Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

wypowiedzenie OC po sprzedaży

wypowiedzenie OC po sprzedaży

alpey / 212.76.37.* / 2009-03-12 19:25
Witam,
Sprawa wygląda następujaco: jakiś czas temu sprzedałem samochód a polisę MTU przekazałem dla kupującego. poinformowałem MTU wysyłając im umowę tak jak sobie życzyli (jeszcze przed końcem okresu ubezpieczenia) a tu wczoraj przychodzi pismo od ubezpieczyciela ze mam do zapłacenia składkę. zadzwoniłem na infolinię i dostałem info że nie mogą zarejestrowac sprzedaży bo dane na umowie są nieczytelne i brakuje peselu kupującego ( fakt - mój błąd, jakoś przeoczyłem). kazali uzupełnić umowę i odesłać bo inaczej muszę opłacić składkę. niestety nie mam kontaktu do nowego nabywcy bo pozostał w skradzionym telefonie. szukałem do niego kontaktu w biurach numerów, niestety brak. co najwyżej mogę list wysłać ale nie mam pewności czy się odezwie. to czy jesli opłace składkę mogę zaraz po tym wypowiedzieć umowę i żądać zwrotu części niewykorzystanej? czy musze do tego okazać nową polisę??? co mogę zrobić, żeby nie płacić na darmo bo możliwość skontaktowania sie z nowym właścicielem jest nikła ale zapewniam, że nie jest to fikcyjna umowa kupna-sprzedaży czy jakieś kombinowanie, tylko transakcja miała jak najbardziej miejsce w realu.
Wyświetlaj:
ankaxxxx / 213.158.196.* / 2009-03-24 20:33
Ja buliłam 1690 zł za OC w Hestii!!! Mam 24 lata, 0 znizek, autko z 93 roku. W tym roku zrobiłam
kalkulacje i w AXA wyszlo mi najtaniej 812 zl za caly rok!!! Dodatkowo powołałam sie na polise
znajomwego wypełniając wniosek w internecie i dostałam 50 zł znizki na OC.
Jeżeli chcecie dostać 50zł zniżki na OC lub 100 zł zniżki na pakiet OC i AC w AXA powołajcie sie na
moją polise Nr BA1110632/08.
Lech3 / 2009-03-13 14:38 / Bywalec forum
No i MTU ma rację i dręczyć Cię będzie :(
Twoim obowiązkiem w momencie sprzedaży pojazdu jest zadbać o sporządzenie poprawnej i kompletnej umowy sprzedaży .
W chwili obecnej pozostaje Ci "namierzyć" i odwiedzić zbywcę , myślę , że adres posiadasz :) lub zapytać w swoim wydziale komunikacji , bo jeżeli nabywca zarejestrował pojazd na siebie , to informacja o nim wpłynęła do Twojego wydziału komunikacji .

Najnowsze wpisy