Forum Forum prawnePracy

Wypowiedzenie umowy a premia

Wypowiedzenie umowy a premia

makler_amator / 2008-08-03 17:39
Pracuje w banku i mam zamiar w tym miesiącu złożyć wypowiedzenie (miesięczny okres wypowiedzenia). Kością niezgody staje się problem premii za II kwartał (kwiecień, maj, czerwiec) - miałem w tym okresie bardzo dobre wyniki.

Problem jest w tym, że zgodnie z zasadami naliczania premii w mojej firmie, w momencie jej przyznania nie mogę być na wypowiedzeniu, gdyż jej zwyczajnie nie otrzymam.

Premie będą naliczane dopiero ok. 14 sierpnia. Czy w tej sytuacji, jeśli wypowiedzenie złożę np. 18 sierpnia to czy okres wypowiedzenia będzie mnie obowiązywał do końca sierpnia czy cały miesiąc. Ponadto czy po złożeniu wypowiedzenia po naliczeniu premii czy Bank ma prawo mi ją cofnąć?

Mam też inne pytanie. Czy w ogóle Bank może zastosować taki zapis o wypowiedzeniu. Premia jest za okres, który przepracowałem i zgodnie z logiką powinna być mi wypłacona. W umowie o pracę (nieokreślony czas) składnikiem mojego wynagrodzenia jest pensja zasadnicza, premia i inne.
Wyświetlaj:
rereeer / 84.40.245.* / 2008-08-06 18:47
Czemu pazera? Jeśli wypracował zysk dla firmy w jakimś okresie to dlaczego pazernym było by odebrać za to przysługującą premię?
keyser soze / 87.206.98.* / 2008-08-06 18:39
pazera
rereeer / 84.40.245.* / 2008-08-05 21:28
Jeżeli premia jest typowo uznaniowa to pracodawca ma prawo jej nie dać (po prostu uzna, że w tym momencie na nią nie zasługujesz - nic wtedy nie zrobisz).

Co do okresu wypowiedzenia to przy 1-miesięcznym, okres zawsze liczony jest od początku kolejnego miesiąca. Czyli czy złożysz wypowiedzenie 18 sierpnia czy 31 sierpnia to i tak umową będziesz związany do 30 września - start w obu przypadkach przypadnie 1 września. Może lepiej rzeczywiście zaczekać aż premię będziesz miał już na koncie?
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-08-08 08:33
a jak jest w przypadku 2 tygodni? Też jest liczone od początku kolejnego miesiąca?
wiki79 / 80.48.245.* / 2008-08-08 08:45
przy wypowiedzeniu 2-tygodniowym bieg zaczyna się liczyć zawsze od poniedziałku kolejnaego tygodnia i kończy się zawsze w sobotę po dwóch tygodniach :)

przy wypowiedzeniu 2-tygodniowym bieg zaczyna się liczyć zawsze od poniedziałku kolejnaego tygodnia i kończy się zawsze w sobotę po dwóch tygodniach :)

przy wypowiedzeniu 2-tygodniowym bieg zaczyna się liczyć zawsze od poniedziałku kolejnaego tygodnia i kończy się zawsze w sobotę po dwóch tygodniach :)

przewodnick / 2008-08-08 11:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do wiki79 - Bieg wypowiedzenia zaczyna się w sobotę i kończy w sobote (przy 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia) dlatego wypowiedzenie należy złożyć w piątek !!! Prosze nie wprowadzac ludzi w błąd - od poniedziałku do soboty nie upłyną 2 pełne tygodnie
raqq / 2008-08-05 15:34 / Bywalec forum
Złóż wypowiedzenie 31 sierpnia jak wypłatę i premię będziesz już miał na koncie. Okres wypowiedzenia i tak biegnie od 1 września. Jeśli chcesz zakończyć współpracę z twoim obecnym pracodawcą do 1 września to przy miesięcznym okresie wypowedzenia musisz je złożyć w lipcu.
stefan101 / 83.4.140.* / 2008-08-05 14:14
Wypowiedzenie można złożyć nawet 1 sierpnia - i tak bedzie ono biegło dopiero we wrześniu.
przewodnick / 2008-08-04 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bank może zastosować taki zapis - premia, jako dodatek może być wypłacona, lub nie (oczywiście są wyjatki, ale nie wydaje mi się, że zachodzą w tym przypadku).
Bieg okresu wypowiedzenia w przypadku opisanym rozpocznie się nak koniec miesiąca sierpnia i potrwa do końca września.

Najnowsze wpisy