Forum Forum prawnePracy

Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy

Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy

Wyświetlaj:
Micra 123 / 62.29.248.* / 2018-03-01 12:53
Witam. Co w przypadku, kiedy nie przyjęłam porozumienia zmieniającego warunki pracy (zmiana z całego etatu mojego stanowiska na pół mojego oraz pół innego - kompletnie innego niż to, co robiłam do tej pory) i w związku z tym otrzymam wypowiedzenie z uzasadnieniem, że nie przyjęłam porozumienia. Czy będzie mi się należeć odprawa? Mam umowę na czas nieokreślony, pracuję dłużej niż 3 lata.
ola349 / 176.221.121.* / 2015-10-22 13:49
Witam,
jakiś czas temu otrzymałam wypowiedzenie zmieniające. Nie zgodziłam się na jego warunki (przyczyna wypowiedzenia: pogorszenie sytuacji finansowej firmy) i złożyłam odpowiednie oświadczenie. Mam teraz pytanie, jak prawidłowo powinien wyglądać zapis w świadectwie pracy? Czy taki zapis: rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art. 30 § 1 pkt 2 k.p. w zw. z art. 42 § 1 i art. 42 § 3 k.p jest prawidłowy. I czy powinna pojawić się tam też treść "z przyczyn niedotyczących pracownika" lub "z przyczyn dotyczący pracodawcy"?
szklarek / 2015-10-22 17:03
Jeśli nie ma kwestii prawa do świadczenia przedemerytalnego ani odprawy pracowniczej to doprecyzowanie nie ma praktycznego znaczenia.
natka734 / 195.90.106.* / 2015-05-15 10:22
Pracodawca jest instytucją kultury „A”. W marcu br otwarto nową instytucję kultury „B”. Rada Gminy podjęła uchwałę o zamiarze połączenia instytucji „A” i instytucji „B” w wyniku czego powstanie instytucja „C” która po połączeniu uzyska wpis do rejestru instytucji, nowy NIP i REGON. Przyjmie nazwę taką samą jak instytucja „B” Nie ma jeszcze uchwały o połączeniu. Na spotkaniu z pracownikami instytucji „A” zaproponowano części pracownikom przejście na mocy art. 23’ KP do instytucji „B” z gwarancją 12 miesięcy zatrudnienia. Pozostałym pracownikom (pozostającym z racji pełnionych funkcji do czasu zamknięcia instytucji) zaproponowano przejście w wyniku połączenia do instytucji „C” bez takich gwarancji na mocy uchwały. Czy takie przejęcie części załogi jest zgodne z przepisami? Czy można przejąć część załogi do instytucji która de faco musi się zamknąć z chwilą podjęcia uchwały o połączeniu? Czy można jednym pracownikom proponować zatrudnienie z gwarancjami a innym już nie? Czuję się pracownikiem dyskryminowanym i nierówno traktowanym. Co powinni zrobić ci pracownicy?
Marta G-a / 91.206.210.* / 2015-04-28 21:13
Witam Czy moge dostac wypowiedzenie zmieniajace warunki pracy i placy bedac na 1/2 etatu po powrocie z urlopu macierzynskiego?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marta G. / 91.206.210.* / 2015-04-29 13:02
Oczywiscie zawnioskowalam wczesniej o skrocenie wymiaru czasu pracy z calego do 1/2 etatu aby skorzystac z ochrony przed zwolnieniem. Nadmienie, ze pracodawca nie bankrutuje i nie likwiduje dzialalnosci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-05-04 13:46
No więc jeśli nie minęło 12 miesięcy tej ochrony z art. 186'8 to ochrona dotyczy zarówno kwestii wypowiedzenia zmieniającego jak i definitywnego.

ALE jeśli pracodawca podlega ustawie o zw. grupowych (zatrudnia min. 20 osób) to jest to możliwe.
majra / 95.49.94.* / 2015-04-12 23:53
Witam na wstepie napisze ze prosze mi wytlumaczyc jak krowie na miedzy,
Niedawno dowiedzialam sie ze firma w ktorej pracuje zostala sprzedana, ja jestem zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony do marca 2016 r, w zwiazku z tym mam pytania:
-czy nowy właściciel firmy może mi zmienić warunki zatrudnienia,?
-kiedy powinnam sie o zmianie warunkow dowiedziec zanim zostanie przedstawione mi to na pismie?
-czy jesli dostane wypowiedzenie zmieniajace i nie bedzie dla mnie korzystne to ile mam czasu (dni) na odpowiedz ze zgadzam sie na warunki lub nie?i czy w tym czasie jesli sie nie zgodze ale moj pracodawca jeszcze o tym nie wie bo go nie poinformowalam moge pojsc na zwolnienie L4 i ciagnac je , az skonczy mi sie umowa ta jeszcze przed zmiana , czy w zaden sposob mnie nic nie ratuje to zwolnienie?

prosze napisac mi co mam zrobic bo warunki ktore teraz mam zmienia sie na msxa na moja niekorzys. Dziekuje i pozdrawiam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nrfegrom / 83.26.172.* / 2015-03-20 01:13
Mam pytanko , wiem ,że pracodawca chce mi przekazać wypowiedzenie zmieniające, i informuje mnie ,że jeśli go nie odbiorę z biura to zmieni się ono automatycznie na definitywne, czy jest to prawdą ??
Nie powinno to być tak ,że jeśli po nie nie przyszedłem to powinni mi je wysłać pocztą?
szklarek / 2015-03-20 11:18
Jest Pan obecnie w trakcie usprawiedliwionej nieobecności w pracy ? Na ZLA, u. bezpłatnym, u. wychowawczym ?

Na pewno w. zmieniające nie zmienia się w w. definitywne na skutek jego nieodebrania, oba rodzaje wypowiedzeń podlegają tym samym zasadom składania. Różne są jedynie ochrony pewnych pracowników przed tymi wypowiedzeniami.
nrfegrom / 83.26.172.* / 2015-03-20 12:39
Nie nie jestem , pracuje normalnie , tylko do biurowca się nie zgłosiłem , tzn powiedzieli mi ,że mam przyjść to odebrać , a jak nie odbiorę to zmieni się w definitywne
szklarek / 2015-03-20 18:06
W zakresie prawa pracy w tej sytuacji- tak jak napisałem- nie zachodzi tu zmiana automatyczna. Taka zmiana zachodzi wtedy, gdy pracownik który JUŻ wypowiedzenie zmieniające otrzymał w odpowiednim terminie złożył oświadczenie, że nowych warunków nie przyjmuje- czyli w trybie art. 42 KP.

No i to, że wezwanie do stawienia się na w oznaczonym miejscu zakładu pracy jest poleceniem służbowym, więc należało je wykonać.

Reszta w tej opisanej sytuacji to już kwestia raczej klasy i elegancji.

Bo mamy sytuację, w której wypowiedzenie jeszcze NIE zostało przedłożone. Pracodawca po prostu taką 'szantażującą' motywację pracownika do wykonania polecenia służbowego mógł zastosować dopiero, gdyby pracownik nie stawił się na wezwanie. Choć wtedy mógł się pofatygować po prostu na stanowisko pracy pracownika.

Inna rzecz, że takie unikanie odebrania wypowiedzenia też jest mało poważne. Bo jak napisałem- równie dobrze ktoś z biurowca może się pofatygować, więc chyba ganianie się po zakładzie nie wchodzi w rachubę.


Niewykonywanie poleceń służbowych owszem może być podstawą wypowiedzenia definitywnego. Jednorazowe- moim zdaniem nie. No chyba, że już wypowiedzenie zmieniające byłoby spowodowane takim wcześniejszym postępowaniem pracownika.

Wracając znów do kwestii formalnych- skoro wypowiedzenie nie zostało wręczone, to nie ma kwestii jego 'zamiany'- bo nie weszło ono do obrotu. Po prostu będzie wręczone inne.

Jeszcze jedno- jeśli w ogóle w zakładzie jest od dawna przyjęty taki system, że dokumenty wręcza się w biurowcu pracownikom wzywanym oficjalnie w czasie ich dniówki- to właściwie takie wezwanie w Pana przypadku oznacza, że miał Pan możliwość się z nim zapoznać, czyli że de facto je złożono.

Reasumując- należy jak najszybciej pojawić się i odebrać pismo, by wiedzieć na czym się stoi- czyli np. jaki jest bieg wypowiedzenia.
nrfegrom / 83.27.207.* / 2015-03-21 13:29
Wypowiedzenie odbiorę w poniedziałek , a niestety w miejscu gdzie pracuje niema możliwości odebrania go w trakcie pracy, i tak samo nikt z biura niema możliwości dostarczenia go na moje miejsce pracy w żaden sposób.
szklarek / 2015-03-23 13:31
No więc jest taka u Was specyfika formalno-logistyczna, że jest się wzywanym w czasie pracy do innej części zakładu. W tej sytuacji pracodawca może przyjmować, że data złożenia wypowiedzenia to data pierwotnego wezwania- skoro w tym czasie świadczył Pan normalnie pracę.
gosc1234 / 109.196.46.* / 2015-02-22 17:14
Witam. Pracuje w firmie 19 lat pracodawca wreczyl mi wypowiedzenie umowy na czas nieokreslony dotyczy to zmiany warunkow z pelnego etatu z przejsciem na pol etatu w tym ze pol roku bede pracowac na pol etatu a drugie pol na pelny etat w sezonie grzewczym Wiaze sie to z redukcja etatow i kas.prosze o szybka odpowiedz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-02-23 13:43
Odpowiedź na pytanie o co ?
Chce się Pan odwoływać, czy po prostu nowych warunków nie przyjąć tj. doprowadzić do zmiany wypowiedzenia zmieniającego na definitywne ?
Potempa / 109.243.141.* / 2015-02-12 07:34
Mam pytanie-pracodawca przedstawił aneks do umowy o pracę,obniżający grupę zaszeregowania.Pytanie brzmi czy czy to już jest wypowiedzenie zmieniające.Drugie pytanie-czy w razie niezgody z mojej strony na wypowidzenie zmieniające,które przekształci się w wypowiedzenie definitywne mam prawo do odprawy indywidualnej,umowa jest na czas nieokreślony,w firmie pracuję 12 lat.Dziękuję za odpowiedz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-02-12 10:34
Aneks jest materialnym potwierdzeniem zmian jakie wchodzą do umowy w efekcie porozumienia stron. Należy to traktować więc właśnie jako ofertę pracodawcy porozumienia stron w tym zakresie.

Wypowiedzenie zmieniające podlega obostrzeniom co do treści- tak jak definitywne musiałoby wskazywać na powód, podstawę prawną, tryb odwoławczy itp.

Zwracam uwagę, że czasem zdarza się taka konstrukcja pisma, że łączy ono dwie czynności- ofertę porozumienia stron, a w razie jej nieprzyjęcia- od razu wypowiedzenie zmieniające. Musi to jednak z treści wynikać.

Na porozumienie nie musi się Pan godzić.

Co do odprawy w razie wypowiedzenia zmieniającego nieprzyjętego- nie ma automatyzmu. Tj. ani zapisu, że w takiej sytuacji z automatu brak prawa do odprawy, ani że zawsze prawo do odprawy wtedy jest.


Po prostu często w takiej sytuacji gdy pracodawca odprawy nie wypłaca- pracownik dochodzi jej w sądzie pracy, a ten rozstrzyga indywidualną sprawę.
Bo inna jest sytuacja, gdy pracownik odrzuca np. obniżenie wynagrodzenia o 5%, a inna gdy odrzuca zmianę miejsca pracy na drugi zakład położony 89 km od obecnego....

Ma też znaczenie to, czy zwolnienie to jest indywidualne, czy w ramach grupowego. chodzi o kwestię wyłączności przyczyn zakończenia stosunku pracy po stronie pracodawcy.

Orzecznictwo jest bogate. Pierwsze z brzegu:
SN w wyroku z 4 lipca 2001 (I PKN 521/00)
SN w wyroku z 12 sierpnia 2009 (II PK 38/09)

artykuł:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/prawo;do;odprawy;w;razie;wypowiedzenia;zmieniajacego,138,0,165514.html
Zagrożony / 78.10.52.* / 2015-02-02 23:48
Witam.
Czy pracodawca aby wręczyć wypowiedzenie zmieniające warunki umowy (zmiana stanowiska, obniżenie pensji) musi mieć (i podać na piśmie) przyczynę zmiany stanowiska? Czy mają tu zastosowanie przepisy KP dot. np konieczności podania powodu rozwiązania umowy o pracę na czas nieokreślony? Czy też panuje tu pełna dowolność i pracodawca może w każdej chwili bez ważnej przyczyny zrobić np. z dyrektora szeregowego pracownika?
szklarek / 2015-02-03 09:37
Wypowiedzenie zmieniające podlega generalnie takim samym zasadom jak wypowiedzenie definitywne. Zatem w przypadku umowy bezterminowej konieczne jest podanie przyczyny. Brak przyczyny, przyczyna nieprawdziwa - jak najbardziej mogą być podstawą odwołania od wypowiedzenia z powodu nieprawności.

Nowe stanowisko też nie może być zupełnie dowolne- musi odpowiadać wykształceniu pracownika, jego kompetencjom. Czyli nie może wymagać nowych, wyższych kompetencji, ani drastycznie degradować ze względu na kwestie typu współżycie społeczne, mobbing itp.

Naruszenie ww zasad też kwalifikuje wypowiedzenie zmieniające jako nieprawne.

Podstawa- art. 42 oraz 8, 18'3a, 18'3b KP.
Kasiarka / 87.207.250.* / 2015-01-30 22:14
Witam,może napisze bardziej skladnie. Po prostu bardzo zdenerwowala mnie zaistniała sytuacja. Za co z góry przepraszam, bo nie opisałam tego dokładnie. Inaczej umawialam się z dotychczasowym pracodawcą.

Mój szef w związku z tym,iż zamyka działalność przenosi ja na żonę. Właściwie nastąpi to 29.02.2015 - przeniesienie. Miał mi po prostu rozwiązać umowę za wypowiedzeniem ale skorzystał z prawa "oddania mnie" i tym samym nie ponosi kosztów za 3 miesiące wypowiedzenia. Ja nie chce być pod kierownictwem jego żony. W poniedziałek otrzymam pismo,w którym informuje mnie o przejęciu. Mam 2 miesiące na to,by zrezygnować z umowy. Pisze tam również,że jeśli się nie zgadzam na te zmiany,mogę zrezygnować z umowy z 7 dniowym uprzedzeniem bez okresu wypowiedzenia . I teraz moje kolejne pytanie, czy wypowiedzenie nastąpi z mojej strony,czy ze strony pracodawcy,jeśli się na to nie zgodzę?, chciałam po prostu po macierzyńskim udać się na zasiłek dla bezrobotnych.
Pozdrawiam serdecznie. Dziękuję za pomoc.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-01-31 10:04
Proszę pisać w wątku tj. pod ostatnią odpowiedzią, bo staje się to nieczytelne, a ja nie mam powiadomienia o kolejnym wpisie.
------------
No więc jest to ta ostatnia sytuacja z art23'1 KP. Nie jest to wypowiedzenie zmieniające. Jest to informacja dla pracowników, do której pracodawca jest zobowiązany.
I rzeczywiście są 2 miesiące na podjęcie decyzji pracownika czy w tej okoliczności 'zostaje', tyle że wtedy:
- rozwiązanie stosunku pracy następuje w ciągu 7 dni, nie ma okresów wypowiedzenia takich jak w sytuacji normalnej.
- skutki prawne są takie*, jak w przypadku definitywnego wypowiedzenia ze strony pracodawcy- czyli bez negatywnej konsekwencji dla treści św. pracy , zasiłku dla bezrobotnych (tyle, że przecież i tak ma Pani zasiłek macierzyński)
*tyle, że orzecznictwo sądowe wcale tak nie mówi. Np. nie daje to z automatu prawa do odprawy pracowniczej z ustawy o zw. grupowych, a tylko w sytuacji gdy zmiana pracodawcy wiąże się z drastycznymi zmianami warunków płacy i pracy.
- może Pani doczekać do końca macierzyńskiego, zdecydować o wychowawczym lub po upływie ww 2 miesięcy po prostu rozstać się z 'nowym' pracodawcą na ogólnych zasadach tj. za wypowiedzeniem albo porozumieniem stron, tyle że wtedy już z konsekwencją dla zasiłku dla bezrobotnych.
Kasiarka / 87.207.250.* / 2015-01-31 11:35
Witam,
Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zamieszanie :). Nie pomyślałam a faktycznie staje się to wszystko nieczytelne dla Pana.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-02-02 13:52
A proszę.
Co do 'porządku' na forum- chodzi bardziej o innych forumowiczów, którzy też z niego korzystają w taki 'ukryty' sposób- tj. nie zadają swego pytania, jeśli mają przejrzyste informacje w sprawie identycznej jak swoja.
Kasiarka / 87.207.250.* / 2015-01-30 18:08
Witam,
Pracodawca wręcza mi wypowiedzenie warunków pracy, likwiduje działalnośc, jestem na urlopie macierzyńskim. Nie zgadzam się po prostu na przejęcie mnie przez nowego pracodawcę. Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia,który można skrócić do 1 miesiąca(tak mi się wydaje). Czy pracodawca wysyłając takie pismo a ja nie godząc się z tymi warunkami mam mimo wszystko okres wypowiedzenia 3 miesięczny,czy taki jak ustali pracodawca? I czy należy mi się wypłata z tytułu takiego wypowiedzenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-01-30 20:45
???

Jakiś egzotyk.
Albo jest likwidacja/upadłość pracodawcy i wtedy następuje wypowiedzenie definitywne- rzeczywiście możliwe w czasie np. u. macierzyńskiego, albo są INNE zmiany u pracodawcy takie jak likwidacja stanowiska, oddziału, filii- co jest podstawą wypowiedzenia zmieniającego np. stanowisko, czy miejsce pracy- ale dopiero PO zakończeniu u. macierzyńskiego i powrocie do pracy- bo trwa ochrona z art. 41 KP.

Co ma do tego jakiś inny pracodawca ? Nie można drogą wypowiedzenia zmieniającego zmienić pracownikowi pracodawcy. To nie niewolnictwo. Jest coś takiego jak oddelegowanie (na maks. 3 mc)- bez zmiany umowy.

Zupełnie inny pracodawca może pojawić się na zasadzie umowy trójstronnej Pani, obecnego pracodawcy i potencjalnego nowego- gdzie na zasadzie porozumienia stron za Pani zgodą przejdzie Pani do innego pracodawcy. Albo na zasadzie takiej, że po prostu nabywa całe przedsiębiorstwo lub tę część, w której jest Pani zatrudniona, ale z mocy prawa i na zasadzie art. 23'1 KP po prostu przejmuje wszelkie obowiązki wobec pracownika- czyli wszelkie zmiany w pani przypadku są możliwe dopiero po powrocie z urlopu, a info o zmianie pracodawcy pracownicy mają albo na piśmie albo od swoich ZZ.
Maniek948 / 83.14.95.* / 2015-01-27 13:03
Otrzymałem wypowiedzenie zmieniające z pełnego etatu (umowa na czas nieokreślony) czasu pracy i płacy. Złożyłem odwołanie do sądu. O co mogę się starać w sądzie?
1. O uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne.
2. Odszkodowanie?
Czy mogę starać się o obydwa punkty tzn. bezskuteczność i odszkodowanie w wysokości 3-krotności pensji?
szklarek / 2015-01-27 18:05
To zależy od tego, czy z wyrokiem Sąd zdąży do upływu okresu wypowiedzenia.
Jeśli tak- uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne albo o odszkodowanie
Jeśli nie- o przywrócenie do pracy albo o odszkodowanie.

Co do zasady żądanie powinno być już zawarte w odwołaniu- czyli podjęta decyzja przez pracownika, czy chce zostać, czy uzyskać gratyfikację.

Szczegóły już zależą od tego, na czym polega nieprawność wypowiedzenia.

Więcej- art. 44 i dalsze KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace
kacia21d / 2014-11-27 10:07
Witam!!
Zostało mi wręczone wypowiedzenie warunków pracy w zakresie wymiaru czasu pracy z całego etatu na 1/4,czy jężeli napiszę oświadczenie odmawiające to jakie będzie wypowiedzenie?dalej z winy pracodawcy??i czy odrazu będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych??
szklarek / 2014-11-27 10:17
Jak już w tym wątku napisano- nieprzyjęcie nowych warunków (uwaga na termin) przez pracownika ma skutek taki, jakby pracodawca od razu wręczył wypowiedzenie zwykłe- definitywne.
Czyli nie wpływa to negatywnie na kwestię zasiłku dla bezrobotnych, ani na zapisy w świadectwie pracy.

Zatem prawo do zasiłku dla bezrobotnych będzie od 8 dnia po rejestracji z PUP, o ile inne warunki jego uzyskania zostaną spełnione.
Micra 123 / 62.29.248.* / 2018-03-01 12:45
Witam. Co w przypadku, kiedy nie przyjęłam porozumienia zmieniającego warunki pracy (zmiana z całego etatu mojego stanowiska na pół mojego oraz pół innego - kompletnie innego niż to, co robiłam do tej pory) i w związku z tym otrzymam wypowiedzenie z uzasadnieniem, że nie przyjęłam porozumienia. Czy będzie mi się należeć odprawa? Mam umowę na czas nieokreślony, pracuję dłużej niż 3 lata.
Wic / 81.190.119.* / 2014-08-21 16:14
Witam, a co w przypadku, kiedy Pracodawca zmienia miejsce pracy pracownikowiNie ma dogodnego dojazdu, a po konsultacjach Pracodawca nie wyraża chęci na żadne ułatwienia, wręcz zapowiada, że jak zasłużę to dostanę dotychczasowy samochód na dojazdy, który do tej pory jest moim stałym narzędziem pracy. Może być tak, że jak nadejdzie czas pracy w nowy miejscu to poprostu nie będę miał jak dojechać. Sam już nie wiem co dalej... Muszą być jakieś przepisy na takie zagranie Pracodawcy.
szklarek / 2014-08-21 21:41
Tak jak napisano w artykule przewodnim do wątku:

- można nowych warunków nie przyjąć i po upływie okresu wypowiedzenia umowa się rozwiąże
- można się odwołać od wypowiedzenia do sądu pracy na zasadach ogólnych wskazując na jego nieprawność, ze względów formalnych- np. nieprawdziwość powodu ( dotyczy umowy bezterminowej ), sprzeczność z zasadami współżycia - czyli np. to, że chodzi o coś w rodzaju szykany, celowo nowe warunki mają być takie, by pracownik ich nie przyjął albo nie był w stanie pracy na nowych warunkach wykonywać. Totalny brak dojazdu można za taki uznać....
Kris231 / 83.29.12.* / 2014-03-18 18:38
Jeśli pracodawca zmieni mi system czasu pracy z 24 godzinnego na 12-to godzinny a ja nie podpisze porozumienia i skutkiem tego zostanę zwolniony czy mam szansę na odprawę?
szklarek / 2014-08-21 21:24
Tak. Nieprzyjęcie przez pracownika warunków wypowiedzenia zmieniającego co do zasady mają skutek prawny taki, jakby od razu było to wypowiedzenie definitywne. Oczywiście w razie odmiennego zdania co do prawa do odprawy sąd pracy może w jednostkowym przypadku stwierdzić, że nowe warunki są na tyle nie gorsze, że odmowa jest strategiczna, wskazuje na to, że przyczyna rozwiązania stosunku pracy leży również po stronie pracownika, co wyklucza jego prawo do odprawy pracowniczej w przypadku zwolnienia indywidualnego.

Tyle, że pisze Pan o porozumieniu zmieniającym. Brak akceptacji w tej sytuacji nie zmienia niczego, nie powoduje przecież rozwiązania stosunku pracy. Jeśli pracodawca nie uzyskał swego zamiaru porozumieniem, to może to uzyskać właśnie wypowiedzeniem zmieniającym. Ale to jest osobna czynność prawna.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy