Forum Forum pracyDokumenty

Wypowiedzenie umowy o prace a zasiłek z urzedu pracy ?:)

Wypowiedzenie umowy o prace a zasiłek z urzedu pracy ?:)

Monis532 / 95.49.138.* / 2017-02-12 11:21
Witam mam pytanie czy jeśli wypowiem umowe o prace w firmie w ktorej pracuje ponad 3 lata , (nie czuje sie dobrze w tej firmie), to czy przysługuje mi wtedy zasiłek dla bezrobotnych lub jaki kolwiek inny zasiłek z urzedu pracy ?:) oraz czy bezposrednio po zakonczeniu pracy musze zarejestrowc sie do urzedu pracy w celu bym nie stracił prawa do zasiłków , czy tez jest na to jakis inny odgórny czas że np pojde po 3-4miesiacach do UP sie zarejestrowac i też dostane zasiłek ?:) Jak to jest proszę o odpowiedź bo nei bardzo to wszystko rozumiem to ze musze przepracować rok w ciagu 1.5roku wiem ale nei wiem jak to interpretować. Pozdrawiam
szklarek / 2017-02-12 20:03
Tak to interpretować, że owe półtora roku liczy się wstecz od dnia rejestracji. Zatem im później się rejestrujemy, tym trudniej spełnić warunek 365 dni/18miesięcy. Rejestrując się po 6 mc i 1 dniu nie ma już możliwości na uzyskanie zasiłku dla bezrobotnych.

Zakładając, że w ogóle ów warunek Pani spełni (tj. owego wynagrodzenia przynajmniej minimalnego + okresów równorzędnych), to że rozwiąże Pani umowę za swoim wypowiedzeniem spowoduje, że prawo do zasiłku zostanie odroczone i skrócone o 90 dni w stosunku do tego, jakby było w przypadku, gdyby to Pani umowę wypowiedziano albo gdyby zakończyła się po prostu umowa terminowa.

Najnowsze wpisy