

wypowiedzenie a odszkodowanie

skomentuj
poqu / 2011-05-06 14:06
witam,
czy jeśli został mi skrócony okres wypowiedzenia to czy przysługuje mi z tego tytułu odszkodowanie? nie chcę stracić na stażu pracy przez to!
szklarek / 2011-05-09 11:56
Tak,przysługuje jeśli było to skrócenie jednostronne tj. przez pracodawcę bez Pana/Pani zgody, czyli w trybie art. 36-1 KP. A czas skrócenia wliczy się do stażu pracy jeśli w tym czasie nie podejmie się kolejnego zatrudnienia.
Natomiast, jeśli skrócenie było za obopólną zgodą w trybie art. 36, par. 6- ww profity nie mają zastosowania.

KP:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-pracy
skomentuj

Najnowsze wpisy