Forum Forum prawneCywilne

Wypowiedzenie umowy najmu. Pilne.

Wypowiedzenie umowy najmu. Pilne.

malygroszek / 2011-02-05 18:57
02.02.2011 zawarłam umowę na wynajem mieszkania od tego samego dnia na czas 6 miesięcy z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Zapłaciłam kaucję, nie zapłaciłam jeszcze czynszu, ponieważ mieszkam do końca lutego jeszcze w innym mieszkaniu. Z nowym właścicielem umówiłam się na zapłacenie za luty ok 20.02. Niestety z powodu ciężkiego wypadku mojej młodszej siostry, jestem zmuszona wszytko odwołać, wzięłam urlop i przenoszę się do miasta, gdzie leży w szpitalu. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy właściciel nowego mieszkania może mi oddać chociaż część kaucji?Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ jestem bardzo tą sytuacja zestresowana.
szklarek / 2011-02-07 11:53
Sytuacja jest jasna- w lutym wypowiada Pani umowę, która skutkuje na 31 marca. Za luty i marzec jest winna Pani właścicielowi zapłatę czynszu, terminową. On z kolei zobowiązany jest do zwrotu całkowitego kaucji.
Kaucja jest zabezpieczeniem na rzecz ewentualnych zniszczeń lub niezapłaconego czynszu.

Korzystniejsze dla Pani warunki zależą już tylko od jego dobrej woli, czyli porozumienie stron co do np. bonifikaty w czynszu marcowym, skoro przez cały marzec nie będzie już Pani i tak mieszkała i odda klucze, a właściciel ma możliwość wprowadzić już kogoś nowego.

http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/wypowiedzenie;umowy;najmu,34,0,407074.html

Najnowsze wpisy